Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GeorgeTerror


GeorgeTerror
senior tag

De ugye ez nem jelenti azt, hogy drágábbak lesznek a VIA cuccok?

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#2) Parci válasza GeorgeTerror (#1) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

De.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3) qayxc


qayxc
csendes tag

Már egy pár éve csak VIA/AMD alaplapot veszek. Bevált!!! Kérdem én, annyian vagyunk már, akik tudják, hogy az Intel egy SZ..R? Tehát csökkentjük a részesedést, így rögtön rámászott a VIA-ra!

Nem én voltam, ott szalad!

(#4) twollah válasza Parci (#2) üzenetére


twollah
nagyúr

Legalább megnyugodhat a kicsi szívünk, hogy legális VIA chipsetet használunk.

(#5) karib


karib
addikt

Kötve hiszem, hogy mostantól puszipajtások lesznek. A VIA az Intel egyik legádázabb ellenfele, sokkal veszélyesebb, mint az AMD...

Valszeg a VIA jól tippelt mindeddig és az Intel vesztésre állt a vitában... Ez nem kis engedmény a VIA-nak.

Department of Redundancy Department

(#6) hobizoli válasza karib (#5) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Igen, az S3-nak annak idejen volt keresztlicensz megallpodasa az Intellel, amivel felhasznalhatta azokat.
Aztan egyszercsak jott a Via, es megvette cakk-pakk szorostul-borostul az egesz S3-t ugy ahogy van, de az Intel szerint pedig ezzel nem kerult a birtokaba a szabadalom felhasznalasanak joga.
Erdekes...


hobizoli

több drón kell ;P

(#7) DcsabaS válasza hobizoli (#6) üzenetére


DcsabaS
senior tag

Az S3 elkülönítésének a mostani megállapodás szempontjából az az értelme, hogy így a VIA-nak nem kell átadnia bizonyos Cyrix, Centaur és S3 szabadalmakat (dacára a csereegyezménynek), amelyeket az Intelnek egyébként nem volna esélye megszerezni.
Cserében viszont a VIA kénytelen lesz valamennyit fizetni az Intel procik buszának használatáért (hiszen az előbbiek miatt nem hivatkozhat az S3-ra, akinek volt ilyen licensze).

AMD fronton a megállapodás nem hoz változást, P4 fronton viszont a VIA előretörése várható, valamint az erősödő versenyből kifolyólag az árak csökkenése és a teljesítmények javulása.

(#8) marcee válasza twollah (#4) üzenetére


marcee
addikt

Engem nem zavarna különösebben, ha az (IS (sicc!)) illegális. ;]

\m/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.