Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Ilyen kis akksi elegendő 16 órára? Hmm, nem gondoltam volna...

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#2) LordX


LordX
veterán

Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#3) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Ez teccik. Rátenni kb. 256MB-ot, rátölteni valami Linuxot, és hadd menjen a diskless gép:C
Kár, hogy alternatív tápot nem lehet rátenni, hogy kvázi-NV-RAM legyen. Akkor még komolyabb dolgokat lehetne rátenni, bár akkor már illik kicsit több memóriát rádobni.

(#4) Mania


Mania
senior tag

Vajon rendszert is lehetne rá telepíteni???:F

(#5) Esmein


Esmein
nagyúr

Ez baró nagyon ! Erre kell felrakni a 3dmarkot, dob rajta pár pontot.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#6) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Ez megint egy értelmetlen dolog...
Mivel ramdisk szoftveresen is előállítható!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#7) LordX válasza Mania (#4) üzenetére


LordX
veterán

Miért ne lehetne? Sima SATA vinyónak néz ki a gép felől. Csak azt nehogy kikapcsold a gépet a hétvégére, telepíthetsz újra mindent :D

(#8) Esmein válasza Sárpac (#6) üzenetére


Esmein
nagyúr

No igen, de az nem bírja ki, ha éjszakára kilövöd a gépet.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#9) ngabor2 válasza LordX (#2) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Amit te linkeltél szerintem jobb. Bár nagyobb hely kell neki, de nem foglal el egy PCI-t, és régebbi, nem-SATA-s gépekben is megy elvileg. Tehát feltalálta a GB a forróvizet?

(#10) Club


Club
őstag

Na most kérdés:
Csak akkor tölt ha megy a gép?
tehát ha be van dugva a gép, ergo kap áramot, akkor igazság szerint nem kell neki dolgoznia, abba az időbe nem számolódik bele a villany nélkül töltött idő ugye?

(#11) ngabor2 válasza Esmein (#8) üzenetére


ngabor2
nagyúr

16 óránál többet alszol?

És akkor csinálsz egy olyat, hogy image-ként kimented pendrive-ra a cuccot, és azt visszaírod boot után :P

(#12) LordX válasza Sárpac (#6) üzenetére


LordX
veterán

Csak akkor a főmemóriából veszed el a memóriát. Ez dedikált, és több is lehet, mint amennyit egyáltalán az alaplap kezelni tud (16GB-t kezelő alaplap nem sok létezik.. - amit belinkeltem, az annyit is tud..)

(#13) dabadab válasza Sárpac (#6) üzenetére


dabadab
titán

Persze, van RAMDISK, csak nezd meg, hogy mi tortenik azzal pl egy aramszunetkor, vagy egy reset utan.

DRM is theft

(#14) Sárpac válasza Esmein (#8) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Kevesebb mint fél perc alatt letöltöm a tartalmát normál merevlemezre és akár évekre is elmehetek...
Ennek így semmi értelme...

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#15) ngabor2 válasza Club (#10) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Ha nincs bekapcsolva, a PCI nem kap szuflát. Meg lehetett volna csinálni úgy, mint hálókártya esetén a WOL-t, vagy rátenni egy molexet. Nem is lett volna bonyolult, szerintem. Esetleg az akksinak alternatív kivezetést.

(#16) ngabor2 válasza LordX (#12) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Arról valami bővebb infót tudnál adni?

(#17) Esmein válasza Sárpac (#14) üzenetére


Esmein
nagyúr

Igaz lehet. Ez kb akkor lehet jó, ha már tele a ddr slot, használod is valami jó kis tervező melóhoz, de kellene még ''memória'' olcsóért.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#18) ngabor2 válasza ngabor2 (#15) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Nem vagyok elég figyelmes... Az akksi bevezetését le lehet cserélni elvileg. Már csak azt kell tudni, hogy milyet tettek rá. Tippem van (Li-ion, az bírja a rátöltést, tehát x*3,6V), csak ilyen akksit nagy kapacitással nehéz szerezni. Bár 3x*NiMH se rossz megoldás szerintem. Feltéve, ha jól okoskodom.

(#19) Elrood


Elrood
őstag

Xilinx Spartan a chip, volt módom megismerni ezt a chipet:).
Ez a chip egy programozható logika, tehát fogták felprogramozták, feltették és kész a ''vezérlőchip''.
Mérés laboron mi csak ledeket, meg 7szegmenses kijelzőt b*szkuráltunk vele:).
Kiváncsi vagyok a programra.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#20) Obi-1


Obi-1
őstag

Ha a PCI-t csak áramszedőnek használja, talán még jobb lenne egy molexes, 3,5'' helyre beépíthető változat.

Egyébként jópofa ötlet, de tuti nem fog elterjedni. Szvsz, persze.

Only a Sith deals in absolutes.

(#21) ngabor2 válasza Obi-1 (#20) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Amíg ilyen drága a memőria, legalábbis a gyors merevlemezekhez képest, addig biztos. Utána is legfeljebb spéci helyeken. Azért 4GB (esetleg 8GB) hely a mai merevlemezek esetén már nagyon kevésnek számít. Attól függetlenül, hogy amúgy elég sok abszolút értelemben.

(#22) engusz


engusz
veterán

Ha egyszer egy ilyenre helyezhetném a Photoshop átmeneti lemeztárát... :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#23) Esmein válasza ngabor2 (#21) üzenetére


Esmein
nagyúr

4 gigára elfér egy komplett oprendszer offiszostul és még rá tudsz mellé tenni 1 giga mp3-mat is hogy ne unatkozz közben. nem filmtárolásra van kitalálva. Nekem pl 18 gigás a main vinyóm és azt se bírtam még telerakni.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#24) Elrood


Elrood
őstag

Bővebben: link
És ott a Spartan™ Series, sajnos a képen nem látom melyik az.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#25) ebx


ebx
aktív tag

Ez nem rossz. Nagyon sok program igényelhet átmeneti lemezkapacitást, úgyhogy nem rossz. Win Swap is mehetne erre?

For every complex problem, there is a solution that is simple, neat and wrong.'' H.L. Mencken

(#26) Obi-1 válasza ngabor2 (#21) üzenetére


Obi-1
őstag

Túl drága a memória, ez a baj. A flash alapú megoldásoknak pedig megvan az előnye, hogy nem kell folyamatos áramellátás, és nem is drágább a fajlagos költsége, elvileg.

Only a Sith deals in absolutes.

(#27) Incognito


Incognito
senior tag

Nesze neked defrag. Azt hozzátesztem, hogy az 1.1 USB-s 256-os pen-em lassan töredezettségmentesül...

[Szerkesztve]

(#28) L3zl13 válasza ngabor2 (#15) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Hálókártya PCI2.2-óta kap áramot kikapcsolt gépnél is. Nem kell WOL kábel...

Aki hülye, haljon meg!

(#29) Elrood


Elrood
őstag

Bővebben: link
Kis összefoglaló:).
Anandtech kapásból ráirta, hogy The Custom Gigabyte FPGA, pedig ez Xilinx:).

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#30) L3zl13 válasza ebx (#25) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Igen mehetne, de akkor már nem egyszerűbb a fő memóriát megnövelni, hogy ne kelljen swap?

Aki hülye, haljon meg!

(#31) Yutani válasza L3zl13 (#30) üzenetére


Yutani
nagyúr

Swappelni mindig fog a winfos, és ez a cuccos 1-2GB rammal feldúsítva gyorsabban kezelné, mintha a HDD-n csücsülne a swapfile.

#tarcsad

(#32) L3zl13 válasza Yutani (#31) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Kivéve ha letiltod a swapot. Illetve erra a célra már tökéletesen megfelel a szoftveres RAMDrive. Az még gyorsabb, mert nem korlátoz a SATA keresztmetszete, és a swap adatoknak meg nem kell megmaradni reboot után.

Aki hülye, haljon meg!

(#33) Borosz


Borosz
senior tag

És ha valami laikus - sok ilyen lesz - megveszi aztán 1 év múlva kikészül az akku akkor mi van? A laikus elkezd forrasztgatni valami akku-félét hozzá? :DDD

(#34) L3zl13 válasza Borosz (#33) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A laikus vesz másikat, vagy vesz/szerez másik akksit bele.
Mint minden más eszköznél is amiben beépített/nem standard akku van.

Aki hülye, haljon meg!

(#35) Borosz válasza L3zl13 (#34) üzenetére


Borosz
senior tag

Azért remélem legalább Li-Ion akku van rajta mert egy NiMH nem lenne túl szerencsés választás az állandó rátöltés miatt...

(#36) LordX válasza Elrood (#29) üzenetére


LordX
veterán

A program benne, az custom :)

(#37) L3zl13 válasza Borosz (#35) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Az szokott lenni. RAID vezérlő karikon is ilyen akku pack szokik lenni. Az is Li-ION.

Aki hülye, haljon meg!

(#38) shift+ő


shift+ő
senior tag

4 Gb már nem olyan vészes árban, azon már az XP is elfér csicsástól SWAP fájlal együtt, és szerintem sokat gyorsítana az operációs rendszeren, akár egy BOOT procedúra is mennyivel gyorsabb lehet. ha meg csak ez van benne, akkor egy energiatakarékos, csendes masinát lehet belőle építeni, ami bírja a rázkódást.
Gondolom, nem túl komplikált olyan segédprogit írni, ami kimenti a tartalmát vinyóra, vagy visszatölti azt.

Nekem tetszik, szerintem.

[Szerkesztve]

(#39) lkadar


lkadar
tag

Hi All!

Ezen egy XC3S1000 Xilinx Spartan3 FPGA van 256 labu FPBGA tokozasban. En is epp most tervezek egy aramkort, amiben egy ilyen van :). Ahhoz 2 SDRAM IC fog csatlakozni dual modban :)).

Udv.: lkadar.

(#40) Atomixx válasza lkadar (#39) üzenetére


Atomixx
tag

:C 89C52,ISD4004-hez értesz?

<~>

(#41) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Kicsit erős merevlemeznek titulálni ezt a cuccot mivel ezt ha kiveszem a gépből elfelejt mindent, mint az anyósom! :DDD;]

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#42) Loha válasza Hun'reeth (#41) üzenetére


Loha
veterán

16 óráig nem :)

(#43) L3zl13 válasza Hun'reeth (#41) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem felejti el, mert az akksi a kártyán van...

Aki hülye, haljon meg!

(#45) Loha


Loha
veterán

Nekem az nem tetszik, hogy kell neki egy PCI slot, egyébként SZVSZ nagyon jó ötlet, ezt a desktop piacra bevezetni.
Azt aksit kis trükközéssle szerintem simán ki lehet cserélni, a mobiltelefonoknak is általában 3 pólusó csatlakozója van, amire szerintem elég ráforrasztani egy ilyen csatlakozót és kész is...

Sata I vagy Sata II-es csatolófelülete van?
Milyen rammokat tud kezelni? ECC-t ismeri?
Elvileg elég kellene hogy legyen DDR200 vagy DDR266-os ramm is ami elég olcsón beszerezhető...

Internetkávézóba tökéletes lenne, mert úgy is folyamatosan mennek a gépek, pár GB tárkapacitás elég, és bármi gond esetén gyorsan vissza lehet írni rá az image-t.

Meg ami még eszembe jutott:

Aki mondjuk most vált, DDR2-re és nincs kedve potom pénzért eladni a DDR ramjait, fogja vesz egy ilyet és már is lehet image driveként használni...

Vagy aki sokat photoshoppol, és mondjuk NF2-je van, és nem nagyon tud több rammot belerakni különböző okok miatt, fog egy ilyen kártyát, ás telepakolja jó olcsó DDR266-os rammokkal, aztán a scratch disk mehet rá....

[Szerkesztve]

(#46) L3zl13 válasza Kalandor (#44) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Lehet, hogy meg is van. (Remélem.)

De egy áramszünetnél, vagy áramtalanításnál az nem segít.

Aki hülye, haljon meg!

(#47) Hun'reeth válasza Loha (#42) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Annyi ideig még én sem felejtek el semmit ;)
.
.
.
Hol a cavingtonom??? :F:U
;]

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#48) Rez_Grof válasza ngabor2 (#18) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Szépen meg kell csinálni egy átalakitot, hogy az USB-ról vegyen magának kaját, mert azt mindig áram alatt tartja a gép. :DDD

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#49) Rez_Grof válasza shift+ő (#38) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Jaja minden leállásnál pikpak indit egy ghostot biztonság esetére.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#50) Esmein válasza Rez_Grof (#48) üzenetére


Esmein
nagyúr

Kivétel mikor nem. Áramszünet hopszvéletlenkikapcsoltamatápotszünet.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.