Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Loretto


Loretto
veterán

Kár hogy a via nem érint.

Soirée...

(#2) LordX


LordX
veterán

Ezt annyira bírom...
A sima nem kezeli le a kettő PCIe slotot, csak a Pro. Aham. A PCIe egyik tulajdonsága, hogy szabadon átkonfigurálhatóak a vonalak. Tehát a SLI és nem-SLI verzió között egy darab tranzisztor, ellenállás, vagy átvágott híd különbség sem lesz, csak a felirat a tokozásán...

(#3) zfarkas válasza LordX (#2) üzenetére


zfarkas
senior tag

Meg az ár...

Raw Dark Pure

(#4) marcee válasza LordX (#2) üzenetére


marcee
addikt

Valószínűleg kevesebb vezetéket kezel a sima.

\m/

(#5) LordX válasza marcee (#4) üzenetére


LordX
veterán

Ugyanannyit. 20 vonal van mindkettőnél.

sima: 1 db 16x + 4 db 1x
SLI: 2 db 8x + 4 db 1x

Hivatalosan... Igazából annyit, és olyat kombinál az alaplapgyártó össze, amilyet akar..

[Szerkesztve]

(#6) Barton


Barton
senior tag

via apia áááááá inkább pia ! :C

(#7) fanti


fanti
addikt

Mit fikázzátok a via-t! Van az olyan gyors és megbízható csipszet mint a sz@aros nfos. Istenítitek mind az nfos3-at, és lehúzzátok a via-t, mondván az nem bírja az fsb tuningot. Igazán ne zavarjon benneteket, hogy én egy k8t800pro csipszetes A64-es lapban szinkrontuningot csinálok 258Mhz-es fsb mellett, de mindegy.
És kb. 2 hónapja így megy a gépem stabilan, ja és voltemelés nélkül.

A dual pci expressnek nagyon örülök. Egy csúcskategóriás kareszra sincs most zsetonom, nemhogy kettőre.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#8) Loretto válasza LordX (#2) üzenetére


Loretto
veterán

Olyan keserünek érzem a dolgot. :U

Soirée...

(#9) Barton válasza fanti (#7) üzenetére


Barton
senior tag

Próbáld ki Linux alatt is a cuccodat és akkor ''beszélünk róla''... ''bevállalod ?''

(#10) Sanya válasza Barton (#9) üzenetére


Sanya
nagyúr

nektek mi a bajotok a via-s chipsetekkel? legalább a driverek nem akarnak a játékokkal;)
amúgy egy stabil chipset. ha valaki inkább szeretni azt a 3% tunningpluszt kihaszálni amit az nvidia többletként nyújt, akokr vegyétek azt. miért kellene ide flame-ket írni?

legyen már egy olyan nap, amikor vélemyényeket és nem fikázásokat írunk le. fikázni egy 3 éves gyerek is tud, pont azok, akikkel egy szinten vagytok....:(((

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#11) LordX válasza Loretto (#8) üzenetére


LordX
veterán

Pro néven eladják ugyanazt 3x-os áron..

(#12) Surranó


Surranó
aktív tag

Az ATi már adott ki kétkártyás csipszet? az XPRESS200 nem egykártyás, és annak bejelentésekor mondták, h ''már dolgoznak az ügyön''?

(#13) LordX válasza Surranó (#12) üzenetére


LordX
veterán

Tuti, hogy addig nem adnak ki SLI chipsetet, amíg nincs saját SLI(-ekvivalens) megoldásuk :)

(#14) Veron válasza Barton (#9) üzenetére


Veron
őstag

Mi a baj a via-val linux alatt?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#15) Router


Router
őstag

tök jó a nagyok kitalálnak valamit és amikor a VIA vezérigazgatója elolvassa az aznapi informatikai hreket akor így szól a tervezőmérnököknek:-figyeljetek má srácok csórjuk már el a többiektől a jó terveket és alkossunk má megint egy használhatatlan olcsó szart mert ugye mi a chipseteken kívül nem tudunk alkotni használható alkatrészeket!!!
lásd: kétmagos proci most meg ez
szörnyű!!!!:Y

www.reballing.hu/forum

(#16) Lars


Lars
őstag

Egy dolgot azért hozzáfűznék a VIA Nvidia vitához.
Nekem már volt pár alaplapom, mindenféle chipset-tel és a via-sakat szerettem a legjobban. Szerintem egy elég stabil cucc. Az lehet hogy nem a leggyosrabb, nem volt az soha, viszont álltalában olcsóbb szokott lenni, és más szolgáltatásban nem marad el nagyon mástol.
Szerintem ha nem tuning configot raksz össze akkor igenis remek alternatíva tud lenni.
Azt nem tudom hogy működik linux alatt, legalábbis komolyabban nem teszteltem. Azt tudom hogy elindul rajta elég sok disztrib. :D
Aztán hogy a továbbiakban hogy teljesít azt nem teszteltem.

(#18) Barton válasza Veron (#14) üzenetére


Barton
senior tag

via-agp+agpgart + ATI 9800pro+ATI által kibocsátott ''driver'' érdekes dolgokat produkálhat néha ...

[Szerkesztve]

(#19) Atomcsirke válasza Barton (#18) üzenetére


Atomcsirke
aktív tag

Az utolsó komponens az ''ATI által kibocsátott ''driver'' '' az előbbi három nélkül is képes érdekes dolgokat csinálni. Nem mondhatnám, hogy az nVidia linuxos driverei a csúcson lennének, de az ATI-hoz képest ... ehhh... :(

--- Lenovo P770 & Xiaomi Redmi 3s & Meizu M6 Note, Realme 6s ---

(#20) Keitaro


Keitaro
addikt

Hát én pl inkább fogok venni ilyet mint nF-et (bár a duál mizéria nem érint :) )
Viszont már ezer éve igérgetik az új déli hidat, az jöhetne már...

(#21) anulu válasza Lars (#16) üzenetére


anulu
félisten

én id használtam már nem egy chipsetet (-tel szerelt alaplapot), de én maradok az nVidia-nVidia párosnál, köszönöm. ;) riszpekt! :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#22) anulu


anulu
félisten

amúgy örülök annak, h a VIA is kiadta az SLI-s cuccát, így akik öckodnak az nVidiától, de SLI-t akarnak A64 mellé, azok is beszerezhetik majd a maguk cuccát.

izéééé, P4 mellé lesz SLI? én még ilyen irányú tervről sem hallottam :U

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#23) LordX válasza Router (#15) üzenetére


LordX
veterán

''alkossunk má megint egy használhatatlan olcsó szart mert ugye mi a chipseteken kívül nem tudunk alkotni használható alkatrészeket!!!
lásd: kétmagos proci most meg ez

:C:U:C:U

Az ''ez'' most egy chipset, ugye tudod?

(#26) steveetm válasza Barton (#18) üzenetére


steveetm
őstag

Az hogy az ati driver egy rakás sz@rhoz konvergál néha nem a via hibája, hidd el:)

Ja én is via. Linux alatt. Még gondom sincs. Persze atival van, de az más:)
Üdv.: steveetm

[Szerkesztve]

(#30) marcee válasza anulu (#22) üzenetére


marcee
addikt

(Az első SLI cuccot valami server intel lapon mutatták be dual xeon procikkal. Nyílván lesz asztali is, ha lesz olyan chipset-je az intelnek, ami 20+ vezetéket támogat.)

\m/

(#39) Balli


Balli
őstag

Mi az az IEEE 1394?

Athens 2004

(#40) L3zl13 válasza Balli (#39) üzenetére


L3zl13
nagyúr

tűzkábel (firewire)

Aki hülye, haljon meg!

(#41) VladimirR válasza anulu (#22) üzenetére


VladimirR
nagyúr

''izéééé, P4 mellé lesz SLI? én még ilyen irányú tervről sem hallottam''

minek? az intel szar, es csak rank akarja eroltetni az olyan szarjait, mint a btx, vagy ez a pci-e - ismeros?

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.