Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) kokobe válasza Dilikutya (#91) üzenetére


kokobe
senior tag

ja azt is elcseszi majd az intel remélem ugyan úgy mint a prescott-okat!:DD

<---AMD___ATi--->

(#102) Dilikutya válasza _Volkovy_ (#96) üzenetére


Dilikutya
félisten

Windows 2003 Server-nek azt hiszem van már valami 64bit Edition-je. De lehet, hogy még csak béta.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#103) Router


Router
őstag

Nagyon úgy nézem hogy ez a topic már csak a 64 bit/nem 64bitről szól!
amielőtt lefikáznátok a celD-t azt tisztázzátok magatokban hogy a celeron sorozat mindigis a gyengébb árérzékenyebb gépekbe lett tervezve és ez egy Prescott p4 negyedére butított változat a Sempron tervezésénél nem a butításra mentek hanem egy új processzor megalkotására az intel pedig egy már meglévő processzort butított a negyedére ezért alaptalan a Sempron/CelD verseny!!!

www.reballing.hu/forum

(#104) Dilikutya válasza kokobe (#100) üzenetére


Dilikutya
félisten

Kérlek szépen... itt a Ph-n van egy teszt. Az A64 3200+ a P4 3.2GHz-el van párban. A Northwooddal. (Bővebben: link). És akkor hol van még az Extreme Edition... te nagyon el vagy tájolva. De ha gondolod, egy linket kérek az xbitlabsos dologról, mert ugye én adtam linket az igazam bizonyitására.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#105) Dilikutya válasza Router (#103) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én nem fikáztam a Celeron D-t...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#106) kokobe válasza Dilikutya (#104) üzenetére


kokobe
senior tag

www.xbitlabs.com a CPU-nál ja és néz végig a tesztet!És akkor már mindjárt mást fogsz mondani!

[Szerkesztve]

<---AMD___ATi--->

(#107) Router válasza Dilikutya (#105) üzenetére


Router
őstag

Nem írtam oda de TISZTELET A KIVÉTELNEK!

www.reballing.hu/forum

(#108) Dilikutya válasza kokobe (#106) üzenetére


Dilikutya
félisten

Így látatlanban (ma már nincs időm rá) azt mondom bármi is az eredmény, a hajadra kenheted:) Egy CPU-nál nem az a mérvadó, hogy 2fps-sel többet ért el, vagy 100ponttal többet...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#109) kokobe válasza Dilikutya (#108) üzenetére


kokobe
senior tag

mér az A64-fx55 2fps-el veri az Extreme edition dehogy van azok között 20-is perse van ahol fej fej fej mellett persze az csak az egyik pányán egyik beállításnál:DD De amúgy te ugyse fogod megkedvelni az AMD-t mert inteles vagy én is az voltam vagy 10-évig de jobban tettem hogy váltottam és azóta az AMD is beelőtze az intelt mind ár és teljesítmény arányban:))

<---AMD___ATi--->

(#110) Router


Router
őstag

engem már csak az vigasztal hogy még mindíg az intel a legnagyobb chipgyártó!!!!

www.reballing.hu/forum

(#111) Apophis válasza Router (#110) üzenetére


Apophis
őstag

Na visszajöttem! Azért lesz vacak az Intel 64 bites verziója, mert egyszerüen fiatalabb! Az AMD már majdnem egy éve megvan vele, az Intel...? Nos hát:sehol sincs! Magyarul: az AMD megoldás már rég kikristályosodott lesz, mire az Intel egyáltalán az elsö 64bit prociját kiadja...

[Szerkesztve]

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#112) Apophis válasza Router (#110) üzenetére


Apophis
őstag

Már nem sokáig..... :DD :DD:DD

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#113) Router válasza Apophis (#111) üzenetére


Router
őstag

már kiadta! :DD

www.reballing.hu/forum

(#114) Router válasza Apophis (#111) üzenetére


Router
őstag

Xeon+EMT64!!!
:)

www.reballing.hu/forum

(#115) gabi123 válasza Router (#114) üzenetére


gabi123
senior tag

Szia! Megy már a vízhűtésed a Cel D-n? Mennyin megy most? (remélem jól emlékszem, hogy neked van :) )

Forza Ferrari!

(#116) Dilikutya válasza kokobe (#109) üzenetére


Dilikutya
félisten

Na figyu (xbitlabsot még mindig nem olvastam): nekem semmi bajom az AMD-vel, sőt szimpatikus. Raktam már össze ismerősnek AMD-s gépet is, és azért AMD-t, mert én javasoltam neki. DE amiről a vita folyik, az független ettől, hogy ki mit szeret (legalábbis részemről). Hogy az AMD ár/teljesítmény arányban jobb, ezt soha egyetlen percig sem tagadtam.
Nos, a tesztről: engem igazából nem győzött meg. Ami tény, hogy a 3,46GHz-es P4 XE valóban lemarad az A64 3800+/4000+ és az FX55-től. Ami nem csoda, mivel ez a proci sem világmegváltó, egy 4000+ már komoly ellenfél, egy FX55-ről nem is beszélve. Néhol az A64 3500+ is ráelőz. DE! Úgy láttam, hogy 1280-ban, minőségi beállításokkal már át is veszi a vezetést bizonyos tesztekben.
Szerintem sehol sem emlitettem, hogy az FX55 gyenge lenne a P4 XE-hez képest. De árban már egy kategória, szóval az előnye nem meglepő. Az mért különbsége egyébként elhanyagolhatóak, kivéve egyes tesztekben, ahol valóban 10fps fölötti az előnye a 4000+ és az FX55. Ilyen azonban nem sok van, többségében kiegyenlitett a verseny. És hát nem rossz egy 32bites processzortól a 64bitesek között :)
A tesztek igazából engem nem győztek meg 100%-kal, hogy melyik a jobb. Doom3 alatt a P4XE 3.4GHz abszolút párban volt az FX53-mal. Csakhogy az Extreme Edition legalább egy fél évvel régebbi is. Az 1-2fps különbségek pedig szerintem ingadozhatnak hol egyik, hol másik javára. Gyakorlatilag tökmind1, hogy a csúcskategóriából melyiket vesszük. Árban szerintem ugyanott vagyunk, a 3800+ lerül 180000Ft-ba. P4XE-t nem találtam árlistán, de a 3,6GHz-es Prescott és a 3,4-es Northwood áraiból gondolva, talán olcsóbb is lehet nála. És ha így nézzük, az AMD-nek a felső kategóriában nincs előnye ár/teljesítmény viszonylatban.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#117) Dilikutya válasza Apophis (#111) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nos. Az Intel 64bites verziója nem fiatalabb, csak a home PC-kben még nem elérhető. A megjelenés dátuma nem azonos a technológia korával! 64 bites az Itanium 2, és szerintem már a Xeon is.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#118) bullseye válasza Dilikutya (#116) üzenetére


bullseye
addikt

sajna direkt méréseim nincsenek csak 3800+ Vs P4 560 és P4 560 VS 3.4ee

560-nál mind a kettő picivel gyorsabb, szóval élesben fej-fej mellett lehetnek (persze az új nForce készlet ezen dobni fog valszeg, de az Intel se unatkozik.), az új 3.46-os 1066-os P4 már nagyobb móka, FXből ''csak'' 53-t láttam, az picivel jobbat ment a 3800+nál, így arra tippelek, az az55 és a 4.63 megint egál nagyjából. ami az árat illeti, mindkét Intel proci valamivel 1000 $ fölött kapható, a 3800+ nagyjából 700 $, a 4000 800$, FX55 1000$ de inkább pár dolcsival alatta.

akinek az ebben a hónapban leggyorsabb kell, az fizesse meg, de szerintem egy 3.2/3400+ szinte mindenre elég...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#119) Router válasza gabi123 (#115) üzenetére


Router
őstag

jól emléxel de így is 45-47 fok passzívba 3ghz körül megy általában

[Szerkesztve]

www.reballing.hu/forum

(#120) Router válasza bullseye (#118) üzenetére


Router
őstag

olvastam a Celeron D-s cikketeket!
ezekszerint sikerült elég intel procit szerezni!?

www.reballing.hu/forum

(#121) X-COM válasza Dilikutya (#102) üzenetére


X-COM
nagyúr

csak véletlen néztem be, de
xp-ből és 2003-ból is lesz extended 64bit (röviden x64) változat, egyelőre béta állapotban vannak és letölthetők a Microsoft honlapjáról.

illetve mindkettőből van ia64 változat.

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#122) bullseye válasza Router (#120) üzenetére


bullseye
addikt

hát egy picivel az utolsó pillanat után, de sikerült :)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#123) Apophis válasza Dilikutya (#117) üzenetére


Apophis
őstag

Most nem szerver és munkaállomás processzorokrol van szó. Egyébként ott is az AMD a jobb (szerintem).

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#124) drpele


drpele
senior tag

Egy észrevétel: szerintem egy ('értelmes') racionálisan gondolkodó ember az azonos (vagy nagyon hasonló) árfekvésű processzorok teljesítményeit veti össze egymással, nem pedig össze-vissza keresztül-kasul mindent-mindennel.
Szerintem...

[Szerkesztve]

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#125) Apophis válasza drpele (#124) üzenetére


Apophis
őstag

Ezt ugye nem nekem mondod? Mármint nem rám érted...

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#126) drpele válasza Apophis (#125) üzenetére


drpele
senior tag

Isten ments!

Csak kikívánkozott belőlem a topic végigolvasása után...
Akinek nem inge ne vegye magára!

[Szerkesztve]

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#127) Dilikutya válasza Apophis (#123) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az teljesen lényegtelen ebből a szempontból. A lényeg az, hogy van 64 bites processzora az Intelnek, ergo ők sem ma kezdtek a technológián dolgozni. Az egy dolog, hogy az asztali gépekbe egyenlőre nem dobták piacra. De nem azért, mert nincs meg a technológiája, hanem azért, mert még nem tartják időszerűnek.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#128) Dilikutya válasza X-COM (#121) üzenetére


Dilikutya
félisten

Azt tudom, hogy lesz, csak a Win2003-ban nem voltam biztos, hogy van-e már, vagy még csak béta.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#129) Apophis válasza Dilikutya (#127) üzenetére


Apophis
őstag

Teljesen más az asztali és a szerver 64bit technológia. Lényeg, az AMDnek már vannak tapasztalatai asztali64bit téren, az Intelnek nincsenek...

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#130) Dilikutya válasza bullseye (#118) üzenetére


Dilikutya
félisten

Köszi a megerősítést:)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#131) Dilikutya válasza Apophis (#129) üzenetére


Dilikutya
félisten

A piacon nincs ilyen processzoruk. De az egész biztos, hogy házon belül már ízlelgetik. Szar mindenesetre nem lesz. Szerintem ez is agy nagy adag kamu és baromság, hogy a Prescott szar lett. Sőt az újabb steppingek már nem is melegednek, mint az első példányok. Szépen lassan leküzdik a kezdeti hibáikat. De ez most nagyon OFF volt.
Mellesleg olyan nagyon azért nem különbözik szerintem a kettő...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#132) mycso


mycso
veterán
LOGOUT blog

Annyit szeretnék ehez az egész harchoz hozzászólni, azoknak akik itt a nagy tuningolgatásokról beszélnek, hogy akkor istenítsék a húde tuningbarát 2500+ bartont, amikor arra is lehet tolni egy plusz GHz-t.Na celeronnál ez sima ügy (+1GHz).

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#133) _Volkovy_ válasza mycso (#132) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Igen,és adsz vele a szarnak egy pofont.

(#134) Dilikutya válasza mycso (#132) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez tény... csak ha ráhúzol egy 20e Ft-os 2.8-as Celeronra 1GHz-et, azt még bőven hazavágja egy szintén 20e Ft-os 2500+ Barton, amire csak 500MHz-et húztál :D Nem csak a Ghz-ek számítanak!! A Celeron gyengébb eleve, mint a Barton. Ha a 2500+ Bartont belövöd 3200+ teljesítményre, ami nagyjából 2.8-3.0 GHz-es P4 szintje, akkor az bőven lövi a Celeront. A Northwood-ot biztosan. De szerintem a Prescott Celeront is, az nem járná, hogy a fillérekért megvett Celeron ami játszva tuningolható esetleg, ily módon gyorsabb legyen mint egy 50e Ft-os P4. Szóval.. az 1GHz-es húzás nem minden!

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#135) esar válasza mycso (#132) üzenetére


esar
csendes tag

Na igen, a +1Ghz az mán valami :) nekem van 2.66-os cel D, meg xp proccom is van, de hiába az a plusz Ghz.... Ha felhúzom 2250 Mhz környékére az athlont, a cel D 3.6 Ghz-en nem igazán van partiban vele. Jó van olyan amiben esetleg igen, de több az amiben nem.

(#136) LordX válasza Dilikutya (#117) üzenetére


LordX
veterán

Az IA64 az jóval öregebb, mint az AMD x86-64-e. Itanium-ról ugye már hallottatok? A K8 még kanyarban sem volt, amikor az már kijött.

Más: a Win2003 Servernek sincs még x64 verziója, illetve pontosan annyira van, mint az XP-nek, azaz béta van csak. Az XP x64 előbb fog kijönni (most január-februárra ígérik?), mint a W2003 x64 (tavasz vége).

(#137) mycso válasza LordX (#136) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Sejtettem lehurrognak, de én nem azt mondtam, hogy a celeron jobb, hanem ezt azoknak írtam akik a topic közepe fele a tuningról vitatkoztak.
Van nekem is 2.6 celeron, és van 2200+ tbred és itt is érezhető, hogy az amd-m fele annyi memóriával is gyorsabb mint a celeron.
Sőt az amd 2.2GHz-re húzva 512/400MHz rammal, jobb eredményeket mutatott aida-ba, meg sandra-ba is egy 2.8/533Mhz/512kb P4 nél!

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#138) Router válasza _Volkovy_ (#133) üzenetére


Router
őstag

nemegésszen mert ilyenkor az FSB és a ramok is felpörögnek amivel a CelD csodákra képes!!!

www.reballing.hu/forum

(#139) AdamComp


AdamComp
csendes tag

Bővebben: link

www.hwguru.hu - tesztek, bemutatók, hírek....

(#140) Dilikutya válasza LordX (#136) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ne nekem mond... én már hallottam az Itanium-ról:)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.