Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) csudri


csudri
őstag

Gondolom a Samsung részvényesei ilyenkor jóízűen elkortyolnak egy pohár viszkit és vigyorognak mint a pék kutyája a meleg kiflire. Van is rá okuk, elég jól megy nekik a szekér.

(#2) tomcs


tomcs
őstag

en inkabb arra vagyok kivancsi, hogy megint a sony-bmg fogja az egeszet a tokenel fogva rangatni (csak drm, esetleg csak tolunk...) vagy egy valoban hasznalhato cucc lesz-e

az a helyzet hogy nekem marhara nem tetszik az apple dizajnja - bar annyira nem lehet rossz ha reszben emiatt kultusztargy lett - de pl sony elektronikai cuccai tipikusan jobban neznek ki (na, kiveve azt a kerek izet :D) szerintem.

az egesznek a sikere azon mulik, hogy toketlenkednek-e a masolasvedelmi korlatozasokkal, mert a sony markanev mostansag meg siman eladna, de ha elrontjak konnyen lehet hogy csak egy utolsot rugnak magukba a hordozhato lejatszok piacan.

(#3) rumos14


rumos14
nagyúr

kedves sony! szokjatok le az atrac3 nyomásáról és a béna szoftverekről, és akkor lesz esélyetek. nem sok.

(#4) Den válasza rumos14 (#3) üzenetére


Den
veterán

asszem lesznek akik még 20 év múlva is az atrac3 nyomásával meg a ''méregdrága'' memorystick-el fognak jönni, ha a sony szóbakerül.

www.simson4t.hu

(#5) tomcs válasza Den (#4) üzenetére


tomcs
őstag

es ehez most meg csatlakozik a rootkit is...

(#6) Den válasza tomcs (#5) üzenetére


Den
veterán

Igen, meg hogy van-e rajta sapka... :)

www.simson4t.hu

(#7) DonK válasza Den (#6) üzenetére


DonK
aktív tag

Bocs cask füstszűrős van :)

(#8) dabadab válasza Den (#6) üzenetére


dabadab
titán

Ize, de tomcs-nek teljesen igaza van, a Sony az idiota DRM-es hulyesegeivel totalisan elidegeniti magatol a vevoit, a rootkites faszsaguk meg tenyleg orbitalis tevedes volt, egyaltalan nem ''sapka'' kategoria.
Es igen, fel lehet hozni azt is, hogy a Sony allando igyekezetet, hogy a cuccaik lehetoleg ne legyenek kompatibilisek, ATRAC, Memory Stick (komolyan, mi szukseg volt erre a formatumra?), a Minidisk elbenazasa (idiota masolasvedelem, szamitogepes tarolokent nem jott ki). Van mit felhanytorgatni (es akkor meg szo sem volt a BetaMaxrol :) ).
Szerk: en magasrol tojnek erre az egeszre, de a Sonynak alapjaba veve remek mernokei vannak, vagyis tok jo cuccokat rontanak el, es ez azert zavar.


[Szerkesztve]

DRM is theft

(#9) Den válasza dabadab (#8) üzenetére


Den
veterán

Igen ezek jó érvek voltak, egészen az Ipod-ig. Aztán jött az ipod, saját, drm-es formátummal, amit az apple nem liszenszel(t?) másnak, eleinte még csak az általánosan elterjedt usb-vel kompati bilis verzió sem volt, és csak saját szoftverével lehet rá zenét tölteni, aminek szintén nem volt pc-s verziója. És mégis hatalmas sikere lett, és van mai napig. Ergo az embereket nem érdeklik ezek adolgok, csak egy szűk kis csoportot, akiknek állt egyébként is ellenszenves a sony.


a memstick pedig még akkor jelent meg mikor rajta kívül nem volt csak cf és sm a piacon, és a méret miatt volt rá szükség.
egyébként érdekes hogy a később megjelenő sd-vel kapcsolatban nem szokás emlegetni ezt, pedig ha vki szerint az ms-re nem volt szükség akkor az sd-re sem.

egyégként szvsz tök mindegy, a régi fényképezőmben mspro volt, eladtam a géppel együtt a maiban meg sd-van ahhoz meg vettem sd-t. Magukkal a kártyákkal egyedül akkor találkoztam mior először beraktam a gépbe, nem hiszek ebben a ''kiveszemés átteszem másik gépbe'' érvben sem.

www.simson4t.hu

(#10) tomcs válasza Den (#9) üzenetére


tomcs
őstag

epp ez az. az ipod sikere amiatt lett, hogy marhara divatos, trendi zenehallgato emberkenek alaptartozek jelenleg. no meg az itunes sajat meg minden de viszont mukodik. ez korantsem mondhato el a sony cuccaihoz korabban adott progikrol, mindenki meseli hogy a netmd progija fagy, bugos meg minden, tehat gyakorlatilag hasznalhatatlan.

most a sonynak a walkman mobilokkal van nemi eselye, bar az muszakilag nem egy nagy cucc, csak egy kisse mar kopott markaanevet bir a tobbihez kepest extrakent hozzatenni. viszont a w800 tudtommal eleg nepszeru, mig az apple mobilos probalkozasai (rokr, mint skinelt e398) eddig bukott.

onallo lejjatszokent vmi olyat kene csinalni, ami mindent lejatszik ami van, es drm szinten rafrissitheto az is, ami csak kesobb lesz. kell meg melle vonzo kialakitasu es tartos lejatszo kutyu, meg jo nagy kampany. ennek igy szvsz lenne eselye.

viszont ha a kiado reszuk megint belepofazikk es telerakjak korlatozasokkal, akkor 100% hogy rohadt nagyot bukik. ipodra azert megis fel lehet tenni mp3akat ha jol tevedek akkor konvertelni kell az itunes progival, ami nekem gaz lenne, mert mass storage-kent szeretnem hasznalni es siman felkopizni a zeneket, de elhiszem hogy az emberek tobbsegenek nem akkora nyug.

usb igenyre meg apple eleg hamar reagalt, azert anelkul az ipod se vitte volna sokra. hasonloan a nokia is belatta, hogy sokan akarnak 3.5-os jacket, ezert 6230hoz adott ki atalakito izet, n90 meg mar eleve 3.5-os jackkel keszul..

kerdes, hogy a sony hajlando-e arra a strategiara, mint az itunes, hogy a zenebolt gyakorlatilag csak a lejatszok tamogatasara letezzen. lehetsegesnek tartom, hogy nem, a vegkifejlet meg az lesz hogy nyomott aru lejatszora vegyel marha draga zeneket. playstation-el is ezt csinaljak.

szerk: irjunk helyesen mer az lyo

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.