Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) venember83


venember83
nagyúr

Vista... minek kell ennyire eroltetni? Foleg notiba? Zabaljon minel tobbet a proci, ram s ezzel csokkenjen az akksival elerheto ido? Noti mindig kompromisszum volt, miert lenne ez mosty maskepp....

(#2) Bash válasza venember83 (#1) üzenetére


Bash
őstag

? :F

http://bashtravel.com/

(#3) erdoke válasza venember83 (#1) üzenetére


erdoke
titán

:F :D

Hülyeazértvagyokban is árulnak most 512 MB RAM-mal Vista Home Basic-es Toshiba laptopot. Swapoljon sokat a lassú vinyóról...

Tudom, hogy ez a WXGA 15,4'' kijelző most a legnépszerűbb, de nekem feláll a szőr a hátamon tőle. Maga a gép batár nagy, a kijelzőn meg öklömnyiek a pixelek, ha ölben tartjuk a gépet (márpedig ez laptopnál elvileg gyakori). Ha nem subnoti, akkor a 14,1'' WXGA+ méretre és febontásra voksolnék, 2,1 kg tömeg még elviselhető, és ugyanaz a billentyűzet van alatta, mint a 15,4-eseknél.

A legjobb aláírás a héten

(#4) Akheron válasza erdoke (#3) üzenetére


Akheron
senior tag

Nekem épp olyan gépem van, amilyet leírtál, kivéve a felbontást - az csak sima WXGA, de elégedett vagyok vele. :) A billentyűzettel én ''megjártam'', mert utólag jöttem rá, hogy ennek a gyártónak a 15,4-es gépeiben másféle billentyűzet van: a nagyoké szabványos navigációs blokkot tartalmaz, míg ezen egy sorban, függőlegesen van a Page Up, Delete, Insert és a többi.

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#5) moonman válasza venember83 (#1) üzenetére


moonman
titán

talán mert a Vistát kifejezetten notebookokra (is) tervezték?

(#6) Bash válasza moonman (#5) üzenetére


Bash
őstag

Én azért értetlenkedtem, mert ugye úgy szól a hír, hogy ''Microsoft Windows Vista operációs rendszerrel is elérhetővé tette''.
Nem látom, hogy hol sérül a felhasználó, vagy miért érzi magát kényszerítve, én jó dolognak tartom, ha van több választási lehetőség. Arra nem is térek ki, hogy notebookok esetében ugye viszonylag kötött a hardver, nyilván kevesebb driver-jellegű és abból adódó probléma lép fel. Energiagazdálkodás? Ja, hogy az is van?

http://bashtravel.com/

(#7) moonman válasza Bash (#6) üzenetére


moonman
titán

hát igen, mi nemrég ''kénytelenek'' voltunk XP-vel venni notit és még külön a Vistát. most van egy fölös XP-nk, ami plusz költség volt. na ez inkább erőltetés.

(#8) pilóta


pilóta
nagyúr

Na majd ha lesz SP1 a Vistához, akkor elgondolkodom rajta. Az XP-t is az SP1 után volt értelme használni...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#9) erdoke válasza pilóta (#8) üzenetére


erdoke
titán

A kettő között alig van összefüggés, még ha igaz is az állításod.

A legjobb aláírás a héten

(#10) moonman válasza pilóta (#8) üzenetére


moonman
titán

Szerintem az SP2 sokkal ''épkézlábabb'' rendszert varázsolt belőle, mint az SP1, az csak egy sima javításgyűjtemény volt, míg az SP2 érdemeit mindannyian ismerjük. megaztán majd jön az sp2, aztán az sp3... mikortól lesz igazán értelme használni? :)

(#11) -zolee-


-zolee-
tag

Hát nem tudom mi értelme van ennek... mert a mostan igépek az 1GB rammal ugyan olyanok mint anno az XP 512MB -al --> Valahogy nem az igazi. A teszterek egybehangzó véleménye szerint is aki Vistával komolyan akar foglalkozni annak 2GB RAM kell és kész. Megjegyzem ÉN NEM foglalkozom a Pistával. Azt hiszem ezt az Oprendszert kihagyom mert ha minden igaz a Májkroszoft 2-3 éven belül kiad egy teljesen újat. Akkor meg minek váltsak egy pptikailag tuningolt XP -re? Arra ot van a WindowBlinds.

''Könnyű fizikai munka --> Ólomlapátolás'' by Hypo!

(#12) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Hozzánk az L30-103-at küldte a Toshiba Vistával :(

512 RAM, 1.73-as Cerka...

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#13) Motion_Blur válasza -zolee- (#11) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Tömörítettem már XP-vel és Vista-val is. Vistával feleannyi idő alatt végzett...biztos a látvány miatt :DDD

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#14) amargo válasza -zolee- (#11) üzenetére


amargo
addikt

Az enyémbe 1 giga van, semmi szükségét nem látom, hogy ennél több kellene a Vistának.
Amit észre vettem a sebessége, messze felül múlja az XPjét. Csak az igaz fájlrendszert várom. Bár már így is kezd a kereső jó lenni, főleg, hogy eddig mi volt.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.