Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) orbano


orbano
félisten

Na már épp ideje volt. :) Ahogy elnézem, ez a chip épp elég a mostani kártyákra. 512mb és 256bit 8 modullal. Lassan jöhetne mondjuk 1024mb és 512bit :))

A vér nem válik VAZZE!™

(#3) orbano válasza Kalandor (#1) üzenetére


orbano
félisten

eddig sem éppen ez volt a fő fogyasztó a kártyákon sajnos. de tény, hogy még kevesebb probléma lesz a tuningjával :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#4) Scream007


Scream007
őstag

2 ghzes vga mem garantált :C

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#5) [HUN]Tyson válasza Kalandor (#1) üzenetére


[HUN]Tyson
senior tag

Azt azért kétlem, hogy a többi nem érdekel :DDD

Ha valóban 45%-kal takarékosabb, nyilván nem is melegszik úgy, ergo nem kell a hűtésére akkora figyelmet fordítani. Vajon mekkora tuningpotenciált fog ez jelenteni?

(#6) Integra


Integra
titán

mi a szent szart szenvedünk a ddr2-vel?!?!?!

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#7) Peat;)


Peat;)
veterán

Vajon csak a felsőkategória kapja meg vagy már az x1700-asokon is viszont láthajtuk :F

(#8) LSL1337


LSL1337
őstag

csomo kártyán eddig se volt RAMokon hűtés ha még 45%al kisebb fogyasztás, akkor még tuning esetén sem kell rá semmien borda

Mostaniakra se kell több mint iylen 100ft-os mini zalman bordák, más kérdés hogy nem lehet vmi jól rögzíteni őket néha csak úgy lepotyognak:D

(#9) LSL1337


LSL1337
őstag

szerintem ezek mégnem lesznek a gef7-es és ati mostani szériáin sem

majd dx10 mellé elfér az 1024gddr4:)

Geforce 8600 Dx10 1024Gddr4 85.990- majd egy ilyenre befizetnék :)

(#10) ftc válasza Integra (#6) üzenetére


ftc
nagyúr

ha jól rémlik

GDDR3 az olyan mint DDR2
GDDR4 az meg olyan lehet mint DDR3

Persze a DDR2,DDR3 átdogozva egy kicsit...

(#11) szatocs


szatocs
őstag

A DDR III - as memóriák alkalmazása ütközne valamilyen problémákba azonkívül, hogy át kéne állni annak a technológiájára? Alkalmazható lenne RAM - modulként?

=== Szatocs ===

(#12) L3zl13 válasza ftc (#10) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A GDDR3 az tényleg a DDR2 továbbfejlesztése, és jelentősen különbözik a DDR3-tól.
Azt nem tom a GDDR4-nek van-e köze a DDR3-hoz.

Aki hülye, haljon meg!

(#13) L3zl13 válasza szatocs (#11) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Természetesen lehet alkalmazni a DDR III-at RAM modulként, hiszen erre van kitalálva.

Jelenlegi bevezetésének korlátai:
- Még nincs szabványosítva. -> Amíg nincs szabványosítva, addig nem tudják teljesen előkészíteni a nagybani gyártását sem. + A chipset stb gyártók sem tudják véglegesíteni a chipseteiket.
- Még először keresni akarnak a DDR2-es gyártósoraikon is.
- + egy féle chipet gyártani nagyobb költséget jelent, ezért lehet, hogy arra játszanak, hogy a DDR-t minimális szintre kifuttassák

Aki hülye, haljon meg!

(#15) AMD Power válasza Kalandor (#14) üzenetére


AMD Power
titán

Ugyan ez vonatkozik rám is! ;)

Az létezik, hogy vga-k ennyivel előrébb ''járnak'' mint mondjuk az alaplapok és a cpu-k!? Remélem, értitek mire gondoltam!, :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#16) orbano válasza AMD Power (#15) üzenetére


orbano
félisten

a probléma ott kezdődik, hogy az alaplapon a memóriát foglalatba kell rakni, relatíve messze a processzortól, ráadásul aszimmetrikus elrendezésben. ezzel szemben a VGAkon minden chip ugyanolyan távol van a gputól és sokkal közelebb is, így ide gyirsabb adatbusz ültethető, mint az alaplapoknál.

A vér nem válik VAZZE!™

(#17) G.I.JOE válasza orbano (#16) üzenetére


G.I.JOE
senior tag

Akkor én csinálnék egy olyan alaplapot, ahol a memóriák a proci 4 oldalán vannak. Minden oldalon egy-egy és a proci hűtő hűthetné őket is! Elküldöm az AMD-nek! :Y :DD

Na, szóval én asszem úgyis egy darabig még nem akartam új vidkártyát, úgyhogy az lesz a cél mostantól, hogy megvárjam a ddr4-et! Karácsonyra hátha lesz belőle vmi!

(#18) tekerede


tekerede
csendes tag

Tényleg durva a fejlődés. én még csak most váltottam pcx-re, és gddr3-ra erre lassan kifutó. Örülök mert az új konstrukció tuti sebességnövekedéssel is jár, de lassan már nehéz lessz követni.

20V Turbo

(#19) ^Bundi^


^Bundi^
senior tag

alaplapokat át kéne tervezni, hogy ugyanilyen memeket lehessen beletenni...
lenne pl 4-8 slot ugyan így mint itt a proci körül azt kész..vagy alapból az alaplapba integrált memória kell;)

''Kérnék 1 A8n-Sli 2Gb -t'' :))

:R

Nos Omnes Una Manet

(#20) CocooN-z válasza ^Bundi^ (#19) üzenetére


CocooN-z
őstag

Ígyis már túl sok minden van az alaplapokon... :(

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#21) ^Bundi^ válasza CocooN-z (#20) üzenetére


^Bundi^
senior tag

de így nemkéne mem slot..
ott sporolunk máshol meg rárakjuk..:)
sztem még mindíg kevesebb vagy max u.a. helyet foglalna el..

Nos Omnes Una Manet

(#22) Loha válasza ^Bundi^ (#19) üzenetére


Loha
veterán

És miért lennének jók ezek a rammok a proci mellé? DDR2-től sem sokat gyorsultak a procik, akkor ezekben a chipekben rejlő lehetőségeket sem használnák ki...
Asztali gépnél pedig nem hiszem, hogy az szempont, hogy a most használatos modulok pár Wattos fogyasztását 45%-al csökkentik...

(#23) ^Bundi^ válasza Loha (#22) üzenetére


^Bundi^
senior tag

nem a DDR II miatt nem gyorsultak a cuccok hanem azért, mert a DDRII lassú..
de ezek meg gyorsak..azért nem összekeverni..GDDR III mint felettem mondták a DDR II átdolgozott felturbózott..stb változata..és már itt is a GDDR4..hát akkor hol vagyunk mi itt a 400-500Mhz es DDR II(800-1000effektív ugye..) -őnkel amikor a vidkarikon meg már 800asokat is üzemelnek és jönnek a sokkal gyorsabbak is...év végére 1 Ghz fölé mehet ami 2ghz effektív...

Nos Omnes Una Manet

(#24) Loha válasza ^Bundi^ (#23) üzenetére


Loha
veterán

De ha a 800-as DDR2-vel ugyan azt a teljesítményt hozza egy A64, mint mint egy DDR 400-as rammal, akkor azt elég nehéz csak a késleltetésekre fogni...

(#25) morceaux


morceaux
aktív tag

Engem csak az érdekelne, hogy ha a videokártyák ki tudják aknázni a GDDR3-at meg a 4-et, akkor a CPU miért nem?
Nyilván mindkettő jóval gyorsabb, mint a DDR2, talán a késleltetések lehetnek rosszak? Nem tudom milyen késleltetésekkel dolgozik egy ilyen GDDR3-4 cumó...

http://www.summitpost.org/object_list.php?object_type=3&contributor_id=30661

(#26) #65675776 válasza ^Bundi^ (#19) üzenetére


#65675776
törölt tag

Arról az apróságról meg most inkább ne beszéljünk, hogy a GDDRx és a DDRx kiolvasása teljesen eltér egymástól...

(#27) tracky válasza Loha (#24) üzenetére


tracky
csendes tag

pedig kell valamire :) X-fi :)

zbk

(#28) szatocs válasza L3zl13 (#13) üzenetére


szatocs
őstag

Szemetek, mert egyből az újat kéne nyomatni. Aki a DDR II - t választanák, az olcsóbban kaphatná meg, persze nem sokkal, de aki újat akar, annak legyen az. Ne üljenek már a technológián...

=== Szatocs ===

(#29) L3zl13 válasza morceaux (#25) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A GDDR3-4 kimondottan a grafikai igényekre van optimalizálva. Egyátalán nem biztos, hogy CPU mellett is olyan jól teljesítene.

Aki hülye, haljon meg!

(#30) Komplikato válasza L3zl13 (#13) üzenetére


Komplikato
veterán

''Természetesen lehet alkalmazni a DDR III-at RAM modulként, hiszen erre van kitalálva.

Jelenlegi bevezetésének korlátai:''

Ez mind oké, de nem akadályozta meg a Geilt és az A-Datat, hogy 1333MHz-es desktop DDR3 ramokat mutasson be (és gondolom akár már gyártásban is lehet), se az ATI-t, hogy DDR3-at IS támogató chipsetet mutasson be. Ráadásul az új pletykák szerint a köv. Intel chipset IS támogatni fogja, valamint az AMD K8L architektúra is.
Szóval nem annyira távoli a dolog szerintem ;)

[Szerkesztve]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#31) Komplikato


Komplikato
veterán

Ami meg a GDDR4-et illeti: Elképzelhető, hogy ha nem is az egész szériában, de legalább az X1700XT esetén fogja használni az ATI, nem csak az R600 (X2000?) kártyáknál.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#32) CocooN-z válasza Komplikato (#30) üzenetére


CocooN-z
őstag

Szerintem már rég kész vannak már a DDR4 es sys modulok is, csak még a ddr1 végénél vagyunk, vis még mindig huzzák le rólunk a bőrt. A DDR1 kb 2001 ben tört be, és most meg 2k6, szóval még sokat kell rá várnunk.

Lehet azért késleltetik ezeket mert amíg a ddr2 azonos speedre képes a ddr1 el addig a továbbiak lassabbak ;)

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#33) mirrmur válasza Loha (#24) üzenetére


mirrmur
aktív tag

pedig pont ez az oka....

Nem mindegy hogy egy órajel felmenő és lemenő ágán milyen sűrűséggel szállít használható adatokat.

Az értetlenek is meghallgatásra találnak, csak a választ nem értik, mert azok amik. A cél lebega szemük előtt amit önmaguknak állítottak, füleik süketek, szemeik vakok a végigvitt út melett álló figyelmeztetésekre...

(#34) Loha válasza mirrmur (#33) üzenetére


Loha
veterán

Ha ez az oka, abból pedig az következik, hogy nem a rammok sávszélességét, hanem a késleltetését kell csökkenteni. Kizártnak tartom, hogy ezeknek a rammoknak kisebb lenne a késleltetése mint a DDR2-eseké, csak úgy látszik a VGA-knak inkább fontosabb a sávszél mint a késleltetés.

(#35) deter válasza Komplikato (#31) üzenetére


deter
aktív tag

Már az x1950-es (r580+) széria gddr4-es memokkal lesz felvértezve. Tehát még az r600 gpu előtt be lesz vezetve. Mondjuk ezt az The Inq-en olvastam. Ami elég gyakran ütközik saját maga ellentmondásaiba. Egy elöző cikkükben még azt írták, hogy a leggyorsabb gddr3-as ramokat kapja a kártya. Sőt én még az x1950-es széria leendő beli létezését is szkepticizmussal fogadomom :DDD

(#36) mirrmur válasza Loha (#34) üzenetére


mirrmur
aktív tag

annak fényében hogy egy csúcskategóriás vga kártyán (a 'la 7900GTX) 6-os a CL így azt kell mondjam igazad van.

Az értetlenek is meghallgatásra találnak, csak a választ nem értik, mert azok amik. A cél lebega szemük előtt amit önmaguknak állítottak, füleik süketek, szemeik vakok a végigvitt út melett álló figyelmeztetésekre...

(#37) kaik21


kaik21
tag

:DDD

Feel me, Lick me, Love me....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.