Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zsiba


Zsiba
senior tag

Ez most komoly???? Így elég durva... Még hogy nincs idő... :(
Én először biztos arra gondolnék, hogy valaki marháskodik velem...

''One Ring to rule them all...''

(#2) Kidus


Kidus
őstag

Elég bosszantó tudni, hogy ez talán velünk is megeshet...
Viszont magam elé képzeltem, ahogy az exdolgozók benyomulnak az irodákba, és vörös fejjel felpakolják a gépeket, meg minden mozdítható cuccot, és közben a céget hangosan szidják. Elég röhelyes lehetett :D

Assuming Control

(#3) toeri válasza Kidus (#2) üzenetére


toeri
aktív tag

Egyáltalán nem röhejes... :(
(Sajnos. Bár tudnék rajta röhögni -lehet, neked van igazad, de szvsz ez siralmas. Vagy roszabb!)

Üdv, toeri

(#4) twollah


twollah
nagyúr

Ez a gerinctelenség netovábbja.

(#5) Kidus válasza toeri (#3) üzenetére


Kidus
őstag

Én sem a helyzetre értettem, nem lehet kellemes a reggeli e-mail olvasáskor arra eszmélni, hogy ki vagy rúgva. Nem akarom megtudni, milyen.
Csakhát vizuális típus vagyok és elképzeltem a bősz emberkéket...
Nem is értem, hogy teheti meg ezt egy cég.

Assuming Control

(#6) TBB


TBB
tag

Felháborító!
Remélhetőleg azért ez ''csak'' egyedi eset, nem csinálnak ebből sportot!
Mindamellett a nagy cégek mindent megengedhetnek maguknak. :(((
A szegény dolgozó megdögölhet, csak a tulajdonosok/részvényesek és a vezetők nehogy a befektetett tőkéjükből/célprémiumukból egyetlen fillért is bukjanak.
A munkajogi és az emberjogi törvénybe be kellene venni egy paragrafust, miszerint a munkáltatónak kötelessége személyesen megbeszélnie a munkavállalóval az őt érintő változásokat.

(#7) klepto


klepto
addikt

Hiába, ma már a tulajok bármit megengedhetnek maguknak, és nincs ember, isten, bíróság, akik ilyen esetben megbüntetné a munkaadót :(
Az alkalmazottaknak igazuk volt! Ha nincs bér, akkor min. a havibér 3x-ás kell elvinni értékekben, és utána még fel is jelenteném a munkaadót az alkalmazottak hejében. Az eltulajdonításra meg úgy sincs tanu ;]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#8) Sanya


Sanya
nagyúr

Ez egy ''Fáradt gőz'' hír volt, de JÓ

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#9) joghurt válasza twollah (#4) üzenetére


joghurt
addikt

Miért, engem az egyik nagy magyar szoftvercégtől bocsájtottak el úgy, hogy a közvetlen főnököm is csak közvetlenül előtte tudta meg (tehát be sem vonták a döntésbe, hogy szerinte kit kellene leépíteni a csoportból). Ami pedig kifejezetten gusztusos, hogy azt huszonötünk közül egyikünknek sem sikerült kiderítenie, hogy miért éppen minket építettek le, mi baj volt a munkánkkal (a dolog pikantériája, hogy az elbocsájtás előtti teljesítményértékelésen csoportom egyik legjobb eredményét értem el). Szóval nem kell sms meg e-mail a gerinctelenséghez, és nem is kell elmenni olyan messzire hasonló tapasztalatokért.

A tej élet, erő, egészség.

(#10) joghurt válasza TBB (#6) üzenetére


joghurt
addikt

Sajnos a magyar törvények szerint a felmondás indoklásának ''okszerűnek'' kell lennie, és ennyi. Ha tehát azt írják, hogy azért rúgnak ki, mert az alma piros, akkor azt te bíróság előtt nem fogod tudni megtámadni. Röhejes, de így van. :((
(Jó lenne valamilyen felrobbanó agyú smiley is...)

A tej élet, erő, egészség.

(#11) rdi válasza joghurt (#10) üzenetére


rdi
veterán

Viszont vannak munkakörök és munkatársak akiket az istennek sem lehet kirúgni, annyira védik a törvények. :||
Azért arra nem vennék mérget, hogy nálunk bárkit el lehetne _jogszerűen_ bocsátani mert piros a feje és azt hiszi hogy a gravitáció a provokáció súlyosabb esete. :))

Fej! Tor! Potroh!

(#12) joghurt válasza rdi (#11) üzenetére


joghurt
addikt

Ebben persze igazad van: ilyenek például a parlamenti képviselők. ''A jog az egy olyan dolog, amit kiosztottak egymás között azok, akiknek joguk volt hozzá, én meg már lemaradtam róla.''

De ''normális'' munkahelyen mindig találnak valami megoldást a kirúgásra, amint ezt például az elvileg védelem alatt álló várandós nőktől való megszabadulás is mutatja. :(((

A tej élet, erő, egészség.

(#13) beeboy


beeboy
addikt

Melyik viccújságból lett átvéve?
Hiányolom kismocsok randevúját D209-el a cikkből.

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#14) Polesz válasza beeboy (#13) üzenetére


Polesz
addikt

Talán a politikát mellőzd légyszives...

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.