Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Phix


Phix
tag

Kedves Olvasóink!

A technoMÁNIA műsor készítői ide várják kérdéseiteket.
A téma: Open Office kontra Microsoft Office!

[ Jövő héten újabb érdekességekkel jelentkezünk a tudomány és a technika világából ]

(#2) Zimezoom


Zimezoom
tag

Az OpenOffice-t egyelőre nem ismerem, tehát lehet, hogy lamer a kérdés: mi a helyzet a Visual Basic Excel makrók futtatásával (vagy ezzel egyenértékű megoldással)?

Pay attention, or pay the price!

(#3) Robaj


Robaj
addikt

Openoffice legnagyobb gondja az, hogy nem eltejedt. A sulikban MS office van, ezt oktatják. Sokan munkába mennek, és pl. egy cég át akar állni openoffice-ra, akkor a ''MS-os'' beosztottakat vhogy meg kell tanítani a progi használatára. Ami elég idő(és pénz)igényes, szal nem igazán lehet megtenni. Amúgy sztem nagyon jó kis progi, a MS officeban készített dolgokat szinte minden esetben lehet használni Openoffice alatt. Vhogy sulikba be kéne csempészni ;)

(#4) drdezso válasza Robaj (#3) üzenetére


drdezso
csendes tag

Tavaj valamikor olvastam egy cikket, ami arról szólt, hogyan kell egy egész nagy vállalatot átállítani MS-ról Linux-ra. Az első lépések között a platformfüggő alkalmazások kiváltása állt, szabadon használható, keresztplatformos vagy platformfüggetlen alkalmazásokkal. Természetesen itt a legjobb példa az akkor még ugyan kevesebbet tudó, de az álltalános irodai célra megfelelő Ooo volt. Sajnos valóban van néhány erősen MS specifikus dokumentumtípus, de ez a titkárnők, vagy a tanulók szempontjából lényegtelen.

Egyébként valóban. Az iskoláknak nem kifejezett programokat kéne tanítani, hanem szövegszerkesztést, meg táblázatkezelést. Csak kicsi a választék.

Mindennek ellenére azt mondom, hogy aki nem bizik a szabad szoftverekben annak legyen ott a választás lehetőssége. Az iskolákban meg a megvásárolt szoftver mellé ingyenesen telepíthető az Openoffice, és lehet tanulni-tanítani, mindkettőt.

(#5) Major Major válasza Phix (#1) üzenetére


Major Major
őstag

Én egy ideje már OpenOffice-t használok, sulihoz szükséges anyagokat tökéletesen meg tudom vele csinálni. Egy dologra viszont kiváncsi lennék: hogy tudok a Calc-hoz függvényeket írni. Az Excelben ott volt a Visual Basic, itt egyelőre nem találtam meg a módját. (Vagy csak vak vagyok?)

Mod: Igen, vak vagyok, most hogy jobban megnéztem, meg is találtam :))

[Szerkesztve]

(#6) drdezso válasza Phix (#1) üzenetére


drdezso
csendes tag

kérdések:

- a MS-nek nem kell-e tartani attol, hogy ha elveszti az irodai szoftvercsomagok terén a piaci részesedését, akkor ez kihat az operációs rendszerek piacára is?
- a két szoftver közötti versenyben az MS lejjebb tudja vinni az árait, de az Openoffice mivel tud a felhasználók kegyeibe férközni?
- az Openofficenek, van-e vagy lessz-e a csoportmunkát olyan szinten támogató része mint az outlook?
- az MS támogatni fogja-e az ooo-s formátumokat (lesz-e közös nyelv)

(#7) Gregorius


Gregorius
őstag

- Működik-e az OO korlátozott jogú felhasználóval az alapértelmezett jogosultságok mellett?
- Lehet-e telepíteni és központosítva menedzselni csoportházirenddel?

(#8) Protko


Protko
tag

A baj szerintem nem az openoffice-al van, hanem az emberekkel. Gagyi feladatokra amire az esetek 90%-ában használják simán jólenne, ha az emberek (láma userek) nem félnének annyira a változtatástól. Aki komolyabban használja az meg ugyis hajlandó és képes is tanulni esetleg ami egy az egyben ugyanaz.
Valahol hallottam hogy (asszem) a zamerikai kormány kötelezi az M$-t hogy nyilt formátumot is kezeljen az MS office. Az szép lesz, mert most azért elég rendesen szétcsuszik egykét xls OO-ban megnyitva.

''Nem emlékszem,azért kezdtem el inni...mert elhagyott a feleségem...vagy azért hagyott el a feleségem,mert elkezdtem inni.'' - Leaving Las Vegas

(#9) moonman


moonman
titán

támogatja-e a sharepointot vagy alkalmas-e valamilyen fajta online közös munkára?
office 2003 xml támogatás mikor lesz használható?
office formátumokat mikor fogja hiánytalanul és hibátlanul beolvasni és írni?
központi managelés nálam is fontos lenne, valamint van-e magyarországon elérhető support cégek számára?

(#10) Phix válasza Gregorius (#7) üzenetére


Phix
tag

A kérdések sorában egy rövid közbevetést engedjetek meg:

Azért azt tartsátok szem előtt, hogy a radiocafé hallgatósága egy sokkal kevésbé it-központú közönség – sőt, induljunk ki abból, hogy egyáltalán nem az –, tehát ha a technomániás srácok élő adásban elkezdenének olyasmikről beszélgetni, amik egy it-konferencián kerülnek elő, akkor kábé négy és fél perc alatt veszítenék el a hallgatóságuk zömét... :D – szóval, ezt azért kalkuláljátok bele a kérdés feltevésekor. ;)

Majd megpróbálom a műsorvezetőket is beterelni ebbe a fórumba, hogy ők foglalják össze a szempontokat, de azt azért már most látom, hogy a mélyen szakmai kérdések megtárgyalásának nem a keddi technománia műsorok lesznek a színterei. Ami szerintem nem feltétlenül baj, mert a puszta bitek és bájtok mögött azért mindig ott vannak a trendek és irányvonalak (jelen esetben nyilván a szabad szoftverek és a fizetős alkalmazások összevetése), amikről azért még bőven lehet vitázni.

[ Jövő héten újabb érdekességekkel jelentkezünk a tudomány és a technika világából ]

(#11) moonman válasza Phix (#10) üzenetére


moonman
titán

szóval az egészből annyit fogunk megtudni, hogy sokkal szebbek az ikonok, meg nem kék, hanem sárga a vonalzó? mert ezért kár egy műsort áldozni rá, bárki kipróbálhatja otthon.
ha nem műszaki szempontból hasonlítjuk össze őket, akkor mi alapján? majd az lesz a fő indok, hogy ócsó? mert sokra megyek vele, ha utána nem tudom használni.

(#12) Batman válasza moonman (#11) üzenetére


Batman
őstag

Valószínüleg pusztán kinézet és csili-vili alapján fogják őket összehasonlítani és szerintem a téma kicsit el is fog kanyarodni általánosság irányába, ugy mint szabad szoftver vs. fizetős irányba.

Én használom mindkettőt, Ms-t suliban meg ithon is néha Ooo-t pedig ithon.
A tapasztalat az hogy szinte mindent kezel amit Ms-ben megírtak bár vannak zavaró eltérések , a megformázott szöveg másképp jelenik meg Ooo-ban mint Ms-ben.
Pl ami Ms-ben 4 oldal az Ooo-ban lehet hogy 5.
Elég frankó a bépített helyesírás ellenörzője.

Jah és ha valaki ki akarja próbálni van Win-re is a honlapjukról ingyenesen letölthető.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#13) moonman válasza Batman (#12) üzenetére


moonman
titán

jah ha érdemi infók helyett csak ingyenreklám lesz a népnek akkor nemérdekel :)

[Szerkesztve]

(#14) Batman válasza moonman (#13) üzenetére


Batman
őstag

De remélem kellemeset fogok csalódni. ;)

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#15) Phix válasza moonman (#11) üzenetére


Phix
tag

Nem, nem, én csak azt mondom, hogy ha Te mondjuk a kompatibilitás kérdését tartod aggályosnak, akkor kézenfekvő feltenni azt, hogy hogy áll ezen a téren az új OpenOffice verzió, esetleg számíthatnak-e ebben segítségre a Microsofttól, hogyan lehet javítani rajta, ha valamit nem olvas be - satöbbi. Viszont nem valószínű, hogy a ''ha egy excel-tábla beágyazott függvényei az argumentumlistában relatív hivatkozással hívnak meg adatokat, azokat kezeli-e az OpenOffice, jó napot kívánok''-típusú kérdéseket ebben a műsorban kell megválaszolni. ;) Hiszen ilyen konkrét kérdéssel Te is a netről próbálnál előguglizni valamit, nem pedig a rádiót kapcsolnád be, hogy hátha elhangzik a műsorban a válasz, nem?
Sz'al én csak arra próbáltam célozni, hogy ne keverjük a médiumok alapvető karakterisztikáit.

[ Jövő héten újabb érdekességekkel jelentkezünk a tudomány és a technika világából ]

(#16) MichaelSD válasza moonman (#9) üzenetére


MichaelSD
őstag

office 2003 xml támogatás mikor lesz használható?
office formátumokat mikor fogja hiánytalanul és hibátlanul beolvasni és írni?
:(

Open Document támogatás mikor lesz az MS office 2003-ban ?
Open Document formátumokat mikor fogja hiánytalanul és hibátlanul beolvasni és írni?

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#17) moonman válasza MichaelSD (#16) üzenetére


moonman
titán

ezt most Te sem gondolod komolyan.
mellesleg az oo féle xml-t simán megette word, visszafelé ez nemsikerült.

(#18) drdezso válasza moonman (#17) üzenetére


drdezso
csendes tag

Azt azért szerintem nem szabad elfelejteni, hogy - bár a számok összehasonlítgatása csak a szoftver készítői szerinti fejlettséget takarják elég szubjektív módon - az Ooo verziószáma 2.0 míg a MS már asszem 11-12 körül jár.

Itt van még egy hülye kérdés:
Az MS vajon fogja-e fejleszteni valaha a termékeit Linux OS-ekre is? :)


(#19) róland válasza Robaj (#3) üzenetére


róland
veterán

A legnagyobb baj, hogy nem szövegszerkesztést, táblázatkezelést, stb. oktatnak, hanem csak és kizárólag a Microsoft célprogramjainak használatát. Ezen a szemléleten kellene változtatni.

Érdekes kísérlet lehetne az is, ha a Microsoft maga adná ki új irodai programcsomagját, átdolgozott kezelőfelülettel. Kiváncsi lennék mennyi lenne a panasz, kritika, ... (a többit már meg se merem említeni), hogy nem találják az emberek a megszokott menüpontokat, pedig lehet, hogy csak értelemszerűen át lett alakítva a menürendszer.

Én amúgy szerencsés helyzetben vagyok, mert többféle szövegszerkesztővel meg kellett ismerkednem és így inkább a szövegszerkesztés lényegi dolgait tanultam meg. Ezért nem zavar, ha egy funkciót máshol, esetleg más néven találok meg egy szövegszerkesztőben.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#20) róland válasza moonman (#9) üzenetére


róland
veterán

Mikor fogja az office (persze gondolom Microsoft Office) dokumentumokat hiánytalanul és hibátlanul beolvasni?

Majd akkor, ha a Microsoft végre hajlandó lesz kiadni a zárt dokumentumformátumait, hogy a fejlesztők megismerhessék és így ne csak sötétben tapogatózva próbálják meg kitalálni, hogy pl. egy doc kiterjesztésű dokumentum mit is tartalmaz.

(Moonman tőled - akit szakértőként tisztelünk itt a PH!-n Microsoft témában - nem ilyen láma hozzászólást, kérdést vártam. :((( )

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#21) dark100


dark100
aktív tag

Szerintem is egyszeru kerdesekkel kene kezdeni, plane egy radiomusorban.

- Mi az az OO, honan tudom megszerezni.
- Hogyan telepitem, mire figyeljek oda (buktatok amire egy MS-es sose gondolna!)
- Szimpla MS user vagyok eddig MS office-t hasznaltam mennyi ido megtanulni az OO-t?
- Megprobalom hasznalni. Ha kerdesem van, hol kapok ra valaszt?
- Valami osszehasonlitas funkcionalitas teren.
- Kompatibilitas. Sajnos az MS dominancia miatt muszaj vele foglakozni.
- Valakozasok. Hogyan befolyasolja az uzletmentet (mas vallkozasok tapasztalatai! Pro es kontra is!)

Sztem ilyesmirol kene beszelgetni.

Ingyenes software == A mezeskalacs haziko a Jancsi es Juliskaban. Es != szabad software

(#22) X-COM válasza róland (#20) üzenetére


X-COM
nagyúr

mivel kérdése az office 2003 xml-jére vonatkozott, ami royalty-free, így gondold át a mondandódat

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#23) róland válasza X-COM (#22) üzenetére


róland
veterán

Csak arra kérlek, hogy olvasd el mégegyszer Moonman #9 hozzászólását. Különösen a 3. sorban általa írtakat.

felhívom a figyelmed, hogy a 2. sor végén írásjel, pontosabban egy kérdőjel található.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#24) X-COM válasza róland (#23) üzenetére


X-COM
nagyúr

okés ez igaz, sorry.

de az xml-re továbbra is igaz az állításom, egyébként meg a tiédet

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#25) róland válasza X-COM (#24) üzenetére


róland
veterán

Az xml-lel nincs bajom, ott szvsz megegyezés kérdése a közös formátum.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#26) X-COM válasza róland (#25) üzenetére


X-COM
nagyúr

nem lesz megegyezés, mivel openoffice-ék az oasis-t nyomják, az ms pedig azt mondja, hogy az neki nem megfelelő.

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#27) oszfer válasza Robaj (#3) üzenetére


oszfer
csendes tag

Egy dolgot igazán furcsának találok Magyarországon. Miközben az önkormányzatok/iskolák/közintézmények komoly forráshiánnyal küzdenek, fel sem merül, hogy az ingyenes szoftverekkel megtakarítást lehetne elérni. (Használatukhoz ugyan némi tanulás szükségeltetik, de - ugyebár - nálunk az iskolákban tanulni képtelen, ám dagadt pénztárcájú emberek dolgoznak és járnak. Inkább fizetnek, csak ne kelljen új dolgokat tanulniuk...)
Senki se hozza fel érvnek a Microsoft Campus programját (mármint arra, hogy milyen olcsó így az MS Office az iskoláknak): a magyar kormány, az adófizetők pénzét herdálva, évi néhány milliárdos adót fizet ezért a Microsoftnak.

(#28) Den válasza oszfer (#27) üzenetére


Den
veterán

a szoftver ára egyszeri tétel, az onkormányzatok legnagyobb gondja a bérköltség ami havonta ismétlődő tétel, és nagyságrenderkkel több mint amit szoftverre költenek. az aki dolgozik pl egy officeon, havonta többe kerül mint maga az office, amit használnak 3-4 évig...

tuldimenzionált ez a fizetős vs ''ingyenes'' dolog. ahol egy szoftver hasznot hoz/megtakarítást eredményez, nem számít hogy fizetős, hiszen többet hoz mint amibe kerül.
ahol szaba szoftverre tértek át ott sem az ár miatt, hanem inkább biztonsági okból,meg saját fejlesztés könnyebbsége miatt

www.simson4t.hu

(#29) Den válasza oszfer (#27) üzenetére


Den
veterán

ja és a campus program milliártdjai nemzetgazdasági szinten megtérülnének, ha télleg profin mindenkinek megtanítanák a hasznlatát, ezzel hatékonyabb, a környező országoknál jobb álltalűnos épzettségűmunkaerő lenne az országra jellemző.

www.simson4t.hu

(#30) róland válasza Den (#29) üzenetére


róland
veterán

Én még mindig tartom azt, hogy inkább szövegszerkesztést, táblázatkezelést, stb-t kellene tanítani és nem egy bizonyos szoftver használatát. OOo-ra ez ugyanúgy vonatkozik.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#31) Den válasza róland (#30) üzenetére


Den
veterán

ezt én nem is vitattam :)

de ez mit sem változtat azon hogy munkára vásárolt szoftvernél nem elsődleges szempont az ár.

www.simson4t.hu

(#32) róland válasza Den (#31) üzenetére


róland
veterán

Inkább szempont nálam, hogy feleslegesen megvett részekért is fizetni kell.

Miért vesznek MS Office Pro-t titkárnőknek, amikor a legkisebb Home/Small Buisness/Stb. változat is elég lenne nekik.

Egy kedvenc tanárom ezt valamikor úgy fogalmazta meg, hogy olyan ez, mintha CD-lejátszóval (akkor még csak asztali CD lejátszók voltak) akarna szeget verni a falba. Természetesen a művelet elvégezhető, de az eszközt nem arra találták ki.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#33) pilóta válasza róland (#32) üzenetére


pilóta
nagyúr

Miért vesznek pro-t a home-helyett? Mert olcsóbb. Ugyanis ilyen helyen nem egyet vesznek, hanem sokat, és nem fizikailag veszik, hanem x darabra licencet, és home-ot nem is nagyon lehet úgy venni...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#34) róland válasza pilóta (#33) üzenetére


róland
veterán

Sajnos láttam már, hogy egyesével vették, telepítőkészlettel együtt. Amúgy azt is írtam, hogy Small buisness-t is vehetnének, ott már lehet liszenszeket vásárolni 1 db telepítőkészlettel.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#35) Sanya


Sanya
nagyúr

nekem openoffice 2.0 magyar van. egészen használható a word része legalább oda pakolja a képeimet, ahova én akarom, és egy-két kép belepakolásával sem lesz 20-30 megás egy dokumentum(hiába 20K-s a kép), és az excellje sem mászik fel 19.6 megára, ha kicsit elkezdem színezni alapszínekkel. nekem bejött, nagyon tetszik, és nem kerget őrületbe az autómatikus hülyeségeivel, nálam pont sose találja el mit akarok csinálni.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#36) pilóta válasza róland (#34) üzenetére


pilóta
nagyúr

Persze van ilyen is. 1 a 100-ból...
Szerintem azért lehet, mert nincs nagyon nagy árkülönbség, és egy közepes cégnél már nem számit annyi, inkább azt veszik, ami többet tud, mert hátha kell majd egyszer, és akkor olcsóbb, mint újra megvenni emiatt.

A kis cégek meg általában meg sem veszik, mert a művezető haverjának van ismerőse, aki 2000-é hoz krekkeltet...


A Oo hatása azért érződik az MS üzletpolitikáján is, mert míg pár éve 85k-volt az OEM small business, most meg lehet venni 65 körül a dobozost..

Aki él és nem boldog, az téved!

(#37) dark100 válasza Den (#28) üzenetére


dark100
aktív tag

Ez az egyszeri tetel dolog pedig alabecsles.

Az Office mondjuk 100.000 hasznaljak 4 evig (12 * 4=) 48 honapig.
100.000 / 48 = 2083 ft havonta. Valoban nem tunik olyan soknak, viszont masoldalrol meg felesleges penzkidobas.

Egyebkent az OO es a Linux hatalmas nyomast fejt ki az M$-re, mar maguk is bevallottak hogy fele ilyen fejlettek se volnanak a szoftvereik ha nincsenek nyilt forraskodu megoldasok.

Hosszutavon azert erdemes az OO mellett elgondolkodni mert az M$ komoly problemakkal kuzd. Az amerikai informatikusok inkabb a Google-nel dolgoznanak manapsag mint az M$-nel. Hasonlo palyara kerult mint az IBM ano. Egyszeruen tul nagy, lassu, es tehetetlen cegge kezd valni. Eltunni nem fog, ahogy az IBM se tunt el, de konnyen lehet hogy a jovo gepein nem M$ oprendszer fog futni, hanem valami egeszen mas, amit pl egy most meg nem letezo uj ceg fog kitalani es lesopri a jelenlegi megoldasokat.

Ingyenes software == A mezeskalacs haziko a Jancsi es Juliskaban. Es != szabad software

(#38) róland


róland
veterán

Ajánlom mindenki figyelmébe Tímár Lajos: Tanuljunk könnyen és lassan szövegszerkesztést c. munkáját. Sajnos talán már nem kapható, de veszprémi egyetemisták az egyetemi könyvtárban biztosan megtalálják.

Hasznos alapmű, minden szövegszerkesztést tanulni akarónak (persze akik csak egy bizonyos programot akarnak megtanulni, azoknak más szakirodalom kell).

[Szerkesztve]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#39) pilóta válasza dark100 (#37) üzenetére


pilóta
nagyúr

Egyrészt nem 100.000, másrészt nem 4 évig használják.
Ha sokat vesznek (és sokat vesznek), akkor jóval olcsóbb, és legtöbb ilyen helyen ma is office 97-et használnak. Ráadásul költségként leírták, az áfát visszakapták stb...

Abban viszont igazságod van, hogy még ez is pénzkidobás, ha van ingyenes :D
De amikor vették, még nem volt használható ingyenes alternatíva...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#40) Sanya válasza pilóta (#39) üzenetére


Sanya
nagyúr

1 darab 65.000 2 darab összesen 55.000, 10 darab összesen már 5.000. oOO

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#41) moonman válasza róland (#23) üzenetére


moonman
titán

figyelmedbe ajánlom az alábbi képeket: [link] [link]

felhívnám a figyelmed a pirossal bekeretezett részre. ha nem megy, akkor minek írják oda, hogy tudja? ha meg tudja, akkor tudja rendesen.
meg az is szép lenne, ha legalább comctl6-os ablakot rajzolna

felhívnám a figyelmed, hogy a harmadik sorban leírtak erre vonatkoztak.
ennek fényében ismételten arra kérlek, gondold át a mondandódat.

de van más is, pl miért fogyaszt majd' négyszer annyi memóriát, mint az MS Office? [link] és ez a kép úgy készült, hogy nem volt nyitva OO alkalmazás, csak ott csücsült, mert az olyan jó. vicces, hogy a processzt még mindig soffice-nek híjják

[Szerkesztve]

(#42) Nagy Gábor válasza Phix (#1) üzenetére


Nagy Gábor
tag

Hello Zimezoom!

Érdekes, remélem sokakat foglalkoztató kérdést vetettél fel:
> ...mi a helyzet a Visual Basic Excel makrók futtatásával (vagy ezzel
> egyenértékű megoldással)?...

Az OOo saját OpenOffice Basic (OOB) nyelvet használ, ami közel egyenértékű a VBA-val (szerintem jobb). Az OpenOffice programjai simán olvassák a Microsoft Office dokumentumait, de mivel nem használnak VBA programértelmezőt, nem futtatnak VBA makrókat. Vírusokat sem!

A Sun által kereskedelmi termékként forgalmazott StarOffice 8 kevés eltéréstől eltekintve megegyezik az OOo 2.0-val. Programértelmezőjének neve StarOffice Basic (SOB). Ez csak nevében más, mint a teljesen ingyenes változat. Diákok számára ingyenesen letölthető, bár ezt nem reklámozzák. Kezdheted itt a keresést:
Bővebben: link

A vállalati (Enterprise) kiadás tartalmaz egy Migration Tools nevű csomagot is, amely arra hivatott, hogy segítsen a VBA-ban írt programokat átmigrálni SOB-ra.
A fejlesztők mindenképpen el akarják kerülni, hogy olyan helyzet álljon elő, mint a Microsoft Office 97 esetén, amikor a makroprogramok automatikus átfordítása makrovírusok ezreinek előállításához vezetett, és így a leghatékonyabb vírusfejlesztő készlet maga a Microsoft Office 97 volt.

Mellesleg jelenleg egy olyan könyv kéziratán dolgozom, amely pont az OOo és származékainak (StarOffice, Euro Office 2005, Spring Office 2003 stb.) makrónyelveivel, programozásával, a makroprogramok migrálásával (mindkét irányba!) foglalkozik. Két problémám van ezzel: 1. hatalmas az anyag, így szűrni és válogatni kell. 2. a választott kiadó még nem döntötte el, hogy ez vajon nem idegeníti-e el tőle a Microsoftot.

Ha hajlandó vagy angol (esetleg német) nyelvű dokumentációt olvasni, akkor máris nyert ügyed van, mivel egy sor doksi tölthető le a netről (én vagy 200 MB-nyi forrásanyagot gyűjtöttem be) egy kicsit kereséssel. Külön doksi van az Excel és a Calc program makróinak, függvényeinek tételes összevetéséről. Aki kéri, szívesen megosztom vele.

Sziasztok,
Gábor

dr. Nagy Gábor

(#43) Nagy Gábor válasza moonman (#9) üzenetére


Nagy Gábor
tag

Szia moonman!

Írod:
> office 2003 xml támogatás mikor lesz használható?
Most. Talán próbáld ki. Az XML egy szabványos formátum, amelyet az OpenOffice 2.0 ismer és használ. Csak érdekességként nézz bele a súgójába és keress rá az xml szringre. Érdekes és hasznos dolgokat fogsz találni:
''The OpenDocument file format is an XML file format standardized by OASIS (Organization for the Advancement of Structured Information Standards)...''

ugyanez a StarOffice 8 magyar kiadásában:
''Az OpenDocument formátum egy az OASIS (Organization for the Advancement of Structured Information Standards) által szabványosított XML-formátum...''

> office formátumokat mikor fogja hiánytalanul és hibátlanul beolvasni és írni?
És a Microsoft Office maga? Dolgoztál már olyan környezetben, ahol vegyesen használnak angol, magyar és német nyelvű Microsoft Office-okat? Esetleg különböző verziókat is?

> központi managelés nálam is fontos lenne,
Miért is ne?

> valamint van-e magyarországon elérhető support cégek számára?
Választhatsz az alábbiak közül:
1. Novell Magyarország
2. Sun Microsystem Magyraország
3. Multiráció Kft.
4. ULX Kft.
5. MCLX Kft.
ezeken kívül egy sor hazai linuxos cég örömmel köt veled szerződést OOo és származékai szakmai támogatására.

Egyelőre ennyit.
Gábor

dr. Nagy Gábor

(#44) moonman válasza Nagy Gábor (#43) üzenetére


moonman
titán

most komolyan gondolod, hogy nem próbáltam ki? szerinted miért kérdeztem? annyira elcseszte, hogy öröm volt nézni.

igen, dolgozom. angol office 2000 és magyar 2003, teljesen jól kezelik egymás dokumentumait. jól vannak beállítva.

''> központi managelés nálam is fontos lenne,
Miért is ne?''


van vagy nincs?

ezek a cégek Windowsos OO-ra is vállalnak terméktámogatást?

(#45) Nagy Gábor válasza MichaelSD (#16) üzenetére


Nagy Gábor
tag

Hello MichaelSD!

Írod:
> Open Document támogatás mikor lesz az MS office 2003-ban ?
Ausztrál linuxosok már megírták! Nem egészen egy hónapja olvastam róla.
Ha komolyan érdekel, akkor googlizz utána

> Open Document formátumokat mikor fogja hiánytalanul és hibátlanul
> beolvasni és írni?
Fogja?
8-(((

Gabor

dr. Nagy Gábor

(#46) Nagy Gábor válasza drdezso (#18) üzenetére


Nagy Gábor
tag

Hello drdezso!

Írod:
> Azt azért szerintem nem szabad elfelejteni, hogy - bár a számok
> összehasonlítgatása csak a szoftver készítői szerinti fejlettséget takarják
> elég szubjektív módon - az Ooo verziószáma 2.0 míg a MS már asszem
> 11-12 körül jár.
Valóban szubjektív.
Anno a WinWord 2 után jött a Word 6, mert a progi DOS kiadása már 5.5-nél tartott. Elég sokat dolgoztam mindegyik Word kiadással a Word 2 (DOS)-tól kezdve. Szóval ne kezdjünk most számháborúba.

A magas verziószám nem feltétlen a minőség jele, hanem azé, hogy régóta fejlesztik és jó sok javítani, bővíteni valót találtak az évek alatt a fejlesztők.

Gábor

dr. Nagy Gábor

(#47) róland válasza moonman (#41) üzenetére


róland
veterán

#23-as üzenetem nem neked szólt. Neked a #20-ban írtam.

Arra (harmadik sor) mondtam a #20-ban, hogy majd akkor, ha a Microsoft kiadja a forráskódját a most zárt formátumainak.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#48) moonman válasza róland (#47) üzenetére


moonman
titán

nem fogja kiadni, mert most váltanak xml-re.

még mindig tartom, hogy ha egy program nem tud valamit, akkor ne írják oda, hogy tudja, csak, hogy impozánsabb legyen a fícsörlista.

(#49) róland válasza moonman (#48) üzenetére


róland
veterán

Egyet értek veled, hogy ne írják oda, de ez igaz a másik félre is. Nála is volt már rá példa, hogy odaírta, aztán egész más eredményt kaptál, mint az aki a rendes programot használta.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#50) moonman válasza róland (#49) üzenetére


moonman
titán

például?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.