Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ollie


ollie
MODERÁTOR

Hol vannak a régi szép idők, amikor még a procik is csak 1MHz-n mentek (C64)... :DDD

***

(#2) Oliverda


Oliverda
félisten

Micron...milyen meglepő... :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3) Hack3er


Hack3er
őstag

Nem semmi tuningot lehet végrehajtani ezekel a DDR3-as ramokkal. :Y

(#4) helkis


helkis
addikt

épp tegnap vettem 4x1Gb Geil ultrát.. :B
kiváncsi vagyok, hogy mennyivel jobb valós alkalmazásokban 1:2-ben hajtva az a rendszer, mint amit 1:1-ben hajtunk jelenleg , sajnos a procit nem sikerült jobban felhúznikuk, mint a mai E6600-kat léggel, bár a sávszélesség elég kecsegtető.. ;)


[Szerkesztve]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#5) szab.tam


szab.tam
nagyúr

Valaki tudna dobni egy linket, ahol laikusnak is érthetően le vannak írva a freki vs. időzítés közti kapcsolat, ill. mi-minek van a kárára vagy az előnyére. Mer ugye itt megint azt látjuk, hogy a magas frekihez őrült nagy időzítések kapcsolódnak. Valszeg jönnek majd az ügyeletes fikázók is pár hsz. múlva... Valaki meg tudja mondani, hogy mi a jobb? Pl. magas időzítés 1 GHz, vagy alacsonyabb időzítések, de csak 800 Mhz. Létezik erre valahol valami erdedménytábla, ami a rendszer valós gyorsaságát veszi figyelembe?

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#6) Achill3uS


Achill3uS
veterán

és ezek még csak a gyártó szakemberei, kikerülnek, csúnya vége lesz :DDD

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#7) bnss válasza helkis (#4) üzenetére


bnss
veterán

Én is Geil-re pályázom, de csak 2-1Gb-ra, mert ennyit enged a pénztárca, remélem jól fognak muzsikálni. :)

Témához is szóljak, nem semmi, amit itt olvashatunk,ha jól veszem észre egy kis versengés is kialakul a gyárak között tuning szempontjából. Micron modulok ezekszerint a DDR3-as mmezőnyben is igencsak erősek. :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#8) Achill3uS válasza szab.tam (#5) üzenetére


Achill3uS
veterán

Valaki meg tudja mondani, hogy mi a jobb?
ez az így általánosan nem lehet megmondani, minden rendszer (chipset) másból profitál többet, a szűk időzítésből vagy a magasabb órajelből, majd ha kijönnek ezek a modulok ténylegesen, és valaki belepakolja őket ddr3-mas lapokba és kiteszteli kiderül..
(egyébként tippre azt mondom, nem fog annyit számítani az időzítés mint amennyit a frekivel nyerni lehet, mert őrült nagy sávszélt ad)

[Szerkesztve]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#10) Oliverda


Oliverda
félisten

Érdemes átnézni ezt a hozzászólást: [link]

Tehát ezek alapján egy DDR3-2000 CL10: 1000/1000 = 1 -> 10,0ns ciklusidő

Ez pont megegyezik a DDR2-800/CL4 és a DDR400/CL2-vel. :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#11) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Kiváncsi vagyok mikor lesz ez elérhető a kiskerekben, hogy Pistike is ki tudja próbálni. :) És mikor kapunk hozzá ilyen tudású amd procit is?

Úgy érzem sokan már megvárhatják ezt, és kihagyhatják a ddr2-t.

(#12) cellpeti


cellpeti
veterán

Mikor jönnek ki ezek a ramok?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#13) Thomas1 válasza antikomcsi (#11) üzenetére


Thomas1
őstag

Mint pl. asszem, hogy én is.

De félek, hogy gigászi magasságokban lesznek az ezeket a ramokat fogadó lapok árai. A ram áraktól valahogy nem tartok, de a hozzá való chipkészlet és proci áraitól igen.

Az a 10 ns jól hangzik, sima DDR CL2-ben már egész jó, ha a DDR3 CL10-ben ilyen késleltetésű lesz, akkor az frankó.
Szerk. persze CL10-nek felelne meg 2000 MHz-en, ami nem feltétlenül alapórajel. :D

[Szerkesztve]

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#14) Gorneck válasza Thomas1 (#13) üzenetére


Gorneck
titán

33-ért kézbe is lehet venni...tényleg drága... :U

Gorneck#1239

(#15) szab.tam válasza antikomcsi (#11) üzenetére


szab.tam
nagyúr

''És mikor kapunk hozzá ilyen tudású amd procit?''

Amikorra az AMD pont tönkrement...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

ezígy nagyon durva.

azthittem ddr3 ismétli a ddr2 indulási bénázását.
Hát nem

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#17) bnss válasza szab.tam (#15) üzenetére


bnss
veterán

De ha tönkrement, akkor nem kapunk ilyen procit. :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#18) Foglalt név válasza bnss (#17) üzenetére


Foglalt név
addikt

De nem is ment tönkre...
Az a jó, hogy a memóriával lehet lapot meg procit is cserélni ;)

(#19) Oliverda válasza antikomcsi (#11) üzenetére


Oliverda
félisten

2008 Q3-ban jön a 45 nm-es, Socket AM3-as fogalalba illeszkedő és DDR3 RAMokat támogató AMD proc.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#20) Frigo


Frigo
őstag

Mikora várható a PH! P35-DDR3 tesztje ?

(#21) Achill3uS válasza Frigo (#20) üzenetére


Achill3uS
veterán

ha kapnak ramot, sztem ;]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#22) Loretto válasza Achill3uS (#6) üzenetére


Loretto
veterán

Muhaha :DDD
Hát nem semmi, Mi lesz a legkisebb sebességű modul? 800-tól...?

Soirée...

(#23) azbest


azbest
félisten

Hát nem hiszem hogy eget rengető változás lenne... de persze jobban mutat a sok MHz, mégha nem is több igazán...
DDR3 @ 1730MHz CL 10,8,8,16 [link]

Everesttel most csak pár tesztet tudok összehasonlítani, mert arról van eredményem korábbról (integrált vga használat nélkül), és igaz hogy nem is intel a procim sem...
de ddr2-800 5-5-5-15-cr1 esetén 7700 körüli olvasás és 6700 körüli írás sebességet mutatott everest.
Ehhez képes ddr3-1730 10-8-8-16-tal 9200 és 7800 nem is olyan nagy szám, gondolom a nagy késleltetés húzza le

A linkelt tesztben ahogy látom a ddr3as 7es késleltetéssel hozza az ugyanolyan órajelű ddr2es 5ös késleltetésű eredményét.. szal azért biztató (2x akkora órajelen 2x akkora időzítéssel talán nem ugyanott van, hanem gyorsul kicsit).

(#24) #65675776 válasza Oliverda (#10) üzenetére


#65675776
törölt tag

Hajszálnyival jobb, mint a DDR600 CL3. :) Na ennyit a szar indulásról. Ott van a DDR3 indulása pillanatában, ahova a DDR(1) ~3 év alatt jutott el...

Egyébként ha pontosak akarunk lenni: DDR3-2080 CL10: 1000/1040 = 0,96 -> 9,6ns ciklusidő. Jelen esetben a ciklusidő az időzítési ciklusidő (azaz az állapotváltás megkezdése és befejezése között eltelt idő, a ciklusidő nem a legjobb szó rá, az időzítési idő meg szarul hangzik), a 0,96ns maga az órajelciklus ideje. A legjobb az egészben, hogy ez még kezdeti chip, ''alacsony órajelre''. Mi lesz ha elterjednek a magas órajelre tervezett chipek?


azbest: Összehasonlítási alapnak mindenképpen rakd bele a Conroe-s lapok tesztjében i865PE-vel DDR364-ön mért ~10k-s olvasást is, és akkor tök hiteles lesz. ;]

[Szerkesztve]

(#25) robekri


robekri
addikt

Cas 10 LOL!! Lassan visszatérhetünk RAMBUS időzítéseire! (trallallalalaaa)

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#26) bnss válasza Foglalt név (#18) üzenetére


bnss
veterán

Én nem is mondtam, hogy tönkrement, és ne is menjen tönkre, ez az én álláspontom. Valóban lehet cserélni, de én még csak gondolni sem gondolok a DDR3-ra. :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#27) Muréna


Muréna
őstag

micron ramok: [link]

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#28) gina100


gina100
tag

Szvsz ez a hír megpecsételte a DDRII-es memók sorsát, és emiatt (is) még alacsonyabb vagy tartosan alacsony lesz/marad az ára.

;)

(#29) laceeek


laceeek
aktív tag

vki megtudja mondani mennyibe fognak majd kerulni ezek a ddr3-s modulok?

(#30) antikomcsi válasza Oliverda (#19) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Az már alig több, mint egy év, addig csak kibírja mindenki. ;]

Másrészt nem ártana vigyázniuk, ha az intelnek már ilyen jól müködő ddr3 rendszere van, nehogy úgy járjanak, mint az r600-al. Mire előrukkolnak vele, már mindenki aki tűkön ült, benevezett 3-6 hónapja egy inteles gépre.

(#31) Achill3uS válasza Loretto (#22) üzenetére


Achill3uS
veterán

:D igen, 800-tól indulnak..

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#32) Gorneck válasza bnss (#26) üzenetére


Gorneck
titán

Mégis a ram topikjába írogatsz... ;]

Gorneck#1239

(#33) Achill3uS válasza laceeek (#29) üzenetére


Achill3uS
veterán

gyártótól függ mennyit kérnek majd érte, de piszokdrága lesz eleinte, asszem láttam valami taiwan-i oldalt, miszerint 1giga 1066-os kitt 50-60ezer ft-nak megfelelő áron lesz/van..

[Szerkesztve]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#34) Oliverda válasza antikomcsi (#30) üzenetére


Oliverda
félisten

Úgy tudni hogy az összes K10-es proci mem. vezérlője képes lesz már a DDR3-as RAMok kezelésére is. Ha ez valóban így van, akkor elég egy stepping váltás, meg olyan lap amin DDR2 foglalat helyett DDR3-van, és már mehet is a buli. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#35) FehérHolló válasza Achill3uS (#6) üzenetére


FehérHolló
veterán

Azért én erősen kétlem, hogy külsősök úgy általánosságban (tehát nem csak egy spéci modult) jobban meg tudnák húzni az adott lapban, mint az alaplap tervezői, akik összességben (tehát nem egyénenként) ismerik minden kis porcikáját a lapnak. Sőt, szerintem az adott chip határaival is teljesen tisztában voltak. De inkább ne vitatkozzunk ezen.

Különben meg ez az egész olyan marketing, hogy messziről bűzlik. Jé, a DDR3 még ezt is tudja?! De jó lesz nekünk! Alig várjuk az 1666-as modulokat! Azok vajon mire lesznek majd képesek?! <*egyéb random éljenzés*>

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#36) eXodus válasza #65675776 (#24) üzenetére


eXodus
őstag

''Ott van a DDR3 indulása pillanatában, ahova a DDR(1) ~3 év alatt jutott el...''

Jah de számítástechnika idő szrint nézve a DDR(1) már nagyon-nagyon régen megjelent.
Drr2 is nehezen érte utol, a ddr3mal is nehezen fogja utolértni egy régóta nem fejlesztett technikát... (talán a ddr3 hamarabb mint a drr2)
De még minig vicces hogy egy évek óta ''elavult'' szabványhoz viszonyaítunk. :U

(#37) azbest válasza #65675776 (#24) üzenetére


azbest
félisten

Nem egészen értelek, ha arra utalsz hogy más rendszerel más eredmény.. hát persze... de azért elég égő szerintem hogy minden újabb generációs ram egyre kisebb %ban hozza az elméleti sebességét. Valami hasonló érzésem van mint a p4eknél a hűde magas órajel, de mégsem olyan magas sebesség. Inkább csak marketing fogás... nameg a gyártóknak plusz haszon... biztos mindenki jobban örülne ha ddr2-cl2 ramok lennének, meg ddr3-cl3 ramok ;]
Everestben van p4es ami ddr2-667-essel 8000 feletti olvasást ad :P :))

(#38) masterful87 válasza laceeek (#29) üzenetére


masterful87
senior tag

(#39) Renegade88 válasza gina100 (#28) üzenetére


Renegade88
tag

Az csak jó ;)

Témához: na igen, de mikor lesznek elérhetőek? Addig igazán tartogathatnák az ilyen teszteredményeket, mert még a rajongók megrohamozzak a gyárakat. ;]

"Egyensúly kell amíg állsz"

(#40) Oliverda válasza masterful87 (#38) üzenetére


Oliverda
félisten

Aki ezt megveszi ennyiért az meg is érdemli. :Y

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#41) gina100 válasza azbest (#37) üzenetére


gina100
tag

''Everestben van p4es ami ddr2-667-essel 8000 feletti olvasást ad''

Az Everest-et ne hozd fel példának, mert ahány versió annyi féle ''eredményt'' ad...
(Az Aida vagy az első Everest-ek eredményei elfogadható viszonyítási alap volt)

:((

[Szerkesztve]

(#42) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Jó látni, hogy a gyártól is játszanak a tuningal.:D

Egy everest olvasást/írást azért megnéznék.:)

(#43) bnss válasza Gorneck (#32) üzenetére


bnss
veterán

Igazad van, de a még gondolni sem merek mondatomat úgy értettem, hogy megvásárolni DDR3 modult, attól még mint újdonság érdekel.Ez aztán az okfejtés. :DDD

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#44) AtG


AtG
aktív tag

Hát amennyibe kerülnek jelenleg, annyi pénzért el is várható, hogy szárnyaljanak. ;]
Mindenesetre megdöbbentő ez a tuningpotenciál.

(#45) Muréna válasza AtG (#44) üzenetére


Muréna
őstag

cl 10-zel még nem nagyon szárnyalnak sztem :D

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#46) orbano


orbano
félisten

Ez rém izgalmas. Inkább teszteket szeretnék látni, 2-3 gigás 3dsmax jelenetek renderelését például.... mer így önmagában ez szerintem kutyaf@xa... :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#47) shteer válasza AtG (#44) üzenetére


shteer
titán

jaja, mire árban is versenyképesek lesznek a ddr2-vel ;]

..szerintem jónak tűnik

(#48) zombikiller


zombikiller
tag

Hát ez überbrutál kiváncsi leszek hogy majd a pár év múlva eljövő DDR 4 es RAM okat meddig lehet húzni ;]

(#49) masterful87 válasza zombikiller (#48) üzenetére


masterful87
senior tag

Addigra már a procik is THz-eken fognak járni :DDD

(#50) KrAt


KrAt
veterán

Ha a gyártóknak ''lazán'' megvolt a 2 GHz, mi lesz majd ha vmi ''tuningbuzi'' (szigoróan jó értelemben) kezébe kerül? :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.