Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Scream007


Scream007
őstag

drága mint állatt!!!!!
ez nálunk kb 30-32e lesz.vagy 35.
akkor inkább neten veszek, 1.5xer jobb procit.

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#2) Lars


Lars
őstag

Eléggé vérszegények voltak a celeronok. Legalábbis a P4-es celeronok. Anno a P3-as celeronbol lehetett valamit kihozni jó nagy coolerrel és rengeteg órajel többlettel. Ellenben ez itt már nem annyira igaz. Főleg ekkora rajelen. Innen már nem igazán lehet húzni. (Szerintem)
Anno a p3 celeronbol is a 600-667 es volt a nyerő. Ezek elmentek 100 FSB-vel és akkor már egész jók voltak az árukhoz képest. Ellenben a 733-as proci már nem birta ugyanezt ki. Onnantol már nem is vették igazán.

(#3) konrad


konrad
aktív tag

Hát elég sokáig tartott. A Sempron 3100+ már elég régóta kaphtó.

Búcsúbeszéd a villanyszerelők főnökének temetéséről: - Jó vezető voltál, mindig nagy volt körülötted a feszültség. De most, hogy kiverted a biztosítékot, földelünk.

(#4) atus33 válasza Lars (#2) üzenetére


atus33
tag

Amennyiért itthon kapható lesz, annyiért Athlon 64 3000-est lehet majd kapni.

. o O o .

(#6) fanatic válasza atus33 (#4) üzenetére


fanatic
aktív tag

Na ja... és 2x akkora a teljesítménye! (64bit)

Mi az? -Kicsi,zöld és háromszög alakú??? -Kicsi zöld háromszög :D

(#7) MaUser válasza fanatic (#6) üzenetére


MaUser
addikt

64 bit-es proci nem azt jelenti, hogy kétszer gyorsabb, mint egy 32 bites, hanem nagyobb címezhető memória, nagyobb pontosság (nem kell lebegőpontos szám ott ohová eddig az kellett), etc.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#8) Fade_Away válasza MaUser (#7) üzenetére


Fade_Away
őstag

nemis a 64bit miatt 2*akkora a teljesítménye.....

(#9) MaUser válasza Fade_Away (#8) üzenetére


MaUser
addikt

Ez már más kérdés, de ő a 64 bitre utalt...

Egyébként a Celeron D nem rossz proci 4G-re felrántva.:D

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#10) tjhooker464 válasza MaUser (#7) üzenetére


tjhooker464
őstag

Akkor is kétszer gyorsabb:)

A születés nem más mint a halál torz mosolya

(#11) tjhooker464


tjhooker464
őstag

Én a kétmagos procik celeron változatára leszek kiváncsi

A születés nem más mint a halál torz mosolya

(#12) Pukii válasza tjhooker464 (#10) üzenetére


Pukii
senior tag

Miért lenne 2*gyirsabb?
teszt?
vagy csak ugy magyarázol?

''A DDR az a winchester?'' by Ziiip

(#13) Esmein


Esmein
nagyúr

Ezek a D cerkák már nem is olyan gyengék...

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#14) tjhooker464 válasza Pukii (#12) üzenetére


tjhooker464
őstag

Csak úgy magyarázok:Y

A születés nem más mint a halál torz mosolya

(#15) MaUser válasza Pukii (#12) üzenetére


MaUser
addikt

Ut2004-ben közel 60-80%-al gyorsabb lehet az A64, de egyébként nem is ez a lényeg, hanem az, hogy végre van az intelnek is megfelelő procija az athlon xp-vel szemben. (Azért egy megpöckölt bartontól ez még messze van így is.:DD - egy megpöckölt barton tulaj véleménye.. )

Egyébként teszt ahol a64 is van:Bővebben: link

Az más kérdés, hogy új gépnek ki venne ilyet, amikor tudjuk, hogy gyorsabb procit nem igen vehetsz majd később bele, de ez érvényes az xp-re is.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#16) tjhooker464 válasza MaUser (#15) üzenetére


tjhooker464
őstag

Azért egy megbiszkált barton teljesítménye elég lessz egy darabig.

A születés nem más mint a halál torz mosolya

(#17) erdoke válasza MaUser (#15) üzenetére


erdoke
titán

Csupáncsak alkalmazás kérdése, hogy milyen messze van a Bartontól. ;) EGy CCE kódolásban elég messze, de nem lefelé. :D Nemcsak játékban kell gondolkodni (ahol meg többet számít a VGA). ;)
Azt se érdemes elfelejteni, hogy ezzel a procival lejebb esik a 2,4-2,8-as Celeronok ára is. Egy 2,53-as 200-as FSB-n elég jót tud teljesíteni szerintem.
Teszteket kell olvasni, nem csípőből fikázni (ez nem elsősorban MaUsernek szól).

A legjobb aláírás a héten

(#18) tjhooker464 válasza erdoke (#17) üzenetére


tjhooker464
őstag

Hát szerintem akinek arra kell az ilyet vegyen. Bár nincs olyan egetverő különbség a sem lefelé sem felfelé. Bár nekem az ár a vesszőparipám.

A születés nem más mint a halál torz mosolya

(#19) Scream007


Scream007
őstag

szerintem most a legjobb vétel a 3 gigás notrwood, vagy 1 sempron 2800+

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#20) wiziloo


wiziloo
tag

Egy 2500+ barci lealázza elég sok mindenben (ár teljesítmény...)Szóval nem látom értekmét annak, h az intel tovább erőltesse ezt a celeron dolgot...

(#21) erdoke válasza wiziloo (#20) üzenetére


erdoke
titán

Te olvasod a teszteket?
Hülye kérdés, látszik hogy nem... :U

A legjobb aláírás a héten

(#22) wiziloo válasza erdoke (#21) üzenetére


wiziloo
tag

Ár-teljesítmény

(#23) -Devil- válasza Lars (#2) üzenetére


-Devil-
aktív tag

''Anno a p3 celeronbol is a 600-667 es volt a nyerő. Ezek elmentek 100 FSB-vel és akkor már egész jók voltak az árukhoz képest. Ellenben a 733-as proci már nem birta ugyanezt ki. Onnantol már nem is vették igazán.''

Ha tuningolni akartál a 700-as sem volt rossz választás. Vagy ha mégis akkor mázlim volt, hogy 1 jó darabot fogtam ki. Húgom gépében van (Asus cusl2-c). Úgy kb. (nem emlékszem pontosan) 1150-1180 MHz-ig felmegy fesz. emelés nélkül, ha jó a hűtés. De hogy 1050-ig elmegy stabilan extrém hűtés nélkül, az biztos.

Értek hozzá Pista bácsi! Kék a fázis...

(#24) tjhooker464 válasza erdoke (#21) üzenetére


tjhooker464
őstag

Ár teljesítmény viszonylatban ken el mindent. Abba a tuning is benne van

A születés nem más mint a halál torz mosolya

(#25) erdoke válasza wiziloo (#22) üzenetére


erdoke
titán

Mér, mennyi egy 2,4-es Celeron, és mennyi egy 2500+ Barton? Komolyan nem tudom.
Tuning nem játszik, ne az 1 % szempontjából hasonlítgassunk termékeket.

A legjobb aláírás a héten

(#26) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Király ez a proci,főleg megrántva 4000 környékén.:D

Amikor a Bartonokkal hasonlítjátok össze,ne felejtsétek el hogy Bartont már alig lehet kapni,ezt meg most fogják bevezetni.

(#27) tjhooker464 válasza erdoke (#25) üzenetére


tjhooker464
őstag

A tesztekben tuningrol is írnak tehát bele kell vennünk! És egy 2500+ bartonhoz egyik celeron sem fogható!

A születés nem más mint a halál torz mosolya

(#28) tjhooker464 válasza tjhooker464 (#27) üzenetére


tjhooker464
őstag

Hát ha a64 ekkel hasonlítgatnánk sehol sem lenne. Bár a sempronokat csak elkeni ahhoz elég soknak tűnik ez az esetleges 4ghz.

A születés nem más mint a halál torz mosolya

(#29) tjhooker464 válasza erdoke (#25) üzenetére


tjhooker464
őstag

Tuning nélkük meg teljesen elhal a celeron a barton 2.8 as p4 szintjén van szinte mindenben és simán megy 3.2 es szinten.

A születés nem más mint a halál torz mosolya

(#30) MaUser válasza erdoke (#17) üzenetére


MaUser
addikt

Jaja. Winrar közben nagyon tudom irigyelni a ht-t (bár ugye az most itt nincs) és a piv-ek gyorsaságát. Far Cry közben meg örülök az amd-mnek. Egy ismerősömnek van celeron d és nem nem rossz proci ez, ha valaki adna egy 4GHz-eset belőle simán cserélném a 2500MHz-es bartonom egy az egyben. (De mivel senki nem ad így marad az a64:) )

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#31) nap


nap
addikt

Ennyi penzbol mar kijon egy sempron, deszkaval egyutt.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#32) MaUser válasza tjhooker464 (#29) üzenetére


MaUser
addikt

Ebben a mondatba kitehetnéd a vesszőket, mert így nem tudom, hogy:

1, Tuning nélkük meg teljesen elhal a celeron; a barton, 2.8-as p4 szintjén van szinte mindenben, és simán megy 3.2-es szinten.

2, Tuning nélkük meg teljesen elhal a celeron; a barton 2.8-as, p4 szintjén van szinte mindenben és simán megy 3.2-es szinten.

Mert ugye nem mindegy melyikre gondolsz....

Egyébként hidd el az én 2500-ös bartonomat is nagyon megszorítja egy 3.2-es piv a mindennapokban. A ht nagggyon jó dolog. (winrarban meg sehol sem vagyok és ezt használom is gyakran, ezért írom) Egy 3200+ (2200MHz) már messze van a 3.2-es piv-től. Ami a piv baja az az ára, de ezek a celeronok annyiba kerülnek, mint egy athlon xp vagy ma már sempron.


[Szerkesztve]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#33) MaUser válasza nap (#31) üzenetére


MaUser
addikt

Nem gondoltam, hogy védeni fogom az intelt...:

Aqua nettó árak:
Intel Celeron 2800D processzor 478pin 533 FSB 256 L2 16900 Ft
AMD XP 2800+ processzor (512Kb/333MHZ) Barton 25520 Ft
AMD XP 2800+ processzor (512Kb/333MHZ) Sempron 18000 Ft

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#34) erdoke válasza MaUser (#33) üzenetére


erdoke
titán

Hmm, ennek az ára még most fog esni ugyebár. A Sempron egyébként nem elírás? Mintha csak 256 KB L2 lenne benne. :F

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#35) MaUser válasza erdoke (#34) üzenetére


MaUser
addikt

Szvsz igen, de én Ctrl+C Ctrl+V kombóval másoltam ide.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#36) erdoke válasza MaUser (#35) üzenetére


erdoke
titán

Nem is arra gondoltam, hogy te írtad el. :)

A legjobb aláírás a héten

(#37) MaUser válasza erdoke (#36) üzenetére


MaUser
addikt

Ok. Nem is arra gondoltam, hogy rám gondoltad.:)

[Szerkesztve]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#38) Dilikutya válasza tjhooker464 (#29) üzenetére


Dilikutya
félisten

''Tuning nélkük meg teljesen elhal a celeron a barton 2.8 as p4 szintjén van szinte mindenben és simán megy 3.2 es szinten. ''
Nos. Ahol kizárólag az órajelek számítanak, jobb egy 3GHz-es Celeron D, mint egy 1866MHz-es Barton 2500+. Videókódolás, renderelés ugye... :) Ahogy erdoke kifejtette, tuning alapján ne hasonlithassunk, tuningolni a felhasználók egy igen kis hányada szokott. És amúgy milyen Barton van a 2.8-as P4 szintjén? Ugye nem a 2500+? Mert akkor ki kell ábrándítsalak. Egy 2500+ Barton alapórajelen nagyjából egy 2.4GHz/512kb L2/533MHz P4 prockóval egyenértékű. Sokkal jobb ár/teljesítmény arány, de akkor sem kell ennyire isteníteni, egy 2.8-ast nem ver meg. És akkor itt még szó sem volt HT-ről, dual channelről, 800fsb-ről... amúgy nem a levegőbe beszélek, az általam említett mindkét procit teszteltem.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#39) Dilikutya válasza tjhooker464 (#28) üzenetére


Dilikutya
félisten

''Hát ha a64 ekkel hasonlítgatnánk sehol sem lenne. Bár a sempronokat csak elkeni ahhoz elég soknak tűnik ez az esetleges 4ghz.''
Eszedbe se jusson egy Celeront egy A64-gyel összehasonlítani! Ez olyan, mintha egy duront hasonlítanál össze egy dual channeles Northwooddal...
Az a 4GHz jól jöhet ott, ahol a Sempronok 2GHz-e kevés lenne. Nem csak tuning és játék van a világon. Mellesleg Celeronon egészen jól lehet játszani. Nem egy csúcs P4 szintjén, de elég RAM-mal, megfelelő VGA-val ott is lehet szépen. Annyira azért nem kell lesajnálni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#40) LordX válasza erdoke (#34) üzenetére


LordX
veterán

Létezik egy darab Barton alapú Sempron, én úgy tudom..

(#41) MaUser válasza LordX (#40) üzenetére


MaUser
addikt

A 3000+-os 512-es 2000MHz-en.

Mod.: Ill. vannak még thorton magos sempronok is (Model 10 with 256KB).

[Szerkesztve]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#42) bullseye válasza Scream007 (#19) üzenetére


bullseye
addikt

Sempron 3100+ All the way! (ez nem a Northwood ellen, a 2800+ helyett)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#43) Esmein válasza MaUser (#32) üzenetére


Esmein
nagyúr

Én kikapcsolt HT-vel használtam a p4-esem. Egyszerűen ha valami alacsony prioritáson futott, akkor azt átrakta a másik virtuális procira full priorra, emiatt pl egy seti 30%-ot zabált a teljesítményből, ht nélkül meg 0.5-öt ...

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#44) Esmein válasza MaUser (#41) üzenetére


Esmein
nagyúr

Meg vannak 256k tbred-b sempronok is -> athlon xp átnevezve.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#45) Mr.Skyline


Mr.Skyline
senior tag

személyem szerint én tövábbra is gyűlölöm a cerkákat:DD
főleg ezt, amennyibe kerül...:))

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#46) MaUser válasza Esmein (#44) üzenetére


MaUser
addikt

Jaja a model 8 ha jól emlékszem.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#47) arty válasza erdoke (#17) üzenetére


arty
veterán

na ez a nagy tévedés! CCE ben sincsenek sehol a celeronok! anandtech ... ez csak egy egykori urban legend :D

a celeron kuka, intel vonalon vagy p4 vagy akkoris a64 :D

ma 22+fáért vettem nakkerbe egy 2800+ t! hol van a celeron egy ilyentől ? messzi messzi galaxisban ...

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#48) tjhooker464 válasza MaUser (#32) üzenetére


tjhooker464
őstag

Hát úgyse fogjuk tudni meggyőzni egymást a magunk igazárol és igenis lesajnálom a celeronokat. Mellesleg az átlagfelhasználó aki nem húzza a procit az nem is a winrarral fog jáccani. De minden nézőpont kérdése. Szerintem a celeron parasztvakítás aki meg tömörítget az vegyen p4 et.

A születés nem más mint a halál torz mosolya

(#49) nap válasza MaUser (#33) üzenetére


nap
addikt

Nagyjabol erre gondoltam:
AMD Sempron XP 2200+ 256k/333 10 600 Ft
Asrock K7VT4A+ 6 900 Ft
Persze, erre jon meg egy kis ez-az, de meg messze van a 15000 jen +ez-az-tol.


browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#50) MaUser válasza nap (#49) üzenetére


MaUser
addikt

Hát ilyen olcsón tényleg nincs Intel. A sima celeron is drágább és az ráadásul ''képességeiben erősen korlátozott''... Az ára meg úgyis csökkeni fog elvégre ez egy csúcsprocesszor.:)

tjhooker464: Ez a Celeron nem az a Celeron. Elég ha megnézel róla egy tesztet: Bővebben: linkHa azt nézed a barton 2500+ húzás nélkül mire képes, az sem sokkal jobb, mint amir a 2800Celeron D tud... (valamiben ugye meg gyengébb is)

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.