Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) L3zl13


L3zl13
nagyúr

BD-nél korábban nem 0,1 mm-es védőrétegről volt szó?

Aki hülye, haljon meg!

(#2) domedee


domedee
senior tag

A második bekezdésben a DB az nem BD?

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#3) rudi válasza L3zl13 (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Én is 0,1 mm-ről tudok.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#4) rudi


rudi
nagyúr

A BD lemez alapból sokkal olcsóbban állítható elő mint a DVD, mert a CD-hez hasonlóan egy műanyag korong van, azon az adathordozó majd a védőréteg. a DVD-nél két műanyag korong van és köztük az adatréteg és az egészet ragasztani kell.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#5) fanatic


fanatic
aktív tag

Eddig nem voltam kékpárti a tok, az ár és a sérülékenység miatt, de így már érdemes átgondolni! ;)

Mi az? -Kicsi,zöld és háromszög alakú??? -Kicsi zöld háromszög :D

(#6) L3zl13 válasza fanatic (#5) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Az hogy már ki lehet adni tokozás nélkül, még nem jelenti azt, hogy éveket kibír lazán... Azért csodát nem várok ettől a védőrétegtől.

Aki hülye, haljon meg!

(#7) fanatic válasza L3zl13 (#6) üzenetére


fanatic
aktív tag

Jaja... már elkeztek így is szaporodni a hibás DVD lemezeim!
(Nem noname-k, ha valaki reagálna)

Mi az? -Kicsi,zöld és háromszög alakú??? -Kicsi zöld háromszög :D

(#8) knajf


knajf
senior tag

mennyibefáj egy ilyen lemez? vagy mennyire létezik ez már a gyakorlatban?

a régi rendszerből a megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=knajf

(#9) L3zl13 válasza knajf (#8) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Mutatóba szerintem létezik, de tömeggyártás nem indult be.

Aki hülye, haljon meg!

(#10) Male válasza fanatic (#5) üzenetére


Male
nagyúr

Azért a sérülékenység szerintem ettől inkább nő -> a tok azért csak jobb, mint egy védőréteg. Én inkább fizetnék valamennyivel többet, csak ne vesszenek el az adataim.

(#11) Legolas


Legolas
senior tag

Erről a védőrétegről azért érdemes annyit tudni, hogy amikor múltkor tesztelték újságírók, még drótkefével sem sikerült megkarcolni a lemezt. Egyedül svájci bicskával sikerült a művelet!

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#12) L3zl13 válasza Legolas (#11) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Cöcö. Kíváncsi vagyok ki támogatta a tesztet. :U

Aki hülye, haljon meg!

(#13) TeeJay válasza Male (#10) üzenetére


TeeJay
félisten

én is így vagyok
azé belegondolunk hogy BD 25giga vagy 50giga adat azé inkább egy tokos lemezre raknám nehogy elvesszen belől adat

nemde?
épp ez lenne a faja hogy védve van és akár apám kezébe is adhatnám aki a cédét is simán megfogta am ancsával én emg majd idegbajt kaptam hogy hű msot mi lesz:)
szerencsére még megy a CD de mázli volt:)
megsúgom apum ha kocsit szerel képes olajos kézzel megfogni:)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#14) Male válasza L3zl13 (#12) üzenetére


Male
nagyúr

Tudod, ott volt 3 alacsonytermetű emberke, nagy TDK feliratú ruhában, és elővettek egy kínai gyártmányú drótkefét (valójában ecset), és erőfeszítést szimuláltak... ez olyan, mint egy másik cikkben, amiben a memóriakártyákat az ovisok nem tudták tönkretenni...

(#15) Male válasza TeeJay (#13) üzenetére


Male
nagyúr

Nekem is az tetszene, ha végre valami megbízható és kevésbé kényes adattároló lenne.

Pl az egyik CD-met kölcsönadtam egy pár napra, és az konkréten átrohadt :) Nem tudom, hogy mit csinált vele, de egy közel 1 cm-es részen átlátszó lett az adattároló része, mire visszahozta (a szitázás színét lehetett látni alulról is). Semmi karcolás vagy ilyesmi nem látszott rajta.

(#16) Zoz válasza Male (#15) üzenetére


Zoz
őstag

Véletlenül nem Philips CD volt?

(#17) dabadab válasza Male (#14) üzenetére


dabadab
titán

''ez olyan, mint egy másik cikkben, amiben a memóriakártyákat az ovisok nem tudták tönkretenni...''

Es ami egyebkent teljesen hiheto is volt, a memoriakartyak nem tul erzekenyek.

DRM is theft

(#18) L3zl13 válasza dabadab (#17) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Azért ha az ovisok kicsit megtapossák, megrágcsálják stb, megnézném utánna mennyire működőképes... :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#19) Male válasza dabadab (#17) üzenetére


Male
nagyúr

Nézz be egy ovodába -> nincs az ami egybe marad, ha a gyerekek megszerzik :)
(Ha kettétöröd, azt is kibírja? Nem hinném...)

(#20) Male válasza Zoz (#16) üzenetére


Male
nagyúr

Nem, valami más márka volt. Talán még megvan valahol, azthiszem eltettem emlékbe.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.