Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Keitaro


Keitaro
addikt

Hmm... hát eddig csak azt tudtuk, hogy nagyon lassú a Pixel Shadere, de hogy még hibás is...

(#2) iguana


iguana
őstag

mik vannak...mert ugye csak nyomják ki ész nélkül a cuccost, hogy mi fogyasszuk/vásároljuk jól...

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#3) Keitaro


Keitaro
addikt

Bocsánat, sokat gondolkoztam, ideírjam e, de végül győzött a bensőmben az igen, írd csak ide. Szóval :

Az elmondottak szerint még közel sem tökéletes a Pixel-Shader-egység, sőt a driver is tele van hibákkal.

Ezúton szeretnék megkérni minden nV beállítottságú egyedet, hogy nekem még egyszer ne jöjjön azzal, hogy az nV milyen jó drivereket ír az Atihoz képest. VOLT idő amikor ez igaz volt. Emlékezzetek rá egy perc néma csendel. Csak engem ne irritáljon senki ilyennel, kérem. (fontos megjegyzés : nem vagyok Ati fanatikus)

(#4) Szőrös  válasza Keitaro (#3) üzenetére


Szőrös 
veterán

''VOLT idő amikor ez igaz volt'' nos igen ez elég sok cégre igaz , hogy van 1 ciklus amikor jó termékeket dobnak piacra aztán meg jön 1 kis mélyrepülés. ez van...

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#5) Atlantis válasza Keitaro (#3) üzenetére


Atlantis
veterán

Pedig a Detonator jobb, mint a Catalyst. :)

Nem azért, hogy bosszantsalak. Ők legalább elismerik. Az Ati már ki tudja, hányadik Catalystot dobja ki, mégse tökéletes egyik se. Nem állítom, hogy a Detonator az, de a 5900 még nagyon új. A ATI se elsőre találta el az új kártyái legjobb beállításait.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#6) marcee válasza Keitaro (#3) üzenetére


marcee
addikt

Nekem vga ügyben (is) az egyik legfontosabb a bugmentes driver és ilyen téren az nV-vel eddig nem szívtam. Nem mondom, lassan már engem is sikerült meggyőzni, hogy esteleg legközelebb ati-t lesz érdemes venni, erre olvasom multkor, hogy az új catalyst-tal már nem bugzik (állítólag) a 3ds max. Hát nekem most - egy baleset folytán - tnt1 csücsül a gépeben, de igazán végigpróbáltam az nv termékpalettát, és valahogy soha nem volt komoly gondom se játékkal, se opengl cad programmal. Az ati meg talán most jutott el ide?

(no flame! ati-ból eddig csak egy 7500-hoz volt szerencsém, de azt sem játékgépbe raktam, így tapasztalatom nincs)

\m/

(#7) Keitaro válasza marcee (#6) üzenetére


Keitaro
addikt

Atibók élőben 7500hoz 8500hoz 9000hez és 9700hoz volt/van szerencsém. Így azt hiszem alkothatok képet. nVből TNT/GF2/GF3 volt amivel volt dolgom.
Atival az egyetlen komolyabb szívás egy régi driverrel a CS volt (én nem vagyok fan, de akié a kártya annak ez kellett :) )
Nem a levegőbe beszélek.

Atlantis : Az nV nem arról híres, hogy beismer mindent. Amikor már kénytelen beismerni, vagy úgy érzi növelheti a szimpátia mutatóját vele, nah akkor beismeri.

A sok nV driverből nagyon sok hibás, ha megnézitek. Persze van sok jó is csak fel se tűnik az arány, mert volt időszak, hogy minden napra jutott egy Detonátor...

(persze ha valakinek ez jó szórakozás akkor elnézést, én igazán nem akarom elrontani az örömét)
De nem tudom miért nem lehet elfogadni, hogy változnak az idők. Ha valaki teszem azt egy éven keresztül betonstabil, nagyon gyors drivereket irt mindenféle bug nélkül, az nem jelenti azt, hogy 10 év múlva is ezt teszi. Akárhogy is nézem újabban mind hardver mind szoftver fronton problémák vannak nV-vel, és ez tény, csak van aki nehezen fogadja ezt be.
Én nem akarom megsérteni az nVseket. Lehet egy év múlva épp fordított lesz a helyzet. De most nem áll jól az nV szénája.

(#8) Keitaro


Keitaro
addikt

Amit kihagytam :
A GF2nél kegyetlenül sokat szívtunk driverekkel, ha valakit érdekel pontosabban is kifejtem, és én máig szívok az nForce driverekkel. Röhejes (ez ly?), hogy 26 drivert kell felraknom mire találok egyet ami úgy megy ahogy annak menni kéne :(((

(#9) szasza_xp


szasza_xp
senior tag

Hát nekem is azért van nV-m, mert a driver-el nincs semmi gond, előtte egy S3 Savage4-et nyúztam, de ahoz drivert találni ami jó is volt, az kész csoda volt, aztán, hál istennnek megzakkant (thenksz helyi áramszolgáltató) :)
S lett egy Gf2 mx 400. Na onnantól kezdve nem volt gond a vidkarival! :DD
Aztám lett Gf4 mx 4400

A hibás Ati driver miatt nem vettem még Ati-t, pedig szimpatikus lenne nagyon a vas!

Ati tessék jó programozókat szerezni! A PR-es már túl sok!! :(

“A jövőnk ködén nem látunk át, de néha talán jobb is..” by Youkai

(#10) Rawulf


Rawulf
őstag

Most kaptam hitelbe (semmi papír, előleg...) :D egy Sapphire Radeon 9600 Pro 128MB TV out (+DVI) videokártyát... még 1 hónap amí] ki is tudom használni... nem mertem tovább várni, mert alig lehet már kapni az ATI közép-felső kategóriás kártyáit! ;]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#11) Keitaro válasza szasza_xp (#9) üzenetére


Keitaro
addikt

Gf4mx-et vettél egy hasonló árban lévő Ati helyett?
Te tudod mire költöd a pénzed...
Egyébként én is voltam egy S4 ''boldog'' tulaja. Hát igen. Akinek nem volt olyanja az még nem tudja milyen is a rossz driver :))

(#12) fakocka


fakocka
tag

Az elso hozzászóláshoz tennék hozzá valamit...

Nem lehet hogy azért lassú, mert tele van hibákkal? :|

(#13) e-biza


e-biza
őstag

talán a 39 volt az utolso driver ami hibátlan volt, a 4X széria elég kaki detonárbol, bár az új 44.90 -es egész türhetö (Omega driver), s bár nem hivatalos meg blabla,de legalább már nem csökken le az fps amikor ködben mászkálok. A 44.03asnál a ködben erösen lecsökkent az FPS a hivatalos driverekkel. Akit érdekel amúgy ez a driver letölthetö innen:
[L]http://www.geocities.com/xaero0010/starstormdets[/L]
valami miatt letörölték a 44.90-est, ugy tudom rosszul volt összecsomagolva,de nekem megy szerencsére (igaz máshonnan töltöttem le,de annak a cimére már nem emlékszem). ajánlom kiprobálás céljábol.

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#14) Peat;) válasza Keitaro (#11) üzenetére


Peat;)
veterán

mx-et hülyeség volt venni,ha még olcsóbb is 3000-rel.Nekem is megtetszett az ATI de több bajom is van.Mindenki dicséri,de már sok panaszt hallottam hogy hibás a kártya,vibrál a kép ilyesmi(gondolom a pba-ásoknál).Az nvidiának kevés ilyen baja van(még).A driverrel igazd van.Viszont az ati fene drrága nekem.Már mikori a 9700pro,mégis rohadt drága.Ha megnézel egy ti4200-őt a sima 9500-től nem sokkal lassabb mégis jóval olcsóbb.Szerintem egyik gyártó sem fer velünk:(

(#15) Den válasza Peat;) (#14) üzenetére


Den
veterán

ti4200 dx8 r9500 dx9

www.simson4t.hu

(#16) Keitaro válasza Peat;) (#14) üzenetére


Keitaro
addikt

Szerintem ritka, hogy az Atinak rossz a képe, azt mondod nVnél kevés ilyen baj van. Nézd meg a 26 ezredik kis senki gyártók kártyáit és rájössz, hogy van ott baj :)
Gondolom pl a Leadteknél ritka a selejt. Egy Ti4200 egy mindenféle mod nélküli 9500asnál messze jobb ár/teljesítmény arányú. De ilyen szinten akkor a 8500LEnek pedig még jobb ez az aránya :)
Egyébként az utolsó megjegyzésed sajnos így van. Elsősorban az össes magával akar jó lenni.
De a 9600nak legalább esélye lesz, hogy lejebb essen az ára, mert nem olyan drága előállítani. (és ezen állításom akkor lesz igazán igaz, ha majd kisebb lesz a hibaszázalék a legyártott chipeknél)

(#17) Zsiba


Zsiba
senior tag

Hibátlan driver nincs nem volt és soha nem is lesz!!! Se detonátorból, se Catalystból

''One Ring to rule them all...''

(#18) Egon válasza Keitaro (#7) üzenetére


Egon
nagyúr

Hát azért volt elég sok szívás Ati dirverekkel: pl. Warcraft 3... Most már megy ez a progi Ati kártyákkal?!? ;]
Amúgy nehéz ezt megítélni. Halkan bevallom, szerintem is romlik a Detonator minősége... De eddig még nem találkoztam olyan progival ami ne ment (vagy fagyott) volna...
Ha 100 játékból 10 problémás adott cég adott driverével, hiába játszol 50-nel, ha pont a ''jó'' 90-ből fogsz ki. Más csak 10 gaméval játszik, de abból 5 nem megy, akkor anyázni fog (joggal).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#19) Keitaro válasza Egon (#18) üzenetére


Keitaro
addikt

Azt hiszem le vagyok maradva. Mi baj volt a Warcraftal? Nekem ment/megy...
Egyébként írtam vissza :DD

(#20) Zsiba válasza Egon (#18) üzenetére


Zsiba
senior tag

A WC3 probléma engem is érdekelne, mert nem tapasztaltam semmi gondot...

''One Ring to rule them all...''

(#21) Egon


Egon
nagyúr

Ehh, két haveromnak sem ment Atival (egyiknek Radeon Mobility-val), meg itt is volt topic ezzel kapcsolatban...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#22) Egon


Egon
nagyúr

Amúgy a kezdeti hírhez: az FX óta az nV-t az ág is húzza. Asszem kár volt megvenni a 3dfx-et: mintha bosszúból magával rántaná a sírba a vetélytársat...;]
Na mindegy, ezek után még inkább várom az NV40-et.
Azért a kárörvendőknek, Ati-hívőknek üzenem: megérdemelnék, hogy ha az nV csődbe menne, az Ati 100K-ért adja a low-end kártyáit és 200-ért a csúcsot (vetélytárs híján). Ugye az Intel-AMD vonatkozásában az AMD-sek mindig ezzel jönnek...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#23) Keitaro válasza Egon (#21) üzenetére


Keitaro
addikt

Radeon 7500 : megjelenés időpontjában tökéletesen működött
Radeon 8500 : ehhez úgy tél környékén jutott egy másik barátom, tökéletesen működött...
Radeon 9000Pro : szépen megy...
Radeon 9700Pro : dettó...

Nah majd megnézem én azt a topicot

(#24) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Haverom régen vett egy GF2MX-et (akkor még újdonság volt), első élményem e kártyával kapcsolatbana z volt, amikor vmi repülőszimulátorban épphogy elindult a játék, és felszállás közben már tűnögetett el a felszállópálya :) Mondom fasza :DDD 10 percig volt a gépemben.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#25) Keitaro válasza Egon (#22) üzenetére


Keitaro
addikt

Igen, kár volt megvenni. Pénz kellett volna nekik, hogy rampage-t és fear-t lássak :)
Laa-Yoshtól megkaptam anno a rampage doksit, és megnéztem volna, hogy mutat figyiszt a GF3nak ;]

(#26) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

Részemről Két 9000LE boldog tulaja (na jó a másik az öcsimé, de én managelem) vónék, régebben én is hallottam driver problémákról (Fury Maxx esetében volt is), igaz a mostani Catlystok nem a legtutibbak, a 3.6os talán bejön :))

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#27) Agyzuzo válasza Atlantis (#5) üzenetére


Agyzuzo
addikt

''Az Ati már ki tudja, hányadik Catalystot dobja ki''

És az nVidia hányadik Detonatort dobja ki? :D Amúgy a 03.6-al egyelőre semmi problem (kopp-kopp). Ellenben úgy látszik a legújabb Detonator SEM tökéletes. :P

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#28) Dr. Balage


Dr. Balage
csendes tag

No, lám....fordult a kocka, mostmár teljesen az ATié a pálya!!!! :)

Driverileg az ATival kb. 6-7 hónapja semmi gond nincs. Az Nvidia meg össze-vissza barmol, mind hardverileg, mind szoftverileg...... :)

röhej


ATi Forever!!!! :P

ASUS P4G8X-Deluxe,Intel P4 3.06@3.45GHT+Zalman 7000CU,Sapphire Atlantis Radeon 9800pro 128 DDR (380@425/680@720)+Thermaltake Giant II+CoolLink 92mm (2700RPM),Infineon 2x256MB PC2700(300MHz),Creative Sound Blaster Live 5.1,80GB Maxtor 7200RPM ATA133,60GB Maxtor 7200RPM ATA100, 2x80mm+120mm venti

(#29) Agyzuzo válasza Egon (#18) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Mindig ezzel a ratyi W3-al jössz. Most már bizisten megnézem. :D Holnap mondom (vagy talán még ma), hogy megy-e.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#30) Vitus válasza Panther (#24) üzenetére


Vitus
őstag

Ja Savage4 egy hulladék volt :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#31) CharlieDrop válasza Dr. Balage (#28) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Ez azért túlzás a 3.2-estől voltak bakik...
És volt amelyiket ki sem adták...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#32) Notes


Notes
senior tag

Ez érdekes akkor én mázlista vagyok mert évekig nyúztam egy S4-et minden gond nélkül. Vitte a legsz_rabbul feltört játékokat is. :)
A Nv-nak szerintem az a múltkori húzása amikor a driver figyelte a 3DMark-ot mindent elárult a cég filozófiájáról driver ügyben: ott vagyunk a szeren, csak nem arra használjuk a tudásunkat amire kéne.

Romanes eunt domus!

(#33) Notes


Notes
senior tag

És ha még nincs egy Dx9-es játék a piacon akkor minek kell mondjuk a Freelancer-nek a Dx9 a telepítéskor? :F

Romanes eunt domus!

(#34) Egon válasza Keitaro (#25) üzenetére


Egon
nagyúr

Ugyan már, a Glaze3D sz*rrá verte volna...:))

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#35) Dr. Balage


Dr. Balage
csendes tag

Szerintem a netes játékhoz kell a Freelancernek a DX9 (DirectPlay), mert a krva Microsoft szerverek már DX9et használnak.... :)

ASUS P4G8X-Deluxe,Intel P4 3.06@3.45GHT+Zalman 7000CU,Sapphire Atlantis Radeon 9800pro 128 DDR (380@425/680@720)+Thermaltake Giant II+CoolLink 92mm (2700RPM),Infineon 2x256MB PC2700(300MHz),Creative Sound Blaster Live 5.1,80GB Maxtor 7200RPM ATA133,60GB Maxtor 7200RPM ATA100, 2x80mm+120mm venti

(#36) Egon válasza Notes (#33) üzenetére


Egon
nagyúr

Mert mittudomén...:) Amúgy megy DX 8-cal is. Egy sor ilyen játék volt/van: pl. a Fallout Tactics is DX 8-at kért, és simán ment a 7-tel is (a Disciples 2 dettó). Még a 8-at kihasználó progik is szvsz kevesebben vannak (shaderek), mint a 7-esre épülők... Jó példa volt a Gamer-ben levő low-end teszt: TNT2-vel próbáltak ki jó pár mai játékot, és csak kevés volt ami nem indult el pl. a T & L egység hiánya miatt (pedig az DX 7-es fícsör...).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#37) Egon válasza Dr. Balage (#35) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez látod lehet...:P Megvan a megoldás...:C

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#38) Agyzuzo válasza Egon (#18) üzenetére


Agyzuzo
addikt

''Most már megy ez a progi Ati kártyákkal?!?''

Megnéztem.
DirectX 9.0b & Catalyst 03.6, Radeon 8500 (húgom gépe) & Radeon 9500@9700 (saját gép): tökéletesen fut, maximális részletességgel.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#39) Egon válasza Agyzuzo (#38) üzenetére


Egon
nagyúr

Ember, ott volt mögötte a szmájli...:P Már kijavították a gondot.
De olvastad azt is, amit _utána_ írtam abban az ominózus hozzászólásban?!? Szvsz teljesen gyártófüggetlen, és nagy igazság volt...:P

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#40) Keitaro válasza Egon (#39) üzenetére


Keitaro
addikt

hahh! írtam neked megint. hogy itt mi volt amíg én távol voltam :)

(#41) Keitaro válasza Egon (#34) üzenetére


Keitaro
addikt

Hé! Glaze3D nem is létezett de a rampage kézzel fogható valóság volt :) Olvasd csak el a driver csapatos interjúkat nekik már voltak, ezerrel irogattak rájuk :DDD

(#42) e-biza


e-biza
őstag

én nem ismerem az ati jelenlegi drivereit, de ahogy az nvidia nehezen fogja magáról lemosni az FX óta összeszedett koszt, ugy az ATinak sem lesz könnyü dolga a driverekkel.

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#43) anulu


anulu
félisten

öööö. az oké (pontosabban nem oké), hogy egymásnak estetek. DE! Mi a franc használja a pixel shader-t? egyáltalán mire jó? ezek most komoly kérdések, mert vidkártyákról nem sok mindent tudok.

Másik: az NV36 egy NV35 lesz 4 futószalaggal? Más minden marad? A pixel shader hiba is? Én egy 5700-at nagyon szívesen elfogadnék...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#44) Zsiba válasza anulu (#43) üzenetére


Zsiba
senior tag

3DMark izzítod, Pixel Shaderes részt lefuttatod és látni fogod mire jó...

''One Ring to rule them all...''

(#45) anulu válasza Zsiba (#44) üzenetére


anulu
félisten

tudom, hogy a ''naplemente'', és a ''halacska'' teszt, de konkrétan mi a feladata!

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#46) anulu


anulu
félisten

És még egy dolog. Ha egy nagyban befolyásolja a teljesítményt és/vagy rontja a képminőséget, akkot mit csinál az nV az eddig legyártott NV35 alapú kártyákkal? Illetve az ASUS/Abit/Soltek/mittudomén? Ugyanis egy hibás kártyáért ki az 140e forintot? Én nem... :F

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#47) Zsiba válasza anulu (#45) üzenetére


Zsiba
senior tag

[L]http://www.anandtech.com/video/showdoc.html?i=1504[/L]

Itt olvashatsz a shader technológiáról

''One Ring to rule them all...''

(#48) Zsiba válasza anulu (#45) üzenetére


Zsiba
senior tag

Ezekben a tezstekben a víz realisztikus megjelenítéséért felel...

''One Ring to rule them all...''

(#49) Zsiba


Zsiba
senior tag

[L]http://www.tomshardware.hu/graphic/02q1/020116/[/L]

Itt van magyarul is pár dolog.

''One Ring to rule them all...''

(#50) Keitaro válasza anulu (#46) üzenetére


Keitaro
addikt

Ajánlom figyelmedbe ezt a kis demot ha elég jó a sávszélességed, mert nyom párszáz k-t.

http://mirror.ati.com/vortal/r300/dx9demo/main.html

Le van írva és animációkkal be van mutatva, így talán könyebb bele látni a dologba

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.