Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kowk


kowk
tag

mikozben mindenki fikazza az intel asztali procijait, szepen monopol helyzetet szereznek a notebook piacon, raadasul a technologiai innovacioikkal platformrol platformra jobba teszik ezt az egesz notebookosdit: le a kalappal :R

(#2) ^Bundi^ válasza kowk (#1) üzenetére


^Bundi^
senior tag

nemértem miféle monopoliumrol beszélsz...
az amd nek elöbb volt 2 magos procija (volt-lesz?) ottvan a turion és egyedül neki van mobil 64 bites platformja..
monopolium?:F

Enhanced Intel Speedstep - ez nem enchanced akar lenni?
:R

[Szerkesztve]

Nos Omnes Una Manet

(#3) deicide válasza ^Bundi^ (#2) üzenetére


deicide
veterán

nem, az enhanced szót helyesn írta...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#4) joghurt válasza ^Bundi^ (#2) üzenetére


joghurt
addikt

Arról a monopóliumról beszél, hogy ha akarsz is alig tudsz AMD-s notebookot venni. A gyártók inkább az Intel mobilcuccait részesítik előnyben.

Enchanced: [link],
enhanced: [link]

A tej élet, erő, egészség.

(#5) faster


faster
nagyúr

Hát ezen sem fog futni az x64. Vajon miért hagyták ki belőle?

(#6) end73 válasza ^Bundi^ (#2) üzenetére


end73
aktív tag

ja és egyenlőre majdnem hogy az a helyzet hogy a 64bit-et az ember fia a hajára kenheti... :O :O

Intel®

(#7) g4dg3t válasza kowk (#1) üzenetére


g4dg3t
senior tag


mikozben mindenki fikazza az intel asztali procijait
mellesleg teljesen jogosan...plane h tudnanak normalisat is csinalni...csak minden bort le akarnak huzni a szanalmas netburstrol.


Monopol helyzet eppen hogy lazulni kezd...a Turionnal igen nagyot lepett elore az AMD. Nemsokara jon a Yamato is a ket magos Turionnal...szal szvsz pont h inkabb egyre nagyobb veszelyben van az intel helyzete a notiknal (is).

(#8) _cirmos_


_cirmos_
őstag

ha jól látom U-sat még nem is lehet kapni. biztos lesz majd ára (lásd ULV dothanok).

(#9) Deluxe00


Deluxe00
senior tag

Bár AMD procik szimpibbek nekem, Egy MSi Speedster lappal beneveznék ilyenre :U

(#10) tocsa


tocsa
senior tag

Ilyet olvastam erről a prociról (nem PH-n):
''A Yonah másodszintű gyorsítótárja energiatakarékos felépítésű, a régen nem használt adatokat képes a rendszermemóriába írni, majd a felszabadult, üres cache-területet kikapcsolni.''

Ez nekem több okból is nem stimmel.
1. A cache statikus memória, nem dinamikus, azaz nem kell frissiteni. Mivel nincs gate állapotváltozás, ezért elvileg állapotátmenettel járó szivárgási áram sincs, így ebből (és az állapotátmenetből) nem származik disszipáció. Miennyi energiát spórolunk így mégis?
2. A cache, az alapvetően a rendszermemóriában is jelenlévő adatokat tartalmazza a CPU-k számára sokkal gyorsabban hozzáférhetően. Ennél fogva semmi értelme a cache tartalmát a rendszermemóriába írni valahova, az már úgyis ott van. Aminek értelme van esetleg, az a dirty/módosított de a memóriában még nem update-elt adatokat frissíteni.

Valaki hozzáértő magyarázza meg.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#11) Adi válasza tocsa (#10) üzenetére


Adi
senior tag

Engem még az is érdekelne, hogy az osztot cache-nek két maggal vajon milyen biztonsági következményei lehetnek. Lehet-e az egyik magon a futó programból következtetni arra, hogy a másik éppen mit csinál? Mert az egy többfelhasználós rendszeren nem túl egészséges.

ldm start-reconf primary

(#12) Nedudgi válasza tocsa (#10) üzenetére


Nedudgi
aktív tag

A másodikkal egyetértek. Az elsőt nem tudom de szerintem a cache is igényel tápellátást . Utána kéne nézni.
Adi: Jah, hát a HT-nél is ez volt a baj csak itt nem ''virtuális'' magokról van szó.

[Szerkesztve]

It took the computational power of three Commodore 64s to fly to the moon. It takes a 486 to run Windows 95. Something is wrong here. -- SC sig file UBUNTU - KDE - Rock'n'Roll

(#13) tocsa válasza Nedudgi (#12) üzenetére


tocsa
senior tag

A 2. egyébként lehet, hogy az, amire én gondolok, ezt értik visszaírás alatt, csak nem részletezik.
Az 1.-nél meg lehet aza válasz, hogy hiába nincs állapotváltozás, ez már 65nm technológia, és ketyeg egy clock 667MHz-n, és ilyen állapotban is fogyaszt, hiába nem történik semmi.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#14) tocsa válasza Adi (#11) üzenetére


tocsa
senior tag

Ez nagyon jó észrevétel!
Szerintem van biztonsági kockázat, ugyanis emlékezzünk, hogy már a HyperThreading technológia esetén is vetődtek fel problémák: ott is egy cache-en osztozik két mag (igaz ugyan hogy a magok félig össze vannak olvadva, mert csak a regisztereik (azaz az állapotuk) létezik külön, de végrehajtásra és egyebekre közös erőforrásokat használnak), és pont a közös cache-t kihasználva, időzitési trükkel lehetett következtetni másik thread adataira.

Hivatkozások:
[link]
[link]
[link]

!!!!!!!!!!!!

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#15) janpotocki válasza tocsa (#10) üzenetére


janpotocki
senior tag

pontosan szerintem itt erről lett volna szó (forrás: Intel):

Enhanced Intel Deeper Sleep with Dynamic Cache Sizing
This new power savings mechanism flushes system memory dynamically, based on demand or during periods of inactivity. Power savings occur as the cache ways are turned off once the data has been saved in memory. Because L2 Cache data integrity determines Deeper Sleep minimum voltage limits for the Intel Core Duo processor, once the Dynamic Cache Sizing feature flushes the entire Level-2 cache to memory, processor transitions to a new power management state. This is called Enhanced Intel Deeper Sleep, and allows the processor to lower voltage below the Deeper Sleep minimum voltage for enhanced power savings and/or efficiencies.

(#16) tgabi333


tgabi333
tag

ez fasza. én benevezek egy 1.5-re :) .. szerintetek használtan most mennyi? :P

(#17) HSNet válasza janpotocki (#15) üzenetére


HSNet
aktív tag

Ez nagyon jó, ha nincs szükség a DCS szerint az L2 cache-re, akkor kikapcsolja azt (pontosabban dinamikusan csökkenti a méretét egészen 0-ig), és így még kevesebbet fogyaszt a processzor. Ez alapvetően 3 dolgot eredményezhet. Ha jól lőtték be a DCS-t, akkor gyakorlatilag semmit nem fog spórolni működés közben, ellenben a gép fogyasztása, sleep-ben jelentősen csökkenhet. Ha tuti jóra, akkor menet közbeni üresjáratoknál is spórolhat valamicskét. Értem ez alatt azt, amikor tényleg semmit nem csinálsz a géppel, és semmilyen automatikus háttér program sem akar igazán dolgozni, akkor viszont célszerűbb legalább sleepbe elküldeni a masinát, hogy a monitor se fogyasszon. Ha viszont sikerül elcseszni, és ''munka közben'' is leveszi a cache-t, akkor nagyon gáz. Aki nem hiszi, tiltsa le bios-ból az l2 cache-t, és nézze meg mekkora teljesítménye marad a gépnek.

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#18) Muton válasza HSNet (#17) üzenetére


Muton
addikt

az L2 hiánya jól jöhet, ha az ember olyan DOSos játékot tol, amin sem a DOS parancssor sem DOS emulátor sem segít, mert túl gyorsan fut :DDD

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#19) HSNet válasza Muton (#18) üzenetére


HSNet
aktív tag

:R
Erre nem is gondoltam, mivel van itthon pár gép, és ha túl gyors lenne a gépem, akkor több lépcsőben tudok visszábbvenni belőle egészen 486/66-ig biztosan, de lehet, hogy a 286/10-es laptopom is működik még, csak azt már vagy 4 éve nem próbálgattam:)

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.