Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Jó lesz a Dragonomba :)

(#2) klepto


klepto
addikt

Kíváncsi lennék az ALI, és az Nforce3 lapok sebességére, hogy melyik menyivel gyorsabb a másiknál, és azért az ár is sokat beleszólna az eladott menyiségbe, kiváltképp, ha közel egy sebességen vannak, de az ALI lényegesen olcsóbb ;]
OFF
Nekem még ALI-s lapom soha nem volt, de egyszer bizalmat szavaznék neki... :t
ON

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#3) HiperG


HiperG
addikt

Én nem vennék nForce3-mas lapot A64-hez...

(#4) anulu válasza HiperG (#3) üzenetére


anulu
félisten

...én viszont nagyon is igen :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#5) sebela


sebela
aktív tag

A64FX-hez milyen kevés lap van...
Lehet, hogy a gyártók tudják, hogy a S940 nem fog elterjedni asztali gépekben?

Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#6) anulu válasza sebela (#5) üzenetére


anulu
félisten

Teljesen jók hozzá az Opteron 1xx-es lapok :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#7) hungeek


hungeek
senior tag

hm... már elég régen nem láttam új Ali chipset-et.... kiváncsi vagyok sebességileg milyen


off: amúgy épp Ali G klippet néztem amikor megláttam a hírt :) véletlen egybeesés vagy égi jel? :)

(#8) fLeSs


fLeSs
nagyúr

1. a K8 chipsetek között nincsenek sebessgébeli különbségek.
2. ez az ALi chipset állítólag egy átcímkézett AMD8111.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#9) HiperG válasza fLeSs (#8) üzenetére


HiperG
addikt

De pl. nForce3 lasabb mint VIA K8T800

(#10) HiperG válasza anulu (#4) üzenetére


HiperG
addikt

Ez után is?
[L]http://www.tomshardware.com/cpu/20031021/athlon_cooler-04.html[/L]

(#11) fLeSs válasza HiperG (#9) üzenetére


fLeSs
nagyúr

igen, kb. 1-3%-kal lassabb nála, ami akár sok esetben lehet mérési hiba is, lásd a cikkünket.
el is árulom, hogy miért nincsenek különbségek :)
azért, mert a memóvezérlő a prociban van, és mint tudjuk, eddig a chipsetek közti teljesítmény-különbségek a memória-sávszélességtől függtek, de mostmár ehhez nincs köze a chipsetnek.
egyedül még annyiban lehet különbség, hogy az nforce3 8/16-bit 600 MHz-es Hypertransport-linken kötődik a procihoz, a K8T800 meg 16/16-bit 800 MHz-en, de mivel a 8-bit/600 MHz odavissza = 4.8GB/s (600 MHz x 16 bit x 2) / 8), ez a gyakorlatban nem igazán jelentkezik.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#12) Keitaro válasza HiperG (#3) üzenetére


Keitaro
addikt

Én se :))

(#13) fLeSs válasza Keitaro (#12) üzenetére


fLeSs
nagyúr

meg a fix AGP/PCI :t

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.