Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rolko


rolko
őstag

Még több jó a jóbol :DD :DD

(#2) divergens


divergens
tag

jó nagy hűtő van rajta, de nem lenne célszerübb ha nem a procira fújná a meleg levegőt hanem kifele a házból? :F

quake III arena

(#3) ftc


ftc
nagyúr

Xbites teszt nem meggyőző...
[link]

(#4) deter válasza ftc (#3) üzenetére


deter
aktív tag

Jól látom, hogy viszonylag sokat eszik a chipset? ~30W? :U

Az RD600-ra vagyok már igazából kiváncsi ;)

(#5) S.Feri válasza deter (#4) üzenetére


S.Feri
őstag

Mire ideérnek sem lesz annyira horror áruk.

30W hm.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#6) shteer válasza ftc (#3) üzenetére


shteer
titán

mi nem meggyőző benne? néhány teszteben győz, néhányban tartja a lépést, néhányban elmarad...

ha a továbbiakban is olcsóbbak lesznek az intel chipsetes lapoknál, megfelelő alternatívát jelentenek a ''kispénzűek'' számára

..szerintem jónak tűnik

(#7) #65675776 válasza shteer (#6) üzenetére


#65675776
törölt tag

Lehet én látom rossszul, de az egyébként irreleváns szintetikus teszteket leszámítva csak a F.E.A.R.-ben tudott nyerni. A F.E.A.R.-ben is csak 1fps-sel, ami simán belefér a mérési hibahatárba.

A specifikációkat végignézve innováció sehol, de az már az nF5xx-nél se nagyon volt az nF4-hez viszonyítva. Viszont hagyományőrző chipset (legmelegebb).

(#8) ftc válasza shteer (#6) üzenetére


ftc
nagyúr

ha ránézel a fogyasztásra hogyismondjam felülmúlja az NF4-ek étvágyát is...
az 975-s chipsettől teljes terhelésen 50W-al eszik többet ami valjuk be elég sok...

Ahogy írták az előző hozzászólásban ...nem jobb a 965-nél csak szint tesztekben...
egy új chipsetnek azért illene legyőzni egy régebbi chipsetet



[Szerkesztve]

(#9) LSL1337


LSL1337
őstag

ide senki sem ír :( midennki a tesztet olvassa :)

(#10) Male válasza ftc (#8) üzenetére


Male
nagyúr

Illene legyőzni, de ez egy ideje nem szokás... az i915 is lassabb volt sokszor, mint az i875, és a 965 is mintha inkább lassabb lenne a 975X-nél. (de így volt ez már az i815 vs 440BX esetében is).

Nagy különbségeket amúgy se lehet összehozni az alaplappal, kivéve ha valamit nagyon elront az egyik gyártó. Kimérnek itt ilyen 1-2%-os különbségeket, és ebből levonják a következtetést, hogy melyik gyorsabb... pedig mind a mérési habahatáron belül van.


A fogyasztással mondjuk tényleg kezdhetnének már valamit....



Viszont a 650-eseknél van két IDE csatorna, ami nekem nagyon jól jön(ne ha megvenném :) )

(#11) CocooN-z


CocooN-z
őstag

where is da nextgen soundstooorm, i want it, right now... :(

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#12) Muton


Muton
addikt

esztétikai szempontból csillagos-nyolcas
a többiből meg négyeske :DDD

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#13) ngabor2


ngabor2
nagyúr

a chipset fogyasztása valóban meglehetősen húzós... lassan eléri a prociét. nem jó tendencia...

(#14) orbano válasza CocooN-z (#11) üzenetére


orbano
félisten

vegyé audidzsit vagy ikszfit :)

ez a fogyasztási érték tényleg nevetséges, soha többet nem veszek nvidia chipsetes alaplapot az biztos :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#15) macilaci78 válasza Muton (#12) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mi ezen az esztétika? Az egész fekete-fehér, kivéve azt a pár kék memóriafoglalatot!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#16) CocooN-z válasza orbano (#14) üzenetére


CocooN-z
őstag

Audigy 4 Oem @ PRO m, van de nyekem száundsztorm 2 kell :)

[Szerkesztve]

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#17) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Jól látom, hogy a csúcson kívül 2 IDE csatornát támogatnak a chipsetek?!

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#18) Male válasza Hun'reeth (#17) üzenetére


Male
nagyúr

Jól :)

Ezzel próbálnak vevőket szerezni... az Intel nagyon siettetni akarja a PATA kihalását, nVidia pedig ezt kihasználja.

(#19) atuci válasza shteer (#6) üzenetére


atuci
senior tag

Hát kispénzűként nem valószínű, hogy 70k-s lapot veszek majd :)
Szvsz ez inkább egy olyan alternatíva, ami jobban támogatja a tuningot.

[Szerkesztve]

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#20) symering


symering
tag

Az új lapom ilyen lesz! :D

(#21) Muton válasza macilaci78 (#15) üzenetére


Muton
addikt

ha nem érzed át a különbséget egy giccsparádé-tarkabarka _pl_ egy átlagos gigabyte és mondjuk e lap (itt nem a fekete a lényeg, mert a fataliti féle bordó abit vagy egy átlagos zöld p1es lap) között, akkor fölösleges magyaráznom :U

vedd azt, ami jólesik ;)

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#22) TeeJay


TeeJay
félisten

végre hátulról lekerült a soros meg párhuzamos port és 6 USB van hátra.
de hogy a floppy csatlakozót nem tudják elfelejteni az vicc :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#23) LordX válasza orbano (#14) üzenetére


LordX
veterán

A Creative tanuljon meg, mit jelent az, hogy support, azt lehet róla szó. Amíg kétévente adnak ki egy drivert, és abban is a kettővel azelőttiben felmerült bugok felét javítják, addig a creative nem játszik. Az eddigi jegjobb (legkevesebb haxnival járó és legkisebb prociterhelést adó) hangkeltőm a SoundStorm volt.

(#24) Daweee


Daweee
őstag

a 680i-s lapon a táblázat szerint 5 pci foglalat van, de én csak 2-t látok... najó +2 pci-e 1X de ez még így is csak 4, a vga pcie meg szerintem teljesen más tészta...

(#25) #65675776 válasza Daweee (#24) üzenetére


#65675776
törölt tag

5-öt támogat (azaz annyi lehetne rajta busmaster kiépítésben), nem pedig öt van rajta.

(#26) Integra


Integra
titán

650-es is bőven elég, egy baja van, hogy leveszik a frekit mert csak a csúcs slinek adják meg.
ami gáz.
mert ahogy a vga fejlődik tök felesleges az sli...
főleg ha már két magot rávernek egy vga nyákra

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.