Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) WN31RD


WN31RD
addikt

''A régió legtöbb országában – köztük hazánkban is – ugyanakkor az egységes és szigorú szabályozás híján a végfelhasználók is hozzájuthatnak az úgynevezett „zacskós” kiszerelésekhez, melyeknek ára átlagosan 10-20 százalékkal alacsonyabb a dobozos változatokénál.''
Még szerencse. A dobozos változathoz járó sallangok legtöbbje úgyis csak polcra vagy kukába kerülő kacat. Legalább ennyivel is kevesebb szemetet gyártunk, és ennyivel is kevesebb fölösleges szart vetetnek meg velünk.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#3) piqla


piqla
őstag

En csak egyeterteni tudok a ket elottem hozzaszoloval :)

Szereted az állatokat?

(#4) X@b3e válasza piqla (#3) üzenetére


X@b3e
addikt

Nem is tudom, mikor láttam utóljára dobozos DVD írót, és ki volt az a lökött, aki olyat vett/rendelt :D

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#5) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Az OEM jó dolog. Magam dönthetem el, hogy kell-e nekem az írószoftver, vagy sem. Anno (4-5 éve) az LG CD írómhoz Easy CD-Creatort kaptam, ami egy teljesen használhatatlan nekem, semmi beállítást nem enged, én pedig kicsi korom óta szeretem magam elszabni a dolgokat :).
A csavar meg nem ér pár + ezrest,a doboz úgyszintén. Bár, maga az OEM kiszerelés olyan sokkal nem olcsóbb nálunk.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#6) ftc


ftc
nagyúr

Doboz DVD iró:
füzesd meg a dobozt a hozzá adott olyan dolgokat amit üzletben negyed annyiért beszerzed...
Utoljára dobozos a Plextor CD iróm volt.Volt benne 5db CD-R,1db RW IDE kábel jah és a Plex szokásos szoftvere Nero -al megspékelve amit csak plextorral lehet használlni....

(#7) jagada válasza ftc (#6) üzenetére


jagada
őstag

kiváncsi vagyok, hogy ebből a nagy ''olcsóságból'' mit fogunk mi érezni mezei userek...

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#8) venember83


venember83
nagyúr

Hello!

1 hozzaszolas:
Haver kulonbozo hardvereket tesztel cegnel, ilyen minosegellenorzeses munka. Ami nem megy at minden teszten, de mukodokepes, azt eladjak bulkba, vagy nevezzuk OEM-nek, ami meg atmegy minden teszten, abbol lesz a retail valtozat.
Tesztek: nagyobb aramot kap a kelletenel, tuningpotencialteszt, stb.
Ugyhogy komolyabb hardvernel inkabb megeri az a par plusz ezres a retailt, nem a doboz, meg a korites miatt, hanem maga a cucc jobb.
Ennyi.

(#9) Csaba_20_


Csaba_20_
őstag

Én viszont nem tudok egyet érteni az előttem két hozzászóló logikájával. Itt mindenki úgy kezeli a kérdést, hogy a göngyöleg olyan plusz költségeket képvisel, amit a fogyasztóval kell megfizettetni. Az anyanyelvű használati útmutató hazánkban is szükséges feltétele a forgalombahozatalnak, tehát az se igaz, hogy nálunk valamiféle hiányos szabályozás lenne. Az említett DVD írót nem adhatja el a kisker fogyasztónak, csak ha biztosít mellé magyarnyelvű használati útmutatót.

A hírben olvasható:
A régió legtöbb országában – köztük hazánkban is – ugyanakkor az egységes és szigorú szabályozás híján a végfelhasználók is hozzájuthatnak az úgynevezett „zacskós” kiszerelésekhez

Az EU tagállamaiban egységes irányelvek vannak megfogalmazva a fogyasztóvédelem területén, de Magyarországon néhol még szigorúbb is a szabályozás. Magával a betartatásával vannak problémák, leginkább létszám- és pénzhiány miatt. Ezek nem légből kapott információk, vagy találgatások. Többszöri személyes beszélgetés után fogalmazódtak meg bennem ezek a gondolatok, amiket Dr. Kathi Attila FVF szóvívő és Siklósi Máté szóvívő helyettes urakkal folytattam.

Tehát az említett csomagolás, mely az áru rendeltetés szerű szállítását biztosítja, vagy a magyar nyelvű használati útmutató, mely az áru rendeltetés szerű használatához szükséges információt tartalmazza, illetve a driverek(nem mindenki Windows-t használ, amiben benne van gyárilag a driver) ami az üzembehelyezéshez szükséges nem lehet olyan dolog, amiért a fogyasztót plusz költség terheli. Márpedig abban a logikában, hogy azért olcsóbb egy termék, mert csupaszon a terméket kapja meg az illető, pontosan ez van benne. Ezért is nem tudok egyet érteni az előttem szóló emberkék logikájával. Nem az olcsóbb termékek ellen vagyok, aki ezt gondolja, az téved.

Csak megjegyezném, hogy a számítástechnikai alkatrészek csak 10000 Ft bruttó összeg felett tartoznak a kötelező jótállás alá tartozó termékek közé(például ezen a ponton is szigorúbb az EU-s irányelveknél a magyar fogyasztóvédelmi törvény). Az említett DVD író biztosan ezen összeg alatt van(mondjuk ennek ellenére jár mellé a használati útmutató), tehát a fogyasztó csak a szavatossági igényeit érvényesítettheti az adott terméket illetően.

Tudom, most sokan azzal fognak jönni, hogy ''dehát mindenhol így csinálják itthon'', csakhogy ez nem legalizálja a folyamatot. A jelenlegi gyakorlat nem fogyasztóközpontú sajnos és én nem tudok beletörődni.

[Szerkesztve]

(#10) Mackósajt válasza Csaba_20_ (#9) üzenetére


Mackósajt
senior tag

De ebből a szempontból totál mindegy, hogy dobozos vagy nem. Nekem még dobozos termékből sem sikerült soha olyat vennem, amihez volt magyar nyelvű papír. Szal magyar nyelvű papír akkor sem lenne hozzá, ha dobozos lenne. Érzésem szerint a számítógépes termékek magyar nyelvű útmutatója csak a jogszabályban létezik... És tök mindegy, hogy a nem a jogszabály laza, hanem senki nem tartatja be, az eredmény ugyanaz.

Szonkívül az előtted szólók nem mondják, hogy ez erkölcsös vagy törvényes, csak azt, hogy nekik személy szerint egyáltalán nincs szükségük azokra a dolgokra, amik a dobozba kerülnek az alaptermék mellé. Akkor meg miért ne mondhatnák, hogy nekik jó így is? (Pl. én is vettem nemrég egy dobozos videokártyát. Semmit nem hazsnálok abból a dobozból, csak magát a kártyát...)





Elgondolkodtató, hogy lassan vennem kéne egy DVD írót. Remélem megtudom mely boltokban és mikor jelennek meg ezek a példányok.

(#11) venember83 válasza Csaba_20_ (#9) üzenetére


venember83
nagyúr

Hat akkor majd eltunik a bulk, s kesz, mindenki kenytelen lesz megvenni a dragabb retailt, mert nem a retail lesz olcsobb, igy konnyebb megoldani a gyartoknak

(#12) Renwick válasza Csaba_20_ (#9) üzenetére


Renwick
őstag

A magyar, illetve nemzetközi fogyasztóvédelmi jogrendszer nem ismeri, sehol nem részletezi az OEM fogalmát. A csomagolás terén tudtommal nincs semmiféle előírás, azt leszámítva, hogy legyen rajta, hogy mi van benne, tehát a doboz megléte nem kötelező, elég teszemazt egy matrica is a zacskón.
A kezelési utasítás megint más kérdés, az már kötelező (lenne), de ez még mindig csak a retail változatokkal járó pluszköltségek egy részét teszi ki.

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#13) darabka


darabka
tag

Hát egy biztos, a Plextor PX-716AL író árán nem érezni, hogy történelmi mélyponton lenne a DVD írók ára... :F
Két dolog is van, ami árprémiumot követel: az első ugyebár a Plextor név, ami kb. 1.5-ös szorzót jelent, aztán jön a slot-in lemezmechanika, ami bármijen szorzót jelenthet, lévén, kb. egyedülálló mostanság a piacon... :(
Ha valaki meg tud cáfolni az utóbbit illetően, az sikítson! ;)

To protect trees means exterminating beavers.

(#14) Csaba_20_ válasza Mackósajt (#10) üzenetére


Csaba_20_
őstag

A hírben azt írták, hogy a jogszabályok nem elég szigorúak, ellenben nem ezzel van a probléma. Tehát bár az eredmény ugyanaz, a hírben rossz információ van közölve. Már csak ezért sem mindegy, hogy hol van a rendszerben a hiba.

Az első bekezdésed pontosan az, amit mondtam. A jelenlegi gyakorlattal próbálod igazolni annak jogszerűségét és ez alapjaiban hibás bizonyítás.

Amire nincs szükségem, kidobom. Nem hiszem, hogy a használati útmutatóval és a meghajtó szoftverekkel lenne itt bárkinek problélmája, a csomagolás pedig adott esetben jól is jön, mert könnyebben szállítható a termék és legfőképp rendeltetés szerűen.

Csak tudnám miért baj az, hogyha amellett török pálcát, hogy a vásárló ingyen dönthesse el, hogy szüksége van-e az egyéb dolgokra, vagy se?

(#15) Csaba_20_ válasza venember83 (#11) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Nem tűnik el, csak végre arra fogják használni, amire a gyártó kiadja. Az OEM-et amint olvashattad a gyártó se a kiskereskedelembe szánja.

(#16) Renwick válasza Csaba_20_ (#14) üzenetére


Renwick
őstag

Idézz nekem légyszíves olyan magyar jogszabályt, ami előírja, hogy OEM/zacsis terméket (maradjunk a számítástechnikai alkatrésznél, de lehet akár autóalkatrész is) nem lehet kiskereskedelmi forgalomba hozni.

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#17) Joco válasza Csaba_20_ (#14) üzenetére


Joco
aktív tag

Akkor ezt meséld már el légyszíves a Nokiának pl. Egy full legális 64bites xp-vel nem tudom használni a telefonom, mert nincs driver. Ugyanígy vagyok a webcam-mel is. Miről beszélünk?
Veszek valamit és nem tudom használni. Ennyi. A sok okostojás meg arra veri a nyálát, hogy nem volt a dobozban ''dvd játékos'' papír. Szánalmas... :(((

''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

(#18) venember83 válasza Csaba_20_ (#15) üzenetére


venember83
nagyúr

A gyartonak lenne a kotelessege, hogy vigyazzon, hogy ne keruljenek kiskerforgalomba ezek a cuccok, de o inkabb eladja azt a plusz par ezret, amit nem vesznek meg a nagy szamitogepgyartok a kisebb uzleteknek, mert neki mindegy, hogy ki veszi meg a termeket csak vegye.

(#19) rocket válasza X@b3e (#4) üzenetére


rocket
nagyúr

[kép]

Egyik aktualis reklam ujsagbol van ;)

[Szerkesztve]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#20) Csaba_20_ válasza Renwick (#12) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Nem is kell, hogy ismerje az OEM kifejezést. A jelenlegi gyakorlat szerint minden termék, ami a végfelhasználói forgalomba(fogyasztóhoz) kerül, ugyanolyan feltételekkel bírálódik el. Nem lehet semmiféle OEM, bulk, retail stb. szavakkal kibújni a jogszabály alól, akármennyire is igyekszenek erre egyes forgalmazók. Ez így van jól.

A csomagolásról 1997 Évi CLV. törvény a fogyasztóvédelemről rendelkezik, mely szerint:

15. § (1) Az árut úgy kell csomagolni, hogy a csomagolás óvja meg az áru minőségét, könnyítse meg szállítását, ne befolyásolja hátrányosan az áru minőségét vagy mennyiségét, segítse elő a korszerű kiszolgálást, feleljen meg a biztonságos munkavégzés és az egészségvédelem követelményeinek.

(2) Az áru csomagolására jogszabály további előírásokat határozhat meg.

(...)

16. § (2) Ha a gyártó az árut nem látja el a törvény 9-15. §-aiban, illetve külön jogszabályban meghatározott tájékoztatással és csomagolással, a forgalmazó köteles azt pótolni.


Tehát a csomagolásnak óvnia kell az áru minőségét és meg kell könnyítenie a szállítást. De semmiképp nem befolyásolhatja hátrányosan az áru minőségét, tehát van erre vonatkozóan is előírás. A használati és kezelési útmutató nélkül forgalomba nem hozható termék. Jelenleg több helyen nem a megfelelő gyarkolatot alkalmazzák, ezt elismerem.

(#21) Csaba_20_ válasza Renwick (#16) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Megadom neked a fogyasztóvédelem elérhetőségét, ahol jogi tájékoztatást tudnak neked az ügyben adni. Én nem kívánok ezen vitatkozni veled, mert nem vezet sehova. Itt tudnak neked bővebb jogi felvilágosítást adni: [link]

(#22) Mackósajt válasza Csaba_20_ (#14) üzenetére


Mackósajt
senior tag

1. Nem próbálok igazolni semmit. Amiről én beszélek, az kizárólag a dobozos vs. zacsis kérdés. Semmi hátrányba nem kerül pl. magyar nyelvű útmutató terén az, aki zacsisat vesz, mert a dobozosban sincs.

2. Nem ingyen dönti el, mert többnyire felárat fizet olyan kiegészítő elemekért, amik az eladás pillanatától fogva elektronikai hulladékok. Ha tényleg ingyen dönthetné el, vagyis megválaszthatná, hogy milyen tartozékokra van szüksége, és ez megjelenne az árban is, szavam sem lenne. (Én egyébként elsőroban nem a használati útmutatóra gondoltam, mégha alább valaki azt is írta, hogy azt is kidobja.)

3. Arról én is hallottam, hogy a használati útmutató kötelező. (Ezt egyébként PC terén be is tartják, csak magyarul nem.) Arról még nem, hogy a doboz, és az egyéb kencék kötelezőek lennének. /egyéb kencék alatt most nem garanciapapírokat értek.:)/
Szerk: de látom te hallottál. :) O.K. 3. pont visszavonva.

[Szerkesztve]

(#23) ALI_G


ALI_G
veterán

Olcsó DVD írót a magyar népnek.

(#24) Csaba_20_ válasza venember83 (#18) üzenetére


Csaba_20_
őstag

A gyártó a nagykerbe adja el és onnan kerül tovább a kiskerbe. A gyártónak nincs lehetősége egyetlen ország belügyeibe való beavatkozásra. Ezt a helyi hatóságoknak a dolga, valamint mivel a fogyasztóvédelmi kérdések a PTK hatálya alá tartoznak, így polgári peres úton van minden egyes fogyasztónak érvényesítettni a jogait. Amennyiben jelentős forgalmazói túlkapásról van szó, úgy a GVH hivatott eljárni az ügyben. Mindennek megvan a maga helye, ideje stb. Csakhát sajnos a jogi út nem könnyű és hosszadalmas. Nem szeretnék mélyen belemenni ebbe, de ha a gyártó nem hajlandó/nem tud többet tenni, akkor a helyi szerveknek kell betartatniuk a törvényt, vagy a forgalmazóknak változtatniuk a szokásaikon.

(#25) Csaba_20_ válasza Mackósajt (#22) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Tisztázzunk valamit, a reklámot és az egyéb tényleg felesleges papírokat én is feleslegesnek tartom és kidobom. A használati útmutatót annak ellenére fontosnak tartom, hogy a gyakorlati tapasztalatom elég szokott lenni a termékek helyes üzembe helyezéséhez, el szoktam rakni. A driver CD nagyon sokszor jól szokott jönni, azt sose dobom ki, elrakom a többi közé. A csomagolásról pedig korábban írtam, hogy milyen feltételeknek kell megfelelnie és amennyiben nincs hozzá, akkor a forgalmazónak(kisker, aki neked elad) pótólnia kell. Ezért nem számolhat fel plusz költséget, mert ez a jog szerint megillet minden fogyasztót. Az OEM terméknek tudomásom szeirnt azt kell jelentenie, hogy a DVD olvasó egy adott szoftverhez jár, például a Nero CD/DVD író szoftverhez. A Nero licence-i között például az OEM licence-lésű termékekhez külön S/N számok tartoznak. Tehát az nem OEM termék, ha azt mondják, hogy ''itt van csupaszon a DVD író és használd egészséggel'', hanem egy átverés. A gyártó komplett számítógépekbe szánja az említett DVD írókat, ahova nem kellenek az említett sallangok, mert nem közvetlenül kerül fogyasztói forgalomba.

Ja még valami. A reklámért meg had ne a fogyasztó fizessen, tehát ha a dobozos csak a reklám miatt kerül többe, akkor azért ne fizessen már plusz pénzt. ;)

[Szerkesztve]

(#26) ttt


ttt
senior tag

Ha megszünne az OEM csak mi szívnánk :(

A dobozos termékek az árukat pedig valóban csak akkor érnék meg, ha a mellékelt szoftverek nem egy semmit érő korlátos verziók lennének, meg technikai demók, + az Adobe Reader 5 éves verzója.
(Nem véletlenült írtam; már 3 dobozos VGA-t vettem, sőt egy Iomega usb-s külső cd írót is, sajnos egyikben sem volt semmi használható. Pedig pl. a Iomegatól elvártam volna, méreg drága volt, belefért volna bőven egy valamire való soft. Sőt ennél még a termék támogatást is +szívtam, mert mire ideért az USA-ból már 3 verzióval újabbak lévén le se ... :((( )

Egyébként én még soha nem láttam pl. dobozos vinyót, evvel mi lenne a helyzet? :F Ha pl csak komplett géppel lehetne venni :U , az ugye elég LOL.

[Szerkesztve]

(#27) Renwick válasza Csaba_20_ (#21) üzenetére


Renwick
őstag

Ismerem én is őket, azért is furcsállottam a dolgot, mert tavaly én is beszéltem Siklósi Mátéval, akinél direkt rákérdeztem a zacsis/OEM témára, és akkor azt mondta, hogy ha megvannak a ''kötelező'' kellékek -- azaz a termék magyar nyelvű megnevezése, származási országa stb fel van tüntetve, valamint van magyar nyelvű kézikönyv --, akkor forgalomba hozható a termék...

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#28) Csaba_20_ válasza Renwick (#27) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Nem egyszerű kérdések ezek az biztos. Nincs jogász végzettségem, ezért is nem akarok rajta vitatkozni. De láthatod, beidéztem az ide vonatkozó jogszabályt, ami szerintem egyértelmű. Megjegyzem a termék jellegétől függ, hogy milyen csomagolásra van szükség, mi az ami óvja a minőségét. Ugye más kell egy processzornak és más egy DVD írónak.

Legjobb tudomásom szerint új fogyasztóvédelmi törvény van valahol végstádium közelében. Számos kérdésben elavult a jelenlegi. Van, ahol 78-as törvényre hivatkozik, amit még egy olyan minisztérium hozott, ami azóta megszűnt. Tehát van még mit alakítani rajta. Reméljük nemsoká napvilágot lát az új, ami a régi hibáit kijavítja. Mert van, ahol jelenleg a fogyasztó hátrányára tér el és bizony találtunk múltkor olyat is, amiben a forgalmazót hozza jelentős jogi hátrányba. Egyiket se szeretném részletezni, mert egyik oldalnak se akarok ötleteket adni. Amúgy is mindig megtalálják a maguk kiskapujait. :R

[Szerkesztve]

(#29) deicide válasza Renwick (#27) üzenetére


deicide
veterán

egyetlen kérdésem, hogy a magyar nyelvű leírást kinek kell biztosítani a termékhez? mert minket sokszor zaklatnak a viszonteladóink, hogy nincsen benne, tudunk-e szerezni, mi persze küldjük tovább az igényt a mi beszállítóinknak, csak az nem világos, hogy ez kinek lenne a feladata...:D

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#30) Renwick válasza Csaba_20_ (#28) üzenetére


Renwick
őstag

Fel fogom hívni őket, majd megírom mit sikerült megtudni.

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#31) Dilikutya válasza rocket (#19) üzenetére


Dilikutya
félisten

Hehe... Nero Express... az egy rakás szmötyi. Pénzt nem ér.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#32) Csaba_20_


Csaba_20_
őstag

Istenem, annyira szétszort vagyok ma, hogy szavak maradnak ki az írásaimból. Elnézést kérek értük. :B :(

(#33) Renwick válasza deicide (#29) üzenetére


Renwick
őstag

Ez egy nagyon problémás pontja a rendelkezésnek, elvileg a forgalmazó felel azért, hogy meglegyen a leírás, de a törvény szerint nem neki, hanem a gyártónak kell ellátnia a terméket ezekkel a kellékekkel. A gyakorlatban meg úgy van, ahogy írtad: megy az egymásra mutogatás.

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#34) WN31RD válasza Csaba_20_ (#14) üzenetére


WN31RD
addikt

''Amire nincs szükségem, kidobom. Nem hiszem, hogy a használati útmutatóval és a meghajtó szoftverekkel lenne itt bárkinek problélmája, a csomagolás pedig adott esetben jól is jön, mert könnyebben szállítható a termék és legfőképp rendeltetés szerűen.''
Ez szépen hangzik elméletben, valójában viszont marhaság, amelynek semmilyen kapcsolata nincs a valósággal. A gyakorlatban teljesen hozzánemértő felhasználó igen ritkán szerel (dobozos vagy akármilyen) DVD írót a gépébe, a picit is hozzáértőnek pedig a használati útmutató, magyar nyelvű vagy sem, meghajtó szoftverek (DVD íróhoz? :Y), illetve különösen a csomagolás, teljesen fölösleges sallang, akadály, amelyen át kell verekednie magát, és el kell jutattnia a szemetesig (ezzel is szennyezve - fölöslegesen - a környezetet).
Elmondható ez a számítástechnikai eszközök többségével, nem csak a DVD írókkal, kapcsolatban. A használati útmutatóknak pl. tipikusan csak az a része bír bármiféle relevanciával, amely kizárólag hozzáértők számára értelmezhető speciális technikai részleteket tartalmaz.

''könnyebben szállítható a termék és legfőképp rendeltetés szerűen''
Ezt külön kiemelem. Bullshit. Rendeltetésszerűen az tud szállítani, akinek van némi technikai érzéke, ez kell hozzá, nem csicsás doboz (a doboz önmagában nem szükséges és nem is elégséges feltétel).

''Csak tudnám miért baj az, hogyha amellett török pálcát, hogy a vásárló ingyen dönthesse el, hogy szüksége van-e az egyéb dolgokra, vagy se?''
Nem ''baj'', csak butaság, mert olyan nincs, hogy valami ingyen van, legalábbis ilyen területen soha. Ha tényleg (a gyakorlatban) kötelező lenne a bonyolult csomagolás, akkor azt mindenkinek meg kellene fizetnie, nem lenne választási lehetőség. Így, hogy nem kötelező, lehet választani.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#35) Csaba_20_ válasza deicide (#29) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Ez az a kérdés, ami nagyon ritkán hangzik el tőletek. Ezért külön örülök, hogy feltetted(bár nem nekem). Végsősoron a forgalomba hozónak a kötelessége a magyarnyelvű használati útmutató biztosítása, amennyiben a gyártó nem tette meg. Ez egy olyan lánc, amiben a legalsóbb szinttől felfelé, egészen a gyártóig lehet mutogatni és pingvinezni. A legjobb tudomásom szerint viszont bűntetést persze arra szabják ki, akit épp elkapnak a láncban. :P

(#36) WN31RD válasza WN31RD (#34) üzenetére


WN31RD
addikt

Hogy egyértelmű legyen: Semmi bajom a színes-szagos, magyar nyelvű útmutatós, dobozos termékekkel. Akinek ez kell, vegye. Azzal lenne problémám, ha nem tudnék bemenni a boltba, és venni egy csupasz terméket, a számomra fölösleges és azonnal kukában landoló körítés nélkül.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#37) Csaba_20_ válasza WN31RD (#34) üzenetére


Csaba_20_
őstag

A végleteket szemlélve általános érvényű megállapításokat hozol, a jogszabályokban foglaltakat figyelmenkívül hagyva és marhaságnak nevezed, amit írok. A stílus miatt és amiatt, mert nem látom, hogy törekednél bárminemű kompromisszumra, vagy egyáltalán konstrukív lenne a hozzáállásod, nem kívánok ennél több szóban érdemben foglalkozni a szemléleteddel és megállapításaiddal. Nem kell ezen fennakadni, elfogadtam, hogy te így látod.

(#38) Csaba_20_ válasza WN31RD (#36) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Még valami, úgy vettem észre nem látod tisztán az álláspontomat és túl sokáig tartana, míg elmagyaráznám. Nem benned van a hiba, valószínűleg én nem tudok megfelelően fogalmazni, hogy érthető legyen, ugyanazt szeretnénk, csak másak a módszereink. Bár te úgy látod az általam képviselt dolgokkal nem azt érnénk el, amit szeretnénk. Na ezt lenne nehéz bebizonyítanom most, hogy ebben tévedsz.

(#39) WN31RD válasza Csaba_20_ (#38) üzenetére


WN31RD
addikt

Elvi megfontolásokat félretéve, gyakorlati példa:
Nemrég vettem saját részre egy ''dobozos'' processzort (történetesen jobban megérte, mint a ''tálcás''). Hihetetlen mennyiségű szemetet, papírt és műanyagot dobtam ki utána. Teljesen fölösleges volt ezeknek a 90%-át legyártani, szállítani, nekem küzdenem vele, végül kukába dobni. Úgy gondolom, inkább arra kellene törekedni, hogy csökkentsük ezt a szemétmennyiséget, (vélt vagy valós) fogyasztói érdekektől függetlenül, akár azok ellenében (!) is.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#40) czappa válasza X@b3e (#4) üzenetére


czappa
aktív tag

Nem is tudom miért kell állandó sértő hsz.-eket gyártani...:(
Most vettem dvd írót; dobozosat. 11k volt, lehet megvehettem volna 9-ért OEM-ben, és?
Akkor most szerinted lökött vagyok? (ezt írad és ezen még a szmájli sem segít)
Egyébként így meg van legális dvd írom, ha oem-et veszek nincs. Tényleg lökött vagyok, miért nem töltöttem le és aztán miért nem nyitottam topicot ''adjatok má' cracket nerohoz'' címmel. Sikeresen felhúztál ember.

mod.: ha meg #8 igaz, akkor pláne megérte szvsz a dobozos.
(viszont amit többen írtak azzal én is egyetértek: túl sok a szemét az ilyen dobozos cuccoknál, és ez nem jó)

[Szerkesztve]

(#41) WN31RD válasza Csaba_20_ (#38) üzenetére


WN31RD
addikt

Én azért mégis kíváncsi lennék a te álláspontodra, ha már azt mondod, hogy nem jól értem, amit írtál. Ha lesz egy kis időd, légy szíves, fejtsd ki.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#42) Csaba_20_ válasza WN31RD (#39) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Miközben leírod szépen dolgot, elsiklassz a lényeg felett. A szállításhoz kellett a doboz, nem neked otthonra. Miután a termék megérkezett, nincs szükség a dobozra. A postai borítékra is mondhatnánk ezek alapján, hogy teljesen felesleges, mert úgyis kidobjuk. A szeméttermelésre az újrafelhasználás félmegoldás, de nem a csomagolás a legnagyobb probléma, hanem a termék gyors elhasználódása, melyben egy nagy adag szándékosság is fellelhető.

[Szerkesztve]

(#43) WN31RD válasza Csaba_20_ (#42) üzenetére


WN31RD
addikt

''A szállításhoz kellett a doboz, nem neked otthonra.''
Jajj, ugyan már. :U :D
Ekkora és ilyen doboz nem kell a szállításhoz, ahogyan ilyen sok leírás, útmutató, egyéb vécépapír sem az üzembe helyezéshez. Agyon van csomagolva a cucc azért, hogy tetszetősebb legyen (illetve esetleg azért is, bár ez főleg az útmutatókra lehet igaz, hogy megfeleljen néhány, íróasztal mögött kitalált jogszabálynak), erről van szó, semmi másról.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#44) Csaba_20_ válasza WN31RD (#41) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Sajnálom, jelenleg egy jó ideig nem áll módomban ezt a témát olyan szinten kivesézni, hogy megvilágíthassam álláspontom. Eközben azt se zárom ki, hogy rosszul látom, ezért elfogadom a te álláspontod is.

(#45) Csaba_20_ válasza WN31RD (#43) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Egy bizonyos mértékig biztos igazad van, de fogadni merek, hogy a szállítás pontos körülményeit se ismered, ahogyan a termék a nagykerhez kerül. Én ennek hiányában nem szívesen vonok le olyan következtetéseket, hogy ''nem kell ekkora és ilyen doboz a szállításhoz''.

(#46) WN31RD válasza Csaba_20_ (#45) üzenetére


WN31RD
addikt

A nagykereskedőhöz bekerülnek a csupasz, ''tálcás'' példányok is, azoknak is meg tudják oldani a szakszerű szállítását (nyilván, hiszen ezzel foglalkoznak, ehhez értenek), tehát pont nem ők azok, akiknek szükségük van a ''dobozos'' változatok csomagolására.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#47) Csaba_20_ válasza WN31RD (#46) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Tehát kiknek van akkor szüksége rá szerinted?

(#48) WN31RD válasza Csaba_20_ (#47) üzenetére


WN31RD
addikt

Senkinek. :D
Leginkább a végfelhasználónak, mert feltételezhetően ő a legkevésbé hozzáértő, de neki sincs feltétlenül szüksége ennyi csomagolásra és útmutatóra.
Továbbá, ha valaki hozzáértőnek/bátornak/szerencsésnek érzi magát, akkor hadd legyen meg az a választási lehetősége, hogy sallangok nélküli terméket is vehessen (annyira nem nagy dolog pl. egy DVD írót csomagolás nélkül is biztonságosan szállítani, mondhatni triviálisan egyszerű).

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#49) liksoft válasza WN31RD (#43) üzenetére


liksoft
nagyúr

Jó volt végig olvasni a topikot. Tanulságos.

Azt kell mondanom, mindenkinek és senkinek sincs igaza. Mindig lesz olyan érv, amit jogosan alá lehet támasztani, arra jogot, szabályt vagy szokást akasztani.

A számítástechnikai termékeket nem csak magyarországra szállítják. Így nagy tételben ugyanazt célszerű ide is, meg oda is (olcsóbb lesz). Nálunk mindenki szakember, tehát semmire (csak a vasra) sincs szükségünk. Máshol ez nincs így. Valamint a morál is más. Nálunk mindenkinek megvan minden programja, pedig mindenki csóró. Máshol azt használják, amit megvettek. A hozzáadott programok csak arra jók, hogy rájöjjünk, mire és hogyan szeretnénk használni az eszközt (független az írótól), majd megvehetjük azt, ami tényleg jó lesz mekünk. Ha innen nézzük, a dobozos termék a jobb. Ha a mindenki guru, akkor meg a roszabb választás. :F Kinek van igaza? Mindenkinek! A leírás detto.

Ami viszont kéne (szerintem):

Mindegy melyiket vesszük, egy olyan minőségű csomagolás mindenképpen kéne, hogy amig hazavisszük, az aktatáskás úriember, a kutyás kisgyerek vagy a nagy cekkeres szomszéd kárt ne tehessen a termékben. Valamint szintén egy A5 oldalra elférő minimális magyarnyelvű leírás. Ez nem nagy ár.

Ha jól belegondolok, a nagykernek is érdeke, hiszen kevesebb garis áru érkezne vissza hozzájuk, valamint reklamáció, feljelentés, stb... Egyszer kéne megcsinálni, és utána el lehetne felejteni az egészet. Igaz, ez is pénz és sokszor szemét. Ugyanakkor természetesnek vesszük, sőt megköveteljük amikor bon-bont veszünk? :F

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#50) WN31RD válasza liksoft (#49) üzenetére


WN31RD
addikt

''Ha innen nézzük, a dobozos termék a jobb.''
Szerintem nem arról van szó, hogy melyik jobb (mert kinek melyikre van szüksége ugye). Sokkal inkább arról, hogy egyesek szerint nem jó, hogy van lehetőség végfelhasználóként csupasz termék vásárlására, mások szerint pedig jó. Továbbá ettől részben független téma az indokolatlan mennyiségű körítés, mint környezetszennyezési probléma.

''Ugyanakkor természetesnek vesszük, sőt megköveteljük amikor bon-bont veszünk?''
Követeli a halál. :D (Kivételes alkalmaktól eltekintve.)
Csak elég nehéz úgy vásárolni, hogy ne vegyünk meg egy rakás szemetet, pardon, csomagolást is mellé, aztán egy idő után az ember nagyjából szarik bele (már aki... tisztelet a kivételnek).

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.