Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Jim Tonic válasza LordX (#100) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Bazzeg, én pont az általad linklet képre írtam azt. Ott se cikk, se aksi. Vagy én vagyok vak...

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#102) LordX


LordX
veterán

Ehh.. nem vagytok képesek azt kitalálni, hogy ha többet akartok tudni arról, amit képként belinkeltem, akkor csak a szerver címét írjátok be?

http://www.hyperos2002.com/

Ott van leírva, hogy van rajta elem. Mondjuk ezen csak 160 percig.. Jahm.. meg van külső áramforrása is.

[Szerkesztve]

(#103) Jim Tonic válasza LordX (#102) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Haha! Én egy képről beszéltem, amit betettél. Aztán Te cikkről beszéltél, ami továbbra sincs. (Ugye eredetileg a PH-s cikkre gondoltál?) ;-)
160 perc szerinted mégis mit ér? Jó lesz rendszerlemeznek? Mert eredetileg azt írtam. És azon a képen sem láttam külső tápcsatlakozót, Te hol láttad a külső áramforrást?
3-4 órás áramszünetben már soxor volt részem, 16 órásban eddig még nem. De ma a meddő viták napja van, inkább megyek aludni.

[Szerkesztve]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#104) LordX válasza Jim Tonic (#103) üzenetére


LordX
veterán

Ki beszélt cikkről? Ez a gyártó honlapja.

160 perc mire elég? 160 perc alatt újból bedugod a külső tápot. Hjah, hordozni nem elég, de arra az időre, hogy elviszed a gépet máshová, csak vinyóra tudod menteni az adataid.
Aki van olyan idióta, hogy ezen olyan adatokat tárol, aminek elvesztése neki jelentős kár, az kapja is meg a 3-4 órás áramszünetet, sőt, lőjje fejbe magát. A 3-4 órás áramszünetek meg nem olyan gyakoriak, hogy a rá telepített Windows előre lementett image fájlját olyan hatalmas meló legyen visszatölteni.. Jah, minek, 1 perc a teljes install.. Ha meg olyan gyakoriak, lehet menni perelni az áramszolgáltatót.

A külső tápot nem látom a képen, de a leírásában benne van.

(#105) cskamacska


cskamacska
addikt

Sacc/kb 90-100 ezer forintba kerülne összehozni egy ilyen 4 gigás ''vinyót''. Háát, nem is tudom:F Rendszerlemeznek, átmeneti tárnak jó, de 100 ezerért? 30 ezer táján már kapható a Western Digital 36 gigás Raptora, a sebességre vágyó Egyszerű Embereknek jelenleg az(t) is bőven elég (megfizetni). Szerintem jelenleg ez olyan SLI kategóriájú dolog, halandó ember még jó ideig nem engedheti meg magának, de vitázni azért jó róla.

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#106) sh4d0w válasza cskamacska (#105) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Bocs, de sebességben a Raptor ezzel nem veszi fel a versenyt. Persze nyilvánvalóan nem lesz egy általánosan elterjedt eszköz, de bizonyos helyeken igenis jól jöhet. Az a 90/100 e Ft meg nem feltétlenül igaz: ha akadnak felesleges régebbi memóriamoduljaid, akkor gyakorlatilag csak az eszköz 50 USD-s (plusz mire ideér) árát kell kifizetned.

https://www.coreinfinity.tech

(#107) Esmein válasza Fade_Away (#98) üzenetére


Esmein
nagyúr

Sztem nekem is meg kell majd elégednem egy 18 dBa-s ventivel 5 volton, meg ne süljön a fostos codegen táp, de maga a gép lehetne passzív teljesen egy passzív táp kíséretében. A64 azért nem nyerő, mert nagyon drága egy ilyen bulihoz :)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#108) L3zl13 válasza Yutani (#88) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Pedig pont ez az egyetlen olyan tulajdonsága amiért van értelme a dolognak. Mint korábban írtuk fentebb. Ha csak cache-ként van használva, akkor egy RAMdrive magasan veri, és még olcsóbb is.

Aki hülye, haljon meg!

(#109) _Gudella


_Gudella
senior tag

A napokban kisérleteztem vele, és az egyész xp rendszer elfér bőven 400 mega alatt, úgy hogy csomó dolog van rá telepítve. (Persze a felrakáshoz több hely kell...) Így akár egy gigában is elférhet egy halom alkalmazás, ha nem túl nagyok. Ha az ember odafigyel, telepítés után mindenből csomó dolgot le lehet törölni (help, stb..). 2 gigával már nagyonsok mindenre használható, még néhány mp3-at is fel lehetne tenni :)

(#110) kantor válasza L3zl13 (#1) üzenetére


kantor
tag

nagy baromsag.

olyan 8..10 eve en is csinaltam ilyeneket. azota nem, mert inkabb berakom a ram-ot a gepbe es csinalok ramdisk-et. ha meg masra kell akkor hasznalhatom masra.

apaaaa. igen? milyen szaga van az antianyagnak? apaaaa. igen? miert hivjak a Foldet foldnek? hat ugy neveztek el.. dehat a vizbol van tobb!!!

(#111) Male


Male
nagyúr

Annyit emlegetitek itt a RAMDrive-ot, mondjon már valaki itt egy jól működőt XP alá! Ingyenes programok előnyben! A jól működő alatt azt értem, hogy normálisan be lehet állítani, nincs 128MB vagy hasonló max limit, nem fagy össze vissza, ha mégse kell, le lehet szedni, és nem viszi magával a windowst is... stb.

(#112) L3zl13 válasza kantor (#110) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Vajon mennyiben kötődik ez az én első hozzászólásomhoz? :F

Aki hülye, haljon meg!

(#113) Fade_Away válasza Jim Tonic (#103) üzenetére


Fade_Away
őstag

''Minthogy az SDRAM folytonos frissítés nélkül elveszti tartalmát, a gyártó egy akkumulátort is elhelyezett a kártyán, amely legfeljebb 16 órán keresztül biztosítja a szükséges energiát, s így az adatok megőrzését; a PC bekapcsolt állapotában pedig automatikusan töltésre vált.''

de ez csak egy béta version a következőre kétszer ekkora aksit tesznek és azzal már 24h áramszünetet is átvészel a rendszer.

(#114) Fade_Away válasza Esmein (#107) üzenetére


Fade_Away
őstag

hja hacsak nemvagy csilliárdos mindenkpp marad egy 5v 12cmes a gépben. ráadásul a bunkó hddt meg nehéz/nemigen lehet halkítani és úgyis az lesz a leghangosabb a gépedben.

(#115) atus33 válasza Jim Tonic (#94) üzenetére


atus33
tag

Van külső csati, csak úgy hívják, hogy hálózati csatlakozó. Na ezt kell egy külső szünetmentesre kötni. Egy suspendelt gépet elég sokáig át tud hidalni egy UPS.

. o O o .

(#116) Male válasza Esmein (#107) üzenetére


Male
nagyúr

A sokat szidott Vargáné tápok közül, ami nekem van, az elmegy passzívan (annyira nincs benne semmi :) ), ha a gépen kívül van. Legalábbis 1 napig úgy használtam, mert gyárilag meg se mozdult benne a venti, a boltos meg aztmondta, hogy ''ma már nem tudja letesztelni, hogy rossz e, majd hétfőn hozzam vissza'', így aztán gondoltam ha leég minden, akkor cserélhet mindent, engem nem érdekel, és használtam úgy (ha már egyszer ő így állt hozzá...). Ha rácsra cseréled a tetejét, akkor még ennyire se fog melegedni, ugyhogy ha nem félted a géped annyira, akkor lehet próbálkozni.

(#117) L3zl13 válasza Male (#116) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Én acorpot használtam majd egy hétig passzívban, a táp és a gép is túlélte. De azért nam javasolnám senkinek... :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#118) kantor válasza Fade_Away (#114) üzenetére


kantor
tag

de lehet.

usb2-es rack vagy gigabit ethernet.

apaaaa. igen? milyen szaga van az antianyagnak? apaaaa. igen? miert hivjak a Foldet foldnek? hat ugy neveztek el.. dehat a vizbol van tobb!!!

(#119) Male válasza L3zl13 (#117) üzenetére


Male
nagyúr

Ha semmi fontos nincs a gépen, és nem is értékes túlzottan, akkor végülis használható. Max egyszercsak elszáll :)

(Én csak azért csináltam, mert kellett a gép, az eladó meg így állt hozzá. Olyan nagy munka lett volna bedugni a gépet, elindítani, és megnézni, hogy tényleg nem megy a venti?)


Hová tűntek a RamDrive emlegetők? Most, hogy kéne egy pár ilyen program neve, máris nem ír egyik se, vagy csak nem nézik a topicot azóta?

[Szerkesztve]

(#120) Esmein válasza Fade_Away (#114) üzenetére


Esmein
nagyúr

.

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#121) Esmein válasza Fade_Away (#114) üzenetére


Esmein
nagyúr

Van a célra egy pöpec 5400-as slim maxtorom 20 gigás. Halk, nem melegszik.

Tweakxp-vel lehet csinálni ramdrivet, de hogy mekkorát azt nemtom, én csak akkorát csináltam, amire elfér a 3dmark.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#122) melon


melon
tag

Szerintem egyáltalán nem érdemes os-t telepíteni rá, ellenben desktop gépnél: swapfilet, cache könyvtárakat (windows temp, böngésző cache, photoshop temp, etc) használatára nagyon jó lehet.
De szerveroldalon is biztosan megmutatkozik az előnye, pl. proxy cache fs (ramba kevesebbet kell pakolni), /var/tmp, neadjisten linux swap partíció esetén elég szépen teljesíthet, ráadásul nem muszáj ECC reges ramokat tenni bele (vagy nem is lehet?), ami árban sokat nyom rajta...

Nekem kell egy ilyen! ;)

(#123) velizare válasza L3zl13 (#117) üzenetére


velizare
nagyúr

én még a régi k6-2@300MHz-s amdmmel használtam nemtudommennyi ideig paswszívan a 235Wos tápot. meg ne kérdezzétek, milyen márkájút. szeptemberben vettem észre, hogy nem forog a ventije. aztán visszagondoltam, hogy milyen jól tudtam aludni egész márciustól fogva, pedig előtte nem igazán tudtam kipihenni magam, ha a gép is ment éjszaka... :DDD

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#124) Fade_Away válasza kantor (#118) üzenetére


Fade_Away
őstag

3*''postás gumi'' tartja nálam a hddt és körül is van kerítva parafa, szivacs kombinációval és még így is hallom ha seekel.

(#125) Obi-1 válasza Fade_Away (#124) üzenetére


Obi-1
őstag

Accoustic control programokkal próbáltad már halkítani?

Only a Sith deals in absolutes.

(#126) Jim Tonic válasza LordX (#104) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Te most annyi rengeteg sületlenséget írtál.
1. #100. Te beszéltél cikkről!
2. Nagysebességű háttértárolóról beszéltem, ami rendszervinyónak használható. Az összes többi hülyeséget Te beszélted mellé.
3. Még mindig nem látok/olvasok külső tápról. Kérlek, másold ide, hol írják.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#127) LordX válasza Jim Tonic (#126) üzenetére


LordX
veterán

Csezd meg.. Te azt kérdezted, hogy hol cikk az, amit belinkeltem? Ki mondta, hogy cikk?!? És csezd már meg, ha már egyszer belinkeltem, nézd meg, mit fikázol, ne légy debil. Ott van a kurva link, a 102-ben, arra válaszoltál, és azt kédezted meg, hogy miféle cikk ez? Sehol, az rohadtul nem cikk.

[Szerkesztve]

(#128) Jim Tonic válasza LordX (#127) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Jézus, LordX. Ennek fuss neki még1x. Nagyon eltájoltad magad. Ha akarod, összevágom egymás után az irományokat, de az már ciki lenne. #2-95-97-99-100. Olvasd el így. Hátha így összejön. ;]
Te linkeltél a #2-ben egy képet. Amire én hozzászólást írtam. Erre mondtad Te, hogy olvassam el a cikket. De ott nem volt cikk. Ez a poén. Csak Te említetted. És én vagyok debil? Hát nevetséges... :))
És még mindig várom, hol van külső táp megoldás a #2 hozzászólásban megadott terméken.

[Szerkesztve]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#129) LordX válasza Jim Tonic (#128) üzenetére


LordX
veterán

Bocsánat, a 100-ban elnéztem, azt hidtem, hogy a PH!-s cikkben levőről beszélsz. De utána beírtam a gyártó honlapját, ahol le van írva teljesen értelmesen, hogy van neki 160 órás akksija és külső tápja, tehát semmit nem felejt el

És már 10 (nehogy összeszámold, hasból mondtam) üzenetváltás óta mondom, hogy MENJ EL A LINKRE, AMIT ÍRTAM (keresd meg, hol..). Igen, debil vagy, mert az óta képtelen vagy elmenni, és megnézni azt, amit a 100-as óta kérdezgetsz minden hozzászólásban.

(#130) Jim Tonic válasza LordX (#129) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Elnézem neked, hogy ledebilezel, annak ellenére, hogy nem is tudod, kivel beszélsz, és annak ellenére, hogy 10-edszerre fogtad fel, mit írok neked. :U Márcsak az az egy kérdés maradt, hogy sikerült-e kihámoznod, amit kérek egy ideje: Hol van leírva, hogy van külső táp. Kértelek, hogy idézd a szöveget, esetleg mutasd meg az általad linkelt képen a külső tápcsatlakozás helyét.
Remélem, ezt is megmagyarázod majd valahogy. Érdeklődéssel figyelek.

szerk: Megint megnéztem a honlapot, és tvábbra sem találok sem csatlakozót, sem leírást erről. Vagy tényleg debil vagyok, vagy nem tudok angolul. :F

[Szerkesztve]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#131) LordX válasza Jim Tonic (#130) üzenetére


LordX
veterán

''Retains data when the PC is restarted or shutdown by having an independent power supply connected to the main PC power lead through a PCI slot blanking plate.'' Nem mondom meg, hogy hol van. Talán tartod magad annyira, hogy nem kell elmagyarázni, hogy hogyan működik egy weboldal (hint: linkek vannak rajta)

MOD: nem 10x-re fogtam fel, te fogtad fel 10x-re, hogy már rég nem a PH!-sról beszéltem, hanem belinkeltem egy honlapot, amit meg is lehet nézni.

[Szerkesztve]

(#132) Jim Tonic válasza LordX (#131) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Közben már megtaláltam ezt: Bővebben: link
Itt ki van fejtve, ami azért az oldalon nem volt, az is, hogy hová csatlakozik.
Látod, én figyelmetlen voltam. BEISMEREM. Te is az voltál, mégsem tartalak debilnek. Félreolvastál valamit, és ahelyett, hogy segítettél volna, inkább sértegetsz. Egyetlen kérdésből jutottunk idáig. Peace, bár 1x sem támadtam..
MOD-ra: Figyelmetlen voltam, ahogy Te is, de ettől ne tarts debilnek. Ez bárkivel előfordul. Csak egy kérdésem volt, hogy magyarázd el.




[Szerkesztve]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#133) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Némi ON:
A #2-bel felvonultatodd megoldás sokkal szimpatikusabb, főleg, hogy slotoktól független, és nagyobb a kapacitás. Kár, hogy nem SATA, hiszen itt kihasználható a sávszélesség. SATAII pedig még jobb lenne. Ha valaki tud hasonló termékről, írja be ide, engem nagyon érdekel.
Elsőre rémisztő lehet az ár a RAM-ok miatt, aztán rájöttem, ide elég akár 4-6db 1GB-os Samsung is, ami azért már nem annyira sok.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#134) LordX válasza Jim Tonic (#132) üzenetére


LordX
veterán

(Ismeretségi körömben) köztudottan hirtelen haragú vagyok, és ilyenkor nem kell túl komolyan venni a sértegetéseimet :) Ha utállak azt észrevennéd ;) Peace. :R

(#135) Bumbi


Bumbi
tag

Ez durva...Nem lehetne a programot letölteni a mikrokontrollerből? És áttervezni a nyákot?

42

(#136) Bumbi válasza LordX (#134) üzenetére


Bumbi
tag

Az ifjú padewan (villamosm hallgató) kéri Mesterét, hogy árulja el nek, hogy nem lehet-e a konrollerből letölteni a progit, és egy áttervezett nyákra rárakni???
Esetleg ugyanez sima sdrammal (133mhz)?

42

(#137) LordX válasza Bumbi (#136) üzenetére


LordX
veterán

Hö? :)

Én infós vagyok, nem villamosmérnök.. Gőzöm sincs, hogy az FPGA-val mit lehet csinálni (jó, programozni lehet bele kapcsolást..), de ezt sasold meg: Bővebben: link

(#138) Bumbi válasza LordX (#137) üzenetére


Bumbi
tag

Na figyeljen kolléga! Nem ütünk össze két goldmann menza között egy ilyen soros párhuzamos ramos illesztőt?

42

(#139) Max_Power


Max_Power
tag

Felhozom egy kicsit a temat. Nem tudja vki, hogy hol lehet esetleg kapni a kartyat?

''There are three ways of doing things: the right way, the wrong way, and the Max Power way! (Which is the wrong way, but faster!)''

(#140) Max_Power válasza Max_Power (#139) üzenetére


Max_Power
tag

:F

''There are three ways of doing things: the right way, the wrong way, and the Max Power way! (Which is the wrong way, but faster!)''

(#141) Max_Power válasza Max_Power (#139) üzenetére


Max_Power
tag

up, hátha most :U

''There are three ways of doing things: the right way, the wrong way, and the Max Power way! (Which is the wrong way, but faster!)''

(#142) #64791808


#64791808
törölt tag

engem is érdekelne

UP!

(#143) #64791808


#64791808
törölt tag

szal hol osztanak ilyet?

olyat meg sem merek kérdezni, hogy tapasztalatok vannak-e...


[Szerkesztve]

(#144) Max_Power válasza #64791808 (#143) üzenetére


Max_Power
tag

Az Anandtechen van róla teszt, de ők csak próbapédányt kaptak, egyelőre webshopban még sehol nem találtam meg, és lehet, hogy drágább lesz annál amennyit a computexen mondtak :U

[Szerkesztve]

''There are three ways of doing things: the right way, the wrong way, and the Max Power way! (Which is the wrong way, but faster!)''

(#145) #64791808 válasza Max_Power (#144) üzenetére


#64791808
törölt tag

brühühü

(#146) Max_Power


Max_Power
tag

up

''There are three ways of doing things: the right way, the wrong way, and the Max Power way! (Which is the wrong way, but faster!)''

(#147) V.Lacus válasza Max_Power (#146) üzenetére


V.Lacus
csendes tag

Hali! Ha rákeresel a Google-ben a ''Gigabyte i-RAM''-ra láthatod, hogy 4-én jelent meg Japánban ~ persze ha magyaro.-i lapokra keresel. Ha a weben keresel akkor egy cuki kis i-RAM RAID-re lelhetsz. Nah ilyen kellene nekem:)
De figyuzzatok! Miért 45 000-be kerül?? Pedig aszonták, hogy ''50 dollár körüli áron kerül piacra'':(

(#148) Max_Power válasza V.Lacus (#147) üzenetére


Max_Power
tag

Bővebben: link

ugy kerestem, de webshopot eddig nem talaltam, de ma megint rakerestem es talaltam is boltot, itt elvileg lehet kapni 186$-ert :Y, csak 3x-ara nott a bejelentes ota az ara, de egyelore meg nekik sincs raktaron.

Bővebben: link egy lelkes japan mar a kezeben is tartja a cuccost, de o is majdnem 20000Yent fizettett erte :Y

Csak a miheztartas vegett:
Bővebben: link
1 USD ~ 210 Huf
1 JPY ~ 183 Huf

[Szerkesztve]

''There are three ways of doing things: the right way, the wrong way, and the Max Power way! (Which is the wrong way, but faster!)''

(#149) lazydog válasza Max_Power (#148) üzenetére


lazydog
addikt

Kicsit durva lenne, 100 JPY ~ 183 HUF ! :U

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#150) Max_Power válasza lazydog (#149) üzenetére


Max_Power
tag

igen, elirtam bocs. :R
19800*183= le se merem irni mennyi lenne :DDD

[Szerkesztve]

''There are three ways of doing things: the right way, the wrong way, and the Max Power way! (Which is the wrong way, but faster!)''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.