Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Petro


Petro
tag

''A cégvezető magyarázata szerint nem lenne jó stratégia az AMD részéről egy újabb platformot ráerőltetni a gyártókra, akik így nemcsak a rájuk kényszerített korlátok, hanem az ebből kiinduló fokozódó árverseny miatt is hátrányos helyzetbe kerülhetnének.''

Remek, még a végén elkezdem sajnálni szegény gyártókat.

(#2) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Egy kis javítás szükségeltetik: jóllehet maga azt maga is elismerte


[Szerkesztve]

<< Heimdal >>

(#3) Ősember


Ősember
őstag

az egyetlen jo indok ami miatt az amd-s inteles lapok megmaradhatnának az a változatosság fenntartása :U igazán olcso chipsetjei az intelnek is vannak, mégis melyik szegmensben tudna különlegeset nyujtani?

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#4) venember83


venember83
nagyúr

Megorizni a jo viszonyt az nvidiaval :Y :C :))

(#5) Eszleny


Eszleny
aktív tag

Akkor ez [link] kamu volt?

[Szerkesztve]

(#6) symering


symering
tag

Mi értelme van? Ki az aki Intel procihoz AMD chipsetet venne,hacsak nem egy irodai gépbe veszi...

Tény, hogy pl. az Intelnek nincs olyan chisetje a jól bevált 865-ösön kívül, amivel lehetne kezelni egy Pentium D procit DDR1-es memóval, bár azt is csak Asrock lapon találhatunk meg, míg a szintén Asrockos ATI chisetes lap is lekezeli ezt a két dolgot együtt.

Lehet hogy később még lesz értelme mondjuk a 16 magos proci és a DDR1-es ram párosításakor! :D

(#7) Renwick válasza Eszleny (#5) üzenetére


Renwick
őstag

Jah, minden jel szerint téves riasztás... :B

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#8) ngabor2 válasza symering (#6) üzenetére


ngabor2
nagyúr

bármilyen hihetetlen, a pc-eladások nagy részét nem a penge gamer gépek teszik ki, hanem az előre összeszerelt, használatra kész irodai gépek. itt az elsődleges, és mindenek feletti szempont (az ár mellett) a stabilitás. nem számít a kimagasló sebesség, nem számít, hogy mennyire húzható, nem számít, hogy a vidkártya 3d-ben mire képes.

(#9) Male válasza symering (#6) üzenetére


Male
nagyúr

Miért ne vennék? Teljesítmény, tuning, fogyasztás, mindben elég jó... jaaaaa, hogy Intel procihoz Intel chipset, ez jól be van már építve sok emberbe :(

(#10) ngabor2


ngabor2
nagyúr

nekem úgy tűnik, hogy az amd most egy kicsit megpróbálja magát összeszedni, és ha valóban lesz valamije, akkor robbantani egy nagyot. sok kis pukkantással nem menne semmire, az intel most ismét nagyon elhúzott.

az intel azért is tudott ennyire belelendülni, mert vannak tartalékai, és van kapacitása teljes platformot kialakítani. van saját proci mellé saját chipset, saját videokártya, saját wlan. ráadásul ez mind jól bevált, jó minőségű termék (és ami nekem fontos: natívan támogatott linux alatt...). az amd-nek most lett ''saját'' chipsetje és videokártyája, wlan asszem nincs (és a linux-támogatottság is elég siralmas). az amd belátta talán, hogy amíg ezeken nem fejleszt nagyot, addig nem érdemes ''ugrálnia''. ezzel együtt azt mondom, hajrá amd. meg hajrá intel, győzzön a felhasználó!

(#11) Komplikato válasza symering (#6) üzenetére


Komplikato
veterán

''Ki az aki Intel procihoz AMD chipsetet venne,hacsak nem egy irodai gépbe veszi...''
Én például, mert jó hűvös a chipset, és mert jó tuninglap építhető belölük?
Bár lehet túl sok világítós gombát nyalogattak DFI-nál, mikro RD/RS600 lapokat terveztek?
Hameg integrált VGA-ban gondolkodunk, akkor az NVidia és ATI megoldása mellett igen nagyon harmatgyenge az Intel, viszont az ATI megoldása nem olyan forró és nagyétvágyú. És most ne az olcsó irodai gépekre, hanem a 250K alatti notikra gondolj ...

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#12) Komplikato válasza Male (#9) üzenetére


Komplikato
veterán

Na jah, mondjuk valami oka csak lehet, hogy jobb NF680i deszkák sokkal drágábbak az Intel chipsetes tuningmájer lapoknál ...

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#13) Ősember válasza symering (#6) üzenetére


Ősember
őstag

915-ös chipset képes rá ;)

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#14) LordX válasza ngabor2 (#10) üzenetére


LordX
veterán

Mondjuk az Inteles WLAN úgy szar, ahogy van. Inteles AP-vel stabilam működik, mással nem.

(#15) Fooler89 válasza ngabor2 (#10) üzenetére


Fooler89
őstag

Ha logikus szemmel nézem akkor igazad van, de én arra lennék kiváncsi hogy ennek mi az értelme??? Hiszen ha valami kész és nem adják ki akkor az pénz kiesés lenne, ha meg nincs kész de egyszerre akarják ki adni annak meg nincs nagy értelme pénzügyi szempontból Hiszen semmi + bevétel nincs ebből.

(#16) Brae válasza Male (#9) üzenetére


Brae
őstag

''jaaaaa, hogy Intel procihoz Intel chipset, ez jól be van már építve sok emberbe :( ''
Nem véletlen...Sőt szerintem Intel procihoz Intel deszka dukál, lehet, hogy nem így van, de én csak dörzsölgetem a tenyerem, mikor olyan sokan szívnak az ázusz emesí gigabájt...stb. lapokkal :D

[Szerkesztve]

(#17) Komplikato válasza Brae (#16) üzenetére


Komplikato
veterán

Lol. És ki is gyártja azokat az ''Intel'' alaplapokat? ;]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#18) zotyesz66 válasza Komplikato (#12) üzenetére


zotyesz66
őstag

És mennyivel nyűgösebbek! A SiS cuccokkal is sokkal kevesebb a gond, szvsz az nV chipsetek szvsz erősen túlértékeltek

(#19) Komplikato válasza zotyesz66 (#18) üzenetére


Komplikato
veterán

Ráadásul az alsóbb kategóriás ''Intel'' lapoknál most váltottak ''bosszúból'' ATI RS4xx sorozatról SIS-re ...

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#20) Brae válasza Komplikato (#17) üzenetére


Brae
őstag

Foxconn, ha jól tudom.

(#21) Male válasza Brae (#16) üzenetére


Male
nagyúr

Még jó, hogy pl az MSI is gyárt(ott) Intel lapokat :DDD

[Szerkesztve]

(#22) Male válasza Komplikato (#12) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, a villanyszámla előleg van beépítve az árba ;]

(#23) CYX válasza Eszleny (#5) üzenetére


CYX
aktív tag

Szerintem nem kamu, de ez a dolog már régóta megvan, ha jól tudom, csak annyi a difi az inteles Centrino dologgal szemben, hogy itt tetszőleges az egyes modulok gyártyója, úgy mint WiFi és Bluetooth (ennek gondolom az az oka, hogy nem gyárt az AMD maga ilyeneket, illetve ami mindig is volt a célja, hogy nyitva haggya a lehetőséget más gyártókkal szemben, illetve a modularitást támogassa). Azok nincscsenek úgy leszabályozva mint az intel esetében.

De javítsatok ki ha tévedek :)

(#24) nap válasza Brae (#16) üzenetére


nap
addikt

Hehe. Nálam a céges gépben intel lap van, és a pokolba kívánom. Inkább vágynék egy asrockra, azokkal soha, semmi problema.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#25) nap válasza nap (#24) üzenetére


nap
addikt

Szoval a hozzaszolasom masik fele:
Az atinak igenis van helye a chipsetpiacon, foleg ha az integralt grafikas chipseteket nezzuk. Az intel meg csak nem is almodhat olyan grafikai megjelenitesrol, amit az ati/nvidia produkalni tud.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#26) CYX válasza nap (#24) üzenetére


CYX
aktív tag

Szerintem az ilyen dolog félig márka függő dolog, félig meg széria függő. A neves márkáknak is vannak szar sorozatai. Asus alapvetően jó gyártó, de én 2 db K8N-E Deluxe nyákot vittem vissza.(otthonra vásárolt gépből), Asrock-ot tonna számra hordanak szervizeltetni egyik szg szervizes ismerősömhöz.

(#27) ftc válasza CYX (#26) üzenetére


ftc
nagyúr

abból hozhatnak csak vissza amiből sokat adtak el...

(#28) CYX válasza nap (#25) üzenetére


CYX
aktív tag

Én is álmodozok lottó 5-ösről, azt mégsem veszek lottót

Intelnek nincs nagy biznisz abban, hogy nagy energiákat fektessen egy grafikus csippbe, inkább neki az a lényeg hogy minél olcsobban gyártsa. Igy tudja minden szarba beletenni és paicvezető lenni ebben a szegmensben.

(#29) CYX válasza ftc (#27) üzenetére


CYX
aktív tag

Ez így is van. De csak a rosszat hozzák vissza, a jót nem :)

(#30) Gorneck válasza Male (#21) üzenetére


Gorneck
titán

Szar is volt....

Gorneck#1239

(#31) zotyesz66 válasza nap (#25) üzenetére


zotyesz66
őstag

A mostani integráltak nem gázosak már. A GMA950 sztem teljesen korrekt, semmivel sem rosszabb, mint a GF6100 vagy az X1100. Az újabb meg (ami a 965G-ben van... GMA3000 vagy miafene) meg még jobb. Persze nem űber FPS-ekre, de én pl. remekül wowozok rajta (GMA950).

(#32) CYX válasza zotyesz66 (#31) üzenetére


CYX
aktív tag

azért elég erőteljes túlzás, hogy ugyanolyan jó egy GF6100 és egy X1100-as. Inkább ez a két integrált jószág közel azonos (talán egy picivel jobb a GF képminősége), az Intel féle GMA hozzájuk képest sehol sincs. és valahol féluton van Mirage. Utasítás készletet is érdemes nézni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.