Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

„Két éve a kubai szabad szoftveres közösség alig számlált 600 tagot. Mára ez a szám 3000 fölé duzzadt, és most már exponenciálisan nő”
Folytatom:
A szabad szoftveres közösség birtokolja az ország számítógépeinek 90%-át, 35 darabot, a növekedés egyesek szerint a német túristák ott felejtett laptopjainak köszönhető.

Szegények...

egyéb állatfajták

(#2) gregorik válasza kamikaze boci (#1) üzenetére


gregorik
senior tag

nem mondanám; ottlétem alatt több háztartásban láttam szám.gépet (kivéve a kis falvakban). a turisták meg nem szoktak oda laptopot vinni :).

(#3) twollah válasza gregorik (#2) üzenetére


twollah
nagyúr

A tobb a 2nel tobb, de 4nel kevesebbet jelent?

(#4) FTeR


FTeR
addikt

a cikk linkjére a főoldal jön be :(

kubában komcsizmus van, nem? az ideológia hasonló, gond nem lehet. írtani kell a kapitalizmus jelképeit!

(#5) kamikaze boci válasza gregorik (#2) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Persze, tudom, jelképes, úgy általában jóval kevesebb van náluk, mint például nálunk, pedig ha jól emlékszem ugyanannyian vagyunk. Ráadásul nagyon keményen korlátozzák a felhasználókat (mostanában keresgélek kubai tartalmakban, nem egyszerű).

A turista meg you tube-os videókról jutott eszembe, egy idióta német, kubai tini barátnővel, egy másik táncolni próbál a helyiekkel, horror.

Irigyellek, hogy kijutottál :)


[Szerkesztve]

egyéb állatfajták

(#6) REDeath


REDeath
őstag

Hmm hát ez a gondolkodásukból adódik...
De azért ne felejtsük, hogyha nem azt nézzük, hogy kuba meg stb... akkor is azért volt egy kisebb patália a Vistás backdoorról stb...

Linux nova? castro-s bootsplash screen-el? :DDD Amúgy én picit aggódok, hogy egyre több disztribúció jön létre, mert a végén annyi linux lesz mint mp3 lejátszó...

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#7) VladimirR válasza FTeR (#4) üzenetére


VladimirR
nagyúr

szinten (ie7)

(#8) ngabor2 válasza FTeR (#4) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nálam jó... bár valszeg ez mást nem vigasztal...

épp emiatt az ideológiai megközelítés miatt nem tudok ennek teljes mértékben örülni. ne ideológiai okok határozzák meg, hogy ki mit használ. ha linux használatával minden megoldható, akkor oké, használják, nagyon üdvözlöm. de ne azért, mert a win kapitalista, és a zamerikánsok ezzel akarják kubát elpusztítani. ez a megközelítés kissé... érdekes. és most nagyon finom voltam.

RMS-ről se képzeltem volna, hogy ennyire elmegy politikai irányba :(

(#9) FTeR válasza REDeath (#6) üzenetére


FTeR
addikt

arra gondolsz, h az angol BM felvetette, h a vista már olyan biztosnágos lesz, h tárgyalni kéne ms-sel, h tegyenek bele vmi ''goverment only backdoor''-t, így könnyítve az állambiztonságiak dolgát?

most már bejön az oldal...

(#10) REDeath válasza FTeR (#9) üzenetére


REDeath
őstag

Remélem nem értesz félre, de igen, erre gondoltam.

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#11) bambano válasza REDeath (#6) üzenetére


bambano
titán

Amikor utoljára néztem, 150-nél több disztribúció volt. Lehet, hogy mp3 lejátszót még fejleszteni kellene...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12) REDeath válasza bambano (#11) üzenetére


REDeath
őstag

:DDD :Y Azigen :D akkor félek :) ezekből amúgy mennyi az ismert és sokak általá használt? kb 8-10?

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#13) bambano válasza REDeath (#12) üzenetére


bambano
titán

Szerintem a redhat és a suse az, amelyik legtöbbet szerepel a hírekben. Ezen túlmenően kezdőknek az ubuntut szokták javasolni. Van még hardcore linuxosoknak a debian. A mandrake/mandriva is feljövőben van, miután anyagilag gatyába rázták magukat. Csinált az Oracle is saját linuxot. Van egy halom kiadás politikai és egyéb alapokon, mint pl. a kínaiaké. Van az egyik legelső, a Slackware, szoktam hallani centosról, gentoo-ról. Van magyar kiadás, az uhu linux. Van még nem linux kategóriában freebsd, netbsd, openbsd, bsdi, solaris. Meg egy halom más.

Megkerestem a linket: [link]

Eszerint hazudtam, nem 150 disztróról tudnak, hanem 356-ról :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#14) bijesz


bijesz
aktív tag

Azért kicsit fura, hogy a szabad szoftverekről a szabadság szellemében beszélnek olyan országban ahol gyak. nincs szabadság

(#15) s1ny1


s1ny1
tag

fősulin a tanárunk aki mellesleg az info-intézet igazgatója, ő is említette már, hogy hasznos lenne áttérni nem csak az oktatásban, hanem minden más területen is, és persze nem csak gazdasági okokra hivatkozott

(#16) orbano


orbano
félisten

Inkább egy erős konkurrencia kéne. Abszolut nincs tehcnologia fejlődés OS-ek terén. Az MS-nek nincs rá oka, a többieknek meg nincs tőkéjük. Nemigaz hogy egyetlen befektető sem lát abban fantáziát, hogy belefeccöljön megfelelő mennyiségű pénzt abba, hogy egy versenyképes oprendszert gyártson, amivel nekifeküdhet a vindoznak :U

ezt az ideológiát pedig abszolut helyesnek tartom egy állam részéről. az államigazgatás egyre fontosabb része lesz a számítástechnika, nem jó dolog egy másik országtól vagy annak egy vállalatától bármennyire is függeni. pár év/évtized és komlyabb probléma lesz ez mint az olaj...

A vér nem válik VAZZE!™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.