Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) viharhozo


viharhozo
addikt

Tuldimenzionaljatok a temat! :)

A lenyeg: hamarosan csak a Plextor irokra lesz kotelezo a jotallas, legalabbis a magyar torvenyek ertelmeben.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#102) liksoft válasza eziskamu (#100) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha jól emlékszem használt számítógépestől vásárolt. Ott talán van 10-es.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#103) Frenky87


Frenky87
aktív tag

Tavaly vettem a PX-740A-mat. OEM-ben rendeltem. Erre jött egy ''OEM'' csomag, ami Tökre a Plextortól való, mert még az eredeti Plextoros matrica is rajt volt, amolyan plomba-szerűségként. Jah...és barna, Plextoros dobozban. Volt hozzá tálca-kulcs, Plextools (De minek? :D), csavarok. Asszem ez máshol a dobozos verziót jelenti :)

///

(#104) LordX válasza Csaba_20_ (#42) üzenetére


LordX
veterán

Aha. Láttad már hgoyan szállítják az OEM procikat? Van speckó kis céltok. Ugyanakkora helyen 50x annyi OEM proci fér el, mint a dobozos (Bár kicsit rossz példa, a dobozoshoz van egy 5-6-7e HUF értékű hűtő)

(#105) Csaba_20_ válasza Shabranigdo (#90) üzenetére


Csaba_20_
őstag

A forgalmazónak meg van szabva, hogy milyen feltételek mellett hozhat forgalomba egy terméket és ő nem mondhatja azt, hogy csak azért lesz olcsóbb a termék, mert ebből pár dolgot nem szeretne betartani. Pontosabban mondhatja, de el akkor se adhatja ilyen formában, mert azzal megsérti a törvényt. Ne a fogyasztóvédelmi előírások nyírbálásával akarjon már nyereséghez jutni egy cég!

Ha a forgalmazóhoz úgy érkezik áru, hogy az nem tartalmaz használati útmutatót és ő mégis forgalomba szeretné hozni a terméket, akkor pótólni köteles azt!

(#106) Csaba_20_ válasza LordX (#104) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Ne menjünk el személyeskedésbe, hogy ki mit látott már és mit nem jó? Thx! A példa pedig rossz, ahogy ezt te is elismerted. :R

(#107) Csaba_20_ válasza blattida (#95) üzenetére


Csaba_20_
őstag

blattida írta:
Nem ugyanazt a terméket veszed meg, mert az egyikhez jár szolgáltatás, a másikhoz nem!

Olyan szolgáltatásról van szó, amit törvény ír elő, hogy kötelező biztosítani a termék mellé. Korábbi hozzászólásomat tudom neked is ajánlani, amiben leírtam, hogy a forgalmazót kötik a forgalombahozatal szabályai.

Alapvetően biztos ott van a probléma, hogy itt az OEM alatt tisztán az egységet érti mindenki, a dobozos alatt pedig olyan extrákat, amiket a törvény maga nem fogalmaz meg. Én arról beszélek, hogy az OEM esetében is szükségesek a törvény által előírtak(természetesen például nem aranyszegélyes dobozról beszélek, hanem olyanról, ami a termék minőségét óvja), azok hiányából nem húzhat hasznot egyetlen kereskedő se, ezen nem nyerészkedhet. Ha nincs hozzá, akkor köteles pótólni!

(#108) LordX válasza Csaba_20_ (#106) üzenetére


LordX
veterán

Nem személyeskedtem, csak azt mondtad, hogy a doboz kell a szállításhoz márpedig rohadtul nem.

(#109) Csaba_20_ válasza LordX (#108) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Nem ugyanarról a dobozról beszélünk és mégcsak nem is pont ugyanarról témáról, de ezt épp az ezelőtti hozzászólásomban fejtettem ki. ;)

Egyébként pedig a szállításhoz kell ''doboz'', mert mint említetted több processzor esetében se bedobálják egy konténerbe szállításkor. ;)

[Szerkesztve]

(#110) liksoft válasza Csaba_20_ (#107) üzenetére


liksoft
nagyúr

Egy kereszteződésben összeütközöl a másik (stop táblával ellátott útról érkező) autóval. Meghalsz. Utólag kiderítik, Neked volt igazad. OK. De mit értél vele? Nem lett volna jobb ott is figyelni és esetleg elkerülni az ütközést?

Minden példa, hasonlat sántít. De nem hiszem, hogy ennyire mereven csak a jogszabályokat kellene felhozni. Adjál ötletet a megoldásra is. Ugyanis ha csak szabályozunk és tiltunk, akkor soha nem fognak megoldások születni. Először a megoldást kell kitalálni, majd annak a kivitelezhető formáját biztosítani a szabályozással.

Ez a fordított ló a szabályozás oldaláról közelít, és nem figyeli a résztvevők lehetőségeit. OK, van benne jó, mint ahogy már írtam itt mindenkinek igaza van.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#111) LordX válasza Csaba_20_ (#109) üzenetére


LordX
veterán

Csak azt a dobozt nem tukmájlák rád a boltban.

(#112) Balage76 válasza deicide (#29) üzenetére


Balage76
senior tag

Azért kell biztosítani, mert egyrészt nem mindenki perfekt a számítástechnika területén, másrészt meg azért mert Mo-n vagy, tehát nem várhatja el a gyártó, hogy megértsd az idegennyelvű szöveget.
Általában egyébként egy pár soros, esetleg képpel ellátott beépítési útmutató van papíron a termék mellett és a részletesebb ismertetőt a szintén mellékelt cd-n találhatod meg. Ezen a CD-n vannak egyébként az extra szoftverek is. Azt hogy melyik gyártó mit tesz a lemezre, az egyéni elgondolás függvénye. A Samsungok mellett egy teljes változatú NERO csomag van. (ez mellesleg más írókhoz is jó).

Az eredeti elgondolás egyébként az volt, hogy a normál forgalomba (kisker/darabonkénti értékesítés) a dobozos változat kerül a kiegészítőkkel együtt, és az OEM változat csak azokhoz a cégekhez jut el, amelyek nagyobb tételben építenek gépeket. Nekik valóban felesleges minden egyes terméket külön-külön becsomagolni a csicsás dobozba, mert úgyis kiszedik belőle. Ezért vannak az OEM változatok 10 vagy 20-asával csomagolva, a dobozos változatok pedig egyesével.

Jelenleg az OEM változatnál a kisker szállítási/kezelési figyelmességén múlik, hogy megsérül-e a termék vagy sem. Az OEM változatból ezért kaphatsz olyat, aminek odacsapták a sarkát, míg dobozosból nem.

(#113) Shabranigdo válasza Csaba_20_ (#105) üzenetére


Shabranigdo
tag

meg van szabva igen,de Renwick elmondása szerint ''csak'' ''cimke, illetve a leírás kell csak meglegyen, a csomagolással kapcsolatban nincs semmilyen ide vonatkozó előírás (ergo akár egy nylonzacskóban is lehet a drive). Magyarul törvényileg Magyrországon nincs korlátozva az OEM-értékesítés''
tehát fogyasztó védelem szerint lehet OEM terméket értékesíteni.ami ezekután viszont más termék mint a dobozos.De ha a dobozt is kötelezőnek vesszük(mert az általad idézett törvény szerint az)akkor berakják egy sima karton dobozba,de még mindig nincs mellé cd,kábel,csavarok,ezek viszont nem kötelezőek és így ugyanógy más termék a retail és OEM.

''Tudom, hogy naponta csak egy hülyét lehet kérdezni, de nekem ez ma az első''

(#114) Shabranigdo válasza Balage76 (#112) üzenetére


Shabranigdo
tag

deicide nem azt kérdezte kinek van rá szüksége,hanem hogyha nincs a termékhez,az elvileg kinek a sara.gyártó,nagyker,kisker?

''Tudom, hogy naponta csak egy hülyét lehet kérdezni, de nekem ez ma az első''

(#115) eziskamu válasza liksoft (#102) üzenetére


eziskamu
addikt

És volt doboza? :D Ilyen boltot sem láttam még. Örültem hogy kaptam antisztatikus zacsit , amikor kértem a 3 éve vett használt 20-ashoz.

[Szerkesztve]

(#116) Csaba_20_ válasza LordX (#111) üzenetére


Csaba_20_
őstag

A másikat se tukmálják rád. :U

(#117) Csaba_20_ válasza Shabranigdo (#113) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Most nem értem mit szeretnél most. Egy olyan érvet hozol fel a vitában, amiben nyilvánvaló, hogy nem értünk egyet Renwick-kel. Ezzel nem tudod bizonyítani, hogy neked van igazad.

De ha nem tekinted helytállónak az állításom, akkor adj nekem akkor választ arra, hogy miért nem vonatkozik a számítástechnikai alkatrészekre egy azon törvény 15-ös paragrafusa, mikor a 9-es igen! Amíg erre nem tudsz választ adni, el kell fogadnod, hogy vonatkozik rá a 15-ös paragrafus is. Nem a kábelekről és a csavarokról beszéltem eddig se és nem is a csicsamicsa dobozról, vagy az überf*sza felragasztható matricáról. :D

[Szerkesztve]

(#118) Csaba_20_ válasza eziskamu (#115) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Az egész egy nagy kamu volt. Megkéri Miki, hogy mennyiért tudna gépet szerezni ami mindent tud. Erre azt mondja, hogy 40e Ft-ból használtan. Azért azt a gépet is megnézném minőség és tudás terén. :DD Mondjuk, ha tényleg 10-es HDD-t vett, akkor még akár elképzelhető is, de nem felel meg a ''mindent tud'' kategóriának...na mind1, nem is ez a lényeg a sorozatban. Én balfék meg ezt az egy részt pont láttam... :R

(#119) LordX válasza Csaba_20_ (#116) üzenetére


LordX
veterán

Ha nem lehetne OEM-et venni akkor már hogyne tukmálnák rám.

(#120) Csaba_20_ válasza LordX (#119) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Nekem még nem tört le a kezem, ha ki kellett dobni valamit. :R

(#121) PpenoO


PpenoO
őstag

Hébe-hóba olvastam bele totyikba, ezért előre is sorry, ha valaki már felvetette..

Volt szerencsém sok nagykerben megfordulni Budapesten és vidéken. Tapasztalataim arra az elhatározásra ösztönöztek 3-4 éve, hogy több OEM terméket ne vásároljak. Miért?

Elképesztő hogyan bánnak raktári alkalmazottak a beraktározott termékekkel, legyen az OEM vagy csomagolt. Megnézitek legtöbb dobozos termékeknek csomagolását, sokszor sérültek, látszik rajtuk hogy az átlagfizuból élő raktárosok nem bántak velük finoman. Sarkok bevannak horpadva, doboz felülete lukas, sérűlt stb. Gondolhatjátok hogy bánnak az OEM termékekkel. Ha ez nem menne segítek.

OEM termékek csomagolása rémegyszerű, 1 dobozba beleraknak 25 vagy annál több írót, zacsi, minden nélkül. Felrakják raklapokra, összefóliázzák, azt bele a kamionba( aki kezelt már targoncát, alapból érzi, hogy ömlesztett árut emelget, vagy légterekkel ellátott papírdobozokat. Nem egy felemelő érzés azt a hangot hallani mikor egy OEM dvd-s raklapot teszel le-be a földre-kamionba ). Nagykerbe kamionból lepakolni ugyanúgy targoncával, raktárosok ''szépen'' kicsomagolják őket, bezacsizzák, rábasszák 1 raklapra és szép sorokat húznak fel belőle. Ezután elhelyezik a kijelölt helyükre raklapokat, ahonnan feltöltik a kosarakat, melyekkel szedik össze a különböző, megrendelt termékeket.
Vegyük például a ramirist, ahol naponta több 10millió forint értékű árú cserél gazdát, váróteremben minimum 40 ember vár a megrendelt, kifizettet árura. Őrült tempóban dolgoznak a raktáros lányok-fiúk hogy minél hamarabb kitudják szolgálni a fogyasztókat. Oem és dobozos termékeket egymásrahajigálva tólják ki az árút a váróterembe. Innen bekerül a kiskereskedő ''teher''autójába, zötykölődik......remélem folytatást mindenki letudja vezetni magának.

Szerintem rémegyszerű a képlet:

- Aki megteheti, áldozzon rá, hogy dobozos terméke legyen, veszíteni nem fog vele ( hacsak nem veszteségként számoljuk el a kidobandó kartondobozt illetve a hozzácsatolt programokat, kábeleket, csavarokat )

- Aki anyagilag szűkölködik az érje be az OEM termékekkel

- Aki megtehetné, hogy vegyen drágábbat, de spúr, vagy nem látja értelmét, szintén vegyen OEM terméket.

És mi lesz, ha csak dobozos termékeket lehet ezentúl majd kapni drágábban, mint OEM?

- Megszoksz vagy megszöksz.

Környezetszennyezésről meg senki ne oktassa ki a másikat, ameddig gumitalpú cipőben jár, használja a tömegközlekedést, az atomenergiát, a kotongumit stb és ráadásul dvdket pörköl :DD :)) :C .

(#122) czappa válasza PpenoO (#121) üzenetére


czappa
aktív tag

A tömegközlekedés éppen, hogy védi a környezetet, mert ugye egy busz (40 emberrel) kevesebbet fogyaszt, mint mondjuk 40 kocsi, metróról már nem is beszélve, szal ez hülye példa volt. (ez meg egy nagyon off hsz, bocsi)

(#123) PpenoO válasza czappa (#122) üzenetére


PpenoO
őstag

Lehet hogy arányban, /kopf kevesebbet szennyez, ha buszra űl, de alapjáva véve szennyez. Az aki környezetvédelemről papól, az még kicsit se szennyezze a környezetet, szerintem. Menjen el tanyára, azt építsen ki magának egy önfenntartó rendszert. Nem egy ilyen önfenntartó gazdaság működik már itthon és a világban.

Persze törekedni kell, arra, hogy minél kevesebbet szennyezzünk, de erre nem az a megoldás hogy OEM termékek legyenek, nem pedig dobozos.

Ezeket a dobozokat kizárólag újrahasznosított papírból készíthetik. Ha veszed a fáradtságot és a felesleges dobozt leviszed a szelektív hulladékgyűjtőbe, újrajhasznosítható papír lesz belőle....

U.I.: Metrót én nem említeném meg, mint környezetvédő tömegközlekedési eszköz: alagútak építése, fenntartása, tisztítása mind környezetbarát tevékenységek :C :C , arról nem is beszélve, hogy atomenergiából táplálkozik, azaz, minden megtett kilóméter után bizonyos mennyíségű sugárzó anyagot termelünk, amit max elásni tudunk betonbunkerekbe mélyen a föld alá...LOOOOOOL...ez aztán a környezetvédelem.

[Szerkesztve]

(#124) maross válasza PpenoO (#123) üzenetére


maross
veterán

''U.I.: Metrót én nem említeném meg, mint környezetvédő tömegközlekedési eszköz: ''

mennyivel jobb lenne egy klassz tizsavos autopalya keresztul budapest sziven, dugig autoval minden egyes nap...a kornyezetvedelem relativ, minimalisra kell torekedni az esszeru hatarokon belul, nem a nullara.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#125) Shabranigdo válasza PpenoO (#121) üzenetére


Shabranigdo
tag

''Környezetszennyezésről meg senki ne oktassa ki a másikat, ameddig gumitalpú cipőben jár, használja a tömegközlekedést, az atomenergiát, a kotongumit stb''
ha mondasz nekem elfogadható alternatívát a felsorolt dolgokra,ami még olcsóbb is(de legalább nem drágább),akkor eskü azt fogom használni helyettük

''Tudom, hogy naponta csak egy hülyét lehet kérdezni, de nekem ez ma az első''

(#126) liksoft válasza Shabranigdo (#125) üzenetére


liksoft
nagyúr

Sajnos nem tudok mondani. És ennek nem az az oka, hogy ne lehetne, hanem a társadalmi berendezkedésünk, és ebből adódóan az értékrendünk. Amíg ez nem változik meg, addig ez a topic meddő viták helye lesz.

A változás: A fogyasztói társadalom helyett az értékmegőrzőt kellene építeni. Igaz, ott a kíméletlen versenynek nincs helye, ott a kisember és nem a multi szemszögéből épül a gazdaság, stb...

Vagyis amíg az olaj az úr, addig semmi esélyünk ezen változtatni. És most tessék innen, ebből a szemszögből visszapörgetni az eddigi hozzászólásokat. Azt hiszem átlátható, hogy a fogyasztói oldalról nézve mindenkinek valahol igaza van. Éppen ezért kéne már befejezni, hisz nincs értelme az egésznek. Ha arról szólna, hogyan váltsunk az értékmegőrző társadalom felé, akkor hajrá. Ott ugyanis minimális a környezetszennyezés, az energiafelhasználás (lennének driverek p1-re, w98-ra mert még jó, akkor minek kidobni, stb...), egymást nem zsákmányolnánk ki, mindenki dolgozhatna, mindenki tudna pihenni, mindenkinek lenne ennivalója, lenne létbiztonság és tisztességes oktatás, egészségügy, stb...

Isten bizony szégyellem magam, ha ezt a topikot végigolvasom.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#127) blattida válasza Csaba_20_ (#107) üzenetére


blattida
nagyúr

'Olyan szolgáltatásról van szó, amit törvény ír elő, hogy kötelező biztosítani a termék mellé. Korábbi hozzászólásomat tudom neked is ajánlani, amiben leírtam, hogy a forgalmazót kötik a forgalombahozatal szabályai.
...az OEM esetében is szükségesek a törvény által előírtak(természetesen például nem aranyszegélyes dobozról beszélek, hanem olyanról, ami a termék minőségét óvja), azok hiányából nem húzhat hasznot egyetlen kereskedő se, ezen nem nyerészkedhet. Ha nincs hozzá, akkor köteles pótólni!''

Látom, téged csak a jogszabályok érdekelnek! Továbbra is mondom, ezek az OEM cuccok ALKATRÉSZEK, hozzáértőbb kezekhez készülnek,olyanoknak, akik tudják beszerelni, bekötni, és eredetileg nagyobb mennyiségben vásárolják meg, mert ők is tovább adják, de már beszerelve! Az, hogy egyébként magánszemélyeknek kiskereskedelmi forgalomban is hozzáférhető nem baj, sőt! Megvehetik azt, amire tényleg szükségük van, ráadásul olcsóbban!
Szerintem ez szabadság és nem az átverésük, mert nem kapnak dobozt, hiszen tudják, hogy az nincs! Tehát annak tudtában mennek érte, hogy nekik kell ''elcsomagolni''! :D
A nyers dobozos csomagolást lehet hiányolni, de a méretek és a tömegek miatt nem szükséges. Aki dobozos verziót vesz nem azért teszi, mert nem akar műanyag tasakot, hanem mert minden köretre szüksége van. Kell neki kábel, cédék a fontos programokkal, színes leírás, a csodás doboz, amiért úgy érzi, többet kap a pénzéért! De ez már pszichológia!

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#128) blattida válasza PpenoO (#123) üzenetére


blattida
nagyúr

:F Ha ennyire szélsőségesen tudsz csak gondolni a környezetvédelemre, akkor mit keresel itt? Miért netezel? Miért nem tanyán élsz, fúrt kúttal, villany nélkül, csatorna nélkül, csak kézzel előállított, talált, nem kivágott, fából készült eszközökkel, mindennemű fém, papír, műanyag, üveg és egyéb anyagok nélkül? Az újrahasznosított doboz is fából ered, nem beszélve arról, hogy annak a doboznak a fedő csomagolása, amin a szép képek vannak, nem újrahasznosított? :R Félreértés ne legyen, nem bántani akarlak, de az álláspontod azért kicsit sántít addíg, míg te is így élsz. Ismervén az embereket, a totális környezetvédelem, amiről te beszélsz, nem kivitelezhető. Már csak azért is, mert az élet maga nem totális környezetvédő! :) :R

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#129) LordX válasza Csaba_20_ (#120) üzenetére


LordX
veterán

+10e-vel volt drágább a procim, mintha OEM vettem volna. Sulinetben csak dobozosat lehetett kapni. EZ után már lehet te is szívnád a fogad.

(#130) Shabranigdo válasza liksoft (#126) üzenetére


Shabranigdo
tag

de ha nem tudsz mondani miért kéred számon?
itt arról volt szó,amire eredetileg reagáltál,hogy valamivel egy hangyányit mérsékelhetjük a felesleges szemét keletkezését.és ez ráadásul még olcsóbb is annak aki ilyet vesz,akkor miért baj ez?

''Tudom, hogy naponta csak egy hülyét lehet kérdezni, de nekem ez ma az első''

(#131) blattida válasza LordX (#129) üzenetére


blattida
nagyúr

Nekem akarom védeni Csaba_20_ nevű fórumtársamat, de a sulinet konstrukció kábé 15%-al drágább, mint ha nem úgy vetted volna meg, ráadásul kaptál hozzá processzorhűtőt is! A Sulinet van részben rosszul kitalálva! Ma sem értem igazán, hogy miért drágább úgy valami, mint egyébként! Az jó, hogy maximum 60 rugót visszakap az ember, de miért kell érte többet fizetni? A kereskedőknek tök mindegy, ugyanannyi pénzt kapnak! Ráadásul így nagyobb is a bevételük a nagyobb forgalom miatt! Az a kis plusz papírmunka pedig semmi! :(

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#132) Renwick válasza Joooe (#98) üzenetére


Renwick
őstag

Ebből én azt a következtetést vonom le (akárcsak a Máté szavaiból), hogy nincs kifejezett törvényi tiltás/szankció az OEM/zacsis termékek hazai forgalmazásával kapcsolatban. Ez is szerepelt a hírben, csak hogy kicsit ontopic is legyek... :)

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#133) PpenoO válasza blattida (#128) üzenetére


PpenoO
őstag

Lehet rosszul fogalmaztam...pont amellett tettem le a voksomat, hogy dobozos termékeket vásároljon az ember ha teheti, ne OEM-et...szerinted környezetvédő vagyok? Én nem nevezném annak magamat és azokat sem, akik műanyag greenpeace kabátba tüntetnek Pakstól Zengőig. Az az igazi környezetvédő, akiről te is beszélsz, nem az, aki OEM terméket vásárol. Szerintem az sem környezetbarát, aki tömegközlekedést használ, vagy pl biciklivel közlekedik ( keress rá bármilyen kínai, tajvani váz és alkatrészgyártó gyártó cég gyárainak képeire...).

elöző hozzászólásomból:'' Ezeket a dobozokat kizárólag újrahasznosított papírból készíthetik. Ha veszed a fáradtságot és a felesleges dobozt elviszed a szelektív hulladékgyűjtőbe, újrajhasznosítható papír lesz belőle....''

Én nyugodtabb szívvel vásárolok dobozos termékekeket. Az biztos, hogy ártani, nem árt a terméknek, sőt....nekem megéri a plusz pénzt ( az okokat már kifejtettem ellöbbi hszmbe )

Környezetvédő meg végképp nem vagyok, de amellett sem vagyok, hogy 10 sávos autópályák szeljék át Budapestet...

Attól viszont senki nem lesz környezetbarátabb, hogy OEM termékeket vásárol.

Remélem picit világosabb voltam most :B

(#134) blattida válasza PpenoO (#133) üzenetére


blattida
nagyúr

:R Nem akarok veled vitatkozni, mert másképp gondolkodunk, de szerintem a kerékpározás környezetbarát, a tömegközlekedés környezetbarátabb, mint az autózás, és az OEM is környezetbarátabb, minta dobozos, mert sokkal kevesebb szemét és hulladék keletkezik utána. Az, hogy egyébként dobozost veszel, a te szabad döntésed, érthető okokkal.
A környezet védelme abszolút fontos, és a magam részéről úgy érzem, az életemet ennek szellemében élem. A környezet nem igényel totális védelmet, a Föld ökoszisztémája sokkal stabilabb és erősebb annál! Ezért nem is kell minden technikai, műszaki és kényelmi eredményünkről lemondani, de megszorításokra igenis szükség van! Itt elsősorban a kőolaj és származékainak fokozatos elhagyására, a megfelelő hulladék és szemét kezelésre, a zöld területek megtartására és növelésére, valamint a szinte mértéktelen fogyasztás drasztikus csökkentésére gondolok!
Ezek megoldhatóak, csak gondolkodás- és életmód váltásra lenne szükség, de az emberi önzés és a félelem nagy úr!
Az ember eredendően nem környezetbarát lény. Egyszerűen a kíváncsisága, a tudásvágya és a lustasága miatt. Még akkor sem, ha úgy él, mint ahogy én is írtam! Akkor lenne tényleg környezetbarát, ha úgy élne, mint a vadállatok. De akkor nem ember lenne, hanem vadállat. :((

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#135) Csaba_20_ válasza blattida (#127) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Azzal a rendszerrel, amit te elképzeltél a forgalmazó megtehetné, hogy maga választja meg, hogy OEM terméknek minősít-e valamit, vagy se. Megveszi dobozosként és alkatrészekre szedve eladja, ráírva, hogy OEM. Azzal a rendszerrel, amit te szabadságnak tartasz a forgalmazó megtehetné, hogy semmihez nem ad használati útmutatót, illetve amihez ad, azt jóval drágábban adja, mint amelyihez nem ad. És még sorolhatnám...ezek után jössz te és engem megszólsz azért, mert olyan törvényeket tartok szemelőtt, melyek a fogyasztók érdekeit védi, azon a fogyasztókét is, akik nem értenek a számítógépekhez.

[Szerkesztve]

(#136) Csaba_20_ válasza Renwick (#132) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Kérlek magyarázd meg, hogy az 1997. Évi CLV. törvény 15.§-a miért nem vonatkozik X termékre, amikor ugyanazon törvény 9.§-a vonatkozik rá! Ha ezt nem tudod megmagyarázni, akkor a csomagolásra vonatkozóan a korábban belinkelt 15.§ ugyanúgy érvényes a számítástechnikai alkatrészekre, mint a 9.§. ;) ;)

(#137) Shabranigdo válasza Csaba_20_ (#135) üzenetére


Shabranigdo
tag

''a forgalmazó megtehetné, hogy maga választja meg, hogy OEM terméknek minősít-e valamit, vagy se. Megveszi dobozosként és alkatrészekre szedve eladja, ráírva, hogy OEM. Azzal a rendszerrel, amit te szabadságnak tartasz a forgalmazó megtehetné, hogy semmihez nem ad használati útmutatót, illetve amihez ad, azt jóval drágábban adja, mint amelyihez nem ad.''
ezt a mostani körülmények között is megtehetné,még ha nem is lenne teljesen törvényes.de nem teszi,mert nincs értelem.dobozost megveszi és oem-ként adja el?és mit csinál a dobozzal plussz dolgokkal?mert sztem nem fog senki bemenni 1 ide kábelért,4 csavarért vagy egy szép dobozért,akkor meg csak elbukta a pénzét.
és adhatná akármennyiért akár leírással akár anélkül,de verseny van,akkor máshol venné meg az ember

''Tudom, hogy naponta csak egy hülyét lehet kérdezni, de nekem ez ma az első''

(#138) Shabranigdo válasza Csaba_20_ (#136) üzenetére


Shabranigdo
tag

vonatkozik rá,de a fogyasztóvédelem szerint - úgy tűnik - eleget tesz neki az antisztatikus zacskó

''Tudom, hogy naponta csak egy hülyét lehet kérdezni, de nekem ez ma az első''

(#139) blattida válasza Csaba_20_ (#135) üzenetére


blattida
nagyúr

A forgalmazók semmit sem minősítenek OEM-nek, mert nincs értelme. A piac szerencsére önszabályozó, az ilyen jellegű túlkapásokat saját maga megszűntetné.
A forgalmazók jól felfogott érdeke, hogy dobozos és OEM terméket is tartsanak, mert mindkettőre ugyanakkora igény van, és tartanak is, a törvényektől és a jogszabályoktól függetlenül. Ezt a rendszert nem kell elképzelnem, mert ez van. Használati útmutatót senki sem árul( igaz, a neten lehet venni ilyeneket, de azok a már régen nem kapható, kifutott termékekre vonatkoznak, amelyek használati útmutatóját már le sem lehet tölteni a gyártó honlapjáról) külön, üzletileg pedig hülyeség lenne, mert hogy piacgazdaság van. A forgalmazók pedig jól járnak a dobozos verzióval, mert a nagyobb bekerülési költség miatt a rajta lévő haszon nagyobb, mint az OEM verzión. Ráadásul a dobozban lévő szoftverek legális csatornákon ingyen beszerezhetők, a kábelek olcsók, használati útmutató meg mindig van, csak nem magyar nyelvű! Itt jössz te a képbe azzal, hogy a forgalmazóknak kellene biztosítani a magyar nyelvű leírást is, mert ezt mondja ki a törvény! És bizony ez nem teljesül. Maximum csak ez a probléma. De mivel,senki sem ellenőrzi, hogy betartják e, a vásárlókat pedig egyáltalán nem érdekli, mert ezekben a leírásokban semmi olyan nem szerepel, amit ne tudnának, vagy ami az ábrákból ne lenne egyértelmű, ezért nem foglalkoznak vele. Ettől még igazad van ,persze, hogy hiányolod, de a piac nem teszi. Ezért nincs változás.
És bocs, ha úgy érezted, megszóllak az érdekvédelem miatt, de én nem annak szántam! :R
A jogalkotóknak ugyanis követni kéne a piac igényeit, s annak megfelelően munkálkodni. Szép dolgok a jogszabályok és törvények, de életszerűeknek kell lenniük, különben csak fölösleges és öncélú az egész, üres frázisok halmaza.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#140) Renwick válasza Csaba_20_ (#136) üzenetére


Renwick
őstag

Vonatkoztatható rá, ezt nem vitatom, ugyanakkor én azt hiszem abból ered a tény, hogy a törvény eme paragrafusát kevésbé veszik szigorúan (hovatovább egyáltalán nem tartatják be), hogy a magyar fogyasztóvédelmi jogrendszer alapvetően a fogyasztó megfelelő tájékoztatására helyezi a hangsúlyt, ennek ad elsődleges prioritást.
Ezért szankcionálják ellenőrzés során a cimke hiányát (mert a fogyasztó számára anélkül nem mindig derül ki egyértelműen az áru fogyasztói ára, ad abszurdum rendeltetése), illetve a kezelési utasítás hiányát (amiben a rendeltetésszerű használatról, anyanyelvén kell tájékoztatni a fogyasztót).

Megint más kérdés, hogy ha téged bizonyíthatóan kár ér a csomagolás hiányosságai miatt, akkor az átalad is idézett paragrafus alapján kifogást emelhetsz, végső esetben keresetet nyújthatsz be.

Azaz innentől ez egy minimális rizikóval járó kiskapu a forgalmazóknak, tehát ismétlem magam: megállja a helyét a hírben szereplő információ. :)

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#141) LordX válasza blattida (#131) üzenetére


LordX
veterán

Megvehettem volna a dobozosat Sulineten kívül is - ugyanannyiért. Szóval nem a SEx miatt volt a +10e, hanem a doboz miatt.

(#142) liksoft válasza Shabranigdo (#130) üzenetére


liksoft
nagyúr

A doboz (ami miatt kérdeztél) újrahasznosított, és újrahasznosítható, tehát minimális a környezetszennyezése amennyiben jól kezeljük.
Ötlet? Parancsolj: Legyen MINDEN csomagolóanyag (számítástechnikaitól az üvegeken át a műanyag flakonokig és sörös dobozokig) betétdíjas. Nem megszüntetni kéne, hanem rátenni. Mégpedig kemény forintokat. Akkor nem a kukában végezné.
A valódi természetvédelem meg az lenne, ha egy szöveget nem is használó progi nem unicode modullal lenne lefordítva. Ugyanis akkor menne 98 alatt, nem kéne neki XP. Így viszont egy nyúlfarknyi cucc miatt az egész gépből szemét lesz! Pedig mindenben megfelel a használathoz, és hibátlan. Vagyis ami jó, azt támogatni kéne, nem mindenáron a kidobására, cseréjére ösztönözni. Ettől még nem áll meg a fejlődés. Ezt pedig értékmegőrző társadalomnak hívják, nem fogyasztóinak. Ezt próbáltam meg leírni, de úgy látszik nem volt érthető. Elnézést.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#143) WN31RD válasza liksoft (#142) üzenetére


WN31RD
addikt

Nagyon OFF:
A nyílt forrás általában jelentősen megkönnyíti a régi hardverek felhasználását. Ha valamely, hivatalosan már nem támogatott eszköz használatára számottevő igény van, egyszerűen nem távolítják el a meghajtó programokat, a régi szoftververziók szinte minden esetben elérhetőek (legalábbis szándékosan soha nem tüntetik el őket, mint sokszor jellemző az a zárt forrású kereskedelmi szoftverek esetében), és az újabb szoftverekből is könnyebb, illetve egyáltalán lehetséges, eltávolítani a felesleges vagy túl sok erőforrást igénylő funkcionalitást annak érdekében, hogy gyengébb hardveren is fusson.
(Nem P1, de érdekes: [link])

Egyébként maximálisan támogatom az ''ami jó, azt ne cseréljük le feltétlenül'' elvet, és azt is, hogy minden csomagolóanyag legyen betétdíjas.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#144) Csaba_20_ válasza blattida (#139) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Érdekes, hogy mást értetesz dobozos termék alatt ebben a hozzászólásban és a korábbiakban. Amikor arról van szó, hogy mit kell/lehet kivenni a dobozból, akkor le van redukálva a dolog a használati útmutatóra és néhány kábelre, amik egyébként ebben az esetben elenyésző összegbe kerülnek, amikor pedig arról, hogy mire nincs szüksége fogyasztónak, mert környezetszennyező meg felesleges, akkor írtó drága kiegészítőkről beszélsz, ami miatt lényegesen drágább lesz a dobozos termék az OEM-nél.

Nem a használati útmutató, a telepítő CD és a csomagolás(ami, a minőséget óvja, legyen az adott esetben egy pukkantós zacsi) a drága a termékeknél, hanem maga a termék és az ezen túl mutató egyéb sallang.

Piaci önszabályozásról beszélsz, hogy az jó dolog, miközben pontosan a piac sajátossága, hogy a gyártó azért csomagol annyi mindent a terméke mellé, hogy eladhatóbb terméke legyen, hogy valamivel több legyen a közel ugyanolyan terméket gyártó riválisánál a vásárló szemében.

Mégegyszer mondom, ami forgalomba kerül termék, illesse meg az a minimális jellemző, hogy van hozzá magyarnyelvű használati útmutató, ha szükséges, akkor telepítőprogram és a termék minőségét óvja a csomagolása. Csak az ezen felül járó egyéb szolgáltatásokért lehessen pénzt elkérni. A kiskereskedésben nincsen diszkrimináció, nem csak az vehet számítógép alkatrészt, akinek megfelelő végzettsége és tudása van a beszereléséhez. Ezek a minimumok, amiket a törvény is megfogalmaz tehát közvetlenül nem a szakemberek érdekeit védik, hanem azokét, akik nem értenek olyan szinten a számítógépekhez, mint ők, de fogyasztói az adott termékeknek. A magyar piac egyébként is nagyon árérzékeny, tehát az olcsóbb terméket akarja megvenni a kevésbbé hozzáértő is.

Miért van az, hogy a drágább termékek esetében is ritka a magyarnyelvű használati útmutató, miközben még óhéberül(vagy szuahélire, láttam már olyat is) is lefordíttatja sokszor a gyártó? A használati útmutató sokszor megvan 10-15 nyelven, még csehül, szlovákul, horvátul, románul is, körbelőve a magyart. Nálunk nincs igény rá? Dehogy nincs, még szabályozás is van rá, de betartatva az nincs. A forgalmazóknak pedig nem érdeke, hogy igényt nyújtsanak be a gyártóknál és kiharcolják a fogyasztók szükségleteit, ha nincs, aki számonkérje rajtuk a törvényt. Akkor meg pláne nincs semmi kényszer, ha a fogyasztók szakmai rétege olyan törekvéseket is támogat, melyek méglustábbá teszik a forgalmazókat.

[Szerkesztve]

(#145) Csaba_20_ válasza Renwick (#140) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Te azt mondod, hogy a szabályozási láncból a törvény betűje hiányzik, én pedig azt, hogy a betartató rész. Valahol ezek szerint a kettő között van az igazság. De a hírben az OEM eladásról beszéltél, aminek nem a zacsi az egyetlen ismérve, hanem a használati útmutató hiánya is. ;)

OEM termékként a nagy neves lilaponty is akart már eladni nekem alaplapot, amiről végül elismerték, hogy szervizből került vissza javítás után, mindenféle csomagolás nélkül. Nekem ne mondja itt senki, hogy a forgalmazó nem ragadná meg egyből az alkalmat, ha legalizálva lenne az OEM(no használati, no driver, no csomagolás) és nem használna ki mégtöbb lehetőséget a profit növelése érdekében! Ennyire ne legyünk már naivak. Jelenleg is megteszi. Ha legalizáljuk, már végképp gátlástalanul fogja megtenni. Jelenleg a gát nem elég erős, mert a fogyasztóknak polgári peres úton kell érvényszerezni az igazuknak.

(#146) Shabranigdo válasza liksoft (#142) üzenetére


Shabranigdo
tag

csakhogy a dobozos verzió nem csak a dobozzal több.és amúgy minek vesződjön az ember a doboz újrahasznosításával,ha megveheti anélkül is?
a betétdíjjal egyetértek,bár sokkal jobb lenne,ha az emberek maguk szelektíven gyűjtenének,sokkal kevesebb fáradtság lenne mint visszahordani a csomagolást.mi se veszünk pl üveges sört,mert nem akarjuk az üveget visszaváltogatni,viszont a dobozokat szelektív hulladékgyűjtőbe visszük

''Tudom, hogy naponta csak egy hülyét lehet kérdezni, de nekem ez ma az első''

(#147) liksoft válasza Csaba_20_ (#144) üzenetére


liksoft
nagyúr

Csak nagyon halkan jegyzem meg, hogy azért nincs benne magyar, mert esetleg a gyár nem hozzánk címezte a végfelhasználói területként. Találkoztam már amerikai régiójú terjesztéssel ellátott hazai winyót. Azonos típus, több darab. A beszerzési utak, vám, esetleg egyebek is közrejátszhatnak. A beszerző forgalmazó meg nem pótolja. Hiszen így is épp, hogy talpon marad. Ha mindent betart, a szomszéd ''fűszeres'' is a ''tisztára legális'' üzletpolitikájával ''megeszi''. És itt vége az általad kért dolgoknak. Majd ha mindenki teljesen egyenlően lesz felügyelve, betartatva a jogszabályok, akkor más helyzet lesz.

A fent említettek a valóságnak nem felelnek meg, azzal bármilyen azonosság a véletlen műve lehet csak.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#148) Csaba_20_ válasza liksoft (#147) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Ismerős ez a ''ha minden törvényt betartana, akkor éhenhalna, tönkre menne, összedőlne a világ'' szemlélet. Ez megint csak a betartás hiányára vezethető vissza. A TG egér mellé kaptam egy félbetépett A4-es lapot, amire nyomtatóval ráírták az üzembehelyezés lépéseit. Az igaz, hogy elég zagyva és értelmetlen szöveg volt, ami miatt nem felel meg használati útmutatónak, de ott volt a törekvés. A TG egér forgalmazójának megéri nyomtatni használatit, a jóval drágább termékének meg nem? :F

(#149) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Még a régi LG-m 3EFt-al volt drágább mint az OEM kivitel direkt ragaszkodtam hozzá, hogy a dobozost kérem.:D

(#150) liksoft válasza Csaba_20_ (#148) üzenetére


liksoft
nagyúr

Most mondom azt, hogy itt és most elég. Úgy érzem, Neked a válaszolgatás a hepped. :o

Ha elolvastad a hozzászólásomat, a következő mondat ugyanaz, amit Te is írsz a hozzáállásról. És bármennyire nem tetszik, ez a valóság. Kiszipolyozott emberektől pluszmunkát ne kérj számon. Tisztelet a kivételnek, de kis hazánkban a tulajnak a haszon az első szempont, nem az, hogy meglegyen az a fecni. Nem részletezem, a munkarendet és dolgozói valamint tulaj hozzáállást mindenki ismeri.

A gondolatomat itt idézem:Ha mindent betart, a szomszéd ''fűszeres'' is a ''tisztára legális'' üzletpolitikájával ''megeszi''. És itt vége az általad kért dolgoknak. Majd ha mindenki teljesen egyenlően lesz felügyelve, betartatva a jogszabályok, akkor más helyzet lesz.

Ebből a topikból kiszálltam, mert szerintem átment meddő vitába és s.@rkeverésbe úgy, hogy a hírhez már szinte semmi köze.
:(

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#151) blattida válasza Csaba_20_ (#144) üzenetére


blattida
nagyúr

''Érdekes, hogy mást értetesz dobozos termék alatt ebben a hozzászólásban és a korábbiakban. Amikor arról van szó, hogy mit kell/lehet kivenni a dobozból, akkor le van redukálva a dolog a használati útmutatóra és néhány kábelre, amik egyébként ebben az esetben elenyésző összegbe kerülnek, amikor pedig arról, hogy mire nincs szüksége fogyasztónak, mert környezetszennyező meg felesleges, akkor írtó drága kiegészítőkről beszélsz, ami miatt lényegesen drágább lesz a dobozos termék az OEM-nél.''

Már megbocsáss, de mire alapozod ezt? Mindegyik hozzászólásomban leírás, szoftverek(cédék), kábel és szép csomagolás szerepel a dobozos meghatározásánál, és csak az első hozzászólásom tartalmazott észrevételt a két verzió közötti árkülönbségről, de pontosan azért írtam akkor azt, hogy a két verzió legyen közelebb egymáshoz forintban, mert a plusz tartalom minimális a dobozos verzióban!

''Nem a használati útmutató, a telepítő CD és a csomagolás(ami, a minőséget óvja, legyen az adott esetben egy pukkantós zacsi) a drága a termékeknél...''

A csilivili csomagolás a jó kis nyomdakölcséggel bizony drága, ha hiszed, ha nem, nem beszélve a jelentős szállítási plusz kiadásokról a jóval nagyobb méret miatt!

Piaci önszabályozásról beszélsz, hogy az jó dolog, miközben pontosan a piac sajátossága, hogy a gyártó azért csomagol annyi mindent a terméke mellé, hogy eladhatóbb terméke legyen, hogy valamivel több legyen a közel ugyanolyan terméket gyártó riválisánál a vásárló szemében.

Minden gyártó ugyanannyi fölösleges dolgot és szemetet ad dobozosban! Itt régen nem a csomagolás dönt, hanem a prekoncepciók, a preferenciák és az ár!

''Mégegyszer mondom, ami forgalomba kerül termék, illesse meg az a minimális jellemző, hogy van hozzá magyarnyelvű használati útmutató, ha szükséges, akkor telepítőprogram és a termék minőségét óvja a csomagolása. Csak az ezen felül járó egyéb szolgáltatásokért lehessen pénzt elkérni. A kiskereskedésben nincsen diszkrimináció, nem csak az vehet számítógép alkatrészt, akinek megfelelő végzettsége és tudása van a beszereléséhez. Ezek a minimumok, amiket a törvény is megfogalmaz tehát közvetlenül nem a szakemberek érdekeit védik, hanem azokét, akik nem értenek olyan szinten a számítógépekhez, mint ők, de fogyasztói az adott termékeknek. A magyar piac egyébként is nagyon árérzékeny, tehát az olcsóbb terméket akarja megvenni a kevésbbé hozzáértő is.''

Látom, továbbra is van itt egy tévedés. Nem a dobozos termék a drágább, mert az az alap kiadás, hanem az OEM(ami eredetileg nem is került volna kiskereskedelmi forgalomba, de a gyártók tapasztalták, hogy a vásárlók részéről nagy rá az igény!) az olcsóbb, mert az csak a kokrét eszközt tartalmazza.
Tehát, ha minden kell, vedd a dobozos, ha csak a ketyere, vedd az OEM-et!
A magyar nyelvű leírásról én is írtam, hogy az lehetne!

''Miért van az, hogy a drágább termékek esetében is ritka a magyarnyelvű használati útmutató, miközben még óhéberül(vagy szuahélire, láttam már olyat is) is lefordíttatja sokszor a gyártó? A használati útmutató sokszor megvan 10-15 nyelven, még csehül, szlovákul, horvátul, románul is, körbelőve a magyart. Nálunk nincs igény rá? Dehogy nincs, még szabályozás is van rá, de betartatva az nincs. A forgalmazóknak pedig nem érdeke, hogy igényt nyújtsanak be a gyártóknál és kiharcolják a fogyasztók szükségleteit, ha nincs, aki számonkérje rajtuk a törvényt. Akkor meg pláne nincs semmi kényszer, ha a fogyasztók szakmai rétege olyan törekvéseket is támogat, melyek méglustábbá teszik a forgalmazókat.''

Erről a gyártókat kellene kérdezned! Szerintem a számítástechnikai termékek magyar nyelvű leírására tényleg nincs számottevő igény, de mint írtam, én sem ellenezném, ha lenne! A jogi szabályozás meg önmagában kevés, ha nincs betartatva, ahogy te is írtad, de ha fogyasztói igény lenne rá, már rég lenne!


Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#152) Csaba_20_ válasza liksoft (#150) üzenetére


Csaba_20_
őstag

liksoft írta:
Most mondom azt, hogy itt és most elég. Úgy érzem, Neked a válaszolgatás a hepped.

Itt tényleg jobb, ha befejezed, mert ez innentől kezdve személyeskedés részedről, amire nem ad okot az se, hogy neked eleged van a vitából, úgyhogy a személyeskedésre bennem, ha keresnél sem találsz partnert.

liksoft írta:
Ha elolvastad a hozzászólásomat, a következő mondat ugyanaz, amit Te is írsz a hozzáállásról. És bármennyire nem tetszik, ez a valóság. Kiszipolyozott emberektől pluszmunkát ne kérj számon. Tisztelet a kivételnek, de kis hazánkban a tulajnak a haszon az első szempont, nem az, hogy meglegyen az a fecni. Nem részletezem, a munkarendet és dolgozói valamint tulaj hozzáállást mindenki ismeri.

Attól, mert ez a valóság még nem kell beletörődni és elfogadni. Ahol változásra, változtatásra van szükség, ott meg kell tenni. A reformokat általában a fiatalok követelik ki maguknak és nem a korosabb emberek, akik már-már beletörődtek abba, hogy ez így van és így is lesz. Jelenleg nem fogyasztóközpontú a forgalmazói réteg gondolkodása, ebbe bukott bele pár éve a jogharmónizáció során az akkori fogyasztóvédelmi törvény is. Kivették a számítástechnikai alkatrészeket és a bútorokat például a kötelező jótállás alól, hogy majd a piac lerendezi a dolgot és beáll az, ami odakint van. Hát nem így történt, rengeteg fogyasztó megjárta, hogy nem vonatkozik rájuk a kötelező jótállás. Lehet, hogy az itt fórumozók nyolcvan, vagy mégnagyobb százalékának nincs szüksége azokra a törvényileg előírt szolgáltatásokra, amiket a fogy.véd.tv. előír, de ne abból induljunk már ki, hogy a fórumon milyen viszonyok uralkodnak.

Nyugodtan fűzz hozzá még bármit a hírhez, ami benned van, ne tartsd magadban! Nem akarlak én gátolni benne azzal, hogy egy kötetlen beszélgetést indítottam útjára. :U

(#153) Csaba_20_ válasza blattida (#151) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Mindegy, hogy miként fogalmazol, a végeredmény ugyanaz. Két termék közül az egyik olcsóbb, a másik drágább. Ahogyan a vicc is fogalmaz:

A természet igazságos. Akinek rossz a látása, annak jobb a hallása. Akinek rossz a hallása, jobban támaszkodik egyéb érzékszerveire. Akinek pedig az egyik lába rövidebb, a másik hosszabb... :R :DD :DD

blattida írta:
A csilivili csomagolás a jó kis nyomdakölcséggel bizony drága, ha hiszed, ha nem, nem beszélve a jelentős szállítási plusz kiadásokról a jóval nagyobb méret miatt!

Pontosan nem a csilivili csomagolást hiányolom és itt megint az jön elő, hogy mást értesz dobozos termék alatt, mint amiről én beszélek. Zárójelben kiderkt részleteztem, hogy mit értek csomagolás alatt, nagyon nem vág ide a csilivili csomagolás téma. ;)

(#154) blattida válasza Csaba_20_ (#153) üzenetére


blattida
nagyúr

''Mindegy, hogy miként fogalmazol, a végeredmény ugyanaz. Két termék közül az egyik olcsóbb, a másik drágább.''

És ez így helyes! Ha ez neked nem tetszik, akkor valami nem stimmel.

''Pontosan nem a csilivili csomagolást hiányolom és itt megint az jön elő, hogy mást értesz dobozos termék alatt, mint amiről én beszélek. Zárójelben kiderkt részleteztem, hogy mit értek csomagolás alatt, nagyon nem vág ide a csilivili csomagolás téma.''

Oké. De a dobozos csomagolás a driverekkel és a kábellel bizony drágább, már csak a méret és a tartalom miatt is. A gyártóknak is és, és mindenkinek.
Ezzel én is kiszálltam ebből a meddő vitából, mert semmi másról nem szól, mint jogszabályokról és azok értelmezéséről. Egyszerűen nem akarod látni a fától az erdőt. :)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#155) Csaba_20_ válasza blattida (#154) üzenetére


Csaba_20_
őstag

A valóság az, hogy az OEM, vagyis a csak termék lehetőséggel a forgalmazók visszaélnek, azt nem értem, hogy te miért látod ezt másképp. Viszont tényleg meddő vita, mert már mindent elmondtam, amivel én láthatóvá tudom tenni a lényeget, mégse ért semmit. :U

(#156) Joooe


Joooe
tag

Azzal ugye mindenki egyetért, hogy az OEM termékből sem lehet elvenni a kötelező szolgáltatásokat? KELL hozzá használati útmutató, a használathoz szükséges driver, megfelelő csomagolás.

Persze lehet nagyon nagyokat spórolni egy 100 forintos kartondobozon, amíg bíróság nem mondja ki, hogy egy körültekintő bánásmódot igénylő érzékeny alkatrásznek a zacsi nem megfelelő csomagolás, utána viszont a bizonyos határok között mozgó szabálysértési bírságon felül bejöhet még fogyasztóvédelmi bírság aminek nincs maximális értéke...

Én megértem azt, hogy ha én valakinek odaadok egy zacskóban egy alaplapot, akkor azt haza tudja vinni úgy, hogy nem lesz semmi baja, de azért a normális kereskedelmi forglaomnak mégsem így kéne kinéznie...

Szóval Csabának szvsz teljesen igaza van abban, hogy egyalkatrészt egy egyszerű zacskóban adnak át, az nem normális. Még ha nehezen is szankcionálható...

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#157) liksoft


liksoft
nagyúr

Utoljára. Azt hiszem, itt már régen nem erről van szó. A minimális csomagolás (ami védi az árut vagy a környezetet) minden terméket megillet. Viszont ahogy lecsillapodtak a kedélyek, érdemes lenne elgondolkodni az alábbin:

Jó lenne tisztázni az OEM pontos fogalmát. Ez a termék kiskereskedelmi berendezés (önállóan is működő) vagy elsősorban gyártóknak (összeszerelőknek) szánt alkatrész?

Amennyiben berendezés természetes, hogy az összes kiegészítővel (doboz, driver, leírás, kipróbálásához és használatához szükséges minimális program) kötelező ellátni. Amennyiben alkatrész, ezek már kérdéses hozzávalók. Lehet, hogy tévedek és minden hasonlat sántít, de a következők jutottak eszembe:

- Motorba féltengely. Amikor vettem, nem kaptam hozzá szerelési leírást, csapágyakat, szerszámokat, és csak zsírpapírba, majd leszívott nylon csomagolásban kaptam. Igaz, nem lett koszos tőle semmi. Az is igaz, a csapágyakat, szerszámokat is megkaptam plusz pénzért. A leírásra azt mondták, úgy hívják: szakember.

- Hagyományos villanykörte. Doboza azt hiszem képtelen megvédeni a hibás szállítástól. Ugyanannyi műszaki leírás található rajta mint a CD-ROM matricáján. És nincs szerelési utasítás hozzá!

Vagyis ha alkatrész kategóriába soroljuk, elképzelhető, hogy a zacskó mint csomagolás elegendő, hiszen nem koszol be semmit, és nem koszolódik. A driver és leírás is kérdéses. Ha viszont úgy gondoljátok, hogy ezek el nem hagyható részei, akkor minden kereskedelemben forgalmazott alkatrészhez (termékhez) kötelező. Féltengely, autóülés, villanykörte, stb... (Régi dolog, csak idősebb elektronikai műszerészek emlékezhetnek rá, de ott van az elektroncső dobozolása. Csak a típusszám volt rajta. Ha leejtettük, garantáltan nem élte túl. De enélkül nem működött sem a rádió, sem a TV. Tudom, a kor haladt, de úgy érzem rossz irányba. Nem a fejlődésre, hanem a szemétre gondolok.)

Azért nem is vesszük észre már ezt, ugyanis életünkből kezdenek eltűnni az alkatrészek. A fogyasztói társadalmunkkal a ''dobd ki az egészet és vegyél helyette újat'' működik. A javítsuk meg eltűnik lassan az életünkből. Ha meg nincs javítás, nincs alkatrész sem (azt már csak halkan jegyzem meg, hogy ezzel együtt rengeteg munkahely is megszűnik - és nem keletkezik ugyanannyi új amit a multik mondanak érvként, hiszen robotokat alkalmazva automatizálnak). A környezetvédőknek felhívom a figyelmét arra, hogy ez az igazi szennyezés. A javítással sokkal kevésbbé szennyeznénk környezetünket.

Végül: A saját véleményem, hogy valamilyen tisztességes csomagolás kéne. Lehetne olyan is, mint a Samsung winyók műanyag tokja. Olcsó, kis helyen elfér, és ha betétdíjas lenne (kibírja a sokszori felhasználást), a nagy és kiskereskedelmi láncban megállná a helyét. A gyártó meg küldhetné a nagykerig a szokásos hungarocell dobozban huszasával (az nem környezetszennyező?). Olcsóbb alkatrész biztonságos szállíthatósággal, minimális szemét mellett.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#158) blattida válasza liksoft (#157) üzenetére


blattida
nagyúr

Mint már korábban is írtam az OEM cuccok alkatrészek, tehát miért járna hozzájuk bármi? Ez csak egy lehetőség a forgalmazók részéről, hogy Te, mint vásárló olcsóbban is megvehesd azt, amire szükséged van. Akinek ez a zacskós megoldás nem tetszik,vegyen dobozost, annak minden kiegészítőjével? együtt.
Megvan a választás szabadsága. :Y

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.