Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tolhatna valaki a BLU szekerén is, mondjuk a sony kicsit rugdalhatná a marketingesgárdáját...
+ egy kicsit népszerűsíthetné a technológiát a filmstúdiók körében is, mert így simán elbukják a partyt:(

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2) LSL1337 válasza t72killer (#1) üzenetére


LSL1337
őstag

szerintem több film jelenik meg BR-en mint HDDVD-n, a Sony pedig vezet, de szerintem ez a 2 formátum közül egyik sem fog megszűnni, tehát a felhasználók megszívták mivel mind2-vel foglalkozni kell, mind2re vannak stúdiok akik cska azon adnak ki stb...

hddvd és BD olvasó+BD író (ugye az DL lemezen akár 50giga lehet, szóval adatmentésre jobban alkalmazható

ilyen olvasoknak kéne elterjedni...

(#3) dchard válasza LSL1337 (#2) üzenetére


dchard
veterán

Én pont fordítva látom a kérdést, mivel kb. dupla annyi HD-DVD megjelenést láttam eddig, mint Blu-Ray-t, és engem a kézzelfogható adatok érdekelnek, nem az olyan teoretikusak, hogy összesen hány film jelent meg stb. (lásd: előző HD-DVD-s hírben a hozzászólásaimat).

Másrészt: archiválásra az a formátum lesz alkalmasabb, amelyiknél kevesebbe kerül 1 gigabájt eltárolása. És ebből a szempontból is meglehetősen vezet a HD-DVD, ami nem fog egyhamar változni, hacsak nem változtat drasztikusan licensz politikáján a Sony.

Kíváncsi leszek milyen gyorsan fognak teret hódítani a HD/BD írók, lesz-e egy hosszabb periódus, amikor csak olvasók lesznek emberi árban (lásd: CD/DVD éra), vagy viszonylag gyorsan az írók is elfogadható kategóriába kerülnek.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#4) zombikiller válasza t72killer (#1) üzenetére


zombikiller
tag

hát így tényleg nem lesz sok esélyük főleg, hogy a HD DVD meghajtók majdnem kétszer olyan olcsók mint a Blu Ray

(#5) t72killer válasza zombikiller (#4) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én inkább azt mondanám, fele (de inkább 2/3ada) olyan drága :DDD

#3: nem tudom mennyi most egy lemez ára - de ha a sony hosszú távon xUS$-t akar kapni lemezenként, akkor elfelejtheti, hogy elterjed a technológiája.

Most szerintem a GB/Ft érték partiban van, egy-egy dual lemez 30/50GB-os, a mostani legnagyobb költség az író, azok ára is kb ilyen arányban van. (várjuk már a 10kFt-os írókat, amik írják mind2-t:DDD, és a 100Ft-os lemezeket:)))

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#6) Palika71


Palika71
őstag

Nem vagyok egy nagypénzű vásárló, ezért addig biztosan nem veszek ilyen kütyüt, ameddig nem játszák le mindkét formátumot, és nem boldogulnak a netről ''mentett'' x264-el.
Egy vagyonért vesz egy ilyet az ember, és akkor válogatni keljen a filmek közt, hogy mit eszik és mit nem... :W

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#7) dark100


dark100
aktív tag

Szerintem egyik formatum sem fog eltunni, mindketto mogott eleg penz all. Viszont latvanyos az is, ahogy a verseny lefele tolja az arakat. Radasul emiatt gyorsabb lesz a kov generacio adaptacioja is. Helyes.

Ingyenes software == A mezeskalacs haziko a Jancsi es Juliskaban. Es != szabad software

(#8) nap


nap
addikt

Ez a hd dolog egy picit tul lett lihegve. A legtobb embernek eleg a dvd altal nyujtott elmeny, szoval igencsak meg kell tolni azt a szekeret, hogy lenduletbe jojjon.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.