Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gericooper


gericooper
aktív tag

nem nagyon kéne már így mesterségesen életben tartani a K7-et szvsz. :(

(#2) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Azért szivesen összehasonlítanék egy ilyet egy nForce2-vel... :))

Aki hülye, haljon meg!

(#3) marso válasza gericooper (#1) üzenetére


marso
tag

mivel nincs középáras a64 kénytelenek.

(#4) vsz


vsz
tag

futok lecserélem az alaplapomat, hogy áp-tú-dét legyek csipszetügyileg :D

(#5) Keitaro


Keitaro
addikt

Én kíváncsi vagyok, szvsz még egy ideig új gép vásárlásnál úgy sem az A64 lesz az első gondolat a reális kategóriában.

(#6) robekri


robekri
addikt

Nforce2 kontra Via KT880!:C:C (ez kénö nagyo')

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#7) Attyo válasza vsz (#4) üzenetére


Attyo
tag

Én komolyan gondolkodom rajt, hogy lecserélem a mostani alaplapomat, meg a procimat is. A KT880-at néztem ki. A64-re nincs pénzem.
Mikor lesz kapható kis hazánkban a KT880?

(#8) Keitaro válasza Attyo (#7) üzenetére


Keitaro
addikt

Hát ha még be se jelentették rá az alaplapokat (köv napokban tele leszünk xy bejelentette a KT880-as alaplapját hírekkel, de már ideje volt :) )
Szal talán 2 hónap. Saccra. Vagy manapság már gyorsabban mennek a dolgok? :DD

(#9) Legolas


Legolas
senior tag

Ha jól emlékszem, IDE vezérlő terán mindig jobb volt a Via, mint az Nforce2. Ha memória kezelés ügyében javult, még az is lehet, hogy ez a chipset minden téren jobb az nforce2-nél. És ha ez így van, akkor én is futok lecserélni a lapomat!
Várjuk a tesztet: KT880 vs. Nforce2

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#10) L3zl13 válasza Legolas (#9) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Minden téren nem valószinű szerintem. Tuningolhatóságban nem valószinű, hogy veri az nForce2-t.
Mert ott FSB-től független az AGP/PCI sebesség.

Aki hülye, haljon meg!

(#11) Legolas válasza L3zl13 (#10) üzenetére


Legolas
senior tag

Ez igaz. Erről meg is feledkeztem!

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#12) eddie303 válasza gericooper (#1) üzenetére


eddie303
őstag

Muszáj, mert nem jelent meg még a Duron64 :)

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#13) intelfan


intelfan
aktív tag

Nektek nem recseg az SBlive és az SB128 a KT600+VT8237-es lapokkal?
Én most cseréltem le az SB128-am Live-ra emiatt, annyi változás történt hogy kevesebb helyen recseg a hang. :(((

Pedig jó lenne ez a KT880, csak ne VIA gyártmány legyen. :)

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#14) intelfan válasza eddie303 (#12) üzenetére


intelfan
aktív tag

Má megjelent. (Athlon 64 3000+)

[Szerkesztve]

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#15) DcsabaS


DcsabaS
senior tag

Sajnos nem derült ki a híradásból (és a VIA honlapján sem), hogy a KT880 mennyire kompatibilis a KT600-zal. Ezért azt lehet valószínűsíteni, hogy kissé módosítani kell az alaplapokat, ami késlelteti a bevezetését.

A sebesség valószínűleg gyorsul valamelyest, de túl nagy változásra nem számíthatunk. (Ha lesz KM880, az majd jelentősen profitál a második RAM csatornából.)

Érdekes viszont, hogy a KT880 maximum 8 GByte RAM-ot is képes lesz kezelni! (Lásd: [L]http://www.via.com.tw/en/k7-series/kt880.jsp[/L])

Kár, hogy a V-Link sebessége maradt 533 MByte/s (a VT8237-es déli híd tudna 1066 MByte/s-ot is, lásd a K8T800-at.) Hozhatott volna 1-2 százalék gyorsulást, és ha az északi híd miatt úgyis kell változtatni az alaplapon, akkor ez még belefért volna.

Még egy megjegyzés:
Az idén még biztosan több AthlonXP-t adnak el, mint Athlon64-ed, szóval aki az elkövetkező évben tervezi viszonylag olcsó és jó alaplapot venni, annak jó lesz.



[Szerkesztve]

(#16) Keitaro válasza intelfan (#13) üzenetére


Keitaro
addikt

Fura... KT266A+Live idehaza = no prob.
KT600+Live egy barátomnál = no prob.
Biztos az alaplap miatt van?

(#17) Erasmus válasza DcsabaS (#15) üzenetére


Erasmus
őstag

Biztosan nem kompatiblis, hiszen kétcsatornás memóriavezérlővel rendelkezik: a KT600-nál működő DIMM-layout itt nem megy.

izé,

(#18) DcsabaS válasza Erasmus (#17) üzenetére


DcsabaS
senior tag

Elmeletileg igazad van, a kérdés csak az, hogy a KT600-nál hogyan van megoldva a modulok illesztése, ugyanis akkor már VOLT szó 2-csatornás RAM vezérlőről, amit esetleg csak inaktiváltak.

(#19) intelfan válasza Keitaro (#16) üzenetére


intelfan
aktív tag

Epox lap de sehogy sem sikerült kiküszöbölni a problémát. :(
Pedig már mindent megpróbáltam. (hyperion/live driver-ek/windows reinstall/irq/slotcsere/via latency patch/meg valami sblive-os javítás a via chipkészletes lapokhoz)

[Szerkesztve]

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#20) LordX válasza DcsabaS (#18) üzenetére


LordX
veterán

Igen, volt pletyka róla, hogy duál lesz, de nem tették bele.
Szerintem nincs benne még inaktivált állapotban is (különben tuti kiadtak volna egy CE vagy hasonló reverziót, amiben engedélyezték).

Más: nF2 vs KT880: az nForce-nak nem a hiperjó memóriavezérlője a legnagyobb előnye, hanem az, hogy tudja fixen beállítani a PCI/AGP frekvenciát. A Via lapok nem. És ezért jobabb az nF2 tuningra. Viszont ha nem tuningolnék, tuti, hogy egy KT600-as lapot vettem volna (így utólag, akkor nem hidtem el, hogy ennyire gázos az nF2 IDE vezérlője..)

Megint más: Mondja már meg valaki, mi a halál az a HomePNA vezérlő?

[Szerkesztve]

(#21) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Remélem ez a dual csenel ddr lesz olyan jó mint az nf2, és akkor már tényleg jó csipszet lesz. Egyedül a fix agp/pci freki lesz ami hiányzik, de ha 400-as fsb-n rendesen le tudja majd osztani az fsb-t, akkor semmi probléma. :) A via eddig is nagyságrenddel jobb, stabilabb ide vezérlőt használt, majd meglátjuk...remélem lesz teszt itt a ph-n is. :U

(#22) Dassler válasza intelfan (#19) üzenetére


Dassler
őstag

Érdekes, a régi Epox lapomban (8KHA+) nekem is hasonló jelenség volt.:F Az utánna következő egy MSI, ugyanazzal a hangkártyával (SB 128) minden teljesen o.k. volt...

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#23) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Biztos, hogy lesz teszt, de ahhoz kell alaplap is, márpedig még egy komolyabb gyártó oldalán sem láttam, hogy bejelentették volna...

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#24) Sanya


Sanya
nagyúr

vajon mennyi lesz az ára?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#25) Dassler válasza Sanya (#24) üzenetére


Dassler
őstag

Sztem annyi, mint mondjuk egy nforce2, vagy nem sokban fog eltérni. Legalábbis remélem :D

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#26) Male válasza LordX (#20) üzenetére


Male
nagyúr

A HomePNA nem az a konnektoros hálózat (ami a 220V-os hálózatot használja)?

(#27) DcsabaS


DcsabaS
senior tag

Pár éve még tudott érdekelni a tuning, de amióta csupa hosszú idejű munkára használom a gépeket, nem tud lázba hozni. Egy tuning miatti esetleges fagyás több kárt tud okozni, mint amennyit használ a gyorsulás. Sőt, az aktuális leggyorsabb procikat sem veszem, hanem a kedvezőbb teljesítmény/ár arányúakat (ez AthlonXP-nél a 2400+ 2700+ tartományban van), és beállítok több gépet, majd megosztom a feladatokat. Ugyanezért erősen felment az értéke a szememben az integrált gigabites hálózati vezérlőknek. (És nagyon örülök, hogy a chipset gyártók is ebben az irányban mozdulnak újabban.)

(#28) Raymond válasza DcsabaS (#27) üzenetére


Raymond
félisten

Jol beszelsz... :D

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#29) velizare


velizare
nagyúr

igenigenigenigenigenigenigenigenigenigenigenigenigenigenigenigenigenigenigenigenigenigenigenigenigenigenigenigenigenigenigenigenigenigenigenigenigenigenigenigenigenigen!!! a soyo is!!! nyámmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm... :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#30) venember83 válasza L3zl13 (#10) üzenetére


venember83
nagyúr

KT880-ban van fix agp/pci freki allitas:))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.