Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) orbano


orbano
félisten

Nekem már csömöröm van a témától... egyébként belegondolni is szörnyű, hogy ez hány akksit jelent :Y

A vér nem válik VAZZE!™

(#2) L3zl13 válasza orbano (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A cikk szerint kb 7,3 millát. :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#3) S.Feri válasza orbano (#1) üzenetére


S.Feri
őstag

Totál kivagyok már ettől a témától én is, ugye nekem is sony aksi van a dell notimhoz. :(((
Most izguljak, hogy jó, nem jó? A fene egye meg őket.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#4) _cirmos_ válasza S.Feri (#3) üzenetére


_cirmos_
őstag

nézd a jó oldalát: iszonyatosan pici az esélye hogy kigyulladna, viszont cserébe kapsz egy zsír új akksit a régi öreg használt helyett, ingyen és bérmentve, az akkus idő ismét a maximumon lesz! :)

(#5) atosz


atosz
őstag

Most ez a minden mit jelent? Mert nekem is van egy Thinkapdban, de az nem tartozik a visszahivas alatt, epp kicsivel korabb keszulhetett. Ebbol a szempontbol nem elleneznem, bar ez nem tul etikus magatartas. :D
Amugy mi lesz ezzel a marha sok veszelyes hulladekkal? Errol senki nem beszel...

(#6) venember83


venember83
nagyúr

Nagy bukas ez az egesz a Sonynak! Pedig jo termekeket gyart altalaban...De legalabb vallalja s becsereli, minimalizalja a presztizsveszteseget! De jol ebbol nem fog kijonni, az biztos...

(#7) _cirmos_ válasza atosz (#5) üzenetére


_cirmos_
őstag

szvsz kivonnyák a vízből a zokszigént, aztán megint akksi lesz belőle. legalább harminc... háromszáz... kérem kapcsolja ki! :) (persze lehet hogy nem, de tuti nem a kispatakba dobja a sony, hanem valahogy feldolgozza/ártalatlanítja)

(#8) atosz válasza _cirmos_ (#7) üzenetére


atosz
őstag

Gondolom, de akkor is jelentos kornyezetterheles szerintem. Vmit biztos kezdenek vele, de hogy milyen szinten tudjak ujrahasznositani az mar jo kerdes...

(#9) Hydra SR válasza S.Feri (#3) üzenetére


Hydra SR
addikt

Nézd meg a www.dellbatteryprogram.com-on, hogy érintett-e az akksid mert nem minden Sony készült azzal a technológiával.
Én a helyedben olyan baromira nem izgulnék, abból a 7,3 millió eladott akksiból eddig 6db gyulladt ki. De azt tényleg megjátszhatod, hogy használod még egy darabig, és amikor kezd gyengülni akkor bejelented, hogy kéred a cserét (feltéve hogy a te példányod érintett). Már nem kell magadnak postázni Írországba, a Dell áthárította a vevő felé történő ügyintézést a disztribútorokra. Nálunk halomban állnak az akksik, bele fogunk fulladni. Viszont érthető okokból alacsony prioritással kezeljük az ilyen jellegű akksi cserét mivel erre nem volt felkészülve a szerviz. Szóval gondold meg mikor akarod cserélni mert nem biztos, hogy rögtön kapsz egy másikat. De mindenekelőtt tényleg nézd meg, érintett-e a tiéd.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#10) S.Feri válasza Hydra SR (#9) üzenetére


S.Feri
őstag

Azt már amikor megtudtam a hírt kb két hónapja akkor megnéztem, nem érintett az én notiaksim. De akkor is..

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#11) Akheron


Akheron
senior tag

Érdekelne, hogy környezetvédelmi szempontból hogyan kezelik ezt a problémát. :F

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#12) Kraptor válasza S.Feri (#10) üzenetére


Kraptor
őstag

Biztos, hogy Sony az aksid? Nem mindegyik Dell jön Sony aksival.

(#13) S.Feri válasza Kraptor (#12) üzenetére


S.Feri
őstag

Ja!

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#14) bon


bon
őstag

A munkahelyemet idáig 1 aksi cserélye érintette. 1db Dell márkájú laptopunk van és azt pont érintette. De egyre több céget érint a vissazhívás és előfordulaht, hogy még lesz cserére szorúló, pláne ha a talán HP is visszahívógatja majd őket. Abból van jó pár. Most majd a Siemens laptopokat kell ellenőriznem valamikor azok is esélyesek.

Amúgy a Dell aksi cserével megvoltam elégedve, még nem a magyar forgalmazon keresztül zajlott a csere. Regisztráltuk a dell-nél kb 3 hét alatt itt volt az új, a válasz borítékba betettük a régit felcimkéztük (amit szintén ők küldtek) szoltunk a futár cégnek és még aznap el is vitték.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#15) sbazsi válasza atosz (#5) üzenetére


sbazsi
veterán

Amugy mi lesz ezzel a marha sok veszelyes hulladekkal? Errol senki nem beszel...

Ez engem is érdekelne.
De gondolom valami olyasmi lehet, hogy a cellák maradnak, az elektronikát meg lecserélik, tesztelik, és eladják.

(#16) dabadab válasza atosz (#5) üzenetére


dabadab
titán

''Amugy mi lesz ezzel a marha sok veszelyes hulladekkal?''

Szerencsere a Li-Ion aksik nem tul veszelyesek hulladeknak (meg azt sejtem, hogy jo, ha az erintett aksik felet kicserelik a vegen, szerintem egy csomoan nem tudnak a visszahivasrol).

DRM is theft

(#17) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Szvsz a Sony-nál most már fejeknek kellene hullaniuk... 1 éve a rootkit-botrány, most meg ez...

https://www.coreinfinity.tech

(#18) Allien válasza sbazsi (#15) üzenetére


Allien
veterán

Csakhogy pont a cellák sérülhettek meg!:DDD Szennyezés került a cuccba, ez okozhat esettleg gondot. ;)

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#19) shteer válasza atosz (#5) üzenetére


shteer
titán

ha nincs ráírva , h ''Vigyázat, robban!'' akkor nem kell izgulnod

..szerintem jónak tűnik

(#20) macilaci78 válasza venember83 (#6) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az a baj, hogy nem a minőséget kell megfizetni, hanem a presztizst. Kvázi mindenenki fizetni fogja ezt a Sony-bakit is, aki a jövőben Sony akksit vesz. Könnyű szerrel hívja vissza az összes akkuját, ha mindent az összköltség (anyag, munkadíj, szállítás, stb) többszörösén értékesít. Azért kíváncsi leszek, mi fog meglátszódni ebből az adóbevallásán, mérleg szerinti eredményén, higgyétek csak el, így se lesz veszteséges cég. Behívja az akksikat, tesztelgeti őket, amik átmennek egy rostán, azokat vagy újracsomagolja, vagy átmatricázza és vagy eredetiként, vagy utángyártottként eladja újra. Majd biztos 7,3millió akksit fog kukába vágni csak azért, mert találtak 6 rosszat. :o

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#21) dabadab válasza sh4d0w (#17) üzenetére


dabadab
titán

Es akkor a BluRayrol meg a PS3-rol meg szo se esett...
Na, nincsenek jo passzban.

DRM is theft

(#22) Den válasza macilaci78 (#20) üzenetére


Den
veterán

ez butaság

www.simson4t.hu

(#23) Den válasza Akheron (#11) üzenetére


Den
veterán

környezetvédelmi szempontból, ez egy pozitiv esemény ugyani ezek az akuk életük végén igy is úgyis kukába kerültek volna, elenőrizhetetlen módon, most viszont összegyüjtve központilag lesz mesemmisitve vagy újrafeldolgozva

www.simson4t.hu

(#24) L3zl13 válasza dabadab (#21) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Kutaragi monnyon le! :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#25) venember83 válasza Den (#23) üzenetére


venember83
nagyúr

de helyette kapnak a userek masikat, szoval ugyanott vagyunk :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.