Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thomas1


Thomas1
őstag

Ismét egy Catalyst, tény, hogy nagyon sok probléma van mostanában az új játékokkal Ati kártyák alatt. A most kiadott Quake Wars demohoz is mellékeltek egy Ati hotfix-et, mert nem volt tökéletes a játék.
Szeretem az Ati-t, de valahogy visszatértek náluk a régi driverbetegségek. :F

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#2) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Úgy látom, hogy a szoftverfejlesztő részleg megint kezdi hanyagolni a drivereket. Csak nehogy úgy járjanak, mint ahogyan azt pár éve tették. :U

(#3) Fáraó


Fáraó
őstag

2 napja frissítettem VGA drivert. Jól csinálják, legyen megfelelő support, javítgassák csak a hibákat.

VIGYORRRGAZMUS.....

(#4) Thomas1 válasza juliabrilke (#2) üzenetére


Thomas1
őstag

Igen, nagyon kezd hasonlítani a helyzet a régi állapotokra. Ahány játék, annyi driver, vagy hotfix. :(

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#5) juliabrilke válasza Thomas1 (#4) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ismerős sajnos ez az időszak... Mostanában pár 2900xt tulajjal beszélgettem és nem túl rózsás dolgokat mesélgettek a driverekkel kapcsolatban. Ilyenkor mit tehetnek? Eladják vagy áll a a gépükben egy ideig és várják a fixeket.

(#6) Komplikato


Komplikato
veterán

Azért nem kéne túlozni, az ETQW hotfix egy komplett Catalyst driver volt, és egy darab OpenGL bővítmény okán volt rá szükség. Gondolom az igen hosszú béta alatt tudott róla az ATI, csak most tették bele a végeleges driverbe (mert ugye 7.9-hez NEM kell a hotfix), a Bioshock driver gyakorlatilag csak pár friss DX9 DLL-t pakolt föl szerintem, mert nekem 7.8-al, de friss DX9-el csont nélkül ment. Nem mellékesen jó sok DX9 alkalmazásban nem kicsit begyorsult a HD2000 széria a 7.9 Catalysttal.

Másrészt sose értettem a nyafogást, mint ha az NForce nem lenne állandóan tele hibákkal, pl. Splinter Cellel se szoptak hónapokig a GF tulajok? Vagy nem szabta el a videolejátszást némelyik? :U

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#7) ollie válasza Komplikato (#6) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nekem a Catalyst 7.3-al is csont nélkül ment a Bioshock (demo), egyetlen buggal nem találkoztam.

***

(#8) juliabrilke válasza ollie (#7) üzenetére


juliabrilke
addikt

ollie! Neked 1950pro-val ment rendesen a bioshock? Nekem 2900xt tulajok mondták, hogy enm ok valami.

(#9) Thomas1 válasza Komplikato (#6) üzenetére


Thomas1
őstag

Ebben lehet, hogy igazad van, int. 6150-el próbáltam az ETQW-t, nem néztem bele a hotfix-be. :R
A 7.9 pedig most jött ki, úgyhogy a bioshock-hoz kellett az a hotfix, mert nagyon sokan panaszkodtak rá.
Jó dolog, hogy ilyen gyorsan reagálnak az inkompatibilitási hibákra, de mégjobb lenne, ha nem lenne ennyi hiba.
Anno szinte 9000-9600-9500@9700 kártyáim között talán 1x cseréltem Omegadrivert.

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#10) arpi6k


arpi6k
addikt

Nem értem miért fikázzák sokan az ATI drivereket. Nekem a 7.5-ös driver van fent, és MINDEN játék hibátlanul fut tökéletes sebességel. Nem értem a siránkozást... :U

Intel & ATI

(#11) arpi6k válasza juliabrilke (#8) üzenetére


arpi6k
addikt

Melyik hd2900xt tulajok? Nem emlékszem a hozzászólásaidra az itten HD2900XT topikban. Milyen problémáról számoltak be?

Intel & ATI

(#12) Komplikato válasza Thomas1 (#9) üzenetére


Komplikato
veterán

A Bioshock demo DX9 frissítés (és/vagy Bioshock driver) hiányában zsír ugyan úgy fagyott mindkét gyártó újabb kártyáin, ráadásul ugyan azokon a helyeken.

Csak azért reagáltam ilyen hevesen, mert nekem állandó jelleggel el akarják magyarázni, hogy az én VGA-mon nem megy semi és én biztos poligonhibás, kockás/csíkos textúrás screent bámulok, csak hülye vagyok és nem veszem észre.

Azon is lehet vitatkozni mi driver vagy HW hiba, és mi az ami a fejlesztőkön múlik?
Anno a Radeon 8500-nél volt ugye TruForm és elég érdekes volt a vertex része. A Haegemonia demoban néha ilyen végtelenbe nyúló poligonok tüntek fel időnként, hallottam is panaszkodni a készítóket, hogy mekkora sz*r az ATI kártyája ... aztán véglegesre érdekes módon megoldották. Vagy ott van az UT2K3, ott is voltak hasonló gondok az első demoban, de a késöbbi demokban és a véglegesben megoldották.

Eddigi tapasztalataim alapján a legtöbb gondott vagy nem megfelelő szoftver körítés / telepítés vagy HW összeférhetetlenség okozza. Például érdekes dolgokat látni mostanában X-Fi Gamer vs VGA ügyekben ...

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#13) Nimrod


Nimrod
addikt

Nekem ilyenkor mindig fejtörést okoz, hogy update vagy nem update. 9600 esetén, gáma alig. Szerintem marad a régi driver.

(#14) arpi6k válasza Nimrod (#13) üzenetére


arpi6k
addikt

Nem hinném hogy lenne értelme.

Intel & ATI

(#15) arpi6k válasza juliabrilke (#5) üzenetére


arpi6k
addikt

''Ilyenkor mit tehetnek? Eladják vagy áll a a gépükben egy ideig és várják a fixeket.''

Tegnap befejeztem a Bioshockot, utána nekiálltam az új Medal Of Honornak, de előtte még gyorsan játszottam egy kicsit a Quake Wars-al. Mindezt problémamentesen a 7.5-ös (4hónappal ezelőtti) driverrel. Kéremszépen a dramatizálást abbahagyni! ;)

Intel & ATI

(#16) juliabrilke válasza arpi6k (#11) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nem is írtam, mert nem vagyok 2900xt tulajdonos. :B

Amire panaszkodtak. widescreen problémák, fagyások. Árnyékok fátyolszerűek...
Kérdés az is, hogy miylen oprendszer alatt ment neked rendesen. Lehet, hogy ebben is ludas lehetett valami.

Kéremszépen a dramatizálást abbahagyni! megértve... abbahagyva.. :D Egyébként aki atit használ vagy venni akar, az nem az én véleményem miatt vesz másik kártyát. :U

[Szerkesztve]

(#17) Frenky87


Frenky87
aktív tag

Felraktam a 7.9-es Catalyst-ot. Driver Parallel Lines alatt lett pár bug. A rendőkocsik villogójának fénye bepixelesedik, a jobb alsó sarokban levő térkép fekete, csak a ''checkpoint''-okat és a rendőrkocsikat mutatja, az utcákat nem. A kerítés időnként bebugzik, vagy fekete lesz, vagy nem lehet átlátni rajta. 7.8-cal ez a gond nem volt. 2900XT-vel néztem, 1280x1024-ben, a játékban minden fullon van.


szerk: oprendszer: Vista64

[Szerkesztve]

///

(#18) m4rc!


m4rc!
őstag

Na érjek már haza! Nekem sajnos problémáim voltak a 7.8-as driverrel, remélem ez meghozza a gyógyírt, ha ez sem kénytelen leszek eladni a 2600-amat inkompatibilitás miatt (nem fér össze a monitorommal).

We are analog players in a digital world

(#19) ollie válasza juliabrilke (#8) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ja, X1950PRO-val ment rendesen.

***

(#20) munky


munky
őstag

zsír, kár, hogy az én karimon már nem nagyon gyorsít...

(#21) KrAt


KrAt
veterán

Fel is tettem tegnap, remélem, ezzel nem fog fagyogatni :U

(#22) Thomas1 válasza Komplikato (#12) üzenetére


Thomas1
őstag

Bioshock: utánaolvastam most, és ez tényleg igaz. :R

Sajnos a fejlesztők manapság nem nagyon foglalkoznak azzal, hogy nem csak 1 féle kártya és gyártó létezik, és nem feltétlenül mindenki használja mégcsak ugyanazt a drivert sem. A sok konzolátiratról meg jobb nem szót ejteni, optimalizálás egy szál se, jó példa erre a Rainbow6:Vegas. Azt mondták X-en jól ment, PC kit érdekel, majd a csúcskártyákon el-eldöcög a gém.

TruForm eléggé halott ötlet volt, el is tűnt szépen, pedig nem lett volna rossz elgondolás, szebbek lettek (volna) tőle a játékok. Driverből be lehetett kapcsolni, de nagyon sok bugot okozott és a játékfejlesztők sem foglakoztak vele túlzottan, elvoltak a minél újabb SM kihasználásával.

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#23) arpi6k válasza juliabrilke (#16) üzenetére


arpi6k
addikt

A Wildscreen problémáról én is hallottam, de úgy tudom hogy ez teljes mértékben játék bug, és minden kártyán előfordulhat.

Intel & ATI

(#24) juliabrilke válasza arpi6k (#23) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ez mondjuk igaz is lehet. Pár dologot nagyon elbénáztak a játékban. Állítólag a játék installjánál is van valami probléma, de ennek majd jobban utánaérdeklődök.

(#25) arpi6k válasza juliabrilke (#24) üzenetére


arpi6k
addikt

Az volt a probléma hogy elvileg a kiadó miatt csak 2X lehetett telepíteni a játékot és utána újra meg kellett venni. Ebből elég nagy botrány volt.

Intel & ATI

(#26) juliabrilke válasza arpi6k (#25) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ezeket javították ki a driverrel a bioshockban:
(vista)
* Missing, blackout, and flashing surfaces are no longer noticed in the game.
* Random polygons shooting up in the sky are no longer noticed.

(xp)
* Frame stutter associated with time spikes in random components of the render stats is no longer noticed as the character walks around.

Bocs az angol szövegért. :U

(#27) keIdor


keIdor
titán

Nekem eddig nem volt gond a Catalyst driverekkel... én mindig frissítek drivert, tegnap tettem fel a 7.9-et és a Quake Wars demo az gyorsúlt is rendesen 2900XT-n 7.8-hoz képest. Mást még nem néztem, de szerintem a MOHA és a Bioshock is gyorsabb lesz majd valamivel! De azt is olvastam, hogy nött az AA sebesség is kicsit...

Szerintem azt a 7.5-öt érdemes lenne már cserélni, mert szerintem lennének már gyorsulások bőven! Megy a Bioshock persze, de ha frissítenél sztem gyorsabb is lenne az... Kb. 3 percig tart... :R

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#28) arpi6k válasza keIdor (#27) üzenetére


arpi6k
addikt

Mi gyorsolt a Quake Warson? Nálam 30FPS szögre. Mintha annyi lenne a limit. :F

Intel & ATI

(#29) AMD Power válasza Thomas1 (#1) üzenetére


AMD Power
titán

Érdekes. Nekem eddig csak egy játékkal volt problémám de az se biztos ,hogy az ATi driver miatt (Starship Trooper)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#30) keIdor válasza arpi6k (#28) üzenetére


keIdor
titán

Nálam 50-70FPS-ekkel fut. :U (jah és V-Sync on) TFT 75Hz-en.

[Szerkesztve]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#31) arpi6k válasza keIdor (#30) üzenetére


arpi6k
addikt

Hmm. Nem értem. Majd kipróbálom megint. :U

Intel & ATI

(#32) RpPRO válasza munky (#20) üzenetére


RpPRO
őstag

Nyugi, az 1950-en sem gyorsit mar semmit. :)

Ez a szinhomerseklet allitas hasznos lehet, nem csak grafikusoknak. Remelem, Ray Adams beepiti majd az Ati Tray Toolsba, mert CCC-t nem rakok fel. :)

Megjegyzes: ''az AMD terméktámogatási oldaláról''. Igen, ott kilinkelik, de a szerverek mar a game-rol mennek.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#33) AMD Power válasza RpPRO (#32) üzenetére


AMD Power
titán

Én többet érek el ezzel 3DMark06-ban 130 pontal. :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#34) Sogron


Sogron
tag

Jó dolog ez az új oldal, de azért a drivert elérhetővé tehetnék! A driverek helyet csak egy ''The page cannot be found'' felirat feketével fekete alapon(roppant mód szellemes dolog az oldal készítőitől). :W

(#35) Chase


Chase
csendes tag

kijavítja a legutóbb megjelent programokkal (mint például a Bioshock) kapcsolatosan eddig felfedezett széleskörű kompatibilitási problémákat

Hát ez remek! Eddig 7.6 volt fenn (ezt csomagolták a kártyához) és tökéletesen ment a Bioshock, kb. a felénél tartok, tegnap felraktam a 7.9-et és indítás után pár másodperccel kékhalál, ati3duag.dll-re hivatkozva. HIS HD 2600XT 256MB GDDR4 PCIe

Biztos, hogy nem volt normális a Stalker-bárban a jávai táncosnő!

(#36) t.tomi


t.tomi
tag

Sziasztok!

Nekem 1 régi vidkártyám van.X800 XL.
Eddig a 7.3 volt fent.Semmi gondom nem volt.
Rászántam magam, h frissítem.Bár ne tettem volna!
7.10, 7.9 DX tesztnél lerobban.7.8-nál még jó...
Mit cseszhettem el?

Life begins @ 40! (knots) :)

(#37) ollie válasza t.tomi (#36) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Akkor maradjon a 7.8. AGP-s a kari?

***

(#38) t.tomi válasza ollie (#37) üzenetére


t.tomi
tag

Aham, minden esetre én driver hibára gondolok...
Lehet, h utána nézek külföldi oldalakon is a problémának.

Life begins @ 40! (knots) :)

(#39) t.tomi válasza t.tomi (#38) üzenetére


t.tomi
tag

Omega Catalyst 7.10-re épülő driver set-je jó az én AGP-s kártyámhoz.
Érdemes kipróbálni, ha vkinek directx problémája volt a régebbi catalyst meghajtókkal AGP-s karesz esetén!

Life begins @ 40! (knots) :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.