Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28) DcsabaS válasza L3zl13 (#9) üzenetére


DcsabaS
senior tag

Kedves (#9) L3zl13!

Az ATA 137 GByte-os korlátról és megkerülési módjairól pl. itt olvashatsz bővebben:
[L]http://www.wdc.com/en/library/eide/137Barrier.asp[/L]

(Egyébként ''klapacsitás'' (:-)...)

*********
Kedves (#12) xuldar!

Írod:
''Én úgy tudtam, hogy azért melegszenek az újabb winyók, mert gyorsabban pörögnek a tányérok, nagyobb súrlódás, stb.''
Ez alapvetően igaz is. Ez a lényegesebb faktor.

Kérdezed:
''És engem is érdekelne, hogy ha pata nem tud 137G-nél többet kezelni, akkor miért lehet kapni jóval nagyobb pata winyókat.''
Lásd az előző linken megadott helyet!

*********
Kedves (#14) Troll!

Kérdezed:
''Nagyon szépjó ez a SATA, de már évek óta ott van pl. a FireWire. Az miért nem jó? Ráadásul az már most 800-nál tart sávszélességből.''
Jó kérdés. Szerintem lehetne közvetlen hálózati interfészes HDD-ket is csinálni (mondjuk gigabit-est), és akkor roppant könnyen/olcsón lehetne növelni a háttér kapacitást, hiszen nem kellene hozzá PC.

*********
Kedves (#17) Hege!

Írod:
''...de most meg szerintem tok folosleges SATA-ban gondolkodni.''
Akinek kell a hot-swap, annak máris nagyon jó.

Írod:
''A fo problema az adatatviteli sebessegekkel van es hiaba fejlesztenek ki ilyen-olyan csatolofeluleteket, ha az eszkozok fizikailag nem tudjak kiszolgalni. ''
A fejlesztés mindkét fronton zajlik egyszerre. Az világos, hogy az elektronikák (pl. cache-ek) közötti sebesség relatíve mindig nagyobb lesz.

Kérdezed:
''Szepen hangzik ez a SATA300 is , de mikor lesz a hattertarak valos atviteli sebessege 300 MB?!?''
Ez hamarább előfordulhat, mintsem hinnénk. A mai 15000 rpm-es HDD-khez a 133-150 MByte/s-os elektronikai sebesség még éppen arányosnak mondható, vagyis a legnagyobb kategóriában már elérték azt a határt, amely fölött az elektronika már számottevően korlátoz.

*******
Kedves (#23) Troll!

Ehhez hasonló Solid State HDD már régóta létezik, csak éppen drága (fajlagosan).

*******
Kedves (#24) L3zl13!

Nagy (32 MByte fölötti) virtuális drive-ot lehet csinálni Windows alatt, pl. a RamDisk programmal. 32 bites proci mellett 4 GByte a határa:
[L]http://www.winsoft.sk/ramdisk.htm[/L]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.