Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] NVIDIA: 12 535 pont 3DMark03 alatt? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Jaq


Jaq
tag

Nahh, lassan elkezdodik... mar megint :C

(#2) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Tipikus ''hiszem ha látom'' hír. :)

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#3) anaqer


anaqer
veterán

12k messze nem lehetetlen.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#4) hehehehe


hehehehe
tag

''...nem kizárt, hogy ezúttal majd az ATI vonja kétségbe a Futuremark tesztprogramjának hitelességét.''
na szegények:Dnem elég hogy eddig az nvidia is piszkálta öket mostmár az ATI is elküldi öket a melegebb éghajlatra:(

(#5) Peat;)


Peat;)
veterán

Nem meglepő, főleg ha azt veszzük milyen ''hatalmas'' előrelépést ígérget mindkét gyártó. A 2x-es növekedés meg kb. megvan nv-nél a pontok alapján, lehet jól sikerült valami? :)

(#6) Pierre válasza anaqer (#3) üzenetére


Pierre
tag

Szerintem sem kell ettől hanyatt esni. Egy nagyon-nagyon felhúzott 9800xt-hez képest ez kb. 30-40%-os növekedés egy csúcsgépben, most felejtsük el a 10008 pontos eredményt, mert nem az a tipikus :DD

Hous Bin Pharteen

(#7) -=V3rthil=- válasza Peat;) (#5) üzenetére


-=V3rthil=-
őstag

Ha gonosz lennék, most azt mondanám, hogy az potimalizációk:C De nem vagyok. Viszont nagyon várom már, hogy tényleges tesztek jelenjenek meg, és ne csak a 3DMark-ot nyüstöljék. Remélem, ezúttal egyik nagy se baltáz el semmit:))

hey-ho-let's-go

(#8) sirály12


sirály12
őstag

Majd meglátjuk mi lessz ebből. Volt már egy pár ien igérete az nv-nak. ;]
Ha igaz a legközelebbi kareszom egy ien lessz. :DDD

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#9) Loretto


Loretto
veterán

bár igy lenne. :))

Soirée...

(#10) HarryPlotter


HarryPlotter
tag

szerintem lehetséges. Emlékezzetek vissza anno a Gef 3ti500 vs Ti4600 közötti majd 50%-os különbségre( a 'la 3Dmark 2001). Elérkezik egyszer(nem is sokára) az az idő amikor a csúcskareszok 10000 felett produkálnak majd

gyiháááá

(#11) Peat;)


Peat;)
veterán

Egyébként 3d markról annyit hogy múltkor rajta hagytam a 4X élsimítást és 4X szűrést és kidobott az 51xx helyett 44xx-et...(csak a driverben hagytam a 3d markban nem állítottam semmit) Érdekes mert a játékokban én nagyobb csökkenést észlelek. Szóval felejtős a hír.

[Szerkesztve]

(#12) aga


aga
tag

Hát hiszem, ha látom. Ha adnak egyet, én megerősítem :DD

Bár azért egy iránymutatásnak megfelel a dolog, de semmilyen összehasonlítási alap nincsen.

A világon 10 féle ember létezik. Aki ismeri a kettes számrendszert, és aki nem.

(#13) faster válasza Peat;) (#11) üzenetére


faster
nagyúr

4dmark? Az tényleg jó progi. :D

(#14) Loretto válasza sirály12 (#8) üzenetére


Loretto
veterán

akkor szvsz gyüthecc mint állat.

Soirée...

(#15) sirály12 válasza faster (#13) üzenetére


sirály12
őstag

:DDD LOL

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#16) sirály12 válasza Loretto (#14) üzenetére


sirály12
őstag

Már hozzászoktam. :((( :O

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#17) Sundesz


Sundesz
őstag

Hát ez a 12K így első hallásra soknak tűnik...sőt még 10x-es hallás után is! :DD
De ez brutál nagy fejlődés! Kétszerese a mostani csúcsteljesítménynek! Egyébként azt nem írták, hogy AGP8X vagy PCIX???? Mert lehet, hogy a PCIX ténleg van értelme... :))

Hörcsög Powa'

(#18) Jaq válasza HarryPlotter (#10) üzenetére


Jaq
tag

Hehe... ezek szerint neked sosemnemis volt Ti500-ad :U

(#19) Peat;) válasza faster (#13) üzenetére


Peat;)
veterán

Már javítva van na:)
Bár átléphetnénk már 4 dimenzóba:)
A vga 13-án mutatkozik be? Akkor 14-én várom a tesztet a ph!-tól! Ezt komolyan mondtam ám:)

(#20) Pierre válasza Peat;) (#19) üzenetére


Pierre
tag

14-én? Mér nem 13-án este? :DD

Hous Bin Pharteen

(#21) Sundesz


Sundesz
őstag

Jó, de akkor csakis az R420-al együtt!!! :D

Hörcsög Powa'

(#22) engusz


engusz
veterán

Az ilyen hírek kapcsán hozzászólok 80%-a mindig csak flémel és butaságokat irogat. Nem tudom, hogy ki mennyire unja, de én már nagyon. Ha ilyen és ehhez hasonló színvonalú hozzászólása lenne valakinek a jövőben, akkor szépen kérem, inkább ne írja le! Vagy tegye meg más fórumon! :(((

Tisztelet a kivételnek!

[Szerkesztve]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#23) Loretto válasza engusz (#22) üzenetére


Loretto
veterán

akkor kár is a híreket addig kommentálni amig nincs a kezünkben az adott dolog amit a hír tartalmaz.
persze ettől függetlenül van vmi abban amit irtál.

Soirée...

(#24) Pierre válasza engusz (#22) üzenetére


Pierre
tag

Butaság az oké :DD, de flémet melyik hsz-ban látsz? de lehet hogy én nem értem a flame fogalmát :(. Egyébként adva van egy hír, amiben egy számon kívül semmi konkrétum nincs, milyen okosságot lehet erre írni?

Hous Bin Pharteen

(#25) faster válasza Pierre (#24) üzenetére


faster
nagyúr

Ha nincs mit írni rá, akkor nem kell írni semmit.

(#26) anaqer válasza Pierre (#24) üzenetére


anaqer
veterán

OFF
''milyen okosságot lehet erre írni?''
Ki mondta hogy kell valamit írni rá...? :F
A hírek kommentálhatósága csak lehetőség, nem kötezettség.
ON

Szerk: Lassú vaaa... :(

[Szerkesztve]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#27) ffodi


ffodi
veterán

Lehet hogy azt a 2x-es teljesítménynövekedést azt a 3dmark2k3-ban elért eredményre értették! :DDD :DDD :DDD :DDD
Én már várom az új VGA-t.
De remélem azt a sok pontot nem optimalizáció utján érik majd el.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#28) Pierre válasza faster (#25) üzenetére


Pierre
tag

ja, bocs, akkor nem szóltam :U

Hous Bin Pharteen

(#29) Thom!


Thom!
veterán

[L]http://www.elitebastards.com/page.php?pageid=4136&head=1&comments=1#news4215] [/L]

Shader Model 3.0 - What's it all about?

(#30) gerlaip


gerlaip
addikt

Szvsz nem lehetetlen a 12xxx pont, ha már új generation. Engem inkább az AA és az AF érdekel. Mit fog produkálni ezekkel a karesz. Várjuk a prohardver tesztet. Reméljük egy-két hónap múlva meglesz :D

lámavakond

(#31) engusz válasza Loretto (#23) üzenetére


engusz
veterán

Van hír értéke. Meg lehet közelíteni ezt szakmai oldalról is.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#32) engusz válasza Pierre (#24) üzenetére


engusz
veterán

''Az ilyen hírek kapcsán...''

Ezt írtam. Ha még arra se vagy hajlandó, hogy tisztességesen elolvasd és értelmezd a másik hozzászólását, akkor tényleg sajnálom a dolgot és megértem, hogy miért irkáltok feleslegesen.

[Szerkesztve]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#33) Pierre válasza engusz (#32) üzenetére


Pierre
tag

Nagyon OFF

Figyelj, a topikot nem én nyitottam, abban már volt egy vélemény, amire én is reagáltam, mert kedvem volt hozzá, tudtommal ez a fórum lényege. Ha nem tetszik más véleménye ne olvasd el. De valamiért te is benéztél ide, ''az ilyen hír'' kapcsán. Én megtisztellek avval, hogy elolvasom a Te véleményed. Ha az enyém nem üti meg a mércéd, akkor lépj tovább rajta, nem érdemes vele foglalkoznod. Részemről ennyi, a vitát lezártnak tekintem. Peace out!

ON

Hous Bin Pharteen

(#34) Loretto válasza engusz (#31) üzenetére


Loretto
veterán

háááát.nem tudom, igy látatlanba. van 1 gép amiről nincs semmi ,meg 1 uj kari ami rekordot dobott...
azt hiszem több szót nem érdemel.

[Szerkesztve]

Soirée...

(#35) engusz


engusz
veterán

Pierre:
Tiszta, hogy nem te nyitottad. De itt erről nem is volt szó. Viszont szerintem egyáltalán, de tényleg semmi sem jogosít fel arra, hogy ha mások ilyeneket írnak akkor te is megtedd. Az ''egy hülye százat csinál'' mondás az ilyen esetekben megfigyelhető.

Önmagában jó az a dolog, hogy megvan a véleményed. Az is jó, hogy ez mered vállalni. De az már nem jó, hogy ezt olyan formában és tartalommal teszed közzé, ami enyhén szólva kívánnivalót hagy maga után.

Az lehet, hogy elolvastad a véleményem (hozzászólásom), de akkor nem voltál elég figyelmes.

Nem mondom, hogy mindenkinek tökéletesen kell értenie mindenhez és állandó jelleggel magas röptű szakmai beszélgetést kell folytatnia, de ha nincs normális hozzászólnivaló egy témához, akkor tovább kell állni...

loretto:
Két kolléga, faster és anaqer, is megmondta, hogy nem kötelező kommentálni a híreket. Főleg, ha nincs miről írni.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#36) greyrat


greyrat
csendes tag

látni kénne végre, mert ha van és müxik akó jó :DD , és 2 pont az NV feljelsztőknek. de ha nem ...

'' ettől a sok tartósitótól, amit nap mint nap megeszek, már kezdedem azt hini , hogy ebben a testben fogok reinkarnálódni'' by R.Á.

(#37) Pierre válasza engusz (#35) üzenetére


Pierre
tag

Most erre mit mondjak, elbeszélünk egymás mellett. Nem tudom, milyen kívánnivalót hagytam magam mögött a hsz-ommal, azt sem hiszem, hogy amit írtam hülyeség lenne.

Tessék: beszéljünk szakmai dolgokról. 12535 pont - a 40%-kal kevesebb érték az 8954 pont. Ha megnézed a futuremark oldalát a top15 ezt tudja, vagy efölött van 9800xt-vel, szóval . Lehet, erre most azt írod, hogy túlhúzott kártyák, csodakörítéssel, de szerintem az nv40 alá se 400as celeront gurítottak. Persze, ezek a nagyközönség számára még elérhetetlenek, de ilyen az nv40 is. Ettől függetlenül le a kalappal az nv előtt, hogy ezekhez képest még 40%-kal jobb/gyorsabb kártyát rakott össze, amennyiben tényleg ennyi az annyi.

Nem látom, hol nem stimmel a hsz-om. Úgy látszik tényleg hülye vagyok és megyek a 99 után.

Hous Bin Pharteen

(#38) engusz válasza greyrat (#36) üzenetére


engusz
veterán

Olyan online közvetítés kellenne a bemutatóról, mint a 64 bites Athlon-ok esetében volt. Igaz, hogy nem értettem kb a felét és néha akadozott az adás, de nagyon jópofa volt. Mutattak külön ablakban képeket, grafikonokat. Ilyen kellene most is.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#39) Loretto válasza engusz (#35) üzenetére


Loretto
veterán

így van.

Soirée...

(#40) engusz válasza Pierre (#37) üzenetére


engusz
veterán

~4 GHz-es P4, 250 MHz-es FSB-vel és 680/1063 MHz-re húzott FX 5950-nel 7829 pontot dobott a 3DMark03.

Szintén ~4 GHz-es P4, 243 MHz-es FSB-vel és 602/947 MHz-re húzott FX 5900 Ultra-nal 7113 pont született.

Végül egy ~3.4 GHz-es P4, 290 MHz-es FSB-vel és egy 602/936 MHz-re húzott FX 5900-nél 6024 pontot hozott össze.

(Az 5900-eseknél van ez előtt egy eredmény, de nekem gyanúsnak tűnt, ezért tettem be ezt.)

Ezek szemmel láthatóan tuning eredmények. Azaz, ha ezeknél ~40%-al gyorsabb lenne, húzás nélkül, egy GeForce 6800 (Ultra), akkor az szerintem igenis szép eredmény. A kártya pedig egy Athlon FX-es gépben volt, ha minden igaz.

De már nem kell sokat aludni, hogy megtudjuk mi igaz és mi nem.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#41) Pierre válasza engusz (#40) üzenetére


Pierre
tag

Én is Athlon FX-et hallottam és tényleg kiváncsi vagyok, hogy mennyit fog menni ez a kártya. Ha a korábbi fx-ekhez hasonlítjuk, akkor tényleg nem 40%, pláne ha figyelembe vesszük, hogy azok húzva vannak, míg a 6800-as vélhetően alapórajelen dobta ezt az eredményt. Meglátjuk. :C

Szerk: szerintem jövő hét második felére okosabbak leszünk.

[Szerkesztve]

Hous Bin Pharteen

(#42) engusz válasza Pierre (#41) üzenetére


engusz
veterán

Már csak azt kellene tudni, hogy milyen hűtés van rajta! Nekem kicsit furcsán jön le, hogy még erről nem láthattunk képet. Csak annyit tudunk, hogy ismét dupla kártyahelyet fog elfogalani hűtéssel együtt és, hogy hasonlít az FX 5950-nél látottakra.

Nem tudom, hogy az 5950 Ultra-nál teljesen jól (azaz jó hatásfokkal) dolgozik-e ez a megoldás, de az Abit féle 5900 OTES nagyon jól végzi a dolgát. Szerintem nem rossz ötlet az, hogy a házon kívülre vezetjók ki a termelt hőt. Viszont, ha ehhez két kártyahely szükséges, akkor én áldozok!

[Szerkesztve]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#43) Pierre válasza engusz (#42) üzenetére


Pierre
tag

Apropó Abit, ők kapnak a 6800-asból vajon? Mert múltkor szépen ''összebalhéztak'' az nv-vel. Ha ők kimaradnak a jóból akkor nem tudom ki csinál olyan jó kis otes hűtést :(

Szerk: ráadásul Abittal az áruk is hamarabb elérhető lenne talán...

[Szerkesztve]

Hous Bin Pharteen

(#44) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Valaki említette a GF3-TI4600 közötti óriási lépést. A TI sorozattal az NV nagyot dobott, remélem most is sikerül neki. Nem tenne jót a piacnak, ha csak egy gyártó maradna.

(Most egy 9800XT-t vennék, ha lenne rá pénzem, eddig TI4200-am volt. Nem érdekel, hogy kinek a logoja van rajta, csak NAGYON gyors legyen).

Off
Engusz, ez nem rossz :P Olvasom a topikot, és csodálkozom, hogy milyen békésen folyik a beszélgetés. Aztán jössz, és az asztalra csapsz:P

egyéb állatfajták

(#45) engusz válasza Pierre (#43) üzenetére


engusz
veterán

Szerintem hamarosan erről is lesz hír. Bár egy ideig eltarthat, ha nagyon egyedi hűtést szeretnének rá fejleszteni. Egy heat-pipe-os csodabogár jó lenne. Méghozzá úgy, hogy közben a házon kívülre szállítaná a meleg levegőt.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#46) Pierre válasza engusz (#45) üzenetére


Pierre
tag

Ha tényleg ilyen jó lesz ez a kártya, akkor tuti sorban fognak állni a gyártók az nVidia kapujában, és remélhetőleg ebből az Abit sem kíván majd kimaradni, akkor meg akár lehet Abit 6800 Otes is :C

Hous Bin Pharteen

(#47) faster válasza Pierre (#46) üzenetére


faster
nagyúr

Nekem az a gyanúm, hogy gyakorlatilag minden nv40-es hűtője OTES-szerű lesz, kezdve a referenciahűtővel.

(#48) -=V3rthil=-


-=V3rthil=-
őstag

Az az április 13-ai dátum mit is takar pontosan? A tengeren túl már hozzá is lehet jutni akkor, vagy csak valami bejelentés??
Nagyon jót fog tenni a VGA piacnak egy kis vérfrissítés:C

hey-ho-let's-go

(#49) strike-force


strike-force
őstag

- = MEGAOTES = - 3PCI slotot fog elfoglalni

:D

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#50) faster válasza -=V3rthil=- (#48) üzenetére


faster
nagyúr

Az nvidia rendez valami LAN party-t, vagy mit, és ott mutatja be hivatalosan az NV40-et. Gyári speckók, no mellébeszélés, no találgatás pájpok, órajel, tranzisztorszám tekintetében. Legalábbis remélem.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] NVIDIA: 12 535 pont 3DMark03 alatt? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.