Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  [Re:] Két új GPU az nVidiától (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) LordX


LordX
veterán

Minden pompa nélkül.

Egyébként nem tudtuk ezt már 2 hete is?

(#2) marso


marso
tag

megint nagyszeru marketing nev... hogy adjuk el a ti4400 at ugy mintha mindennel gyorsabb lenne

(#3) Egon válasza marso (#2) üzenetére


Egon
nagyúr

Na jah... Marketing...:( Csakhát a normálisabb kűártyagyártók azért a termékeik nevében feltüntetik a valós erőviszonyokat: Pl. Asus 8170 (GF4MX) vs. 8200 (GF3). Úgyhogy hiába van benne a ''GF4'' elnevezés a kártyán lévő chipben, ebből (na meg az árból) azért lehet következtetni a valós teljesítményre.
De hadd tegyem hozzá sietve: az Ati is megéri a pénzét (a 8500-as jobb a 9000-resnél...)... Ez van...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4) e-biza


e-biza
őstag

huha.. most hogy itt a 8x agp rohanok veszek azonnal. mintha valahol azt olvastam volna hogy a dupla szélesség nem hoz dupla teljesitményt, de még 25%osat sem. Igaz ez?

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#5) Power válasza e-biza (#4) üzenetére


Power
senior tag

Nem hiszem, hogy 1-2%-nál többet hozna. Jó biztos lehet, csinálni olyan tesztet amiben, mondjuk hoz 50%-ot, de az csak marketing.

Power

(#6) Elrood


Elrood
őstag

Mintha a THG-n lett volna teszt a 8x ti4200-zal, de szinte semmiben nem volt gyorsabb 4x-s társánál

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#7) xuldar


xuldar
őstag

Nem tudom, milyen gyorsított megjelenésről írt Izsolt, én inkább lassított megjelenésről beszélnék, hiszen a geforce fx eredetileg idén jelent volna meg. Ennek megfelelően a 8x agp-s g4-eseknek is idén kellett eredetileg megjelenni.
Azért nevetséges, hogy mennyien beveszik (na jó, laikusok) ezt az ''újabb ezért sokkal jobb, sűt qrva jó'' dumát. Azt a felfogást sem tudom megérteni, m ikor valaki csak azért vesz újabb videókártyát, mert 2 fps-sel többet tud fingani. Nem mindegy, hogy 152, vagy 154? 30 fölött már úgyse veszed észre...

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#8) Thom!


Thom!
veterán

Csak időhúzás és pénzveszteség jellemzi a Nvidiát.
A drivereiről nem is beszélve. :(

(#9) nap válasza xuldar (#7) üzenetére


nap
addikt

''30 fölött már úgyse veszed észre...''
Na, azert ez nem teljesen igy van. :)
Persze, tudom, hogy elmeletileg max 24 kepkockat latsz, de 30 fps korul meg be-beszaggat. :)
Szoval, szerintem, a monitor frissitesi frekvenciajat meghalado fps ertekek tunnek mar feleslegesnek. Pl. semmi kulonbseget nem lattam a 200 es a 600 fps kozott. :D

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#10) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

Asszem úgy 300 fps-ig még látsz különbséget, bár úgy 120 fölött elhanyagolható.
A 8X AGP azért jó, mert gyorsabban betöltenek a játékok a gyors buszon. Onnantúl kezdve viszont nincs sok értelme egy 128 megás karin.

Viszont egy 4 megás videókártyának nagyon dobna a teljesítményén :)

(#11) LordX


LordX
veterán

Mondom ''... minden pompa nélkül.''

(#12) hi


hi
tag

Megint szep esete annak, hogy adjuk el ugyanazt a termeket ujranevezve. Es ami erdekes a piac meglatjatok vevo lesz ra.

(#13) simonzé


simonzé
addikt

Gépzeljdegel, még engem is McSzivatott az NVidia. Úgy bő fél éve én barom nagy naívan megvettem a GF4 lebutított változatát a GF4MX440-et (ABIT 64 MB DDR). MErthogy GF2MX-ben nem kellett csalódnom. Na az GF4MX-ben viszot 6* akkorát. Egy GF2MX szintű kártyát eladnak 2 db GF2MX áráért... No comment.

Ne dőljetek be, mostmár nem az NVidia a király! Az Ati RadeOn 8500-asa ár/érték arányban a legjobb választás (Nettó 17e körül van). Én asszem hagyom a francba az NVidiát. Kicsit átvette az Intel stílusát (marketingdumák, gyökeres fordulatok a termékvonalban ezzel újabb vásárlásra kényszerítés, stb.) Az Intelt már otthagytam emiatt, most pedig a Vidiát is. :)

Kedves NVidia! Egy hálátlan kutya vagyok, ezért bekaphatod! :DD

I don't fit in. I fit out.

(#14) Egon válasza simonzé (#13) üzenetére


Egon
nagyúr

A GF4MX (a 420 kivételével legalábbis) messze nem GF2MX szintű, hanem sokkal inkább GF2 GTS-Ti (sőt, kicsivel gyorsabb is ezeknél), és ez azért szvsz nem mindegy...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#15) MrSummer válasza Egon (#3) üzenetére


MrSummer
aktív tag

De az
Atinál ez a directx verziót takarja mármint az első szám így a 9000-es nem lehetett 8400.... Vagy nem?

Anulu Öhö-ö-ö-ö

(#16) emvy válasza MrSummer (#15) üzenetére


emvy
nagyúr

És a 9000-es szerinted tud DirectX 9-et???

while (!sleep) sheep++;

(#17) Sikló


Sikló
tag

Visszatérve a hírre! Szerintem ez csak parasztvakítás Nvidia részéről. Aki bedől, az meg is érdemli!!! :DD ''Csillog --> Vegyed!!!''

''Attól, hogy valaki paranoiás, még üldözhetik...''

(#18) GeorgeTerror válasza Egon (#14) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Így van, tapasztalat télleg gyorsabb. Az én gagyim lenyomja az asus TI VX-et.

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  [Re:] Két új GPU az nVidiától (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.