Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) munky


munky
őstag

király, most álltam át nagy nehezen PCI-E és már lassan jön is a követekző változat... :(((

(#2) Rover623


Rover623
félisten

A PCI Express 2.0-s változatának legfontosabb újításából is elsősorban a videokártyák profitálhatnak, a csúcsmodelleket, illetve az olyan típusokat is beleértve, melyek a rendszermemória egy részét foglalják le képpufferként.
AMD prociknál lesz egy kis gebasz...:U

primus inter pares

(#3) Csepy


Csepy
senior tag

Szépen fejlődik a szabvány, de egyelőre arra vagyok kíváncs, hogy egyáltalán az 1.1-es mikor szorítja már ki a PCI-t. Az is már ~10 éves.

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#4) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Szerintem ez is lassan fog csak elterjedni....

"Csak úgy mondom"

(#5) VR6-Fan


VR6-Fan
veterán

''hogy a csatolón keresztül nyújtható maximális teljesítményt is megnövelik, így megfelelő betáplálás esetén a PCI Express aljzat akár 250–300 wattos bővítményeket is elláthat energiával.''
azt a rohadt :Y :Y !!! megprobáklnak valamit hosszú távra kiadni? (végre...)

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#6) LordX válasza Rover623 (#2) üzenetére


LordX
veterán

Miért is? Mintha jelenleg nem működnének ezek a mostani AMD procikkal..

(#7) LordX válasza munky (#1) üzenetére


LordX
veterán

Mivel kompatíbilis, ezért nem mindegy?

(#8) Balinov


Balinov
félisten

250-300W,te jesszusmárja! :Y ezek tudnak vmit előre.. :(

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#9) VR6-Fan válasza Balinov (#8) üzenetére


VR6-Fan
veterán

hát szerintem nagyon hosszú távra terveznek....(8800GTX 160W fogyasztás, de 90nm stb szal...)

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#10) REDeath


REDeath
őstag

''sávonként 2,5 Gbps sávszélességű, legfeljebb 10 méter hosszú kábelek segítségével ezentúl nemcsak alaplapi foglalatba kerülhetnek PCIe-bővítmények, hanem szabványos külső csatolású eszközök is megjelenhetnek''

A külső VGA-k kora :R (persze eddig is voltak, csak ugye otthonra nem sűrűn vesz az ember Quadro kártáykat... )


csak nehogy ezután 2 ház kelljen :D egyik a normál, másikban meg csak videókártyák lesznek :) bár ez sem olyan nagy hülyeség ~300W :D

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#11) sekli válasza Balinov (#8) üzenetére


sekli
addikt

rá lehet kötni az egyik gép PCI Express csatolójára egy másik gépet...:)

(#12) Balinov válasza VR6-Fan (#9) üzenetére


Balinov
félisten

nekem is az ugrott be,hogy nem a gf8xxx vagy az R600 családra szabják a sávszélesség és fogyasztásparamétereket.mondjuk ez nekünk,usereknek csak jó.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13) Oliverda válasza Balinov (#8) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem a PCI-SIG szerződést köthetett valamelyik nagyobb áramszolgáltatóval. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#14) Balinov válasza sekli (#11) üzenetére


Balinov
félisten

na ja,ez is egy lehetőség,majd 5 év mulva,mikor olyan cuccom lesz,amiben pci-e 2.0 lesz,jólesz majd az asszony netezős c2d-s gépét elhajtani egy tápról... :D :D :D

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#15) Ste válasza Balinov (#8) üzenetére


Ste
addikt

eléggé brutális az biztos
egy komolyabb rendszer áramfelvétele csak a vga részéről
vajon a lapok hogy fogják ezt bírni?

(#16) Xpod


Xpod
addikt

Nem rosszak a sebesség adatok, de azért az energiafelhasználás csökkentését nem nagyon segítni elő. Ha van lehetőség nagy áram felvételére, akkor azt a gyártók ki is fogják használni. :(((

Vajon mikor lesz majd elég, egy közepes konfig elltásához, egy 200-300W-os táp? Erre egyellőre nem sok látok.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#17) sekli válasza Ste (#15) üzenetére


sekli
addikt

legfeljebb egy picit vastagabbak lesznek az erek...:DDD

(#18) Loretto válasza Balinov (#8) üzenetére


Loretto
veterán

Nekem is ez tűnt fel, nameg ha valami tényleg annyit is fog enni, a mostani ''kályha kártyák'' csak ''pislákoló gyertyafények'' lesznek...

Soirée...

(#19) zsiga667 válasza Xpod (#16) üzenetére


zsiga667
addikt

''Vajon mikor lesz majd elég, egy közepes konfig elltásához, egy 200-300W-os táp? Erre egyellőre nem sok látok.''
Szerintem közepes konfigom van, és egy 330W-os táp kényelmesen elviszi úgy hogy még sose ment 60%-os terhelés fölé. ;)

(#20) tkazmer


tkazmer
addikt

Csodás, lehet venni új alaplapot....

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#21) jakewyler


jakewyler
senior tag

Na szerencsém van egyszer az életbe informatika terén,mert pont most akartam venni pcie-os lapot meg karit,de akkor már megvárom a 2-est :D
Mikor fognak megjelenni ezek lapok?(kb)

(#22) Kriza válasza jakewyler (#21) üzenetére


Kriza
őstag

Úgy gondolod, hogy az 1-es nem lesz elég Neked??? :U Mit akarsz azzal a géppel??? Rakétaröppályát számolni a NASA-nak? :P
szerk: :DDD

[Szerkesztve]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#23) Daweee válasza jakewyler (#21) üzenetére


Daweee
őstag

A bearlake-ek majd valamikor tavasszal jöhetnek ki, de akkor egyúttal vehetsz akkor valószínűleg dupla-aranyárban mért DDR3 RAM-okat is...
Szerintem egyelőre teljesen fölösleges ilyenre építeni hacsak nem 8950gx2-t akarsz quad SLI-be tenni :DDD

[Szerkesztve]

(#24) jakewyler válasza Kriza (#22) üzenetére


jakewyler
senior tag

nem egy évre akarok vásárolni gépet ;) szal inkább kivárom a 2.0-ást lapokat :U :D

(#25) grabber


grabber
addikt

Ezzel a csatlakozóval nem fog többe kerülni az alaplap?A gyártóknak nem jelent többlet kiadást?

(#26) Daweee válasza grabber (#25) üzenetére


Daweee
őstag

nem hiszem hogy különösebben megdobja az árát az alaplapnak... A bearlake eleinte meg egyébként sem 2 fillér lesz tehát az a pár ft észre sem vehető amibe ez kerül...

(#27) jakewyler válasza grabber (#25) üzenetére


jakewyler
senior tag

hát gondolom, hogy amikor megjelenik nem lessz a legolcsóbb :U

(#28) xpsec


xpsec
csendes tag

Ahogy elnézem, beindul hamarosan a kompresszoros vga hűtő biznisz is :D :D :D

(#29) Foglalt név


Foglalt név
addikt

Ahogy nézem megint mindenki a lényegét fogja meg a dolognak...
Nekem a 300W-ban az nem szimpatikus, hogyha ilyen a szabvány, akkor ilyenre tervezik a lapot, ez gondolom dob a költségeken. Nem lenne egyszerűbb, ha annak a szűkebb rétegnek, akinek ekkora kártyája van kéne bedugni még egy csatlakozót, minthogy mindenki fizesse meg az árát?
A másik. A sávszélesség jó dolog. Így az alsó szegmensben egy ddr3mas memóriával egész pofás megoldásokat lehet csinálni. Mert ugye az gondolom látszik, hogy egy ilyen felépítésnél jelenleg inkább a memória 9GB/s-es értéke lesz a szűk keresztmetszet :)

(#30) Rover623 válasza LordX (#6) üzenetére


Rover623
félisten

Mintha jelenleg nem működnének ezek a mostani AMD procikkal.
:Y
Hol vannak ''jelenleg'' 2.0-ás PCI-express rendszerek...?:DD

Komolyra fordítva: próbáld magad elé képzelni (akár le is rajzolhatod, én is úgy csináltam;)) a CPU-NB-RAM-VGA négyes blokkvázlatát az AMD-nél és az Intelnél...aztán gondolkozz el rajta...:DDD


[Szerkesztve]

primus inter pares

(#31) lolee válasza Rover623 (#30) üzenetére


lolee
tag

Ja, a izé miatt nem?

Aki sokat lát, az keveset ért... (The man who wasn't there )

(#32) EQMontoya


EQMontoya
veterán

hmm... manapság a pci-e csati ugye max 75w-ot ad le, de azt az alaplapon küldjük át... nah most felvetődött bennem a kérdés, hogy ha az alaplapon csinálunk olyan áramkört, amely 300w továbbitására alkalmas, akkor nem fogunk-e magából az alaplapból is kazánt csinálni? :U

Same rules apply!

(#33) k.t.a.


k.t.a.
senior tag

Jól veszem ki a cikkből, hogy a 2.0-ba bele lehet majd rakni a régi cuccokat is? Mert akkor ez legalább egy pozitívum.

(#34) Konflikt válasza lolee (#31) üzenetére


Konflikt
addikt

:D

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#35) Thomas1 válasza EQMontoya (#32) üzenetére


Thomas1
őstag

Én is pont ezen gondolkodtam a cikk olvasása közben. :F

Ha ennyit eszik egy kártya, akkor nem egyszerűbb már ebbe egy külön a tápból jövő tápkábelt beledugni, mint ahogy most is van? Így ez a 300W szépen átáramlik az alaplapon, valami nem túl szolíd méretű csatornán, és szinte átégeti a nyákot. Bonyolítás, mint mindíg, csak hogy több pénz csússzon ki az userek zsebéből.
Inkább kezdhetnének valamit a kihasználatlan PCI-E x1-x4-es csatik kihasználatlansága ellen. :U

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#36) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Ezazz cserélgessünk minden hülyeséget, amíg már semmi nem lesz kontabilis semmivel :((( :W

All Black...

(#37) Foglalt név válasza Rover623 (#30) üzenetére


Foglalt név
addikt

Konkrétan hol a baj? Van egy 16G-s dedikált link a chipsetig, onnan egy 40G-s ht3.0 a prociig, onnan meg egy dedikált link a dd3-ig. A processzor memóriavezérlőjét nem ismerem, de gondolom képes arra, hogy ne 100% használt mellett engedjen át adatot a mem-ht között. Most még ugye osztottan vannak a magok, tehát gondolom van vlmi crossbar-szerűség, bár ez ha jön a közös l3 cache még akár változhat is :U

(#38) Male válasza Thomas1 (#35) üzenetére


Male
nagyúr

Ezt a részét nem tudom én se felfogni, hogy miért jó... majd raknak az alaplapra egy újabb kiegészítő tápcsatit (a jelenlegi biztosan nem lesz elég), végigvezetik a lapon a PCIe slotig, át a VGA-ra... ahelyett, hogy ugyanezt a tápot egyből a VGA-ra csatlakoztatnák. Zseniális elgondolás ;]

A másik, hogy ismét emelik a sávszélességet (mintha szükség lenne rá...), de a késleltetéssel nem csinálnak semmit (vagy csak nem beszélnek róla :F ). Így továbbra se fogják kedvelni pl a hangkártyák a PCIe csatlakozót... (amennyire tudom, ez a fő problémájuk a hangkártyagyártóknak).

(#39) dezz válasza Rover623 (#30) üzenetére


dezz
nagyúr

Azt hiszem, félreértetted azt a mondatot. Nem a direkt main-ram-hozzéférés az újdonság, az az 1.1-ben is volt, ezt használják ki az Nvidia ''TurboCache''-es (ATI-nál nem tudom, hogy hívják) kártyái, amiken csak a frém-buffereknek van mem, a többit a main-ramból foglalja. És én speciel nem hallottam semmi gondról A64 procik esetén vele.

Stalker-2572: DE.

[Szerkesztve]

(#40) #65675776 válasza Rover623 (#30) üzenetére


#65675776
törölt tag

Időbe tellett megtalálni a hsz-odat, amiben anno az ''FSB-e a HT'' vitasorozat közben linkelted ezt a képet a HT állomás lehetséges üzemmódjairól: [link] Maga a hsz: [link]. Szóval annyira nem problémás a dolog, maga a HT nagyon alacsony késleltetésű (ezért is szeretnek rá FPGA-t tervezni, amióta erre lehetőséget ad az AMD a HTX slot illetve maga a procifoglalat révén) és gyakorlatilag transzparenssé válhat. A Te beleid is kanyarognak, de egy csepp higany a sörödbe/borodba/kóládba utat tör magának pillanatok alatt. :D


Én a PCI SIG helyében még csökkentettem volna a foglalatból bevihető teljesítményt, ez az emelés ugyanis egyáltalán nem ösztönöz a fogyasztás visszafogására, sőt.


dezz: HyperMemory. Ráadásul az IGP-k ~100%-a rendszermemóriát használ.

[Szerkesztve]

(#41) Cs_Laci


Cs_Laci
senior tag

Egyszer érteném meg minek erőltetik így a sávszélességet.16 giga/sec vidkarinak még belépőszinten is vicc lesz, mire ez a szabvány elterjed! Vagy növeljék meg rendesen, vagy inkább tényleg a hozzáférésen dolgozzanak. Amire tervezik kicsi, minden másra sok.

Egy 9600-as radeon mem sávszéle 10 giga/ sec felett volt, egy 8800 meg valahol 86,4 Giga/ sec sebességgel cseveg a memóriájával. Ezek után biztos is, hogy a rendszer 16Giga/ sec memóriája lesznek szorulva, ami ráadásul még csak elméleti... Ezt a mai modulok nem nagyon tudják.

Más perifériának meg feleslegesen sok.

A 250-300W meg.. Én is inkább rákötném a VGA-t a tápra, minthogy az alaplapomon kelljen keresztülkergetni ez a csöpp kis teljesítményt.

Az egyetlen értelmes újdonsága a 10m. Amivel meg ténylegesen el lehet majd adni:

Ezt vedd meg, 2x gyorsabb, mint az ósdi elavult PCI-X

De mindegy, új szabvány, új lapok.
Egyetlen előnye, hogy visszafele kompatibilis..

[Szerkesztve]

(#42) Thomas1 válasza Cs_Laci (#41) üzenetére


Thomas1
őstag

Kompatibilis visszafelé is, még az lenne szép dolog, ha nem lenne. Ez a sávszél valóban kevés csak frame bufferrel ellátott karikhoz, de szerintem aki ilyet használ, vagy integráltat, az nem akar a legújabb direktiksztizescsilivilisédernégyes játékokkal játszani, ezért asszem a 16 Gb elég lesz nekik. Persze az is igaz, hogy még a mai ramok ettől messze vannak. Nem'tom pontosan mennyi most a DDR2-1066 ramok sávszélessége.... :U

És az PCI-E vagy PCI-EX, a PCI-X az más.

Szerk: közben látom javítottad. :)

[Szerkesztve]

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#43) dezz válasza Cs_Laci (#41) üzenetére


dezz
nagyúr

A minden másba beleszámoltad a GPU alapú fizikát, és egyéb GPGPU alkalmazásokat is? ;)

Thomas1: persze, az ilyen kártyák a sub-low-end. :D

[Szerkesztve]

(#44) LordX válasza Rover623 (#30) üzenetére


LordX
veterán

Szerintem nézd meg hogy mi az a Turbocache és a Hypermemory (utóbbi egyébként minden Ati kártya esetén megy az egyik Catalyt óta..). Mindekettő megy AMD alapú rendszerben, semmi bajuk.

(#45) Savage5 válasza #65675776 (#40) üzenetére


Savage5
senior tag

''Én a PCI SIG helyében még csökkentettem volna a foglalatból bevihető teljesítményt, ez az emelés ugyanis egyáltalán nem ösztönöz a fogyasztás visszafogására, sőt.''

Sőt... Arra ösztönzi a népet, hogy vegyen ilyet: [link]. :(((
Valami hátulütője mindennek van... Remélem, ez is csak valami kacsa lesz és nem fogják odapingálni az új szabvány mellé, hogy ajánlott tápegység: 500-600W.
Mindenesetre reménykeltő, hogy próbálnak előretervezni, de akkor is fogtam a fejem a 300W-nál...

...

(#46) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Na ez az amire abszolúte nem volt szükség.
A külső csatlakozású eszközöknek volna talán értelme, ha lennének.

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#47) EasyR


EasyR
tag

ez elég érdekes!
több gondolatom is támadt:

1.
belegondolt már valaki abba, hogy ez lehet alternatívája az USB csatlakozásnak is?
pláne úgy, hogy 250-300w-ot át is pumpálhat a külső eszközbe!
(persze, kellenek majd hozzá ''eszközök'' is)

2.
lehetséges, hogy egyes tápgyártók már tudtak erről valamit, ezért jelentik be sorra a 7-800, sőt 1000 w-os ''tápcsodáikat''

3.
ez felvet még egy dolgot: ha nagyon melegszik a gépünk (mert fog, ha 250-300w-ot átvezetünk az alaplapon + 1000w-os tápunk lesz + új, dx10-es vga), akkor lehet új házakat és új hűtési módokat tervezni, ráadásul jó hangos is lesz minden!
lehet, hogy erre kész van egy új szabvány? (nem az AMD DTX-re gondolok)

(túlságosan ''energiapazarlónak'' tűnik az egész pc mostanában! mondjuk nagyon jó dolog volt, hogy a core procik energifogyasztása csökkent)


4.
nagyon lerövidült egy-egy termék életciklusa: még csak most jelentek meg a 965-ös lapok, még ki sem forrták magukat és már jön az utód nyáron! ha most váltanék az új platformra, akkor egy fél év múlvá már el is mondhatom róla, hogy ósdi, elavult ! :Y

;

(#48) Peet


Peet
senior tag

Emberek megvaaaan kitaláltam! :D

Kell egy szimpla 16-32MB-os valami egyszerű passzív hűtéső VGA a gépbe amin elfut a azért még a Vista Aero (erre, illetve HD videokra optimalizálják speckó chipel), és ha az illető szeretne játszani vagy valamilyen grafikai progit futatni akkor a géphez kivülről hozzákötött hightech VGA-t egy kapcsolóval beröffent, majd megugrik a grafikai teljesítmény és a villanyóra fordulatszáma.
Ha este pedig lefekszik aludni, lekapcsolja a VGA-t majd a passzív gép szépen csendben töltöget.

(#49) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Több dolog is piszkálja a csőrömet: akár 300W teljesítményű kártya, ilyenből prsze több darab is egy alaplapra... Mennyi is az a 2kW-os táp? :))

Az a 300W teljesítmény mennyire fog fűteni egyetlen bővítőkártyt és nem csak a rajta lévő procire, memóriára gondolok, mert az általános dolog, sokkal inkább magára a nyákra... Azt hogy hűtik majd?

Ha már hűtés: tegyük fel, hogy az új formátum teret nyer magának, hogy a viharba rakom őket majd egymás mellé úgy, hogy a hűtésük kielégítő legyen, persze levegővel!

Viszont az az irgalmat nagy sávszélesség... iRAM... Ó, mama! :)

Ennek az új szabványnak annyi előnye azért biztosan van, hogy pl a DTX-szel karöltve lehetne nyomatni, az is kiforratlan, ez is, talán megérné, összemosni a kettőt...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#50) Drizzt válasza VR6-Fan (#5) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Na, ennek örülök... Kurvára zarav az a sok külső csatlakozó, bár csak addig, amíg kicsi a házam. ;]

I am having fun staying poor.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.