Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) robekri


robekri
addikt

Na ez sem lesz olcsóóó! Gondolom sokan várják majd a DFI-t! ;)

Üdv.: Robe

[Szerkesztve]

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#2) ftc


ftc
nagyúr

az LPT port ugye az vicc?

(#3) westlake


westlake
félisten

mennyire latszik, hogy az asus gyartja nekik a ref lapot.. mas lapo mondjuk nem is nagyon lesz..

[Szerkesztve]

Play nice!

(#4) Konflikt válasza robekri (#1) üzenetére


Konflikt
addikt

DFi nemlesz 4x4 alá. az ára ~480$

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#5) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Az Inteles példából kiindulva qrva drága lesz és lesz egy kis hőtermelése is.

<< Heimdal >>

(#6) westlake válasza Konflikt (#4) üzenetére


westlake
félisten

a cimre celozva mondta a dfi-t.. 680a -> 680 ... dfi 680-as lap pedig lesz..

Play nice!

(#7) erdoke


erdoke
titán

Hatalmas baklöv és lenne egy ilyen villanykályhát tavasszal besezerezni. Mert a disszipációban minden bizonnyal rekordokat dönt ez a lapkakészlet, az esetleges két 3 GHz-es X2 és a több 8800GTx hozzájárulásáról nem is beszélve. ;]

A legjobb aláírás a héten

(#8) Foglalt név


Foglalt név
addikt

Két egymás melletti 16x-os slotnak mi értelme? :U

(#9) Ste


Ste
addikt

grandiózus méretek, hatalmsa tudás, horror áron
kár hogy az eddigi tesztek szerint nem muzsikál valami jól a 4x4 :(

(#10) robekri válasza erdoke (#7) üzenetére


robekri
addikt

Itt már van értelme a 1Kw-os tápnak, otthoni szinten! :Y

Üdv.: Robe

[Szerkesztve]

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#11) Szten Márs válasza westlake (#3) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Mert Asus színei vannak alapnak? Ez nem feltétlen jelenti azt, h ő gyártotta a reflapot, legalábbis szerintem.

(#12) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Nagyjából minden lényegi dolgot összefoglaltatok már: sok mag, sok VGA, sok vinyó, nagy fogyasztás, nagy hőtermelés, magas ár. Egy ilyen rendszer mindenben nagy lesz. :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#13) kovi


kovi
senior tag

Nemtudom elhinni hogy ez a megoldás életképes lesz az AMD-nek.
Megveszi majd az a 5 ember a 100 ból.

Tul drága, tul forró, tul...
sok sok tul

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#14) kymco válasza erdoke (#7) üzenetére


kymco
veterán

Legalább mérsékelni fogja a gázfogyasztást... csak majd a villanyszámlára kell gyűjteni.. :)

www.refujvaros.hu

(#15) Raymond válasza Szten Márs (#11) üzenetére


Raymond
félisten

Pedig o gyartotta. Az Asus a kizarolagos QuadFX partner per pillanat. A tobbi gyarto kicsit be is van poccenve emiatt.

[Szerkesztve]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#16) robekri válasza kymco (#14) üzenetére


robekri
addikt

Aggregátorokat beindítani! ;):DDD

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#17) gozso


gozso
senior tag

rossz helyen van a tapcsatlakozo:( nehezkes lesz a szerelese. csak ugy belegondolok: tapcserehez cooler le, vga ki... egyebkent tetszetos lap, rengeteg kihasznalhato (kihasznalhatatlan?) kepesseggel:U

[Szerkesztve]

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#18) Thomas1 válasza gozso (#17) üzenetére


Thomas1
őstag

Ez inkább kihasználhatatlan extra. Otthoni felhasználóknak (még ha hard gamer is, vagy nagymenő tervező) minek kell 20 USB port? 10-12 cuccot ha rádugsz a gépedre, már azzal is szépen körbebástyázod az asztalod. És a 4 Gigabites csatoló is kicsit soknak tűnik, inkább hozzákötök egy switchet/routert, és nem kell állandóan mennie a gépnek.
De ennél a lapnál tényleg megértem miért van több SLI csatlakozó az új Nvidia kártyákon.....
Csak Paks bírja, nehogy nekem tönkremenjen egy reaktor... :U :)

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#19) erdoke válasza Thomas1 (#18) üzenetére


erdoke
titán

A HC gamer hardverkihasználtsági problémája már a 4 maggal elkezdődik, a többi csak a pénztárca további könnyítésére jó...
Akinek ugyanis valóban szüksége van egy erős WS teljesítményére, az egy stabil, erős WS-t fog venni. Nem ASUS, hanem IWILL vagy TYAN lappal. Vagy egy Mac WS-t.

A legjobb aláírás a héten

(#20) Translator válasza ftc (#2) üzenetére


Translator
tag

Mekem is ez tűnt fel elsőre :DDD

Azok akik feladnák alapvető szabadságukat egy ideiglenes biztonságért, nem érdemelnek sem szabadságot, sem biztonságot - Benjamin Franklin

(#21) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Nem értem miért jönnek ezzel a HC gamer kifejezéssel... semmi nem használja ki a kettőnél több magot és 8800GTX-ből is felesleges 4, nemhogy kettő. Grafikus tóiókról kéne beszélni ekkora teljesítmény mellett.

All Black...

(#22) Muton válasza Foglalt név (#8) üzenetére


Muton
addikt

vízhűtés, pl?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#23) atuci válasza ftc (#2) üzenetére


atuci
senior tag

Nem, ez komoly, nincs benne cukor.

Miért zavar, hogy van rajta? spec nem csak nyomtatót lehet rákötni, mint ahogy a soros portot is használják még sokan.

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#24) Male válasza Thomas1 (#18) üzenetére


Male
nagyúr

Azért van ennyi, mert nem terveztek új chipet... az ''eredetiben'' pedig 2 gigabit LAN, 10 USB, 6 SATA, 1 PATA van... ebből kettőt összekötöttek, és kész is.

(#25) kymco válasza kovi (#13) üzenetére


kymco
veterán

Én őszintén megvallom, hogy annakidején a VGA kártyák megduplázásának sikerében sem igen hittem (Na jó, egy drága kari játékra, de hogy kettő :F ).... és nem nekem lett igazam.... Szvsz az ATI sem hitt benne, azért került késésbe az NVIDIA-val szemben.

www.refujvaros.hu

(#26) gliskard


gliskard
senior tag

Ez inkább technikai demonstrációnak tünik, mintsem piaci törekvésnek.

Szivem szerint szivesebben látnék a 4x4-böl egy olyan megoldást ami inkább work station szempontok alapján készül és nem megalománia jegyében. SZVSZ a 2 x 2 memoria slot kevés, a 4 video kártya lehetösége inkább elméleti.
Talán jobb lenne egy darab 16x pcie a vga-nak és mellé tisztes térközökkel 1-1 darab 8x és 4x pci a perifériáknak (pl. raid/scsi) esetleg bride-en keresztül 64bit-es pci vagy pci-x.
A memorai slotbol pedig elkellene 2x4 darab.

A manapság divatos dual/quad gbit ethernet szintén a jól hangzik kategóriába tartozik, de kérdem én - öszintén mennyi gyakorlati haszna van a dolognak? Ki használja ki a dual gigabitet egy home kategóriás gépben?

[Szerkesztve]

(#27) Kriza


Kriza
őstag

Biztosan 4 eszközig bővíthető a PATA??? Mert én csak egy csatit találtam a képen, meg egy floppyt. :(((

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#28) kymco válasza gliskard (#26) üzenetére


kymco
veterán

Hát biztos nem fogják kapkodni, mint a cukrot....
És arról még szó sem esett, hogy azért ehhez az oprendszer sem olcsó mulatság....
Elmondhatjuk, hogy ez minden tekintetben drága dolog.....

www.refujvaros.hu

(#29) kymco válasza Kriza (#27) üzenetére


kymco
veterán

Én is úgy látom, hogy egy PATA csati van....

[Szerkesztve]

www.refujvaros.hu

(#30) scica válasza Kriza (#27) üzenetére


scica
csendes tag

Minek is kellene 2 floppy ? :F

http://www.rallyheart.hu/201001123652/best-of-atmoszfera-moris.html#comment-1345

(#31) CYBERIA


CYBERIA
őstag

ISA hiányzik.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#32) kymco válasza scica (#30) üzenetére


kymco
veterán

Hol látsz te két floppyt?

www.refujvaros.hu

(#33) ftc válasza atuci (#23) üzenetére


ftc
nagyúr

valahogy nem jut eszembe semmi olyasmi amihez ilyen erőmű kell és LPT kell neki...

(#34) Sotho


Sotho
őstag

Jó kis lap ez... 12sata helyett 2sata+ u320scsi, pciex helyett/mellett +4 dimm oszt egész pofás lenne :)

(#35) k.t.a.


k.t.a.
senior tag

Mondjuk kerül a lap 70-be mint az inteles, veszel mellé egy baltát, és csinálsz két normális microATX-et belőle. Elég olcsón ki fog jönni. Így már megéri. :P

Szerk.: Amúgy nekem is tetszik a lap, csak megint 3dfx feelingem van.

[Szerkesztve]

(#36) Rolly


Rolly
veterán

nekem is tetszik a lap és ha gazdag lennék de nagyon akkor tuti összepakolnék magamnak egy überbrutál gépet ebből, meg mellé egy 1,5 millás plasma tvt :D oszt nesze neked konsole :D. De hát gazdag sem vagyok meg nem is használnám ki.

A jelenlegi kétmagos gépem egyik magja szinte mindig szabin van :( :D

(#37) Renwick válasza Kriza (#27) üzenetére


Renwick
őstag

A chipset tuti, hogy négy PATA eszközt (azaz két csatornát) kezel...

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#38) Savage5


Savage5
senior tag

AMD ezzel nem a szerverpiacra akart betörni? Mert ilyen méretekkel és értékekkel... Legleglegleg... és mégsem.

...

(#39) #96302336 válasza CYBERIA (#31) üzenetére


#96302336
törölt tag

Az még ok, de hol a VESA? :DDD

(#40) Male válasza gliskard (#26) üzenetére


Male
nagyúr

Szerintem a hosszú PCIe slotokba nem csak VGA-t tehetsz...

(#41) ftc válasza gliskard (#26) üzenetére


ftc
nagyúr

a PCI-E x16-t tudod használlni mint x1,x4,x8x12

(#42) Thomas1 válasza erdoke (#19) üzenetére


Thomas1
őstag

Igen, a 4 magot én is tudom, hogy felesleges, de arra nem tértem ki, csak az extrák közül azokra, amik (a legtöbb) egyszerűen felesleges.Erőfitogtatásra kiváló, de aki ennek a lapnak a felszereltségét 100%-ra kihasználná, az nem vesz ilyet, mert ahogy te is mondtad, arra ott vannak a Tyan lapok. Ők erre szakosodtak, ezt tudják, és nagyon is jól csinálják a dolgukat.

Összességében ennek a lapnak az otthoni felhasználhatósága nagyon-nagyon megkérdőjelezhető szerintem még jópár évig. A 4 videokártyával lehet majd 3DMark rekordokat döntögetni, erre szerintem használni is fogják, de ez is csak egy nagyon kicsi réteg kiváltsága lesz a világon.

[Szerkesztve]

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#43) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Hát ez marha jó. :C
De lenne két kérdésem:
1. Nem kicsi az a chipset hűtő??? :F A sima 680i SLI ''csak'' egy chip mégis sokkal nagyobb hűtője van.
2. ''A gyártók a videokártyák számára fenntartott csatlakozók mellett – a méretszabványok adta kereteken belül – szabadon dönthetnek arról, hogy a rendelkezésre álló maximum nyolc PCIe x1 és a tíz hagyományos PCI bővítősínből hányat integrálnak az alaplapjukra.'' - Ezt nem értem, én magam leszedem a PCI-E csatlakozót és teszek a helyére egy sima PCI-t vagy hogy?

"Csak úgy mondom"

(#44) efi99 válasza Csapi007 (#43) üzenetére


efi99
senior tag

Miért, te gyártó vagy?

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#45) CYBERIA válasza #96302336 (#39) üzenetére


CYBERIA
őstag

Én kerestem, de még csak az sem?

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#46) Thomas1 válasza Csapi007 (#43) üzenetére


Thomas1
őstag

Ennyit tud max. lekezelni a chipset, és hogy miből hányat pakolnak rá, az a gyártőkra van bízva. Nincs kikötés, max. a lap mérete szab határt az elképzelésnek.

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#47) dezz


dezz
nagyúr

Nos, ez a cucc majd a pár hónap múlva megjelenő 4-magos FX-ekkel mutatja meg igazán, mit tud... Addig meg inkább csak érdekesség.

(#48) Hack3er


Hack3er
őstag

Éppen nézegetem a topikot és gondolom beszolok én is :D

Az igaz hogy drága meg sokat fog fogyasztani, de majd pár év mulva meg már kell ez az alaplap meg bele a processzorok ja meg a vga-k is. Meg mikorra már 100%-ig kihasználhatóak lesznek ezek az adottságok akkor már jobban elérhető lesz mint most.

(#49) Speed


Speed
őstag

[link]-Kis érdekesség nem tom láttátok e má :R

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#50) szélerőmű válasza Hack3er (#48) üzenetére


szélerőmű
tag

Pár év múlva menetrend szerint foglalatot vált AMD :( Mire ki tudná az ember használni és elfogadható szintre esne az ára, kimegy a divatból :(( Tényleg felesleges erőfitogtatás volt a piacra dobni ezt a platformot. Sorry, született pesszimista vagyok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.