Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21) User64476


User64476
őstag

Azért ha most veszek nagybátyámnak egy xy amd-s lapot, és mivel irodázik (néha picit játszik, de nem elvárás a doom3) veszek neki bele egy 1300as duront, utána ahogy vonják ki az XPket végig tudok menni az összes létező Athlonon bagóért... Az neki éppenséggel még 5 évig gép lesz...

Intellel? Lásd Tualatin (duron ellenfél), a P4ek változatos válfajai (emelkedő FSB, HyperThreading) nem hinném hogy ne kéne szériánként alaplapot csereberélni... Szerintem ez roppant idegesítő! A celeronokról meg ne is beszéljünk, az parasztvakítás, ott nem számít a ghz. Drágábban adnak valamit a versenytársnál (konkrétan a teljesítményt), deszkacserékre kényszerítenek (viszonylag sűrűn), és sokak erre azt mondják, hogy ez így teljesen OK, sőt, örüljünk neki, egyre jobb alaplapjaink lesznek... Az én rokonságom, ismerősi köröm nem multimilliomos, nem nyertek lottó ötöst sem, csak szeretnének végre egy olyan gépet, amit sokáig használhatnak! Intel: kötelező alaplapcsere, AMD: belemegy, max. 100% helyett 80-90% a teljesítmény. Nekem nem célom meggyőzni senkit sem, hidegen hagy, kinek melyik cég húzza ki a zsebéből a pénzt, hiszen mindkét cég ezt teszi. Csak az AMD kissé kompromisszumbarátibb, az Intel pedig szvsz. erőszakos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.