Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szasza_xp


szasza_xp
senior tag

bin Laden lesz az első vevő ? A hírszerkesztő rohadtul ráér., mi ebben a hír?

“A jövőnk ködén nem látunk át, de néha talán jobb is..” by Youkai

(#2) HiperG


HiperG
addikt

LOL :C

(#3) zsiga667 válasza szasza_xp (#1) üzenetére


zsiga667
addikt

Ebben az a hír, hogy a Föld lakosságának 1/6-a muzulmán...

(#4) zOzOO


zOzOO
tag

Legalább tudom majd, merre sasoljak, amikor az amcsik megunják az arabokat és küldik nekik az atomot

Inveniam viam aut faciam ("I will either find a way or I shall make one.")

(#5) szasza_xp válasza zOzOO (#4) üzenetére


szasza_xp
senior tag

Á csak a telefonban van 1/2 kg plasztik aztán egyszerre robbantják az öszeset egy kör SMS-ben :D

“A jövőnk ködén nem látunk át, de néha talán jobb is..” by Youkai

(#6) zsiga667 válasza szasza_xp (#5) üzenetére


zsiga667
addikt

:DD:C

(#7) zOzOO válasza szasza_xp (#5) üzenetére


zOzOO
tag

Ott a pont, ilyen egyszerü dolog eszembe se jutott volna

Inveniam viam aut faciam ("I will either find a way or I shall make one.")

(#8) csiga997


csiga997
őstag

El se tudjátok képzelni, hogy egy muszlimnak ez milyen fontos dolog. A maláj kolegáim biztos ráizgulnak majd... :D

(#9) twollah


twollah
nagyúr

Tovabbra is nagy uzlet a vallas.

Kivancsi vagyok mikor jonnek ki az elso kereszteny vallasra alapulo mobilok.

(#10) Yaye válasza szasza_xp (#1) üzenetére


Yaye
őstag

Ha iszlám akkor Bin Laden igaz? :( :( :( Elég szomorú hogy miközben ezerrel üldözzük az antiszemitizmust és a rasszizmust, mert az ugye maga a Gonosz, közben az ilyen ostoba sztereotípiák -gyakorlatilag vallási alapú diszkrimináció- zavartalanul burjánozhatnak. Ezért tuti nem szól be a moderátor. Bezzeg...

Hogy miért hírérték? Lehet hogy sokaknak bazi nehéz elképzelni, de egy muzulmánnak _tényleg_ fontos az ima, kultúrájának és identitásának szerves része. Erre eddig nem figyeltek a mobiltelefóniában. És persze biztos nem elhanyagolható a marketingértéke sem ennek az apró figyelmességnek.

[Szerkesztve]

(#11) Yaye válasza twollah (#9) üzenetére


Yaye
őstag

Könnyen lehet hogy már készülnek. De miért ne? Ez az igény sem alábbvaló mint hogy mp3at hallgathass vagy hogy fényképezhess, egyik sem épp magától értetődő egy telefonnál. Mégsem érzi senki piszkos üzleti praktikák áldozatának magát akinek ilyen telója van. Mindig csak a más hülyesége tűnik természetellenesnek.

(#12) szasza_xp válasza Yaye (#10) üzenetére


szasza_xp
senior tag

Bocs, ha megbántottalak, ott volt a vigyor :D
Ha félre értetted, még 1* bocsi!
Ja amúgy semmi bajom semmilyen vallással, csak ezt a hírt kicsit feleslegesnek érzetem egy ''keresztény országban'' Azért is írtam oda, hogy ráér a hírszerkesztő.
Béke

“A jövőnk ködén nem látunk át, de néha talán jobb is..” by Youkai

(#13) ebx


ebx
aktív tag

Piaci szemponból nem is olyan rossz húzás az LGnek

Akkor lenne cikis, ha egy adott szolgáltató kizárólag ilyen telókat ajánlana egy keresztény országban. Különben nem muszáj megvenni.

For every complex problem, there is a solution that is simple, neat and wrong.'' H.L. Mencken

(#14) Yaye


Yaye
őstag

Kicsit eltöprengtem és rájöttem hogy marhára nem értem ezt az egészet, vagy a cikk hülyeséget beszél...

''Az úgynevezett Kibla-kijelző az aktuális földrajzi hosszúság, szélesség, illetve város meghatározása révén informál a muzulmánok szent helyének irányáról''

Hogy mi? A hosszúság-szélességből hogy a túróba állapítja meg a teló hogy merre fordulok vele!? :F Odáig oké hogy a bázisállomástól tudja hogy _hol_ vagyok, de hogyan állapítja meg az _irányt_? Hacsak nem építettek bele egy rendes, valódi iránytűt is, ami a földrajzi hellyel együtt már tényleg megadja Mekka irányát. Ha viszont az utóbbi a helyzet, akkor miért ne működhetne a teló rendes, átlagos iránytűként is? Vagy épp lehetne bővíten ia listát hogy ne csak Mekkát mutassa hanem ezer minden mást is. Ez így már éppenséggel nem volna haszontalan sokszor, egy kvázi-gps...

(#15) Yaye válasza szasza_xp (#12) üzenetére


Yaye
őstag

Engem nem bántottál meg, nem vagyok muszlim. :) De ha az lennék, alighanem morcosan néztem volna, a szmájli azért még nem biankó engedély bármire.. No offenz, és persze písz (csak szépen, jól, magyarul :) ).

(#16) HiperG


HiperG
addikt

Nem flamelni akarok, de manapság a vallás ugyanúgy üzleti fogás mint minden más....
Egyébként meg ateizmus-materializmus rulz :C :DD

(#17) HiperG válasza Yaye (#14) üzenetére


HiperG
addikt

A képen is egy iránytűt látsz...

(#18) divot válasza HiperG (#16) üzenetére


divot
veterán

Az is vallás.

(#19) HiperG válasza divot (#18) üzenetére


HiperG
addikt

A semmit is meg kell vallani :)

(#20) Yaye válasza HiperG (#17) üzenetére


Yaye
őstag

A képen csak egy szérózsa és egy nyíl képét látom. Fene tudja hogy ez valójában mi. Lehet hogy csak egy háttérkép, lehet hogy iránytű, de az is lehet hogy a nyíl mutatja Mekkát. Akár iránytű, akár mekkamutató, szvsz nem működhet úgy ahogy a cikkben írják, beépített valódi iránytű nélkül (legalábbis utóbbiról nem esik szó).

Van akinek rulz van akinek nem. Bár a materialisták általában hevesen tiltakoznak, de szerintem Divotnak nagyjából igaza van.

(#21) HiperG válasza Yaye (#20) üzenetére


HiperG
addikt

Az iránytű akár még jól is jöhet, vallásosságtól függetlenül is...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.