Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) engusz


engusz
veterán

Ez nem jó hír az ATI számára. Bár, ahogy olvasgattam más oldalakon, szépen tagad mindent.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#2) Turmoil


Turmoil
senior tag

[L]http://www.theinquirer.net/?article=12239[/L]

Tök jó akkor olvasni egy hírt, amikor már a cáfolat is olvasható valahol...
Persze biztos lesz még egy-két kör a témában, de ha már megjelentek az első hivatalosabb kommentek, akkor azokat is be lehetne rakni a cikkbe, kerülendő a felesleges pánikot...

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#3) anaqer


anaqer
veterán

Ja, hát ez késett kb. két napot. Előfordul a legjobb lapokkal is...

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#4) Cane


Cane
őstag

Ezért használok mindig kb. 2 hónappal régebbi drivert, mert az új ált. bugos.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#5) sirály12


sirály12
őstag

Hát nem semmi.
Szerencsére vagy inkább sajnos nekem még nincs ien gondom. De nemsokára nekem is lessz, úgyhogy figyelő álláspontra helyezkedem, vajon mi lessz ennek a vége. Remélem csak kamu az egész.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#6) laja


laja
tag

Megerősíthetem, hogy a 9700-as szériával is gond van a 3.8-as driverekkel párosítva. Miután installáltam au új drivert, a monitort (LCD monitor DVI-kábellel) egyszer csak kikapcsolva (stand-by) találtam. Sem a ctrl-alt-del, se az alt-f4 nem segített, csak egy restart. Másodszor a szemem láttára történt a dolog: internetezés közben a képernyő egyik sarkán egy zagyva pöttyökből álló négyszög jelent meg, aztán a monitor kikapcsolt. Ekkor visszavettem a 9700-as enyhe túlhúzását alapértékre, és kikapcsoltam a driverben a ''VPU auto-recover'' opciót. (Ami elméletileg grafikai összeomlás esetén kikapcsolná a 3d alkalmazást, és visszatérne a Windowsba restart nélkül.). Azóta, kb. egy hete, nincs gondom. Megjegyzem, hogy az enyhe overclock-kal a kártyám korábban a 35 fokos nyáron is mindig atomstabil volt. Futtattam 8 órágig Prime95-öt is, hogy megnézzem, nem valami más alkatrész hibázott-e. Nem.

Egyébként ezt a monitorkikapcsolós problémát rengetegen jelezték a rage3d fórumán.

Abit IC7, P4 3,8 Ghz-en, 1 GB DDR466, x800 pro XT PE-re moddolva (580/477 Mhz), két vinyó, Enermax 460 W-os táp, 17 collos Iiyama LCD, vízhűtött proci és videokártya

(#7) GP-Sz


GP-Sz
senior tag

Hát nemtom, szvsz 18 fok az semmi, attól nem fog tönkremenni egyetlen kártya sem. Ráadásul ez a max (állítólag), a 6 fok meg télleg semmi. Normális monitorok meg nem mennek tönkre attól, ha nagyobb frekit adsz nekik, csak lekapcsolnak. A ventilátor leállás az télleg gáz, ha van olyan. (De ezért kell passzív hűtőt használni :D)

(#8) KEndre


KEndre
HÁZIGAZDA

Az ATI cáfolat is bekerült a hírbe. A témára még visszatérünk.

E.

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#9) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Én nem vettem észre semmi szétsülést, igaz, nem szoktam tapizni a kártyámat... :D
Sztem ugyanolyan meleg a Zalman borda, mint a régi driverrel.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#10) sirály12


sirály12
őstag

Tenni kell rá egy nagy bordát és egy 8 cm-es ventit amit közvetlenül a 12v-ra nyomol rá, így már bizti nem áll le, és a hűtése is bizti elég lessz. :DDD :DDD :DDD

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#12) turho válasza GP-Sz (#7) üzenetére


turho
őstag

Normális monitorok? Ez a ''védelem'' kicsit hasonló mint a nagy végfokerősítők rövidzárvédelme. Lehet hogy egyszer nem kapcsol időben. Sőt.

(#13) Genialis


Genialis
aktív tag

Nekem eddig csak az tűnt fel, hogy ez a driver simán szar. De akkor már értem miért.

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#14) Johnny válasza GP-Sz (#7) üzenetére


Johnny
senior tag

18 fok szvsz iszonyat sok.
Mellette már találkoztam olyan monitorral, ami a túl nagy freki miatt ment tönkre. Márkásnak márkás volt, úgy látszik nem volt ''normális'' :)

(#15) GP-Sz válasza Johnny (#14) üzenetére


GP-Sz
senior tag

18 fok azok szerint baromi sok, akik azt hiszik, hogy egy proci tönkremegy, ha mondjuk eléri az 50 fokot. Holott kábé 150ig semmi baja nem lenne, mindössze instabil lenne. Persze akkor is szar a driver, ha az ember nem tudja használni a kártyát, de azér nem mindegy, hogy tönkre is megy, vagy csak instabil :))

Émmeg még nem láttam ettől tönkremenni monitort. Elhiszem, hogy van ilyen, de szerintem nem ez a tipikus.

(#16) Johnny válasza GP-Sz (#15) üzenetére


Johnny
senior tag

Tönkre nem megy, ''mindössze'' az élettartama csökken jelentősen a hőmérséklet emelkedése miatt.
De én nem erre gondoltam, hanem pont arra, amit írsz. Ha lényegesen magasabb hőmérsékleten üzemel alapból a gpu, az nagyban megnehezíti/ellehetleníti a tuningot.

(#17) turho válasza GP-Sz (#15) üzenetére


turho
őstag

Nagyon nem mindegy hogy kíbvülről, vagy a magba integrált hőérzékelővel mérünk hőfokot.
Hát a hőmegfutás? Azaz extrémebb melegedésnél kontollálatlanul megszaladhat a bonyolult áramkör hőfoka.
A monitor tönkremenése nem tipikus. Mégse örülne senki ha ő lehetne a kivétel.

(#18) Johnny válasza turho (#17) üzenetére


Johnny
senior tag

Ha már a HWSW-re betetted :

ATi fórumokon jópár ember panaszkodott, hogy a kártyáik az új 3.8-as Catalyst driverrel melegebbek lettek, sőt, néhányuknak a kártyájuk is elfüstölt a monitorral együtt!
A Rage3D megkereste Terry Makedon-t, aki a Catalyst driverek fejlesztésében is közreműködik, hogy kommentálja az esetet:

1. Túlmelegedés: ''Rengeteg időt töltöttünk a hőmérséklet analizálásával az új 3.8-as Catalyst használata közben. Láttunk egy kis hőmérsékletnövekedést néhány esetben, mint például a 3Dmark2003 Nature Scene tesztjében. Minden általáunk tapasztalt hőmérsékletnövekedés a biztonságos határon belül volt. A kutatás továbbra is folytatódik, hogy mi okozza a hőmérséklet növekedést.''

2. Monitorok: ''Megpróbáltuk ezt a hibát reprodukálni és a driver kódját átvizsgáltuk, de nem talátunk semmit. Most az egyik Beta tesztelőnkkel dolgozunk együtt a problémán, mert Ő már átélt hasonló esetet. Egyenlőre mi nem kaptunk ezt a problémát illetően semmilyen visszajelzést az ügyfélszolgálaton.''


Forrás : Rage3D

(#19) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Én használtam a 3.8-as Catalyst-al egy Hercules all-in-wonder 9000-et. De nem halt be sem a kártya sem a TFT-m.

Biztos nem tapostam volna meg a kártyát ha már egy új drivertől is behal. :)

(#20) GP-Sz válasza turho (#17) üzenetére


GP-Sz
senior tag

Szerintem se mindegy, csak egyrészt szerintem a 18 fok valszeg nem igaz :), másrészt ha igaz lenne, akkor sem menne tőle tönkre a kártya. Erről ennyit.

Mégeccer: én nem állítom, hogy nem szar ez a driver, csak azt, hogy a hiba korántsem olyan drámai, mint ahogy az pl a cikk címéből elsőre lejön.

(#21) laja válasza Johnny (#18) üzenetére


laja
tag

Johnny, olvasd el a 6. hozzászólásomat. Valami jelentős gond van a 3.8-asokkal, ez tény. Magam tapasztaltam nagyon sok más emberrel együtt, és leszarom, hogy mit mond az ATI.

Abit IC7, P4 3,8 Ghz-en, 1 GB DDR466, x800 pro XT PE-re moddolva (580/477 Mhz), két vinyó, Enermax 460 W-os táp, 17 collos Iiyama LCD, vízhűtött proci és videokártya

(#22) Johnny válasza laja (#21) üzenetére


Johnny
senior tag

Mondom én hogy nem ? :D
Használtam én is a drivert. Le nem mértem a különbséget, de nekem iszonyat meleg volt a 9700-esem ezzel a driverrel is, ugyanúgy, mint az előzőekkel.

(#23) kingston


kingston
tag

Nem tom mit kell ilyen ügyet csinálni mindenből nekem connect3d 9600 karim van
nem erről van szó de a lényeg:-cat 3.8,radclocker,radtabs,radlinker rátelepítve
ram nincs hűtve egyedül titan ttc chiphűtő ram néha olyan meleg rajta
hogy nem tom átfogni rajta a 2 oldali ramot
alap 325mhz 200mhz 510mhz 256mhz agp 1.7v

2hónapja van meg nem sikerült megfagyasztani ,ha melegedés miatt nem bírja
cat 3.8 lekapcsolja alapra vagy fagy oszt kész!
standbyba teszi a monitort nyomj esc-et vagy alt-tabot nekem bejött!
Ati-cat3.8 Rulezzzzzzzzzzzzzzzz!

még nem láttam ez miatt szétégett karit!

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#24) kingston


kingston
tag

Ha nem alapfeszen használunk valamit bármi szétéghet de az nem driverhiba.

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#25) laja válasza kingston (#23) üzenetére


laja
tag

Kingston, hatalmasat tévedsz. A driver csak a 9600XT-t és a 9800XT-t állítja vissza alapsebességre dinamikusan, a hőmérséklettől függően. A régebbi kártyákban nincs is hőmérséklet-mérő dióda. Ja, és még a fenti legújabb kártyákat is csak akkor állítja vissza alapra, ha nem te határozol meg fix órajelet, hanem hagyod, hogy a kártya maga szabályozza a sebességet.

''Nem tom mit kell ilyen ügyet csinálni mindenből''... hát mint fent írtam, a monitor kikapcsolása után csak a restart segített, és ehhez még az se kellett, hogy 3d-s programmal terheljem a kártyát. Mindenesetre most már nálam legalábbis rendben megy a kártya.

Abit IC7, P4 3,8 Ghz-en, 1 GB DDR466, x800 pro XT PE-re moddolva (580/477 Mhz), két vinyó, Enermax 460 W-os táp, 17 collos Iiyama LCD, vízhűtött proci és videokártya

(#26) KEndre válasza GP-Sz (#20) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

A cikk címe egy kérdés és nem egy állítás. A hírek alapján ezt a kérdést azért fel lehetett tenni szerintem... Vagy nem? Azért jobb az óvatosság. :F

E.

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#28) kingston


kingston
tag

Sztem te tévedsz laja mert az ati azért találta ezt ki hogy kártya miatt ne legyen adatvesztésed és be is jött neki.
A recover nem hőmérő által generált hőmérséklet alapján hanem:-Ha nem érkezik válasz a karitól tehát megfagyott a gép miatta akkor állítja alapra!!
-Ja és ez is tévhit hogy alapra mert feltesz a cat. egy radeon brobe device nevű drivert es az veszi át az irányítást de újra kell indítani a vasat mert ezzel csak
****alapszinten funkcionál*******!!!!!!!!

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#29) Ragnar válasza Johnny (#18) üzenetére


Ragnar
tag

A vkarim (húzva van) a 3Dmark2k3 - ban csak a Nature scennél szemetel...

-AMD Athlon64 3000+ @2200 MHz -- ABIT KV8pro -- Inno6800 GT@ultra -- 2x512 MB @440MHz DDR-- 120GB SATA HDD

(#30) Chapell válasza kingston (#28) üzenetére


Chapell
aktív tag

Én úgy tudom, hogy a vpu recover és a túlmelegedés miatti visszaállítás 2 külön dolog. Az előbbi ha nem kap választ a 3d programból, akkor lelövi a 3ds alkalmazást, az utóbbi pedig ha túlmelegedést észlel, lejjebb veszi az órajelet...

''Csak állsz ott, vagy nézel is?''

(#31) cd930


cd930
aktív tag

Na most akkor ki féljen?
Minden ATI kártyatulajdonos, mert biztos ami biztos?
Remegjek a 9500-as kártyám miatt? (Mondjuk mosz nem remegek, mert még egy korábbi cat van fenn, de szerintetek semmiképpen ne frissítsek 3.8-ra?

20+ éve a Prohardveren

(#32) kingston válasza Chapell (#30) üzenetére


kingston
tag

Egyet értek veled,de te is megérthetsz én arra akartam kilyukadni,hogy ha
túlmelegzik a kari eleve megfagy és a vpu recover működésbe lép.
Hatás ugyan az.
De ha mégse ahol már a túlmelegedés Szétégéssel fenyeget ott már minimum a
ram szemetel. Okos júzer meg megy a fagyra vele.

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#33) kingston válasza cd930 (#31) üzenetére


kingston
tag

Mindenképp 3.8 rulezz!
Ha 3.8-ban rosszul műxik,3.8-tól lefelé meg nins is.

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#34) Bandit21


Bandit21
addikt

Ez télleg érdekel mert én 1 hete használom, eleve a 3.8al kaptam, de érdekes módon Powestrip megáll 425/360-nál ennél följebb nem megy és így már szemetel Nature-ben? Ha fölteszem a 3.7-et v inkább a 3.6ot jobban húhzató lesz-e? Nem a tuning miatt hanem h tudjam h nincs semmi gáz vele. Sokan írkálnak itt a 9600-osukról a hír nem a 9800pro/9800xt/9800okról szól?

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#35) kingston


kingston
tag

De 9800pro/9800xt/9800okról szól csak azt nem értitek meg hogy a9800pro/9800xt/9800ok-ban van hőmérő csak a driver nem jól kezeli ez eddig ok-de a 9500,9600 stb meg nincs is mégsem ég szét.
én a 9600-at hasonlitásnak írtam .
cat 3.8 nem piromániás.

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#36) mozso


mozso
senior tag

A hir eredetije a www.rage3d.com -rol szarmazik (ahonnan az ati-news.de is atvette), ma este mar a kovetkezo olvashato a www.rage3d.com -on:

''So is there a problem at all?
ATI doesn't think so. ''We do not currently believe these stories are valid,'' it says.

Such is the level of willy-waving among some of the more infantile graphics card fanboys, we wouldn't be at all surprised if followers of a rival company had posted the claims in order to damage ATI. Nothing new there - in the past, ATI buffs have tried to suggest major problems with Nvidia cards. It's all part of the bizarre war these idiots believe they're fighting on behalf of their favoured firms.

While such claims may send a frisson of schadenfreude up the spines of competitors, we'd like to believe none of them countenance this sort of thing. As we witnessed with this year's Nvidia 3Dmark03 story, none of them are above trying to tacitly put the boot in to rivals when they can, but posting claims that drivers damage hardware? We don't think so. But past spats between the companies themselves, typified by the issuing of tit-for-tat press releases, hasn't exactly set down an example of adult competitive behaviour.''

Vihar a biliben, eddig nagyon ugy tunik, senki sem latott a 3.8-as Catalyst miatt tonkrement alkatreszeket. Egy forum beiras nem bizonyitek. Sot. :D

(#37) mozso válasza mozso (#36) üzenetére


mozso
senior tag

Aki elolvassa ezt a hirt : [L]http://www.rage3d.com/#1066564288[/L] meg fog lepodni. :D

Az aktualis meresek soran (sok-sok keppel megtamogatva) a 3.8-as Catalyst drivverrel HIDEGEBB volt a 9800 Pro, mint barmilyen mas driverrel. Erre varjatok gombot.

(#38) kymco válasza mozso (#37) üzenetére


kymco
veterán

NVIDIA marketing..... :)

www.refujvaros.hu

(#39) kymco válasza Johnny (#16) üzenetére


kymco
veterán

Élettartam csökkenés: 15 év helyett 8 (csak a példa kedvéért). Kinek van 8 éves videokártyája? :)

www.refujvaros.hu

(#40) mozso válasza kymco (#38) üzenetére


mozso
senior tag

Valahogy ugy, mert eddig meg nem talaltam kezzel foghato bizonyitekokat, vagy legalabb kepeket a 18 fokos melegedesrol + szetegett kartyakrol es monitorokrol.

(#41) Repiv


Repiv
tag

most akkor mejik kártyákban van hőmérő??
valahogy megjelenithető az hogy mit mér a hőmérő??

(#42) laja válasza kingston (#28) üzenetére


laja
tag

Kingston! A VPU recovery természetesen működik minden kártyán. Az tényleg az, amit leírtál. A sebesség-visszaállítás viszont CSAK az új 9600XT-n és 9800XT-n megy. A többi kártyánál nincs is ilyen fül a driverbeállítások közt, ez nem tűnik fel? A korábbi csipekben NINCS HŐMÉRSÉKLET-MÉRŐ ALKATRÉSZ (DIÓDA). Ettől kezdve a driver nem tud mit csinálni.

Egyébként itt az idézet a driver információs lapjáról (http://www2.ati.com/drivers/Catalyst_38_Release_Notes.html):

The new ATI OVERDRIVE (patent pending) tab, currently available for the RADEON™ 9800XT only, provides a safe and intelligent graphics processor clocking utility. ATI OVERDRIVE is constantly monitoring the graphics processor and pushing the graphics frequency to its maximum, while always ensuring that the processor temperature stays at a safe level. If the temperature of the graphics processor were to become too hot, ATI OVERDRIVE automatically decreases the clock speed until a safe temperature is reached. ATI OVERDRIVE never reduces the graphics processor speed below the pre-set factory default clock speed.

Abit IC7, P4 3,8 Ghz-en, 1 GB DDR466, x800 pro XT PE-re moddolva (580/477 Mhz), két vinyó, Enermax 460 W-os táp, 17 collos Iiyama LCD, vízhűtött proci és videokártya

(#43) guess.who válasza mozso (#36) üzenetére


guess.who
senior tag

Kemény szavak, amikben a saját rajongóikat sem kímélik... :) De egyébként a másik topicban pont arra utaltam, hogy nem kell bedőlni egyből az ilyen pletykáknak...

(#44) mozso válasza guess.who (#43) üzenetére


mozso
senior tag

A haverom mondta, hogy az o baratja latta, amint ket masik srac arrol beszelt, hogy hallottak valakitol, hogy ''.......''. De a haverom megbizhato ember, ''nekem'' sohasem hazudik....csak eppen lehet nem helytallo az informacioja a tudtan kivul. Bruhaha :D

(#45) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Amikor ilyenről hallok, vagy (ne adj' isten) ilyet tapasztalok mindig elgondolkodom rajta, vajon egyátalán kipróbálják a szoftvereket? Vagy csak megírják, lefordítják és 'biztos jó lesz' hozzáállással kirakják az oldalra?

Aki hülye, haljon meg!

(#46) marso válasza L3zl13 (#45) üzenetére


marso
tag

amikor ilyen kommenteket látok mindig elgondolkodom, vajon elolvasa e a hozzászólásokat, vagy csak beir egyet, biztos jó lesz az oldalon. :)

(#47) arty


arty
veterán

idohianyban sok minden elofordulhat ...

pl. volt olyan nVidia-s WHQL driver, amibol csak az .inf hianyzott :)) konyorgom !! hogy ment ez at a whql teszten ??? azutan abbahagytam a gef4em driver updateleset... ha hibazik az mas, de ha minden ok, akkor nem erdemes drivert frissiteni, max nehany havonta. de a mindig friss az eleg rizikos.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#48) laja válasza mozso (#44) üzenetére


laja
tag

Mozso, könyörgöm, olvasd már el a 6. hozzászólásomat. Szerinted csak úgy szórakozásból kitaláltam az egészet? Meg a kb. 50 ember is, aki a rage3d fórumán jelzett hasonló gondokat?

Abit IC7, P4 3,8 Ghz-en, 1 GB DDR466, x800 pro XT PE-re moddolva (580/477 Mhz), két vinyó, Enermax 460 W-os táp, 17 collos Iiyama LCD, vízhűtött proci és videokártya

(#49) Jano


Jano
senior tag

Hogy tudna jobban melegíteni egy driver egy kártyát?

A tudás érték!!!

(#50) laja válasza Jano (#49) üzenetére


laja
tag

Furcsa módon tud, ezt még az ATI is elismerte. Egyszerűen úgy, hogy jobban kihasználja a kártya fizikai képességeit, és jobban ''megdolgoztatja'' a kártyát.

Nem beszélve persze arról, ha a driverbe túlhúzási lehetőség is be van építve, ami ugyebár szintén lehetséges. De ez már más dolog.

Abit IC7, P4 3,8 Ghz-en, 1 GB DDR466, x800 pro XT PE-re moddolva (580/477 Mhz), két vinyó, Enermax 460 W-os táp, 17 collos Iiyama LCD, vízhűtött proci és videokártya

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.