Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ste


Ste
addikt

Várjuk-várjuk :DDD
Vajon ezek az Amd-s árcsökkentések mikor fognak kicsiny hazánkba is eljutni? Fura lenne, ha hirtelen 30e lenne egy X2 3800+ :D
ha jól tudom Conroe-s lapokat már lehet is kapni

(#2) _cirmos_


_cirmos_
őstag

ez a hír minden olvasónak mosolyt csal az arcára! :) jahrá, öljék egymást! ha minden nevesebb sajtóorgánum kapott procit akkor ti is? tudom hogy köt a titoktartás titeket, de ha nem erősítitek meg, ill. cáfoljátok ezt a feltételezést akkor azt sztem vehetjük igennek :D.

(#3) kraftxld


kraftxld
nagyúr

[link]
:D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4) akom


akom
senior tag

Kééssz ! :C
Ez a cím ottvan :DDD

Remélem én is hogy ez a kis harc majd nekünk lessz majd jó.

(#5) ^Bundi^ válasza Ste (#1) üzenetére


^Bundi^
senior tag

kb szeptemberre mire mindenki hazaér a nyaralásból már itt is buli lesz nefélj..;)
:R

Nos Omnes Una Manet

(#6) GeorgeBerger


GeorgeBerger
tag

már hetedik éve totális piaci háború van, kisebb-nagyobb szünetekkel.
ez maximum egy újabb csata lesz.

(#7) Tib_


Tib_
csendes tag

Csak az AMD bele ne rokkanjon a harcba mert az viszont nekunk elobb-utobb nem nagyon lesz jo...

.

(#8) rudi válasza Ste (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Nemtom, szoktál Hazai pályát olvasni [link]?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#9) AMD Power


AMD Power
titán

Komolyam mondom néha tényleg olyan érzésem, van mintha valóban háború, készülne! Egy biztos rám számíthat az AMD! Szerintem vagyunk még így egy páran! ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10) X@b3e válasza Ste (#1) üzenetére


X@b3e
addikt

Miért hiszitek, hogy a 45% a legolcsóbb proci árából fog lemenni? :(

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#11) AMD Power válasza X@b3e (#10) üzenetére


AMD Power
titán

Hát abból biztos nem! Nem lenne nagy okosság! ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12) ByB


ByB
addikt

Let's fight!!! ;] Én hajlandó vagyok látatlanba bevállalni egy E6600-t... :R Egy egészséges háborúra mindig szükség van, ebből még mi végfelhasználók is profitálhatunk (bár jóval kevesebbet, mint amennyit elhitetnek velünk), de a rendszer csak akkor működik jól, ha azonos súlycsoportú a két ellenfél!!!

(#13) darabka válasza ByB (#12) üzenetére


darabka
tag

Az erőegyensúllyal nincs gond... Itt a cégnél pont 50-50 az Intel-AMD eloszlás. :D

To protect trees means exterminating beavers.

(#14) #65675776


#65675776
törölt tag

Azért a jelek szerint az AMD-nél sem tétlenkednek: [link] (Lesz@rom, hogy konkurens oldalra mutat a link.)

(#15) ByB válasza #65675776 (#14) üzenetére


ByB
addikt

Csak küzdjön mindenki a kegyeinkért! :C (Volt valaha probléma, ha egy konkurens oldalra mutatott a link? Elég sok az átfedés... ;))

(#16) #65675776 válasza ByB (#15) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha lenne átfedés, akkor nem kellene a konkurenciáról linkelni. Pont azért kell, mert nincs átfedés.

(#17) ByB válasza #65675776 (#16) üzenetére


ByB
addikt

(Én a felhasználókra értettem az átfedést, off vége!)

(#18) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Érdekes lesz, az biztos. Már előre látom, mikor a bootképernyőn az amd athlon x2 processor felirat fog megjelenni. :)

(#19) Scream007


Scream007
őstag

Kérdés ebből mi mikor és emnnyit fogunk érezni :B :U

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#20) Winner_hun válasza AMD Power (#9) üzenetére


Winner_hun
félisten

Naja

#21 :C idő rulz:D

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#21) ftc


ftc
nagyúr

Én azon lepődtem meg hogy egyes külföldi árlistákon a 3500+ egyárban van már a 3500+ és olcsobb mint Sempron 3600+ természetessen AM2

Szal a harc elkezdődött :D

(#22) rudi válasza ByB (#12) üzenetére


rudi
nagyúr

Hú, mekkorát kellene nőnie az AMD-nek ha azonos súlycsoportban akarna lenni az Intellel :) A nagybátyának annyi (vagy több) 65 nm-es gyára van mint az AMD-nek összesen :) A Conroe most akkorát üt (ütött, ütni fog), hogy az AMD-nek nagyon meg kell majd variálnia a K8-as magot, ha versenyben akar maradni. Mondjuk az is biztos, hogy az Intel most 3-4 évig ezt a magot fogja tolni (kíváncsi vagyok, mi lesz 4 mag és 45 nm után).

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#23) zsiga667


zsiga667
addikt

''mintegy megpecsételve egy alapvetően sikeresen indult, de mára jócskán kifulladt processzorarchitektúra sorsát''
Ilyet se hallottam még, Willamette P4 mint alapvetően sikeres indítás... :D
Akkor mi lett volna a sikertelen, Itanium Desktop Edition? :DDD

(#24) rocket válasza #65675776 (#14) üzenetére


rocket
nagyúr

Ez a veszforgatokonyv egyes pontjanak tunik.
Az ilyen megoldasoknak sajnos eddig nagyobb volt a fustje mint a langja.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#25) LittleG válasza rudi (#22) üzenetére


LittleG
tag

Heterogén magok. Lesz négy x86 mag és vektor, java, xml proci. De szerintem te is láttad már valamilyen amd-s vagy inteles slide-on. :)

(#26) ByB válasza rudi (#22) üzenetére


ByB
addikt

Én se érzem, hogy azonos súlycsoportban lenne a két gyártó, nem is beszélve a Conroe debütálásáról... Márpedig ilyen mértékű differencia, már nem előny a végfelhasználónak! :(

(#27) rocket válasza ftc (#21) üzenetére


rocket
nagyúr

Ez a harc az amd befektetoinek remalma lesz az , 65nm vs 90nm miatt.

[Szerkesztve]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#28) Savage5 válasza rudi (#22) üzenetére


Savage5
senior tag

Ha az AMD-nek sikerült eddig feljönnie, szvsz itt nem fog megállni. Ha ők háborúznak egymással, főleg árcsökkentésekkel próbálnak mostanság csatákat megnyerni, akkor az csak előny lehet a végfelhasználóknak, akármelyik tábort is nézzük.
Hogy mi lesz 4 mag után? 8, 16 és addig csökkentik a csíkszélességet, amíg el nem fogy, utána meg úgyis kitalálnak valami forradalmian újat a nagyokosok :)).

...

(#29) rocket válasza ByB (#26) üzenetére


rocket
nagyúr

Meglepodnek ha az ev vegere az intel nem szerezne vissza legalabb 3-4%-os piaci reszesedest az amd-tol desktop fronton.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#30) ftc válasza rocket (#27) üzenetére


ftc
nagyúr

Nem aludhatnak őkse mindig nyugodtan :D

(#31) csibor válasza rocket (#29) üzenetére


csibor
őstag

Ismeröseim idáig 3 most vált egységesen Asrocok dual sata 2;A64 3000+.Mert minden mást át tudnak menteni.A kispénzüek nem azt fogják nézni menyivel jobb az intel hanem hogy tudják minél olcsóbban meguszni a váltást,és nekik az amd most jobban megéri.

(#32) Viszlát


Viszlát
addikt

Lehet le leszek ugatva, de én azért nem féltem az AMD-t. Két dolog miatt. Egyrészt ugyanúgy mint az autógyártóknál, alapul véve pl az Audit, a márka hírnevét és presztízsét az A8 kategória határozza meg, de nem abból élnek meg, hanem az A3-4-6-ból. Ugyanígy van ez a procikkal is, persze, tökjó, hogy vannak gigamegabrutál procik, de nem abból él meg sem az Intel sem az AMD.

A másik ok az kb 6-7 éves tapasztalatom pc eladás terén. 100-ból 95 vásárló nem úgy jön hozzám, hogy no mennyiért tudsz összerakni az Intel legújabb procijával egy konfigot, hanem úgy, hogy van 60ezrem, mit tudsz ezért ajánlani? És ebben a szegmensben az AMD messze veri az Intelt és ez így is marad, míg világ a világ. Legalábbis itt magyarhonban :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#33) CocooN-z válasza csibor (#31) üzenetére


CocooN-z
őstag

Hát ha a Legkisebb conroe-k átszámolva 35K val KEZDhetnek, ahogy azt egyes oldalakon irták, akkor az nem lehet olyan rossz, mert azokban is nagy a tuningpotenciál.

Viszlát: Teljesen korrekt hsz, nem tudom miért hitted hogy ezért leugatnak :)

[Szerkesztve]

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#34) HERR Z válasza ftc (#21) üzenetére


HERR Z
veterán

ha jobban szétnézel már itthon is találsz A64 3500+ -t 22+fáért kiskerbe....
most lassan eljön az idő hogy az athlonok a celeronnal lesznek egyárba..

de az x2 frontot nagyon át kell szervezni mert a 805 ellen még már a 3700+ se alternatíva:(Remélem erre rájönnek ők is..

(#35) ftc válasza HERR Z (#34) üzenetére


ftc
nagyúr

Hát jah az X2-ek 10 kemény százalékot csökkentek valahogy ott jobban elviselnék egy 50-60% csökkentést...

[Szerkesztve]

(#36) rudi válasza LittleG (#25) üzenetére


rudi
nagyúr

Az már meg van, úgy hívják: Cell.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#37) Petya25 válasza Viszlát (#32) üzenetére


Petya25
addikt

Tudnál írni a ram+proc+lap trióra árakat Sempron/Celeron illetve X2/9xx kategóriákban?

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#38) rudi válasza Savage5 (#28) üzenetére


rudi
nagyúr

Most a Conroe-nak nagyjából 20%-os teljesítménybeli előnye van és sokkal olcsóbban állítható elő, mint az A64-ek, ez így elég kellemetlen párosítás az AMD-nek. Nem elég, hogy valami gyorsítót ki kell találniuk, még csíkszélességet is kell váltaniuk, ami nem lesz piskóta.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#39) rudi válasza Petya25 (#37) üzenetére


rudi
nagyúr

Low endben egy kisebb Sempron + integrált VGA-s nForce 410-es alaplap tényleg verhetetlen árban, a memória meg egyelőre egy szinten mozog. Két magban egyértelműen az Intel a jobb ár/értékben.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#40) Ste válasza rudi (#8) üzenetére


Ste
addikt

Szoktam hazai pályát olvasni, de ott nem volt utalás az X2-es procik árváltozásaival kapcsolatban. Az egymagosak árai pedig szépen mennek lefelé, az Am2-vel egyetemben

X@b3e: egyértelmű, hogy nem a legkisebb procok árai fogják a legnagyobb csökkenést elszenvedni, de akkor is nagyon kíváncsi vagyok hogy mennyit esik a legkisebb kétmagos

Annak vajon mi értelme, hogy beszüntetik az 1mega Cachés procikat? Vajon így kevesebb selejttel kell számolniuk és gazdaságosabbá teheti a gyártást?

(#42) he7edik.


he7edik.
addikt

[link]

Égő szöveg a flém vázon

(#43) -=Lord Tom=- válasza he7edik. (#42) üzenetére


-=Lord Tom=-
senior tag

Köszi, már linkelték...

Szerintem most az intel nagyot dob a conroe-val, és még ezt is hozzátenném hogy a conroe megjelenésével a D805 ára 93$-ra csökken szal Mo.-n is kb 22-25e körül lesz...
EZ az igazi belépőszintű DC proci... :R

[Szerkesztve]

(#44) he7edik. válasza -=Lord Tom=- (#43) üzenetére


he7edik.
addikt

jogos :R

Égő szöveg a flém vázon

(#45) rii


rii
nagyúr

milyen jó is, ha nincs monopolhelyzetben egyik gyártó sem .... :-/
az ilyen csatáknak mindg is a végfelhazsnáló lesz a legfőbb nyertese, hiszen az ő kegyeiért folyik a dráma

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#46) Ste válasza rii (#45) üzenetére


Ste
addikt

pontosan
bár lennénk már ott hogy láthatnánk hazai teszteket is

(#47) afterburner_ válasza Ste (#46) üzenetére


afterburner_
őstag

jaja mar jó lenne ha lenne valami franko magyar alaplap + conro proc teszt:Dde csak eljon ez is nemsokara;)

[Szerkesztve]

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#48) moma válasza Viszlát (#32) üzenetére


moma
őstag

(lehet vad lesz)Szerintem az AMD nek az árversenyben a miatt van előnye mert más a két cég image is. Az Intel-nek van egy ilyen elit márkás dolga(míg az amdnél inkább az ár teljesítmény a kulcs), és szerintem e miatt nehezebben tehetik meg hogy egyszerűen alá áraznak az AMD nek, mert akkor ez elveszne. Ezért is voltak különösen kínosak nekik szerintem amikor az AMD kivhívta őket versenyre a legjobb proci címért ősszel. Fordított esetben az AMD sokkal könnyebben aláárazhatott volna, majd mondhatta volna hogy nem érdekel hogy nem az enyém a leggyorsabb proci de az enyém olcsóbb és így ár teljesítményben tartom a versenyt. Az Intel ilyet nem engedhet meg magának.

we all deserve a bit of luck.

(#49) HERR Z válasza moma (#48) üzenetére


HERR Z
veterán

ezt most úgy irod mintha az intel lenne a processzorok BMW-je míg az AMD a Skoda márka megfelelője lenne.....image szerintem nincs és nem is érdekel semmit, ha megnézed Dell papáéknak is megjött az esze és építenek lassan amd-s gépet....
A teljesítménykihívás, pedig az AMD nem is rossz reklámkapmányának része volt....csak azóta változott a világ...

(#50) DeSanto


DeSanto
őstag

Sok idióta várja a conroe-t hogy a pcmark és a hasonló tesztprogramokban jó eredményt érjen el!
Nem hiszem hogy sokan egy X2 3800+ teljesítménnyel nem éri be.

Ezt a véleményt szerintem sokan osztják mégha nem is mondják!

Ennyi a véleményem erről az egészről :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.