Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) blattida válasza Csaba_20_ (#144) üzenetére


blattida
nagyúr

''Érdekes, hogy mást értetesz dobozos termék alatt ebben a hozzászólásban és a korábbiakban. Amikor arról van szó, hogy mit kell/lehet kivenni a dobozból, akkor le van redukálva a dolog a használati útmutatóra és néhány kábelre, amik egyébként ebben az esetben elenyésző összegbe kerülnek, amikor pedig arról, hogy mire nincs szüksége fogyasztónak, mert környezetszennyező meg felesleges, akkor írtó drága kiegészítőkről beszélsz, ami miatt lényegesen drágább lesz a dobozos termék az OEM-nél.''

Már megbocsáss, de mire alapozod ezt? Mindegyik hozzászólásomban leírás, szoftverek(cédék), kábel és szép csomagolás szerepel a dobozos meghatározásánál, és csak az első hozzászólásom tartalmazott észrevételt a két verzió közötti árkülönbségről, de pontosan azért írtam akkor azt, hogy a két verzió legyen közelebb egymáshoz forintban, mert a plusz tartalom minimális a dobozos verzióban!

''Nem a használati útmutató, a telepítő CD és a csomagolás(ami, a minőséget óvja, legyen az adott esetben egy pukkantós zacsi) a drága a termékeknél...''

A csilivili csomagolás a jó kis nyomdakölcséggel bizony drága, ha hiszed, ha nem, nem beszélve a jelentős szállítási plusz kiadásokról a jóval nagyobb méret miatt!

Piaci önszabályozásról beszélsz, hogy az jó dolog, miközben pontosan a piac sajátossága, hogy a gyártó azért csomagol annyi mindent a terméke mellé, hogy eladhatóbb terméke legyen, hogy valamivel több legyen a közel ugyanolyan terméket gyártó riválisánál a vásárló szemében.

Minden gyártó ugyanannyi fölösleges dolgot és szemetet ad dobozosban! Itt régen nem a csomagolás dönt, hanem a prekoncepciók, a preferenciák és az ár!

''Mégegyszer mondom, ami forgalomba kerül termék, illesse meg az a minimális jellemző, hogy van hozzá magyarnyelvű használati útmutató, ha szükséges, akkor telepítőprogram és a termék minőségét óvja a csomagolása. Csak az ezen felül járó egyéb szolgáltatásokért lehessen pénzt elkérni. A kiskereskedésben nincsen diszkrimináció, nem csak az vehet számítógép alkatrészt, akinek megfelelő végzettsége és tudása van a beszereléséhez. Ezek a minimumok, amiket a törvény is megfogalmaz tehát közvetlenül nem a szakemberek érdekeit védik, hanem azokét, akik nem értenek olyan szinten a számítógépekhez, mint ők, de fogyasztói az adott termékeknek. A magyar piac egyébként is nagyon árérzékeny, tehát az olcsóbb terméket akarja megvenni a kevésbbé hozzáértő is.''

Látom, továbbra is van itt egy tévedés. Nem a dobozos termék a drágább, mert az az alap kiadás, hanem az OEM(ami eredetileg nem is került volna kiskereskedelmi forgalomba, de a gyártók tapasztalták, hogy a vásárlók részéről nagy rá az igény!) az olcsóbb, mert az csak a kokrét eszközt tartalmazza.
Tehát, ha minden kell, vedd a dobozos, ha csak a ketyere, vedd az OEM-et!
A magyar nyelvű leírásról én is írtam, hogy az lehetne!

''Miért van az, hogy a drágább termékek esetében is ritka a magyarnyelvű használati útmutató, miközben még óhéberül(vagy szuahélire, láttam már olyat is) is lefordíttatja sokszor a gyártó? A használati útmutató sokszor megvan 10-15 nyelven, még csehül, szlovákul, horvátul, románul is, körbelőve a magyart. Nálunk nincs igény rá? Dehogy nincs, még szabályozás is van rá, de betartatva az nincs. A forgalmazóknak pedig nem érdeke, hogy igényt nyújtsanak be a gyártóknál és kiharcolják a fogyasztók szükségleteit, ha nincs, aki számonkérje rajtuk a törvényt. Akkor meg pláne nincs semmi kényszer, ha a fogyasztók szakmai rétege olyan törekvéseket is támogat, melyek méglustábbá teszik a forgalmazókat.''

Erről a gyártókat kellene kérdezned! Szerintem a számítástechnikai termékek magyar nyelvű leírására tényleg nincs számottevő igény, de mint írtam, én sem ellenezném, ha lenne! A jogi szabályozás meg önmagában kevés, ha nincs betartatva, ahogy te is írtad, de ha fogyasztói igény lenne rá, már rég lenne!


Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#152) Csaba_20_ válasza liksoft (#150) üzenetére


Csaba_20_
őstag

liksoft írta:
Most mondom azt, hogy itt és most elég. Úgy érzem, Neked a válaszolgatás a hepped.

Itt tényleg jobb, ha befejezed, mert ez innentől kezdve személyeskedés részedről, amire nem ad okot az se, hogy neked eleged van a vitából, úgyhogy a személyeskedésre bennem, ha keresnél sem találsz partnert.

liksoft írta:
Ha elolvastad a hozzászólásomat, a következő mondat ugyanaz, amit Te is írsz a hozzáállásról. És bármennyire nem tetszik, ez a valóság. Kiszipolyozott emberektől pluszmunkát ne kérj számon. Tisztelet a kivételnek, de kis hazánkban a tulajnak a haszon az első szempont, nem az, hogy meglegyen az a fecni. Nem részletezem, a munkarendet és dolgozói valamint tulaj hozzáállást mindenki ismeri.

Attól, mert ez a valóság még nem kell beletörődni és elfogadni. Ahol változásra, változtatásra van szükség, ott meg kell tenni. A reformokat általában a fiatalok követelik ki maguknak és nem a korosabb emberek, akik már-már beletörődtek abba, hogy ez így van és így is lesz. Jelenleg nem fogyasztóközpontú a forgalmazói réteg gondolkodása, ebbe bukott bele pár éve a jogharmónizáció során az akkori fogyasztóvédelmi törvény is. Kivették a számítástechnikai alkatrészeket és a bútorokat például a kötelező jótállás alól, hogy majd a piac lerendezi a dolgot és beáll az, ami odakint van. Hát nem így történt, rengeteg fogyasztó megjárta, hogy nem vonatkozik rájuk a kötelező jótállás. Lehet, hogy az itt fórumozók nyolcvan, vagy mégnagyobb százalékának nincs szüksége azokra a törvényileg előírt szolgáltatásokra, amiket a fogy.véd.tv. előír, de ne abból induljunk már ki, hogy a fórumon milyen viszonyok uralkodnak.

Nyugodtan fűzz hozzá még bármit a hírhez, ami benned van, ne tartsd magadban! Nem akarlak én gátolni benne azzal, hogy egy kötetlen beszélgetést indítottam útjára. :U

(#153) Csaba_20_ válasza blattida (#151) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Mindegy, hogy miként fogalmazol, a végeredmény ugyanaz. Két termék közül az egyik olcsóbb, a másik drágább. Ahogyan a vicc is fogalmaz:

A természet igazságos. Akinek rossz a látása, annak jobb a hallása. Akinek rossz a hallása, jobban támaszkodik egyéb érzékszerveire. Akinek pedig az egyik lába rövidebb, a másik hosszabb... :R :DD :DD

blattida írta:
A csilivili csomagolás a jó kis nyomdakölcséggel bizony drága, ha hiszed, ha nem, nem beszélve a jelentős szállítási plusz kiadásokról a jóval nagyobb méret miatt!

Pontosan nem a csilivili csomagolást hiányolom és itt megint az jön elő, hogy mást értesz dobozos termék alatt, mint amiről én beszélek. Zárójelben kiderkt részleteztem, hogy mit értek csomagolás alatt, nagyon nem vág ide a csilivili csomagolás téma. ;)

(#154) blattida válasza Csaba_20_ (#153) üzenetére


blattida
nagyúr

''Mindegy, hogy miként fogalmazol, a végeredmény ugyanaz. Két termék közül az egyik olcsóbb, a másik drágább.''

És ez így helyes! Ha ez neked nem tetszik, akkor valami nem stimmel.

''Pontosan nem a csilivili csomagolást hiányolom és itt megint az jön elő, hogy mást értesz dobozos termék alatt, mint amiről én beszélek. Zárójelben kiderkt részleteztem, hogy mit értek csomagolás alatt, nagyon nem vág ide a csilivili csomagolás téma.''

Oké. De a dobozos csomagolás a driverekkel és a kábellel bizony drágább, már csak a méret és a tartalom miatt is. A gyártóknak is és, és mindenkinek.
Ezzel én is kiszálltam ebből a meddő vitából, mert semmi másról nem szól, mint jogszabályokról és azok értelmezéséről. Egyszerűen nem akarod látni a fától az erdőt. :)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#155) Csaba_20_ válasza blattida (#154) üzenetére


Csaba_20_
őstag

A valóság az, hogy az OEM, vagyis a csak termék lehetőséggel a forgalmazók visszaélnek, azt nem értem, hogy te miért látod ezt másképp. Viszont tényleg meddő vita, mert már mindent elmondtam, amivel én láthatóvá tudom tenni a lényeget, mégse ért semmit. :U

(#156) Joooe


Joooe
tag

Azzal ugye mindenki egyetért, hogy az OEM termékből sem lehet elvenni a kötelező szolgáltatásokat? KELL hozzá használati útmutató, a használathoz szükséges driver, megfelelő csomagolás.

Persze lehet nagyon nagyokat spórolni egy 100 forintos kartondobozon, amíg bíróság nem mondja ki, hogy egy körültekintő bánásmódot igénylő érzékeny alkatrásznek a zacsi nem megfelelő csomagolás, utána viszont a bizonyos határok között mozgó szabálysértési bírságon felül bejöhet még fogyasztóvédelmi bírság aminek nincs maximális értéke...

Én megértem azt, hogy ha én valakinek odaadok egy zacskóban egy alaplapot, akkor azt haza tudja vinni úgy, hogy nem lesz semmi baja, de azért a normális kereskedelmi forglaomnak mégsem így kéne kinéznie...

Szóval Csabának szvsz teljesen igaza van abban, hogy egyalkatrészt egy egyszerű zacskóban adnak át, az nem normális. Még ha nehezen is szankcionálható...

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#157) liksoft


liksoft
nagyúr

Utoljára. Azt hiszem, itt már régen nem erről van szó. A minimális csomagolás (ami védi az árut vagy a környezetet) minden terméket megillet. Viszont ahogy lecsillapodtak a kedélyek, érdemes lenne elgondolkodni az alábbin:

Jó lenne tisztázni az OEM pontos fogalmát. Ez a termék kiskereskedelmi berendezés (önállóan is működő) vagy elsősorban gyártóknak (összeszerelőknek) szánt alkatrész?

Amennyiben berendezés természetes, hogy az összes kiegészítővel (doboz, driver, leírás, kipróbálásához és használatához szükséges minimális program) kötelező ellátni. Amennyiben alkatrész, ezek már kérdéses hozzávalók. Lehet, hogy tévedek és minden hasonlat sántít, de a következők jutottak eszembe:

- Motorba féltengely. Amikor vettem, nem kaptam hozzá szerelési leírást, csapágyakat, szerszámokat, és csak zsírpapírba, majd leszívott nylon csomagolásban kaptam. Igaz, nem lett koszos tőle semmi. Az is igaz, a csapágyakat, szerszámokat is megkaptam plusz pénzért. A leírásra azt mondták, úgy hívják: szakember.

- Hagyományos villanykörte. Doboza azt hiszem képtelen megvédeni a hibás szállítástól. Ugyanannyi műszaki leírás található rajta mint a CD-ROM matricáján. És nincs szerelési utasítás hozzá!

Vagyis ha alkatrész kategóriába soroljuk, elképzelhető, hogy a zacskó mint csomagolás elegendő, hiszen nem koszol be semmit, és nem koszolódik. A driver és leírás is kérdéses. Ha viszont úgy gondoljátok, hogy ezek el nem hagyható részei, akkor minden kereskedelemben forgalmazott alkatrészhez (termékhez) kötelező. Féltengely, autóülés, villanykörte, stb... (Régi dolog, csak idősebb elektronikai műszerészek emlékezhetnek rá, de ott van az elektroncső dobozolása. Csak a típusszám volt rajta. Ha leejtettük, garantáltan nem élte túl. De enélkül nem működött sem a rádió, sem a TV. Tudom, a kor haladt, de úgy érzem rossz irányba. Nem a fejlődésre, hanem a szemétre gondolok.)

Azért nem is vesszük észre már ezt, ugyanis életünkből kezdenek eltűnni az alkatrészek. A fogyasztói társadalmunkkal a ''dobd ki az egészet és vegyél helyette újat'' működik. A javítsuk meg eltűnik lassan az életünkből. Ha meg nincs javítás, nincs alkatrész sem (azt már csak halkan jegyzem meg, hogy ezzel együtt rengeteg munkahely is megszűnik - és nem keletkezik ugyanannyi új amit a multik mondanak érvként, hiszen robotokat alkalmazva automatizálnak). A környezetvédőknek felhívom a figyelmét arra, hogy ez az igazi szennyezés. A javítással sokkal kevésbbé szennyeznénk környezetünket.

Végül: A saját véleményem, hogy valamilyen tisztességes csomagolás kéne. Lehetne olyan is, mint a Samsung winyók műanyag tokja. Olcsó, kis helyen elfér, és ha betétdíjas lenne (kibírja a sokszori felhasználást), a nagy és kiskereskedelmi láncban megállná a helyét. A gyártó meg küldhetné a nagykerig a szokásos hungarocell dobozban huszasával (az nem környezetszennyező?). Olcsóbb alkatrész biztonságos szállíthatósággal, minimális szemét mellett.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#158) blattida válasza liksoft (#157) üzenetére


blattida
nagyúr

Mint már korábban is írtam az OEM cuccok alkatrészek, tehát miért járna hozzájuk bármi? Ez csak egy lehetőség a forgalmazók részéről, hogy Te, mint vásárló olcsóbban is megvehesd azt, amire szükséged van. Akinek ez a zacskós megoldás nem tetszik,vegyen dobozost, annak minden kiegészítőjével? együtt.
Megvan a választás szabadsága. :Y

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.