Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  [Re:] Tovább késik a 64 bites Windows (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Keitaro


Keitaro
addikt

Mondjuk szerintem is inkább késsen, de ne legyenek gondok, minőségi oprendszer legyen... (nem röhög)

(#2) Atlantis


Atlantis
veterán

Nem akarok gonosz lenni, de ezen csak röhögni tudok.

Csak nem az Intel van egy kissé emögött is?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#3) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Amint kijön a 64 bites Intel proc,megjelenik a hozzá passzoló Windows is.Ki van ez találva..

(#4) Atlantis válasza _Volkovy_ (#3) üzenetére


Atlantis
veterán

Én is így gondolom. Amint az Intel engedélyezi a 64 bitet, lesz hozzá oprendszer is. Csak kissé meg akarja nyújtani a mostani Prescott életét.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#5) _Volkovy_ válasza Atlantis (#4) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Csak az a baj,hogy nem veszik észre azt,hogy le vannak maradva.
A Prescott egy elbaltázott NW gyakorlatilag,a 64 bitet pedig már mikor kihozta a konkurencia..
De nem baj,ráfér Intel papára egy kis kapkodás meg idegeskedés.Elég sokáig ültek a babérjaikon.

(#6) DcsabaS válasza _Volkovy_ (#3) üzenetére


DcsabaS
senior tag

Pontosan, ugyanis az Intel világosan megmondta, hogy akkor teríti a 64 bit-es x86-os procijait, ha már megvan a 64 bit-es oprendszer is hozzá, de csak a vak nem látja, hogy a függőségi viszony fordított.

(#7) TRD


TRD
csendes tag

ehhh... jól működő 32bitest is csak mostanában sikerülget nekik rittyenteni.
hol lehetnek akkor még a 64biten.... :DDD

A munka nemesít! Én nem nemes akarok lenni, hanem K&@VÁRA gazdag!

(#8) Xmas


Xmas
tag

Kíváncsi leszek, miként tudja mindezt ''meghálálni'' az AMD a Microsoftnak.

Ha kiderül ez a bizonyos összefüggés, akkor még jópofa pereskedés is lehet belőle...

(#9) twollah


twollah
nagyúr

''A vállalat közleménye szerint a fejlesztés során az elsődleges szempont a felhasználói igények mellett a minőség, és nem egy meghatározott határidő betartása.''

Ha a minosegre torekednenek akkor soha az eletben nem jott volna ki egyetlen egy 32bites kindoze sem.

Kivancsi vagyok, hogy az Intel mennyit fizet az M$nek, hogy csak akkor jojjon ki a 64bites kindoze amikor mar ok (Intel) is keszen van a 64bites CPUval.

(#10) iguana


iguana
őstag

hát ez nájsz :((( ezt (is) jól kitalálták. microsoft-intel köszönjük, szevasztok.

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#11) erdoke


erdoke
titán

Akit ez meglepetésként ér, az magára vessen. Én már tavaly ősszel megmondtam, hogy legkorábban 2004 végére lesz 64 bites XP, pedig akkor még 2004 közepe volt a hivatalos MS terv.
Viszont szerintem nincs egyenes összefüggés a MS és az Intel csúszásai között, egyszerűen a MS-nak csak kapóra jött, hogy az Intel vacakol az x86- 64 bites procikkal. Elég sok gond (elsősorban IDE driver) merült fel a 64 bites XP-vel kapcsolatban, amit nem tudnak könnyen orvosolni. Örülnek, ha nem kell megint egy fost kiadniuk.

A legjobb aláírás a héten

(#12) anulu


anulu
félisten

no flame, de szerintem amíg 32biten is megveri a Northwood/Prescott párost az A64 3500+/3800+, addig ne siessen a M$, hanem inkább legyen egy korrekt, jól használható, stabil win xp-64!

(a teszteredmények alapján nem csodálkoznék, ha az AMD mondta volna a M$-nek, hogy ''gyerekek, fejlesszétek még'', mert elég gyorsak 32biten a procik, és legyen egy jó 64 bites win a piacon...)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#13) klepto


klepto
addikt

Azért az enyhén szólva röhelyes, hogy az AMD már lassan a 2. generációs otthoni gépekbe szánt 64 bites procija is elterjed világszerte, az Intel meg nem képes egy olyan működő 64 bites procit kiadni, ami képes 32 biten is üzemelni :((( Kíváncsi vagyok rá, hogy az Intel mikor fogja végre tényleg licenszelni, vagy beépíteni a már licenszelt?! 64 bites AMD technológiát a saját prociajiba. A régi nagy ász lemaradt az AMD mögött :U Végre fordult a világ, már csak ezt a fordulatot kéne átélni Microsoft terén is, és akkor lenne igazán nagy a ''világ'' ;]
Kíváncsi vagyok, mikor látja be a Microsoft, hogy talán nem kéne ennyire függővé tennie magát, és a programjait az Inteltől :U A másik, amit már nagyon várok, hogy valaki kiadjon egy 100%-ban Windows kompatibilis oprendszert! Ez talán nem lenne lehetetlen, főleg így, hogy most már törvényileg is ki kellett adnia a Microsoftnak a Win forráskódját (remélem jól emlékszem egy régebbi bírósági dönbtésre). Ez nem utópia! Néézzétek meg az Oppen Office Org. progit. Teljesen kompatibilis oda-vissza a Microsoft Office-val, és teljesen ingyenes! Én sem hittem a teljes kompatibilitásában addig, amíg saját gépemen különböző dokumentumokkal ki nem próbáltam. Már jó ideje csak Oppen Office van a gépemen, és soha semmi bajom nem volt vele, gond nélkül meg tudtam nyitni valamennyi mástól hozott World, és Exell dokumentumot, és az én Oppen dokumentumaimat is meg tudtam nyitni mások gépén is! Ez a teljes kompatibilitás, ami szvsz már nagyon hiányzott a Microsoft elleni harcban! Remélem az oprendszerek terén is lesz egyszer egy ilyen full kompatibilis megoldás :C

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#14) X-COM válasza klepto (#13) üzenetére


X-COM
nagyúr

ne haragudj meg nagyon, de ez hülyeség

azokból a forráskódokból amiket a microsoft kiadott nem fog senki windowst írni, mert meglehetősen szigorú a hozzáférése és a felhasználása

az, hogy az openoffice teljesen kompatibilis az office-szal, hát mondjuk úgy, hogy költői túlzás

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#15) klepto válasza X-COM (#14) üzenetére


klepto
addikt

Én úgy tapasztaltam, hogy az Oppenoffice kompatibilitásban mára már, az 1.1.2 verzióban igen jóra sikeredett! Bevallom, az 1.0 verzióval nekem is sok bajom volt, nem is szenteltem neki különösebb figyelmet. Az 1.1.2-ben már semmi olyan dokumentumot nem találtam, amit nem tudtam megnyitni, és valamennyi Exelt igénylő internetes árlista is szépen megnyitható, és karakterhibáktól mentesen futtatható az OppenOffice exel megoldásával!
Ha használod, és neked gondod van vele, akkor oszd meg velem, mert én egy hibát tapasztaltam, hogy nem minden MS Worldel lehet módosítani az Oppen Office-ban írt szöveget, de olvasni tökéletesen lehet! Ha viszont az World dokumentumban válltoztatok OpenOffice-val, és azt nem konvertálom át Oppen dokumentum formába, hanem az eredti formátumba történő visszamentést választom, akkor továbbra is szerkeszthető marad MS Worldben is ;]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#16) Alvin_ti4200 válasza _Volkovy_ (#3) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Csakhogy már 1 éve megjelentek az Athlon64-ek:F Amúgy is ki nem szarik az Intelre?:DDD Nehogy már úgy táncoljon az M$, ahogy Intel-ék fütyülnek:U

(#17) X-COM válasza klepto (#15) üzenetére


X-COM
nagyúr

pl. beszúrt és pozicionált képeket, szakasztöréseket rendszeresen hülyén jelenít meg

de ez volna a ''legkevesebb'', ha van benne egy VBA kód, vagy makró, akkor meg már az egészet lehet cseszni.

persze ez nem home-use téma, de akkor is túlzás az, hogy teljesen kompatibilis

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#18) klepto válasza X-COM (#17) üzenetére


klepto
addikt

Jó, ezeket a speciális felhasználásokat én még soha nem használtam, de home felhasználásnál nincs vele kompatibilitási gond :D

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#19) faster válasza Alvin_ti4200 (#16) üzenetére


faster
nagyúr

Pedig valószínűleg így van. Az XP-nek is van már Itanium változata, de az NT is többféle, pl. Apha processzorra is létezett, érdekes, ezeknek a kihozatala megoldható volt. (Pedig a DEC hardverjei szvsz kevésbé hasonlított az X86-ra, mint az X86-64, elsősorban jó C++ compiler kérdése a dolog ) Szerintem is inkább politikai oka van a késésnek, mint műszaki.

(#20) ciao


ciao
senior tag

az lehet, hogy az AMD nem veszít piaci részesedést az Intel viszon nagyon veszíthetne már, hogy a fejükhoz kapjanak nem ártana nekik egy kiadós pofára esés és emberi áron adnák a konkurencia mögött kullogó kövület technológián alapuló termékeiket

Mindenkit felpofoztatok a bakterral!

(#21) Pukii


Pukii
senior tag

Hát elég sok valotlan dolgot öszehordtatok.A Prescott ban már benne van az AMD64 technologia csak az Intel adig nem aktiválja amig megnem jelenik a 64 bites windows xp.Az AMD64 a 8086 proceszorban debütált 16 bites CISC utasitáskészlet 32 bites kiegészitésének 64 bites kiegészitése.Az Itanium procik viszont teljesen 64 bitesek ezért futnak rajta lassan a 32 programok.Amugy az Intel ingyen használhatja az AMD64-et mivel az AMD is használhatja az MM,SSE,SSE2,SSE3(ezt még nem használja az AMD de szerintem tuti fogja).

''A DDR az a winchester?'' by Ziiip

(#22) faster válasza Pukii (#21) üzenetére


faster
nagyúr

Nahát, tényleg, az ájemdé ilyen furmányos? :U Miben is tévedtünk?

(#23) Pukii válasza faster (#22) üzenetére


Pukii
senior tag

Példáukl abban hogy a MS vár Intel 64 bites procira(amikor már van ijen nekik 3is(Itanium,Itanum2,Prescott).(Tudom hogy a Itanium és az Itanium 2 nem egészen othoni célra lett kifejlesztve de atol még van és 64 bites)

''A DDR az a winchester?'' by Ziiip

(#24) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Emberek, vesszek meg, ha nem írtunk volna róla anno, hogy már MEGJELENT a Nocona magos Intel Xeon, benne az EM64T-vel (64 bites kiterjesztés), meg minden földi jóval...

Szóval van már 64 bites Intel Xeon, csak desktopra nem hozták még le, de oda egyelőre tényleg nem is kell.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#25) Pukii válasza klepto (#13) üzenetére


Pukii
senior tag

Meg Pl. eben....(van ojan procija az Intelnek ami normálisan tudja futtatni a 32 bites programokat(Prescott).

''A DDR az a winchester?'' by Ziiip

(#26) Pukii válasza Parci (#24) üzenetére


Pukii
senior tag

Tényleg ezt kiis hagytam.

''A DDR az a winchester?'' by Ziiip

(#27) faster válasza Pukii (#23) üzenetére


faster
nagyúr

Senki nem az Itaniumra mondta, hogy az MS arra vár, nagyon jól tudja mindenki, hogy létezik, és hogy 64 bites. Az MS a 64 bites Intel asztali procira vár. Szerintem.

(#28) Pukii válasza faster (#27) üzenetére


Pukii
senior tag

Szerintem forditva.Intel vár 64 bites windows ra.Nehogymár a hatalmas MS várjon az Intelre(nemmintha az Intel kicsi lenne...)

''A DDR az a winchester?'' by Ziiip

(#29) faster válasza Pukii (#28) üzenetére


faster
nagyúr

Akkor magyarázd meg nekem, miért nem hozza ki az MS? Itanium változat már van, elég gyorsan elkészült, de az NT a legjobb példa: megjelent Alpha-ra, PA-RISC-re, talán még PowerPC601-re is, akkor mit tököl az XP-nél ennyit egy X86-64 porton?

[Szerkesztve]

(#30) L3zl13 válasza Pukii (#28) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szvsz a szoftvert írják a hardverhez, és nem a hardvert fejlesztik a szoftverhez.

Az MS-nek (bármilyen nagy is), nem mindegy, hogy csak a piac egy részét birtokló AMD-t támogatja az OS-e, vagy mindkét gyártóét. (Jóval több potenciális vásárló.)

Aki hülye, haljon meg!

(#31) Pukii válasza faster (#29) üzenetére


Pukii
senior tag

A win már kész van csak meghajtok nincsenek hozá...Képzeld el egy csomo cégnek kikel hozni 64 bites drivereket is...(az a nehéz hogy a MS rá is tudja veni öket hogy adjanak ki).És mi a hejzet egy ojan cégel ami megszünt?Na ezért késik szerintem a 64 bites win....

''A DDR az a winchester?'' by Ziiip

(#32) ebx


ebx
aktív tag

Gondoljuk csak bele: minek hoznák ki?

Intelnek jól mennek a processzorai, Ms op rendszerei is, a piac évente növekszik. Addig nincs piaci szempontból nekik értelme, amíg ez így van.

Szerintem ezt a kártyát mindkét fél ínségesebb időkre tartogatja.

For every complex problem, there is a solution that is simple, neat and wrong.'' H.L. Mencken

(#33) L3zl13 válasza Pukii (#31) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Az összes eddigi OS-t úgy adták ki, hogy alig volt még rá épkézláb driver. Gondolod, hogy most az XP-64-nél visszafogják magukat? Amíg nem lesz rá igény (nem használnak sokan olyan OS-t) addig a gyártók sem sietnek annyira a driverírással.

Aki hülye, haljon meg!

(#34) faster válasza Pukii (#31) üzenetére


faster
nagyúr

Még mindig nem értem, miért jelent ez problémát, 1-2 éves csúszást csak és kizárólag az XP X86-64 változatánál, és miért nem jelentett problémát az Itanium változatnál.

[Szerkesztve]

(#35) X-COM


X-COM
nagyúr

xp x64 csúszásának egyik legfőbb oka az sp2

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#36) ebx válasza L3zl13 (#30) üzenetére


ebx
aktív tag

Ez így kicsit sántít.

Ugyanis amit amd64-intel64 implementáción változtatni kellene, az egy kis kernel-rész. Nem hiszem, hogy 1 hónapnál több idő lenne mindkét implementáció megírása.

For every complex problem, there is a solution that is simple, neat and wrong.'' H.L. Mencken

(#37) L3zl13 válasza X-COM (#35) üzenetére


L3zl13
nagyúr

És annak a csúszását mi okozza? :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#38) faster válasza Pukii (#31) üzenetére


faster
nagyúr

Egyébként a hatalmas MS kontra kisebb Intel sem igazán helytálló, nagyjából egy súlycsoport. Miért ne szövetkezhetnének? Eléggé függnek egymástól...

[Szerkesztve]

(#39) Pukii válasza faster (#34) üzenetére


Pukii
senior tag

Az Itaniumnál azért nem volt probléma(elöte megkérdezem hogy ismersz valakit akinek valamijen Itanium procija van?Gondolom nem...)mert nem othoni célra let kifejlesztve.Nagy szerverekben és szuperszámitogépekben használják öket általában. Azokban a gépekben nincs ezer féle hangkártya,VGA-kártya,stb..Tehát nem kell megoldani azok támogatását sem...Ezért ki lehetet adni idöben az Itaniumos wint.....

[Szerkesztve]

''A DDR az a winchester?'' by Ziiip

(#40) Kraptor válasza faster (#38) üzenetére


Kraptor
őstag

Wintel, néha ilyen névvel is illették őket:)

(#41) faster válasza Pukii (#39) üzenetére


faster
nagyúr

Nem ismerek Itaniumos szervert a közelemben, de elég gyorsan megjelent, ahhoz képest, hogy ''csak'' szerverekbe kell.

(#42) X-COM válasza L3zl13 (#37) üzenetére


X-COM
nagyúr

ez most biztos röhejes lesz egyeseknek

de tényleg a lehető legjobban akarják megcsinálni, rengeteg energiát fektettek bele, sok módosítás, igyekszenek minnél jobban betesztelni

ezen van a fókusz most microsoft-nál egy jó ideje
xpsp2
minden más ''mellékes''

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#43) L3zl13 válasza Pukii (#39) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szóval most akkor azt mondod, a hatalmas MS nem vár az Intelre, ellenben vár a sokkal kissebb hangkártya stb gyártókra, és azért nem jelenteti meg az OS-ét... :U

Aki hülye, haljon meg!

(#44) faster


faster
nagyúr

Egyébként majd kiderül. Ha ''véletlenül'' pár hetes eltéréssel jön ki az Intel 64 bites asztali procija, és az MS 64 bites oprendszere, akkor is nagyon meg fogok lepődni. :U

(#45) süti5


süti5
őstag

Valaki el tudná mondani röviden, miért is jó nekünk a 64 bit? De most komolyan, tömören:)) Köszi.

(#46) faster válasza süti5 (#45) üzenetére


faster
nagyúr

Arra jó, amire jó a 3GHz-es órajel a 2,6 helyett.
Elég tömör volt? :D

[Szerkesztve]

(#47) L3zl13 válasza X-COM (#42) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Semmi baj nincs ezzel a hozzáállással, csak remélem, hogy az MS is ugyan azt tartja ''jól megcsinált''-nak amit én... :DDD

Azaz remélem, hogy a változások és módosítások nem a számomra értéktelen/érdektelen területekre összpontosulnak...

Aki hülye, haljon meg!

(#48) Pukii válasza faster (#44) üzenetére


Pukii
senior tag

Valoszinüleg igy lesz.Az Intel is megmonta hogy akor fogja kiadni a 64 bites Prescott(vagyis amiben már aktiválták) ot amikor már megjelent a 64 bites win.

''A DDR az a winchester?'' by Ziiip

(#49) süti5 válasza faster (#46) üzenetére


süti5
őstag

Ahha, köszi.:))
Egy kicsit bővebben? Gyorsabban mennek a programok, vagy párhuzamosan több mehet egyszerre, vagy mire való?

(#50) L3zl13 válasza süti5 (#45) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Talán legfontosabb előnye a közvetlenül címezhető, 4GB-nél nagyobb memória.
Most már nem ritka az 1 GB egy jobb gépben. 1-2 éven belül szűkös lesz az a 4GB.

Aki hülye, haljon meg!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  [Re:] Tovább késik a 64 bites Windows (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.