Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Nem lesz ebből baj. A Lite-On-okkal sem volt több baj, mint a Plextorokkal. Tán olcsóbb is lesz így.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#2) pjani


pjani
tag

Konzumer márka...

Miért nem angolul írjátok meg a cikket?...


Üdv!

Do you see what happens, Larry? Do you see what happens, Larry?! - The Big Lebowski

(#3) PPeter


PPeter
addikt

Ha szétszedsz egy ''igazi'' Plextornak titulált 716-ost, 755-öst vagy 760-ast, a nyákon és a tartóelemeken lévő jelzések alapján nyilvánvaló - különösen más gyártók, más márkák termékeivel összehasonlítva -, hogy eddig sem saját üzemben készültek még a zászlóshajónak szánt meghajtóik sem. De legalább a SANYO kiváló vezérlőchipjeit használták fel, a tervezésben részt vett a Plextor anyacégének számos szakértője (mikromotorok, szervók fejlesztésében élen jár a Plextor anyacége fél évszázada), tehát volt valami ''Plextor'' benne - még ha ki is adták a gyártást valami bérmunkában dolgozó gyártónak. A firmware-ek csiszolása is nagyon jó volt ezeknél a meghajtóknál. Ha valamilyen szinten ezekből a dolgokból megmarad egy kicsi (akár csak a firmware-ek finomítását végző gárda és tesztlabor, a jó terméktámogatással egyetemben), akkor valóban van értelme folytatni a Plextor vonalat. Ha simán csak Plextor felirat kerül a más gyártóval (akár a Lite-On céggel) készült írókra minden optimalizálás nélkül, mint az eddigi olcsóbb szériás termékeiknél (lásd a PX-740A /Benq/ vagy a PX-750A /TEAC/ meghajtókat), akkor semmi értelme az egésznek.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#4) Renwick válasza pjani (#2) üzenetére


Renwick
őstag

Bocs, ez egy latin eredetű szó... :P

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#5) PPeter válasza Renwick (#4) üzenetére


PPeter
addikt

Már megint új szónál nyílt ki a szótár reggel, mi? :DDD

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#6) Renwick válasza PPeter (#5) üzenetére


Renwick
őstag

Most is kinyílt egy szónál, de inkább nem írom le, hátha kiskorúak is olvassák a fórumot... :DDD ;]

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#7) pjani válasza Renwick (#4) üzenetére


pjani
tag

OK, az lehet, hogy latin eredetű, de feltételezem, nem latin nyelvű cikkből szemezgetett a cikk írója...

Vö: consumer (EN) -> konzumer (HU?)

Bocs a kukacoskodásért, végeztem mára.


Üdv!

Do you see what happens, Larry? Do you see what happens, Larry?! - The Big Lebowski

(#8) erdoke válasza PPeter (#3) üzenetére


erdoke
titán

A 750-esből sose lett normális író, de a 740-es BenQ FW-rel egészen szépen ír, és az extrák sora is hosszú, amit elő lehet belőle csalogatni (amit a BenQ tud).

Gyorsan veszek vagy 2 db 760SA-t, én a Lite-Onban nem bízok. Még akkor se, ha netán az eddigi Plextor írókat is ők szerelték össze. :(

A legjobb aláírás a héten

(#9) Simi2000


Simi2000
tag

Sajnálom ha télleg megszűnik ez a remek márka. Azt meg mégjobban sajnálnám, ha csak cimke maradna belőle, és nem lenne mögötte minőség.

A Plextor télleg gyárt gyengébb modelleket? pl az említett PX-750A nem jó író?

:))

(#10) PPeter válasza Simi2000 (#9) üzenetére


PPeter
addikt

Olvasd már el a korábbi hozzászólásokat! :W :D

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#11) westlake válasza erdoke (#8) üzenetére


westlake
félisten

eddig en sem akartam meg egy satas plextor irot venni (a 755 melle), de igy gyorsan vetetek egyet.. pedig ez a jelmondat mindig igaz volt - king of quality :(

Play nice!

(#12) ddekany válasza Simi2000 (#9) üzenetére


ddekany
veterán

Nekem PX-716A-m van, és hát nem vagyok tőle hanyatt esve. Újraírható CD-kkel és újraírható DVD-kkel rengeteg gondja van. Mondjuk ez ott kezdődik, hogy a mai DVD írók 10x-es alatt nem tudnak CD-t újraírni, úgyhogy átlagosan néhány írásnál többre nem tudom a lemezeket használni, mert a legkisebb elhasználódás után is már elb*szák az írást. A régen csak-CD újraírók sokkal megbízhatóbbak voltak. De legalább akkor menne a DVD újraírás... de nem, ott is átlagban csak néhányszor tudok használni egy korongot, utána általában ''lefagy'' tőlük a meghajtó ha törölni akarom őket (értsd végtelenségik görcsöl, és ki sem lehet vele köpetni a korongot, csak ha újraindítom a gépet). Szóval gáz, ha vki újraírni akar. Az egyszeres írás az szerencsére működik, csak kb 3% selejt van. Ja, firmware frissítések mindíg megvoltak, nem használok óócsó nyersanyagot, és vigyázok is a lemezekre, szóval én jó voltam.

(#13) PPeter válasza ddekany (#12) üzenetére


PPeter
addikt

Ez fura, nekem van több 716-osom és rengeteg DVD+RW lemezt használok, de nincs bajom.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#14) ddekany válasza PPeter (#13) üzenetére


ddekany
veterán

Hm. Milyen nyersanyagokat használsz? (Talán akkor én eddig még nem találtam meg az igazit... vagy megtaláltam a nem-igazikat. Én simán képes vagyok rá...)

(#15) neduddki válasza ddekany (#12) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Ezekkle sincs nagy baracagban a 760: [link] /es most gyuhet a: bezzeg 4167:- )))/ hanr mostnaban a fw cserek utan nem hisztizik annyit
ellenben ezzel levan: [link]

udv

neduddki

p.s. ugy orulok... de inkabb nem fojjtatom mert kiveri a bisztodsitekot nehany funnal:- )))

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#16) gg72 válasza erdoke (#8) üzenetére


gg72
veterán

Ausztriában már nem is lehet kapni 760SA-t, most kérdeztem meg egy kereskedőt, és ezt a választ kaptam:
lt. Auskunft unserer Lieferanten ist dieser DVD-RW leider im Moment nicht lieferbar. Ein Liefertermin ist leider auch nicht bekannt. Es kann eventuell auch sein, dass keine DVD-RWs mehr kommen, da Plextor sich aus dem Lauwerk-Geschäft zurückzieht.
Vagyis: már nem valószínű, hogy kapnak a nagykerek ebből a típusból...

(#17) Kriza


Kriza
őstag

Szép új világ. A minőség kiveszőben, a zászló annak áll, aki a legolcsóbban tud gyártani akár sz@art, akár a világ végén éhbérért. És mi lesz ennek a vége...?

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#18) Kriza válasza Renwick (#4) üzenetére


Kriza
őstag

Lehet, hogy a latinból vette át az angol? Van rá példa elég.
Magyarok vagyunk, használjuk hát a nyelvünket.
Majdnem írtam, hogy még az aláírásod sem magyarul van, de látom, hogy pjani nyelvvédő fórumtárs is így van ezzel. :DDD :DD

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#19) IRON STORM válasza erdoke (#8) üzenetére


IRON STORM
őstag

A mai napig írok a Plex 750-el és semmi gond vele. Igaz minőségi lemezeket vásárolok hozzá.
Lite-On íróhoz meg annyit fűznék csak, hogy vettem egy 18A1P típusút és szerintem ír olyan minőségben mint egy 760 as Plex. Ha nem hiszed nézd meg a tesztek eredményeit a cdfreaks fórumában. Nem csak Lite-On íróval ellenőrzik hanem Plextorral is meg Benq írókkal.

[Szerkesztve]

Csak a TDi!

(#20) erdoke válasza IRON STORM (#19) üzenetére


erdoke
titán

Nálam régen elszúrta, kényszerítő erő pedig eleddig nem volt, hogy belevágjak egy új típusba. Amíg a Pioneer, az NEC és a Plextor jó írókat gyárt, elvagyok nélküle. Utána meg már nem veszek több DVD-írót. :D

A legjobb aláírás a héten

(#21) IRON STORM válasza erdoke (#20) üzenetére


IRON STORM
őstag

Emlékszem azért amikor elkezdted favorizálni a Benq írókat. Nem igazán voltak kiforrott firmware-k mégis kitartottál és próbáltad bizonygatni hogy igenis jó írók.
Ez most hasonló bár nem favorizálom a Lite-On írókat, most van először ilyen íróm. De meglepően jól ír.

Csak a TDi!

(#22) zotyesz66 válasza erdoke (#20) üzenetére


zotyesz66
őstag

Ami Pio író volt kezem között, azzal csak baj volt. Lite-on-nal sosem. A Plexi 740-es kellemes volt, saját firmware-rel használtam.

(#23) ftc válasza IRON STORM (#21) üzenetére


ftc
nagyúr

csak azóta a Lite-On megvette a Benq optikai tárolók részlegét....ki tudja

Plextor íróról én is álmodozom csakhát tényleg 3x drágább mint egy NEC vagy Pio..
ha max 2x lenne többen vennék sztem..

(#24) lazydog válasza ftc (#23) üzenetére


lazydog
addikt

A PX-755 20 K alatt megvehető, igaz OEM csomagolásban. Én 16 K-ért vettem a nyáron kiskerben.
Ideje felhagyni az álmodozással, lépj a tettek mezejére! :)

[Szerkesztve]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#25) erdoke válasza IRON STORM (#21) üzenetére


erdoke
titán

A 1620-as előtt meg se fordult a fejemben, hogy BenQ/Philips írót vegyek. Még ez a modell is jócskán hiányosan optimalizált volt -R lemezekkel, de ettől függetlenül minőségi -R-rel és minden +R-rel kiválóan írt. Később felfutott a moddolt FW-ek kínálata is, úgyhogy azon az áron maga volt a kánaán.

A legjobb aláírás a héten

(#26) erdoke válasza zotyesz66 (#22) üzenetére


erdoke
titán

Nekem 106-107-108-109-110-111-es írókkal van közvetlen tapasztalatom, 105-tel közvetett (ismerősnek volt, amikor még csak nyálaztam egy íróra). Egyikkel se volt nagy gond, a 105 kicsit háklis volt, a 109 pedig a kezdeti FW-ekkel (bizonyos konfigurációkban a későbbiekkel is) finnyás volt a környezetre, gyakran bezavart más eszközök kommunikációjába az új, UDMA4-es csatoló és az NEC vezérlőchip együtthatása miatt. A 108-110-111 kifejezetten jó író szerintem, de a 106-107-109 is jó, ha pár lemezfajtát kerül az ember.

A legjobb aláírás a héten

(#27) eszterencs válasza Renwick (#6) üzenetére


eszterencs
HÁZIGAZDA

Hát, izé :B

szerintem sincs olyan magyar szó, hogy ''konzumer'', de még magyarban meghonosodott idegen szóként sem...

(tudom, hogy nem csak te használod, csak most került szóba...)

(#28) take.a.ride


take.a.ride
tag

ez az utolso szog a Plextor koporsojaba.

a sajat tervezesu es gyartasu CD-iroik meltan voltak nepszeruek, de a DVD-korszakot kompletten elaludtak, azota vannak lejton.

egy rebrandelt szarert a kutya nem fog 10% felarat fizetni (meg egyaltalan semennyit sem), akkor mar inkabb megvesz az eredeti Lite-On verziot, olcsobban.

kar ezert a markaert, de csak a sajat baromsaguknak koszonhetik, megerdemlik.

(#29) PPeter válasza take.a.ride (#28) üzenetére


PPeter
addikt

Ahhoz képest, hogy elaludtak, a DVD-íróik között is van három olyan modell, ami a legjobbak közé tartozik. Sok cégnek ez nyolc-tíz modellből se jött össze. :) A PX-716, a 760 és kis fenntartatásokkal a 755-ös is nagyon-nagyon jó író.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#30) venember83


venember83
nagyúr

Harom eves Plextor cd-iromat meg mindig sajnalom lecserelni, pedig igazan johetne vmi dvd-porkolo, de fene tudja, nem akarom meg sutba dobni. Remelem kijon vmi utodja a p760-nak s akkor lemegy a p760 ara s veszek 1et.
Kulonben ketlem, h romlana a Plextorok minosege, gondolom a komoly minosegellenorzes megmarad, jojjon barmilyen gyartotol is az az iro. Minosegellenorzes nelkul harakirit kovet el a Plextor vezetosege, mert akkor nem marad semmi elonye ezeknek az iroknak a konkurrenciaval szemben.

[Szerkesztve]

(#31) PPeter válasza venember83 (#30) üzenetére


PPeter
addikt

A fogyasztói piac kiszolgálásának érdekében törvényszerű, hogy nekik is lejjebb kellett adni a minőséget, ellenkező esetben még drágább, még kevésbé eladható termékeik lettek volna, tehát a válasz: igen, feláldoztak sok mindent az elmúlt években.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#32) venember83 válasza PPeter (#31) üzenetére


venember83
nagyúr

Nyilvanvalo, de remelem, h azert megtartjak az osztalykulonbseget ami koztuk es a tobbi ceg termekei kozott van (maganvelemeny), pl tartossagra gondolok, LG tartott (nekem) 1 evig, Plextor mar a harmadikat tapossa.

(#33) ddekany válasza PPeter (#13) üzenetére


ddekany
veterán

''Ez fura, nekem van több 716-osom és rengeteg DVD+RW lemezt használok, de nincs bajom.''

Ja, egy fontos dolog... Mikor azt mondom, hogy a Plextor 716A-m rendszeresen el*assza az újraírható nyersanyagok újraírást, az általában nem úgy jelentkezik, hogy hibával leáll az írás, hanem úgy, hogy mikor visszaolvasod az elvileg sikeresen megírt cuccot, akkor kiderül hogy egyes részek olvashatatlanok rajta. Szóval ha te nem szoktad visszaolvasni amit írtál (elnézést a feltételezésért... van aki csak így archivál, szóval nem tudhatom), akkor lehet hogy azért van pozitív benyomásod.

(#34) PPeter válasza ddekany (#33) üzenetére


PPeter
addikt

:DD Én csak a tesztek kedvéért körülbelül ezer lemezt írtam meg a 716-ossal (komplett írás, visszaellenőzés, minőségi visszaellenőrzés), és amikor nagy üzemben dolgozom (van olyan hét, hogy 1500 lemezt megvésnek a tornyok), akkor a visszaellenőrzés alapvető, valamint soha nem szoktam még egy-egy lemez kiírásánál sem kikapcsolni az írás utáni közvetlen visszaellenőrzést.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#35) fishi válasza eszterencs (#27) üzenetére


fishi
tag

Én megvédeném Renwicket. :)
Utálom leírni ezt a szót, de még nem jutott eszembe jó magyar megfelelő rá. Segítsetek már ki, ti mikre gondoltatok?

Dare2Live (DVD lemezekről): ''elképzelhető, hogy 100 év múlva is megtudom nézni amit ma kiírok?'' - perempe: ''Te valószínűleg már nem. Bár ahogy manapság az orvostudomány fejlődik...''

(#36) PPeter válasza fishi (#35) üzenetére


PPeter
addikt

Esetleg kommersz, vagy mondjuk fogyasztói piacra szánt. :B

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#37) take.a.ride válasza PPeter (#29) üzenetére


take.a.ride
tag

baszhatjak a 3 jo modelljuket, ha rebrandelt szarokat pusholjak az esetek 90%aban, a sajat hirnevuket teszik tonkre, es a kutya sem fogja mar nekik elhinni, hogy a Plextor barmilyen tekintetben is premium marka.

beszopnak, mint a Mercedes a Smart-tal.

(#38) PPeter válasza take.a.ride (#37) üzenetére


PPeter
addikt

Szerettél valami olyat is mondani, amiről még nem volt szó a topikban, vagy csak pusholtad a hozzászólásodat?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#39) :AMF: válasza take.a.ride (#37) üzenetére


:AMF:
senior tag

Nem hinném, hogy szándékosan tönkre akarnák tenni a hírnevüket. Biztos nem fognak mindenféle ''rebrandelt szarokat push''-olni. :) (A 740-esről sem hallottam, hogy rossz lenne.) Ott sem hülyék ülnek a vezetői székekben.

(#40) venember83 válasza take.a.ride (#37) üzenetére


venember83
nagyúr

Voltal Nemetorszagban? Annyi Smart van mint a szemet, szoval nem mondanam, h rossz lora tett a Mercedes, csak az elejen volt egy par problema...

(#41) lazydog válasza :AMF: (#39) üzenetére


lazydog
addikt

A 740-es pedig pont ilyen.
Miután BenQ firmware-t hackel bele a júzer, egész jó kis író lesz belőle.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#42) PPeter válasza lazydog (#41) üzenetére


PPeter
addikt

Nincs semmi baja a Plextor firmware-rel sem. BenQ firmware akkor praktikus, ha a BenQ-féle extra dolgokat szeretnéd használni. Jó minőségben írni és olvasni a Plextor firmware-rel is tud - és mit várunk többet egy írótól? Igazán extra dolgokért meg 760-ast kell venni, aztán kész :).

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.