Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nap


nap
addikt

Jo esetben egy gep hamarabb avul el, mint ahogy a kondi tonkremenne.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#2) REDeath


REDeath
őstag

Ezekkel a kondikkal jobb tuning érhető el? (stabilabb feszültségszabályozás :F )

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#3) Ősember válasza REDeath (#2) üzenetére


Ősember
őstag

szerintem tuningban nem játszik sok szerepet, feltéve hogy normálisan hütve van minden. a kondik bizonyos höfokokig képesek normálisan üzemelni, leginkább tápos teszteknél figyelnek ilyesmire. magyarán csak élettartamban lesz jobb a lap, gondolom én :))

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#4) Daweee válasza REDeath (#2) üzenetére


Daweee
őstag

abszolút nem, nézd csak meg az alaplapok core 2 duo alá tesztet [link] giga s3 vs ds3/4

(#5) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Én jó ötletnek tartom, de aki eddig is odafigyelt a választott alaplap kondijainak a minőségére annak nem hiszem, hogy a folyékony elkókkal volt gondja.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6) venember83


venember83
nagyúr

Kondicsere utan rogton durable-ek lettek az alaplapok, wow... :W

[Szerkesztve]

(#7) Csapi007


Csapi007
veterán

:R

"Csak úgy mondom"

(#8) ngabor2


ngabor2
nagyúr

oké, hogy az áruk miatt. de ez mit jelent? mennyivel drágábbak, vagy hányszorosa az áruk ezeknek a szilárdelektrolitos kondiknak a folyadékoshoz képest? illetve ez az alaplap előállítási költségének (direkt nem árat írok) kb. hány %-a?

(#9) kovy79 válasza ngabor2 (#8) üzenetére


kovy79
őstag

20 kondinál, gyártói áron sztem ~400huf lehet a differencia.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#10) varga911


varga911
senior tag

Ez jó... most két DS3 is van :F a 965-ös és a 945-ös. Szerintem marha nagy kavarások lesznek emiatt...

(#11) 1face válasza varga911 (#10) üzenetére


1face
aktív tag

A DS3=965, az S3=945

A rossz tetteimet nem bánom, inkább a jókat bánom, amit rossz emberekkel tettem!

(#12) joghurt válasza kovy79 (#9) üzenetére


joghurt
addikt

Ezt már egy másik alaplapos témában is kiveséztük. Főleg az alsó árkategóriában még 400 Ft is rengeteget számít, az alaplap meg fogyóeszköz, elvégre fogyasztói társadalom vagyunk, mindenki 1-2-max. 3 évente úgyis gépet cserél, annyit kibír egy ócska elkó is. :(

Amúgy nagyker árlistán is lényegesen többe kerülnek ezek a jó minőségű kondik szerintem 20 Ft-nál darabonként [link]. 1000 darabra írnak 34-40 centet, ez milliós tételben sem hiszem, hogy lemenne 10 cent alá.

A tej élet, erő, egészség.

(#13) Abu85 válasza joghurt (#12) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azé egy gagyi kondinak az a 3 év csak álom. :D

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#14) lazydog válasza 1face (#11) üzenetére


lazydog
addikt

Nem ennyire egyszerű.
Az S3 is 965-ös, mint a DS3, csak a tartós szilárd elektrolitos kondi nélkül.
És valóban bekavar, hogy 945-ös chipset-el készülö lapot is árulnak S3 jelzéssel. Tehát varga911 nem ok nélkül csóválja a fejét. :)

[Szerkesztve]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#15) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

ASUS P5B DLX-on milyen kondik vannak :F

All Black...

(#16) joghurt válasza Abu85 (#13) üzenetére


joghurt
addikt

Nekem annyit kibírt az Abit BH-6, pedig azon töketlen módon épp a procihűtő mellé ültették őket, nehogy fázzanak.

A tej élet, erő, egészség.

(#17) dezz válasza joghurt (#16) üzenetére


dezz
nagyúr

Annyit fűznék hosszá, hogy ma már a fejlett kapcsoló üzemű DC-DC konverter IC-k mellé elsősorban ilyen (pontosabban ennek tantál-alapú, továbbá ''ultra alacsony'' ESR értékkel bíró változatát) ajánlják, ugyancsak low-ESR-es elkók helyett, mivel előbbiek sokkal alacsonyabb ESR-t tudnak, sokkal kisebb méretben. Eredmény: jobb hatásfok, egyenletesebb feszültség (kisebb tüskék). Alapvetően elmondható (a korábban említet dolgok mellett), hogy az adott töltést gyorsabban képesek leadni ezek, azaz gyorsabbak, mint az elkók. De valószínű nem ez fogja eldönteni pl. a tuningolhatóságot egy alaplapnál.

[Szerkesztve]

(#18) lazydog válasza joghurt (#16) üzenetére


lazydog
addikt

Kábé ennyire lett a BH-6 hitelesítve.
Az enyém a negyedik évben halt meg. A proci körül az összes kondi olyan púpos volt, mint a Notre-Dame-i toronyőr.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#19) ddekany válasza joghurt (#12) üzenetére


ddekany
veterán

''3 évente úgyis gépet cserél, annyit kibír egy ócska elkó is''

Prohardveres körökben érdekes nézetek uralkodnak a gépcserék sűrűségét tekintve... Nekem úgy tűnt, közvetlen környezetemből, hogy a felnőtt átlagemberek (nem az emberek átlagosan) kb 6 évente cserélnek gépet, HA nem megy tönkre hamarabb. Az én gépem lassan már 4 éves lehet a később vett +256M RAM és DVD írótól eltekintve, pedig én egy power user vagyok (programozás, web/grafika, sőt szerver tesztelés virtuális gépen, film), és nem érzem hogy frissíteni akarnák mostanában. (Aztán nem egyszer látok 8-9 éves gépeket is használatban... A csúcs apám Pentium 133-asa (kb 10 éves lehet?), amin hasít az Win95 + Office 97...)

(#20) lazydog válasza ddekany (#19) üzenetére


lazydog
addikt

Én sem frissíteném az adataidnál feltüntetett config-ot, inkább vennék valamit. :)
Egyébként tényleg nem mi PH.-sok képviseljük az átlagembert, ebből a szempontból.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#21) macilaci78 válasza ddekany (#19) üzenetére


macilaci78
nagyúr

De ha belegondolunk, minek is? Aki munkára, irodai munkára használja, annak felesleges is többet nyújtó gép: Win+Office+IE, egy-két integrált-ügyviteli progi, tán egy kicsi plusz ram és csá. CD-t, DVD-t sose ír, játszani sose fog, a Word 6.0 képességeit úgyse aknázza ki. Három dolog teheti szükségessé a modernizálást: a zajterhelés csökkentése és fogyasztás, illetve újabb, erőforrásigényéesebb alkalmazások futtatása.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#22) EasyR


EasyR
tag

de legalább ezek a kondik kisebbek, így az extrém coolerek jobban elférnek!
(vagy lehet még extrémebbeket tervezni!) :D

;

(#23) joghurt válasza ddekany (#19) üzenetére


joghurt
addikt

Félreértettél, nem az én ízlésemről írtam, hanem arról, amit a fogyasztói társadalom, és a gyártók igyekeznek ráerőltetni az emberekre. Kocsit sem azért cserél 2 évente a nyugati majom, mert annyira szétmegy (bár mondjuk a 20-30 évvel ezelőtti kocsikhoz képest igen).

A tej élet, erő, egészség.

(#24) ddekany


ddekany
veterán

Egyébként az engem érdekelne, ha kapható olyan alaplap, ahol a VRM szilárdelektrolitos kondikat használ, mert vízszintesen fújó CPU hűtőknél (pl. Ninja) kicsit féltem őket. Kapható vmelyik gyártótól mostanában ilyen alaplap nem-teljesen-elmebeteg áron (értsd max 25... 38-ért láttam i965-öset, amivel a k. gyártó sok érdekes anális gyakorlatot folytathat :) )? Jól látom, hogy nem? (GA-945G-DS3 talán ilyen lehetne, de még a newegg.com-on sincs... és mostanában kéne.)

(#25) joghurt válasza ddekany (#24) üzenetére


joghurt
addikt

Ha ennyire aggódsz, veszel a boltban kondikat, és kicseréled a gagyikat jóra.

A tej élet, erő, egészség.

(#26) ddekany válasza joghurt (#25) üzenetére


ddekany
veterán

Rossz válasz... :)

(#27) ddekany válasza ddekany (#26) üzenetére


ddekany
veterán

Hogy magamak válaszoljak, mintha az Intel D945GCL ilyen lenne. Forrasztgatós típusú embereket kérdem, azok a VRM-ban szilárdelektrolitos kondik? Képek:
[link]
ill. [link]
És ''csak'' kisker bruttó 22,3e Ft. Amúgy ez szilárdelektrolitos kondenzátorok valóban lényegesen strapabíróbbak magas hőmérsékleten, vagy mennyi ebből a marketing duma?

(#28) joghurt válasza ddekany (#27) üzenetére


joghurt
addikt

Sajnos én ezekről a képekről meg nem mondom. Ugyanilyen tokozással láttam már elkót is és szilárdat is. Ha esetleg meg tudod nézni közelről, pontosan mi is van rájuk írva (a kapacitáson és a feszültségen kívül), az nagyobb segítség.

Az SPA (solid polymer aluminium) kondik tipikusan -55 -- 105..125 fokos működésre vannak hitelesítve, az előbbin 20 millió, utóbbin 3,5 millió üzemórára. Alacsonyabb az ESR-jük (ekvivalens soros ellenállás), bizonyos fokig öngyógyítóak, nem száradnak ki, egészen 125 fokig használhatóak a megadott feszültségtartományban, és magasabb csúcs-áramsűrűséget bírnak ki, emiatt kevesebb kondi is elég tápszűréshez.

A tej élet, erő, egészség.

(#29) joghurt válasza joghurt (#12) üzenetére


joghurt
addikt

Annyiban helyesbítem korábbi magamat, hogy elég a melegedő helyek (CPU, chipset) környékén drágábbra cserélni a kondikat, ráadásul a SPA kondikból valamivel kevesebb is elég, így mondjuk 10 darab is elég belőlük. Így már a középkategória is bőven elviselné a többletköltséget. A folyadékos kondikat meg megtarthatnák az óccsó alaplapokra, ahol minden cent számít.

A tej élet, erő, egészség.

(#30) ddekany válasza joghurt (#28) üzenetére


ddekany
veterán

''kondik tipikusan -55 -- 105..125 fokos működésre vannak hitelesítve, az előbbin 20 millió, utóbbin 3,5 millió üzemórára.''

20 millió? Az vagy 2000 év lenne.

(#31) joghurt válasza ddekany (#30) üzenetére


joghurt
addikt

Ezt írják az adatlapon. A vinyókra is millió üzemórákat adnak meg, aztán mégis...

A tej élet, erő, egészség.

(#32) lazydog válasza joghurt (#31) üzenetére


lazydog
addikt

Én 40.000 óra élettartamot látok, ami még mindig éppen elegendő, másrészt sokkal hihetőbb érték.

[Szerkesztve]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#33) joghurt válasza lazydog (#32) üzenetére


joghurt
addikt

Elnézést, nem figyeltem eléggé a mondatra. 5080 kondi összes élettartama volt 20 millió óra, és 1000 kondié volt 3,5 millió. Átlagban ez 4000...3500 órát jelent. Ez kb. fél év folyamatos működés; igaz, ilyen extrém magas hőmérsékleten, ahol az elkók már rég elhaláloztak.
[link]

A tej élet, erő, egészség.

(#34) ddekany válasza joghurt (#28) üzenetére


ddekany
veterán

Egyébként azóta észrevettem, hogy csomó régebbi Gigabyte lapon is hasonló kinézetűek az VRM elkói, mint amilyenek mindenhol a 100% szilárdelektrolitos lapokon szoktak lenni. Pl. lásd ezen a képen (GA-945G-S2): [link]. Persze itt sem látszikhogy, mi van rájuk írva, szóval talán nem is az...

(#35) joghurt válasza ddekany (#34) üzenetére


joghurt
addikt

Igen, ez egy régi, tök szabványos SMD kondi tokozás. Nem külön az SPA-nak találták ki.

A tej élet, erő, egészség.

(#36) tefuka válasza lazydog (#18) üzenetére


tefuka
csendes tag

Én szintén így jártam, a harmadik évben. Akkor kicseréltem azokat a kondikat (13db) és a gép azóta is működik rendesen, most a lányom használja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.