Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) velizare


velizare
nagyúr

ú, vaze... ez is olyan lesz, mint a 9550es. van amelyik 9600xt szinten megy, meg van olyan, amivel filmet nézni is alig érdemes. már előre félek, mekkora flame-ek lesznek ebből. észnél kell lenni, milyet vesz az ember.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#2) Niquis


Niquis
aktív tag

És igen, és igen, és igen! Az ilyen tájékoztatás miatt lehet titeket nagyra becsülni. De a bejelentett GT-k mellett azért én vizionálok névtelen kínai gyárakban készülő nagyongány (64bites:D:(() példányokat is, tehát 2x is résen kell lenni. A Sapphire meg elfelejthetné már azt az ocsmány dobozhűtőt.

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#3) faster


faster
nagyúr

Talán ez az alkatrész kiszórás azt jelzi, hogy jön az 5xx széria.

(#4) Dilikutya válasza Niquis (#2) üzenetére


Dilikutya
félisten

X800-at táncsak nem lesz pofája senkinek sem 64bites memóriavezérlővel kiadni. Az lenne ám csak a lóf*** cintányérral...:)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#5) faster válasza Dilikutya (#4) üzenetére


faster
nagyúr

Épp elég baj, hogy 128 biteset is akarnak csinálni.

(#6) Balinov


Balinov
félisten

lehet,hogy csak figyelmetlen vok,de ezek AGP-s vagy PCI-Es vga-k lesznek?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#7) _cirmos_


_cirmos_
őstag

janpotocki: szorgalom csillagos ötös :)

úgy tűnik nekem, hogy kérészéletű kártya lesz ez az x800gt. kiszórják ami megmaradt a sarokban, az r520-at meg skálázzák majd a pinéctől a padlásig, és akkor lehet mindent 90 nanométeren nyomatni occsóé.

(#8) faster válasza Balinov (#6) üzenetére


faster
nagyúr

Egyelőre PCI-e-s kártyákról van hír, de lehet, hogy lesz AGP változat is.

(#9) Dilikutya válasza faster (#5) üzenetére


Dilikutya
félisten

Tényleg, el is kerülte a figyelmemet az a kis sunyi 128bites középtájon. De memóriatípusból is elég vegyes a felhozatal, felvonultatnak itt mindent, ami valaha megfordult videókártyán. Még jó, hogy SDRAM-ot nem találtak már a fiók mélyén:)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#10) faster válasza Dilikutya (#9) üzenetére


faster
nagyúr

Hát azt kétlem, hogy az X800 memóriavezérlője tudna kezelni, egyébként lehet, még EDO ramos verzió is lenne. :D

[Szerkesztve]

(#11) várnarancs válasza faster (#8) üzenetére


várnarancs
addikt

nem írták mindegyikre, hogy pci-e lesz, mert csak a HIS-re írták:D Amúgy elég kacifántos ez az egész:D

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#12) Balinov válasza faster (#8) üzenetére


Balinov
félisten

Köszi az infót,Faster. az agp-t pediglen majd meglátjuk...meg ugye a Mo-i árakat is...:O

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13) faster válasza várnarancs (#11) üzenetére


faster
nagyúr

Nem írták, de az R480 PCI-e chip, az R430 is, bár rialtoval még lehet belőle AGP, az R423 megint csak PCI-e (ugyanaz, mint az R420, csak PCI-e buszos), szóval, ha AGP-s lenne bármelyik is, azt valószínűleg nagybetűvel írnák oda.

(#14) Balinov válasza faster (#13) üzenetére


Balinov
félisten

zekszerint,ha jól értem a dolgokat,rialto agp=>PCI-E híd úgy megdobná az árukat,hogy kutya se venné.ehh,kár.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#15) mayerlaci


mayerlaci
senior tag

Sapphire Radeon X800 GT 128MB 392 MHz 700 MHz 256 bit DDR 128 MB Akkor most ez mivel ér fel?

Lenne 1 kérdésem a ddr ddr2 és a gddr3 ramok miben különböznek?Előre is kösz.

(#16) faster válasza Balinov (#14) üzenetére


faster
nagyúr

Nem tudom, mennyire dobná meg az árukat, szerintem nem jobban, mint mondjuk egy X700Pro esetén. Csak annyit mondtam, hogy egyelőre nincs hír AGP verzióról, de elképzelhető, hogy hoznak ki olyat is.

(#17) janpotocki válasza Balinov (#6) üzenetére


janpotocki
senior tag

ezek egyelőre mind pci expressesek

(#18) Balinov válasza janpotocki (#17) üzenetére


Balinov
félisten

Igen,közbe újra átfutottam a hírt. Ha lesz agp-s,ti úgyis beszámoltok róla,nem?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#19) várnarancs válasza faster (#13) üzenetére


várnarancs
addikt

:( remélem azé nyomnak belőle néhányat AGP-re:O

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#20) BobChemistry válasza mayerlaci (#15) üzenetére


BobChemistry
őstag

kb 9800XT

az, hogy mi a különbség engem is érdekelne

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#21) várnarancs válasza BobChemistry (#20) üzenetére


várnarancs
addikt

Sztem is egy 9800XT vagy egy jó minőségű pro:D Asszem a GDDR3 nagyobb órajelet bír:D, de ebben nev vok biztos, majd az okosabbak megmondják:D

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#22) anulu


anulu
félisten

ehh mamám, ezt a kavarást... lassan kéne csinálni egy nagy VGA FAQ-t is. a CPU-k összes modellszámozása elbújhat amellett, amit az nVidia és az ATi csinál... nV még úgy-ahogy áttekinthető, de ezeknél az X800GT-knél az sem igaz, amit kérdeznek. úgy tűnik, hogy sacc/kb adott az ATi a gyártóknak értékeket, oszt' a többit meg rájuk bízta.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#23) Balinov válasza anulu (#22) üzenetére


Balinov
félisten

bevállalod?:DD:DD:DD:D

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#24) Tithian


Tithian
őstag

Nem is kicsit megtévesztő a név.
X800-ból erős kártyára gondolna az átlagember, a ''GT'' pedig pont izmos deszkát feltételezne az nVidia logikája szerint. Furcsa, hogy a 6800GT nem is egy kategória az X800GT-vel.

Benchmarkok:
Bővebben: link
Ezek szerint a 6600GT-nél némivel erősebb, nem rossz ennyi pénzért.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#25) rocket


rocket
nagyúr

Volt kitol tanulnia ezt a mesterseget az ati-nak ;)
512 mb-os low-end kartyak-rol nem latok hasonlo hirt, meg a 64bit-es kartyakrol se :)

/-----\
| |_
|_

[Szerkesztve]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#26) faster válasza Tithian (#24) üzenetére


faster
nagyúr

Némivel erősebb, de vajon melyik? Eddig főleg a 128 bites 256MB változatokat tesztelték, de nézd meg hányféle lesz az X800GT-ból.

(#27) _cirmos_ válasza faster (#26) üzenetére


_cirmos_
őstag

a tesztben a HIS kártyái szerepeltek, amiből a hír szerint nincs 128 bites verzió.

(#28) Tithian válasza faster (#26) üzenetére


Tithian
őstag

Látom, olyan vegyes felvágottnak ígérkezik, mint a 9600*** család. Abból is volt felső középkategóriás 9600XT, ultra low-end 9600SELEJTLX 64 bit + 183MHz mem, közepes 9600pro, s ezeket gyakran megtévesztően hirdették. Szerintem ezzel a szériával is rengetegen szívhatják majd a fogukat amikor a boltos teljesen más verziót ad el a mit sem sejtő ügyfélnek.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#29) Guruka válasza Tithian (#24) üzenetére


Guruka
senior tag

Ahogy elnézem a teszteket, aki 1280 x 1024-as felbontással játszik (17'' TFT-k ajánlott felbontása) annak teljesen minden, hogy 6600GT vagy X800GT, vagy tévednék? :)

(#30) faster válasza _cirmos_ (#27) üzenetére


faster
nagyúr

Azt akartam mondani, hogy az X800GT-k közt nagy a szórás, és egy teszt, amiben az van, hogy kicsit jobb, mint az 6600GT még nem mond semmit.

(#31) JagdPanther válasza faster (#30) üzenetére


JagdPanther
aktív tag

legalább a 6600gt-k közt tudjuk melyik a jó és kész(mármint gyártóra gondolok)... amugy az ATI szimpatikusabb nekem mint az nVidia de hát amelyik jobb azt kell venni...

(#32) rudi


rudi
nagyúr

Szerintem a tuningolhatóság fogja meghatározni a sikerüket. Kis szerencsével az összes X800GT GPU elmegy 470 MHz fölött, vagyis 500 MHz körül. Ez még messze van a 6600GT 600 MHz környékére húzhatóságától, de meglátjuk. Memória tekintetében a 256 bites sima DDR is elég lehet 8 futószalagnak, a 256 bites GDDR3 kicsit pazarlásnak tűnik ennyi pipeline mellé. A másik kérdés, hogy van-e ezekek a kártyáknak értelme az ősszel talán 0,09-en érkező (magas órajel szinte garantált) RV5xx chipekkel és a közepes hetes GeForcekkel szemben.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#33) janpotocki válasza _cirmos_ (#27) üzenetére


janpotocki
senior tag

három HIS kártyával bővítettem a táblázatot. sokáig nem fogom patchelni, mert akkor ezzel tölthetném minden időm, de talán az első napok bejelentései így belekerültek. :)

(#34) anulu válasza Balinov (#23) üzenetére


anulu
félisten

ha valaki vállalja, hogy pontos adatokat ad a kártyákról (referencia, melyik gyártó hogy/miben tér el, milyen változatok vannak), akkor csinálok belőle FAQ-t :))

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#35) Guruka


Guruka
senior tag

Szívesen kipróbálnám ezt a kártyát, de sajnos az alaplapom AGP slotja nem hiszem, hogy örülne neki, ha meg akarnám erőszakolni egy PCIEx karival.:)

(#36) Allien válasza Tithian (#28) üzenetére


Allien
veterán

Nekem pont 9600-m van (9600 XT), de abból tudtommal NEM jelent meg ennyi féle, hiszen ezek mellé még nem rakhattak ugye DDR2-3-t, ergo maximum a ram gyártóján lehetett spórolni. Pl. az enyémet a Sapphire (:R) készítette, és kapott egy ''FireBlade'' jelölést, ami annyit tesz, hogy már gyárilag tulpörgették. Persze, nem raktak rá erősebb hűtőt, maradt a referencia gagyi, ezért hangos is lett (lecserélve). Eredetileg 500GPU/600RAM-on menne a referencia szerint, és ezt spékelték meg 526GPU/650RAM-ra. Mindezt garantálva, garival.
Lassan cserélnem kellene, de lehetőleg maradnék AGP-n még, viszont erről nem érdemes 9800PRO szintre lépni, tegát ha kapnék AGP-s X800GT-t, akkor csak a 256/256 jöhetne szóba, főleg, mert a natív felbontásom 1280x1024.:B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#37) BenJoe válasza Allien (#36) üzenetére


BenJoe
senior tag

Hááát... Nekem Atlantis, overdrive-os is, 526MHz GPu, a memória ugyan 600, de csendes is, sz'al megérte, mert nem nagy különbség az az 50MHz, viszont halk.... :R

╮(╯ل͜╰)╭ Now we're the ones who help to set the sun... ( ͡ _ ͡°)ノ ♫

(#38) Allien válasza BenJoe (#37) üzenetére


Allien
veterán

Egy fullpasszívos heatpipeshez képest az is üvölt!:))

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#39) szatocs


szatocs
őstag

Hát sztem ezzel csak az ATI hívőknél fog aratni , ott is inkább a 256/256 - os verziók, nem hiszem, hogy egy nVidiás átállna a 6600GT - ről, már csak azért sem, mert jobban húzható. Vagy nem is? Jó lenne már, ha tesztek áradatát láthatnánk róluk...

=== Szatocs ===

(#40) nbi


nbi
tag

Na a gyártók elmehetnek a fenébe. Eddig is elég nagy zűrzavar volt a piacon. Ha valaki vesz egy kártyát, olvashat egy napot előtte itt a fórumokon meg a linkeken.

3athlon - swim, bike, run

(#41) BenJoe válasza Allien (#38) üzenetére


BenJoe
senior tag

Tudod mi üvölt? ;) Ismerősöm üvöltött, amikor egy kilazult csavar miatt a 9800pro kibafgyors ventillátora kettévágott egy kábelt a gépben, na, az volt üvöltés...

J,a vlee történt, hogy működés közben egy chip sarka (!) lerobbant a hardverről... :)) Kicsit nagyot szólt, ahogy mesélte... Pedig nem is tuningol... Ő mondta!! ;]

╮(╯ل͜╰)╭ Now we're the ones who help to set the sun... ( ͡ _ ͡°)ノ ♫

(#42) jerry311 válasza anulu (#34) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ezek gyűjtése lenne a lényeg, te kis butus! :))

(#43) BenJoe válasza jerry311 (#42) üzenetére


BenJoe
senior tag

Mármint a kártyáké? :DDD

Már látom magam előtt, ott sorakoznak a a tükörsímára pucolt polcon mindenféle X800-as népek... Idilli... Itt egy kis ddr2 szabvány, ott egy kis 128bit [de hogy a francba?], amott pedig egy kis turbo IceQ II gyári tuning... Igazi X800GT kiállítást lehetne csinálni!! :DDD


Gyűjtögető életmód rlz... Begyűjtök ÉN mindent, csak kerüljenek a kezeim közé! ;]

[Szerkesztve]

╮(╯ل͜╰)╭ Now we're the ones who help to set the sun... ( ͡ _ ͡°)ノ ♫

(#44) BenJoe válasza BenJoe (#43) üzenetére


BenJoe
senior tag

Tudom hogy sikerülni fog! Akkor is moddolok GT-ből 64biteset! Sőt! Ha kell, fele memóriát is kiégetem hegesztővel, a teljesítménycsökkentés érdekében!! :DD

BenJoe's home made X800GTX*

*GTX= GányTakonyXtrém... :DDD

╮(╯ل͜╰)╭ Now we're the ones who help to set the sun... ( ͡ _ ͡°)ノ ♫

(#45) X@b3e


X@b3e
addikt

Bakker, ez azért durva, hogy ekkora a szórás és mindezt egy néven árulják

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#46) BenJoe válasza X@b3e (#45) üzenetére


BenJoe
senior tag

#43:DDD

╮(╯ل͜╰)╭ Now we're the ones who help to set the sun... ( ͡ _ ͡°)ノ ♫

(#47) ciao


ciao
senior tag

a GDDR3 készletet minek kiszórni:F mehetne az normális kártyákra is

már látom a tuskos meg ósanos überbrutálgigahipernek hírdetett játékgépeket ilyen 128bites kártyákkal:DDD

Mindenkit felpofoztatok a bakterral!

(#48) Calogero válasza szatocs (#39) üzenetére


Calogero
addikt

Ime egy: Bővebben: link

(#49) Scream007


Scream007
őstag

meglepő számomra hogy csak a sapphire égeti magát hogy nem tuningolta fel a magot.
mellesleg karijuk semmitmondóan néz ki főleg a hűtés elég pici, még a powercolor kártyája is csodádsan nézz ki meg a clib3d-é is.

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#50) rudi válasza Calogero (#48) üzenetére


rudi
nagyúr

Ez fölöttébb érdekes! Tényleg raktárpucolásról van szó, és a csúcskategória ''selejtjét'' dobálják ki mert R480-as (X850-ek GPU-ja) chip van rajtuk. Ebből következik, hogy futószalagbekapcsolás ugyan elképzelhető, de ha ment volna az adott chipen 12 pipeline, akkor X850 Pro lett volna belőle, 16 ép futószalaggal pedig X850XT lett volna. A másik dolog, amit ki kell emelni a tuning. Ez az 525 MHz nem valami sok, főleg nem a 6600GT-kel szemben.

Kérdés, hogy az ATI miért dob ki egy ilyen sorozatot, ha ősszel úgyis jön az új VGA-család?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.