Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dabadab


dabadab
titán

Felismerte vki, hogy milyen nyelven van ez a fuggveny?...

DRM is theft

(#2) velizare


velizare
nagyúr

szerintem ennél sokkal megfelelőbb egy 2-3 sornyi versidézet. visszafejtésileg az a 20-30 karakter garantáltan kellően hosszú ideig fekteti meg a jelszótörő cuccokat. :DDD pár verset meg mindenki tud kívülről. :P

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#3) igi válasza dabadab (#1) üzenetére


igi
aktív tag

Hát ez biza Visual Basic :))

üdv:igi

this is the beginning of a beautiful friendship

(#5) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Ezzel a kis függvénnyel Moore uraság töredékére csökkentette a variációk számát, meggyorsítva a bruteforce-os kódtörést. :F

Aki hülye, haljon meg!

(#6) ody42


ody42
senior tag

erről már Kevin Mitnick könyvében is olvastam, ennyit a hírről...

(#7) samson


samson
tag

Ezt a technikat en mar evek ota hasznalom.

(#8) WN31RD válasza L3zl13 (#5) üzenetére


WN31RD
addikt

Ha jól számoltam, kb. 15 karakter kell ebből a jelszóból, hogy egy 8 karakteres kisbetű/nagybetű/szám jelszónak megfelelő erősségű legyen.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#9) Cheng


Cheng
csendes tag

Csak gratulálni tudok Karl Moore úrnak, akinek ''FANNNTASSZTIKUS'' találmánya megváltoztatja a világegyetemet. Title: :C
Kb. 1970 óta használnak ilyen cumókat a rendszergazdák.

(#10) dabadab válasza velizare (#2) üzenetére


dabadab
titán

Az a baj, hogy a versekhez rettento rossz memoriam van - ugy nagyjabol meg tudom oket jegyezni, de hogy minden szavat (ill. minden karakteret, plane) pontosan megjegyezzem... :(

DRM is theft

(#11) Goose-T


Goose-T
veterán

Na ennek a Moore-nak is rettentô sok szabadideje lehet, hogy ilyen hülyeségekkel múlatja az idejét. A Windows NT-kben pedig már ezer éve meg lehet adni korlátozásokat a jelszóváltoztatásra, pl. nem lehet az utolsó x jelszó egyike sem, min. y karaker hosszú lehet, stb.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#12) faster


faster
nagyúr

2-3 éve mi is csináltunk valami hasonló jelszógenerátort webes usereknek. Nem értem én sem, mi ebben az új.

(#13) L3zl13 válasza Goose-T (#11) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ha figyelmesen elolvasod a cikket ez a script nem ez helyett, hanem ez mellett használandó.


Aki hülye, haljon meg!

(#14) L3zl13 válasza faster (#12) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Igen, pont ez a lényeg.
Elég ciki, ha egy admin, aki jelszókorlátozásokat vezet be a kritikus adatok védelme érdekében nem képes összeütni egy hasonló scriptet valamilyen nyelven. :(

Aki hülye, haljon meg!

(#15) freya


freya
aktív tag

Na de kinek volt a fantasztikus ötlete egy jpeg screenshotként felrakni azt a pár sort? :))))

(#16) WN31RD válasza freya (#15) üzenetére


WN31RD
addikt

Észre sem vettem...
ROTFL :DD

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#17) csabika25 válasza L3zl13 (#5) üzenetére


csabika25
aktív tag

Azért ha feltételezünk egy 8 karakter hosszú jelszót, ami mondjuk csak kisbetűkkel van írva, még mindig 8^24 lehetőség van, ami kellően hosszú ahhoz, hogy inkább jelszókönyvtárakkal próbálkozzon az ember.:)

''Isten fut Windows alatt''

(#18) csabika25 válasza freya (#15) üzenetére


csabika25
aktív tag

Könnyen beszél az, aki még nem próbált programkódot betenni a PH szerkesztőségi felületén.:DD

''Isten fut Windows alatt''

(#19) WN31RD válasza csabika25 (#17) üzenetére


WN31RD
addikt

8^24 helyett szerintem inkább 26^8 :)

Szerk.: És akkor a cikkben leírt módszerrel készült jelszónak kb. 12 karakterből kell állnia, hogy egy 8 kisbetűből álló véletlenszerű jelszóval egy szinten legyen.

[Szerkesztve]

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#20) Bgs válasza csabika25 (#17) üzenetére


Bgs
senior tag

Nem egeszen... a fenti moore script 8 karakterre 5.2*10^6 lehetoseget ad, ami ugyebar joval kisebb, mint az alfanumerikus 1.28*10^14. (tobb mint 8 faktorral!)

Bgs Kek modolt farmer, SMP bicska, spam taszito ing, integralt karora, personal firewall gatya, antisztatikus zokni, 5 sec alatt rebootolhato cipo.

(#21) Bgs válasza WN31RD (#19) üzenetére


Bgs
senior tag

Hmmm... most akkor mennyi is?

karakterek (kicsi es nagy) + 10 szamjegy

Akkor az 62 karakter. 8 karakter eseten ez 62*8=2.18*10^14

(Ezzel egyben pontositom az elozo hozzaszolasomat is :) )

Bgs Kek modolt farmer, SMP bicska, spam taszito ing, integralt karora, personal firewall gatya, antisztatikus zokni, 5 sec alatt rebootolhato cipo.

(#22) Szőrös  válasza Bgs (#21) üzenetére


Szőrös 
veterán

ő ezt csak a kis karakterekre értette.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#23) WN31RD válasza Bgs (#21) üzenetére


WN31RD
addikt

''karakterek (kicsi es nagy) + 10 szamjegy''
Igen, de csabika25 a #17-ben csak kisbetűkből álló jelszót említett.

[Szerkesztve]

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#24) Adi


Adi
senior tag

A unixos pwgen is ezt csinalja, csak kicsit hosszabb ideje. Jo reggelt. :(

ldm start-reconf primary

(#25) csabika25 válasza WN31RD (#19) üzenetére


csabika25
aktív tag

Igen, én vagyok a hülye. Még reggel van...:(

P.s:
- Tévedni emberi dolog. - mondta Ádám és eldobta az almacsutkát.
- Tévedni emberi dolog. - mondta Éva és felvette a kígyóbőr cipőt.
- Tévedni emberi dolog? - tűnődött el Isten és kiűzte őket a Paradicsomból.

Sőt:
Tévedni emberi dolog! Mondta a sündisznó, és lemászott a drótkeféről.

''Isten fut Windows alatt''

(#26) csabika25 válasza Adi (#24) üzenetére


csabika25
aktív tag

Szerintem ezt a cikk írója is tudta (mivel szóltam neki:) ).

''Isten fut Windows alatt''

(#27) csabika25


csabika25
aktív tag

Szabó kolléga üzeni:

Peremfeltételek: 26 (21+5) betűs angol ABC, a blnOnVowel=True/False (a magán és mássalhangzók váltakozása) miatt a |magánhangzók-mássalhangzók|<=1

8 karakteres random jelszó lehetséges száma: 26^8=2*10^12

A Moore algoritmus által generált jelszavak száma (a peremfeltételeknek megfelelően) legyen annyi, mint a 8 karakteres random száma: 21^6*5^6=1,34*10^12 vagy 21^6*5^7=6,7*10^12.

Egy ilyenből vagy egy 12 vagy egy 13 karakteres jelszó ér fel a 8 karakteres random jelszóval.

''Isten fut Windows alatt''

(#28) Bgs válasza csabika25 (#27) üzenetére


Bgs
senior tag

Meg annyi sem, ugyanis nem 21 massalhangzobol vallogat, hanem csak 17-bol...

Bgs Kek modolt farmer, SMP bicska, spam taszito ing, integralt karora, personal firewall gatya, antisztatikus zokni, 5 sec alatt rebootolhato cipo.

(#29) csabika25 válasza Bgs (#28) üzenetére


csabika25
aktív tag

Ezért írtuk, hogy a peremfeltételek mellett. Szegény Áron már háromszor számolta ki az eredményt, amikor észrevette, hogy még kevesebb a mássalhangzó.:)

''Isten fut Windows alatt''

(#30) velizare válasza dabadab (#10) üzenetére


velizare
nagyúr

nem azt mondtam, hogy arany jánostól a toldi összes legyen a jelszó, hanem azt, hogy 1-2 sora. mondjuk ami tetszik belőle. :P

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#31) L3zl13 válasza velizare (#30) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ezzel sokat érsz olyan helyeken, ahol maximalizálva van a jelszavak hossza... :U

Aki hülye, haljon meg!

(#32) csabika25 válasza velizare (#30) üzenetére


csabika25
aktív tag

Ég a napmelegtől kopasz tyúk szarja/Toldi retkes tökét igencsak vakarja.:))

''Isten fut Windows alatt''

(#33) velizare válasza L3zl13 (#31) üzenetére


velizare
nagyúr

a titkárnős példára gondoltam jelenleg. aki rendszergazda, vagy ehhez közeli állásban dolgozik, annak előbb-utóbb úgyis kifejlődik néhány ilyen célokra használatos agynyúlványa :DDD szal nem ott van a gond. a mezei lúzör felőli oldalon a windoze nem nagyon szokta korlátozgatni a jelszóhosszúságot egy ésszerű határon bellül. és egy ilyen Himnusz-strófát, hogy ''Szánd meg Isten a magyart/Kit vészek hányának'', már csak az archaizálásai miatt sem nagyon fog mással feltörni, csak brute force-szal. legalábbis ki az a marha, aki az archaikus meg a tájszavakat is berakja a szótárába?! :DDD

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#34) velizare válasza csabika25 (#32) üzenetére


velizare
nagyúr

fizikuséknál:
''zúg az éji bogár, sebessége vénull
F erővel hat rá a fal, azután elnémul...'' ;]
etecera, etecera

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#35) BobMaster


BobMaster
senior tag

Most már az is része lesz a Moore törvénynek, hogy ''a jelszavak hossza évente megduplázódik'' ??:D

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#36) HSNet válasza velizare (#34) üzenetére


HSNet
aktív tag

Nem baj ha ezt beteszem aláírásnak? vagy 5 percig röhögtem rajta:DDD

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#37) tomcs válasza HSNet (#36) üzenetére


tomcs
őstag

keress ra, van belole tobb is.

amugy jo 5let ez a jelszogeneralosdi, egeszen addig amig ugy igazan el nem terjed... mert akkor mar megeri ''specializalodni'' a toresere

mondjuk fene tudja, aki bruteforce pl elegge sokretuen hasznalatos ''technologia'', sulis mailcimem anno nekem 6 karakteres azonositoval keszult, es szepen kaptam 1 ures fiokot. csoporttarsame akinek a neve elegge 4 betus meg egybol 1 csomo spamet. hat igen, a nagyobb mailszerverek ismert cimek...

(#38) ollie


ollie
MODERÁTOR

bazz, esküszöm aszittem, valami földrengető felfedezésről van szó, azt valami szutymák függvény, amire bárki 5 perc alatt rájön...

***

(#39) velizare válasza HSNet (#36) üzenetére


velizare
nagyúr

nyugodtan, public domain a forrás... (át)költő ismeretlen :P

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.