Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Incognito


Incognito
senior tag

Nem tudom, hogy jól látom-e, de szerintem ezek a jóslások nem nagyon szoktak bejönni (főleg a 3-4 évre előremutató)...
Persze ez érthető, hisz Nostradamus már nem él, de semmiféleképpen nem az Intelnél dolgozik. Én például azt sem tudom, hogy jövőre mi lesz velem.

Mindenesetre ezt a nanotechnologiát már igazán elkezdhetnék sorozatgyártani...

[Szerkesztve]

(#2) tjhooker464


tjhooker464
őstag

Mit jelent az, hogy a platformokra helyezi a hangsúlyt?

A születés nem más mint a halál torz mosolya

(#3) _cirmos_


_cirmos_
őstag

aki a cikk elolvasása után képes emlékezetből visszamondani az összes mag nevét és fontosabb tulajdonságaikat, az az Intel és a Prohardver! közös játékának keretében tetszés szerinti Intel processzort (khm platformot) kap ajándékba!


mé' nem gyárt csipszetet is a zájemdé?



tjhooker464:
nem csak procit biztosít az oem-eknek, hanem a hozzávaló csipszetet is, ami támogat minden kutyafülét, mindamellett (állítólag) stabilabb mintha egy külső cég gyártana csipszetet az adott processzorhoz (lásd: centrino platform, ami nem csak a pentium M-et jelenti, hanem a hozzá tartozó mobil csipszetet is, wifi-támogatással).

[Szerkesztve]

(#4) erdoke


erdoke
titán

Korrekt a hír tálalása, az információk összegzése, gratulálok! :C

A 4 magos (fórkór? :D) megoldásnak akkor lesz értelme, amikor már minden progit szénné optimalizáltak két magra, és elkezd akadozni az aprómunka videókódolás mellett. :D

A legjobb aláírás a héten

(#5) karyo


karyo
senior tag

Ebben a harcban nem lesz győztes, én csak 1 dolgot akarok: olcsón jót, halkat és hűset.

Enjoy the silence.

(#6) Tsunami


Tsunami
senior tag

Ezekszerint 5 év múlva majd mindenkinek dobozos procit kell vennie, mert abban lesz csak gyárilag hivatalosított Intel Processzor Elhelyező Csipesz (tm), és azzal lehet majd az alaplapba behelyezni:)
És rá lesz írva a dobozra, hogy ''Vigyázat, zsebbe ne rakjuk, mert felmerűl a kockázata az eltünésnek''

''három a kettő tizen''

(#7) ^Bundi^ válasza erdoke (#4) üzenetére


^Bundi^
senior tag

ezzel egyetértek...
de mondjuk ha optimalizálják akkor elvileg 2 magos procival 2* olyan gyorsan ki tudja számolni...4maggal4*..stb
szóval a 8 magos proci ha kap magonként 2M et 16M l2 cache el akkor elvileg 8* olyan gyors lesz mint a maiak..persze ehez kellenek nagyon optimalizált programok...
de kitalálhatnának vmi újat is mint 4 mag egymás mellé tevése 3* annyi pénzért...
pl van egészen új optikára alapozott architektúra...
:R

Nos Omnes Una Manet

(#8) Tsunami válasza ^Bundi^ (#7) üzenetére


Tsunami
senior tag

A professzionális alkalmazások 8 processzorig támogatnak mindent. Beleértve az Adobe illetve Autodesk progikat. És ebből a számitási kapacitásból sose elég. Gondoljunk csak arra, hogyha valami max-ben akar kiszámoltatni egy animációt, vagy pedig utómunkázik egy klippet.

''három a kettő tizen''

(#9) ^Bundi^ válasza Tsunami (#8) üzenetére


^Bundi^
senior tag

ezzel egyetértek..csak nem tartom olyan fantasztikusan nagy fejlődésnek 4 magot összekötni..magyarul most pakoloni fogják a magokat zsákszámra..tényleg fejlődés akár látványosan is, de hol a technikai újítás?..
pl nézzük a mostani kétmagos procikat (legalábbis AMD nél így volt)
már a sima venice és san diego procik eleve úgy voltak készítve, hogy ott volt a hely és minden a 2 magosokra..aztán csak mellényomtak még 1 magot és nesze eladhatod 5* áron...
várom amikor végre tényleg újítanak vmit (mint anno 286/386..stb váltásoknál..)
és jolnenne ha újra normalizálódnának a számtech árak, mert nagyon elszállt velük a lo..ilyen még sztem nemvolt, hogy 1 processzor 2-300K ba kerülne 1 vidkari szintén 160K körül legyen...stb

Nos Omnes Una Manet

(#10) ebx válasza ^Bundi^ (#9) üzenetére


ebx
aktív tag

''de hol a technikai újítás?..''
Az egy magra jutó számítási kapacitást nem lehet az egekig nyomni felfelé. Persze kissé lehet opimizálni pl. a pontosabb elágazésbecsléssel, gyorsabb cache stb.
Persze optimizálni kell a programokat is erre

For every complex problem, there is a solution that is simple, neat and wrong.'' H.L. Mencken

(#11) xcbiker válasza ^Bundi^ (#9) üzenetére


xcbiker
addikt

Azért egy tokba több magot pakolni nem kis feladat. Ha csak egy mag is hibás lesz valamiért a gyártás során, dobható ki az egész. Elvész mind, egyetlen egy miatt.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#12) robyeger


robyeger
addikt

Csatlakozok ^Bundi^ és Ebx-hez hol van az igazi technikai fejlődés a miniatűrizáláson kívűl? Két magnak még látom értelmét egy prociban, hiszen látványosan gyorsítja a párhuzamos utasításvégrehajtást, de 4-nek?, max. a szerver piacon! Ha esetleg növelnék a CPU alapórajelét, front side bus kapacitásukat vagy 64bit-ről feljebb lépnének 128bit-re az már valami lenne. :((

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#13) xcbiker válasza robyeger (#12) üzenetére


xcbiker
addikt

igen, magasabb fsb engem is vonz.
amíg marad nagy általánosságban a 800MHZ addig nem is cserélem le a mostanit.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#14) Detonator


Detonator
aktív tag

Az Intel-nél túl sok sci-fi-t néznek! A régebbi útitervek mind 5 Ghz-es és mégvadabb cuccokról írtak, amik mára mind a kukában landoltak! Vajon ezekből a fantáziálgatásokból mennyi fog megvalósulni és főleg mikor? :U

Rise and shine, Mr. Freeman. Rise and shine.

(#15) erdoke válasza robyeger (#12) üzenetére


erdoke
titán

Ahogy már korábban is írtam itt, akkor lesz értelme a 4 vagy akár több magnak, amikor a kettőt már megfogja akár egyetlen alkalmazás is.
Az órajel is fog emelkedni azonos kategórián belül, hiszen még jó ideig ott lesz a single, majd a dual core a kínálatban (gyakran az előző generációhoz butított méretű cache-sel), miközben a csíkszélesség folyamatosan csökken majd. Az első steppinges Presler is többet megy az előzetes tesztek szerint mint a Smithfield. Még 2006-ban, sőt tavasszal meglépi az Intel a korábban beharangozott FSB párhuzamosítást, tehát a (főleg inteles) DC megoldások egyik fojtogatója, a busz sebessége is jelentősen nőni fog.

AMD fronton pedig ott lesz jövőre a DDR-II IMC és az 1200 MHz-es HT busz 65 nm-en.

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#16) AMD!4ever


AMD!4ever
őstag

Most nem azért hogy szidjam az intelt de hol a technikai ujitás a miniatürizáláson kivül?
Erre épitenek nemtom hány uj gyárat? van ott della ez tény....
Hol lehet Intel procimag név kitalálonak jelentkezni?? :D
Mert szerintem most a nevek kitalálására többet költenek mint magára az adott magra.
Megse birom számolni hányféle uj magjuk lessz presler,paxwell,bagatelll stbstbstb :DDD

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#17) Dare2Live válasza ^Bundi^ (#9) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

''és jolnenne ha újra normalizálódnának a számtech árak, mert nagyon elszállt velük a lo..ilyen még sztem nemvolt, hogy 1 processzor 2-300K ba kerülne 1 vidkari szintén 160K körül legyen...stb''

ohh dehogynem volt... első procim 486dx40 33K volt 1993körül az mostani árfolyamon olyan 150Klehet P-90em 55K volt évszámra már nememlékszem de ai árfolyamon azisvolt egy 150K.... szintén első cd olcasomat elég későn vettem amikor már lement az ára 60Kra...

nemrég röhögtem jót egy gépen amit 25Kért árulnak: dupla pentium pro, 512mb ram, 8*4giga scsi hdd ez anno min egy panel lakás árába került....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#18) robyeger válasza erdoke (#15) üzenetére


robyeger
addikt

-Előző hsz-edbe azért nem kötöttem bele, mert egyetértek vele :P :R
-A magórajeleket már nem tudják olyan mértékben emelni, mint az eddigi miniatűrizálások során, ezért is váltottak a több magos megoldások felé. Igen valószínűleg lesznek azért még a jelenlegi prociknál magasabb órajelűek is, de nem sokkal.
-A nagyobb cache-ek 1alkalmazás alatt sokat nem dobnak a teljesítményen.
-Az FSB párhuzamosítás a desktop vonalat nem érinti, hiszen multi-processzoros szerver környezetre vonatkozik.
Az M2 1,2Ghz HTT-ről hol olvastál? Kérhetek egy linket, nem azért hogy nem hiszek neked, csak részletesebben érdekelne a dolog, mert egy hadiiparban alkalmazott chipről többet lehet manapság megtudni, mint a leendő M2-ről. :P

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#19) erdoke válasza AMD!4ever (#16) üzenetére


erdoke
titán

Miért, milyen nagy technikai újítás várható jövőre az AMD-től? És milyen volt az idén, ha az X2 procikat nem számoljuk a te logikád szerint?

A legjobb aláírás a héten

(#20) erdoke válasza robyeger (#18) üzenetére


erdoke
titán

Ki mondta, hogy az M2-ben lesz 1200 MHz-es HT? :P

A legutóbbi hírek szerint az asztali chipsetet is érinti az FSB párhuzamosítás, de majd meglátjuk. A 3,4 (esetleg 3,6?) GHz-es Preslernek mindenesetre már jót tenne...

A legjobb aláírás a héten

(#21) #65675776 válasza robyeger (#18) üzenetére


#65675776
törölt tag

A HTT emelgetése jelenleg nem égetően szükséges. Az 1GHz sincs kihasználva csak kb 75%-ban.

A 286/386 váltás kb megfelel az Athlon XP/Athlon64 illetve egyszerűsitve az IA32/AMD64 váltásnak.

Az igazi továbblépés ott volt az egyik ábrán: nanocső. Ezzel csak az a probléma, hogy nem a legegyszerűbb gyártani. Meg egyébként is felesleges addig váltani, amíg egy adott technológia a határához nem ér. Jelenleg a Si technológiájában még elég sok tartalék van (5-10 év biztosan). Csendes kis laborokban már jelenleg is dolgoznak az ezt leváltó technológiákon, csak nem kerítenek nekik túl nagy feneket. Megjegyzem a mai napig sok helyen használnak elektroncsöveket. Ennyit a fejlődésről.

A hadiiparban alkalmazott chipek, processzorok jócskán le vannak maradva a fogyasztói piac hasonló termékeitől. Most kezdenek elterjedni a Pentium I kategóriájú processzorok.

[Szerkesztve]

(#22) Franklin válasza AMD!4ever (#16) üzenetére


Franklin
addikt

Tudtommal a procik mindig folyókról kapják a nevüket, legalábbis anno így volt az Intelnél... nemtom most is áll-e még ez az állítás.

Az AMD-nél meg már több ló fajtát (vagy versenylovat?) is észrevettem pl. Spitfire, Morgan :-)

(#23) ^Bundi^ válasza erdoke (#19) üzenetére


^Bundi^
senior tag

ezzel egyetértek ezért is írtam felül..meg alapjáraton már annak is ki volt dolgozva a helye szóval csak be kellett rakni és kész..a venice/san diego kat eleve így tervezték..
az a64re való átálllás tényleg jo volt, de annak már 1 jo ideje..elötte se volt túl sok minden és most meg egyszerüen mintha leállt volna az élet processzor fronton..
AMD utiterveiről szivesen olvsgatnék, csak ehol nem taállok semmit...

más : 128 bitre váltás sztem nemlesz még 1 jo darabig..ez a 64 bit is iszonyatosan nagy a régi 32 bites technikákhoz képest (legalábbis amennyiben igaz aza sok állatásg amit anno architektúrák néven tanultam :E)
szóval a 64bit még jopár évig el fog minket kísérni.;)

a nanocső pontosan miért is olyan nagy szám?..azon túl, hogy kicsi és u..a a belső mint a külső keresztmetszet...?

Nos Omnes Una Manet

(#24) robyeger válasza erdoke (#20) üzenetére


robyeger
addikt

''AMD fronton pedig ott lesz jövőre a DDR-II IMC és az 1200 MHz-es HT busz 65 nm-en.'' Ezt véletlenül nem te írtad? :P
Én Intelnél a két mag belső közvetlen kommunikációját nem nevezném FSB párhuzamosításnak, hiszen az FSB a magon kívül kezdődik.


[Szerkesztve]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#25) robyeger válasza #65675776 (#21) üzenetére


robyeger
addikt

Tudom, hogy a 8Gbps HTT kapacitás egyenlőre elégséges, habár a 2 x 16 PEG kommunikáció (lásd: SLI) már a határát feszegeti, csak Erdőke írta, én meg rákérdeztem.
Más: Ott van még az Si lézer, hogy optikai uton tudják a magon belül továbbítani a részegységek között az adatokat, így nagyban elkerülnék a nano méreteken(kvantum mechanikai környezetben) egyre növekvő szivárgási áramokat.
Előző hsz-emben a lopakodó és harci robotrepülőgépekben alkalmazott hadipari chipekre gondoltam, nem a laptoppal rongaló gyalogosra :P

[Szerkesztve]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#26) robyeger válasza ^Bundi^ (#23) üzenetére


robyeger
addikt

Igazad van a 128bites Operációs rendszer és utasításkészlet egy jó időre nem fenyeget minket :DDD Viszont hardveres szinten már jóval előbb volt 64bites proci, mint megjelent volna a x86 64bit utasításkiterjesztés.
Nem lennék a mostani programozók helyében, 64bit-en több magra optimaizálni, nem semmi feladat. :R

[Szerkesztve]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#27) erdoke válasza robyeger (#24) üzenetére


erdoke
titán

Újra: Ki mondta, hogy az M2-ben lesz 1200 MHz-es HT?

Természetesen én az FSB párhuzamosításáról beszéltem, tehát a kétmagos processzor és a NB között lesz dual FSB.

A legjobb aláírás a héten

(#28) orbano válasza robyeger (#26) üzenetére


orbano
félisten

Egyáltalán nem vészes feladat, már csak azért is, mert nem kell optimalizálni semmit több magra. Egy mostani bármilyen progi (mondjuk játék) átírása 1 szálasról több szálasra kb 5-10% utómunkát jelent. Ezen felül minden diplomás programozónak kisujjból kell vágnia a párhuzamos programozást, aminek az ilyen vackok, mint mondjuk egy játék, csak töredéke: fogsz 1-1 szálat elindítasz a grafikának, fizikának és ai-nak, egy szállal pedig vezérled az egészet és máris kész az 4 magra ''optimalizált'' programod.
64bitre meg semmit sem kell optimalizálni (magas szintű programozási nyelvekben), mivel azt megcsinálja helyettünk a fordító (normális esetben).

4, illetve 8 magra mindazonáltal igenis nagy szükség, ha a számításigényesebb alkalmazásokat nézzük a pcken. A rendszer stabilitásáról nem is beszélve. 4-8 magos rendszerben már a kernel futhat egy külön magon, különleges prioritással, így a rendszer fagyása szinte teljesen kiküszöbölhető...

A vér nem válik VAZZE!™

(#29) orbano válasza erdoke (#27) üzenetére


orbano
félisten

A processzor és az NB között HTT van, FSB, mint olyan, ugye nincsen :U Persze csak ha az AMDkről beszélünk.

Amúgy arról nem nagyon lehetett olvasni a cikkben, hogy készül-e memóriavezérlőt integrálni a magba az Intel. Többprocis rendszerekben ez eléggé lényeges lehet, amúgy is ki lesznek éheztetve a magok, mert a memória-sévszél nem fog ilyen tempóban nőni (bár a megemelt L2 cache biztos sokat fog javítani)

A vér nem válik VAZZE!™

(#30) Goose-T válasza orbano (#28) üzenetére


Goose-T
veterán

Azért ennyire nem egyszerű a párhuzamos programozás. Szemaforok, állapotok, átmenetek, időzítések, deadlock, starving, stb. Ha ezek nem lennének, tényleg csak 5-10% utómunkát jelentene, de így nem.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#31) erdoke válasza orbano (#29) üzenetére


erdoke
titán

Nem AMD-ről beszélünk, nézd csak meg a topic címét. ;) Persze ha végig olvastad a hozzászólásaimat, akkor nem is feltételezed, hogy keverem az FSB-t és Hypertransportot. :F

A legjobb aláírás a héten

(#32) csiga997


csiga997
őstag

Tetszik ez a sok furfangos kódnév, aztán ha elkészül, mégis mindegyiket Pentiumnak, Celeronnak vagy Xeonnak hívják...
Hiába, a trédmark drága, a kódnév meg ingyen van.

:C:C

(#33) Frigo válasza csiga997 (#32) üzenetére


Frigo
őstag

Ebben ne légy olyan biztos asszem ezek már a Core brand alatt fognak futni ,Pentium mint brand lehet jövőre megszűnik.
[link]

(#34) robyeger válasza erdoke (#27) üzenetére


robyeger
addikt

Jajj! Ritkán értjük meg egymást :F :O Elárulod végre, hogy miben lesz 1.2Ghz HT? Netán az új LGA foglalatú Opteronokba?? Vagy egyáltalán AMD-ről van szó, Hypertranszportról?, esetleg 1.2Ghz Hyperthreadingről beszélsz? :F :F
Mégegyszer Desktop vonalon 1db processzornál nem lehetséges a dual FSB, míg LGA775 tokozást használnak addig 100%, hogy nem, max. növelni lehet a single FSBt.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#35) erdoke válasza robyeger (#34) üzenetére


erdoke
titán

Új AMD foglalat 2006-ban és nem M2. Vajon mi? :D
Nyilván nem SC processzornál lesz, és először nem az asztali változatokban, hanem a Xeonok versenyképességét javítandó.

A legjobb aláírás a héten

(#36) robyeger válasza orbano (#28) üzenetére


robyeger
addikt

Én főként azokra a programozókra gondoltam kik a fordító progikat készítik és fejlesztik...
Még a topic elején megírtam, hogy csak desktop otthoni használatban kérdőjelezem meg a 4 és annál több magot, pont a szűk FSB kapacitások miatt, szerver vonalon egyértelmű, hogy van és lesz létjogosultsága főként a nagy komplexitású számításigényes feladatokhoz.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#37) robyeger válasza erdoke (#35) üzenetére


robyeger
addikt

Látom szeretsz barkóbázni is?! :U ;]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#38) orbano válasza Goose-T (#30) üzenetére


orbano
félisten

ezek jelentik az 5-10%-ot. Mért, mi jelentené? Át copypastelni a jelenlegi függvényeket külön fileba? Egyáltalán nem nagy kunszt mondjuk egy játékot párhuzamosítani. De még egy renderelési folyamatot sem. Az elsőben autonóm, keveset érintkező szálakról van szó (aszinkron futhatnak a szálak, ciklusaikban 1-1 randevúval a vezérlő szállal), egy renderlésnél pedig egyszerű asszociatív műveletet kell implementálni. Egy nagyobb géptermi ZH-n komolyabb feladatot kapsz :B

A vér nem válik VAZZE!™

(#39) orbano válasza erdoke (#31) üzenetére


orbano
félisten

de akkor nem tudom miért akarod FSB-vel összekötni az AMD-s procit a NB-dzsel :F nem kötekedni akarok, csak nem értem, melyik buszt akarod megduplázni a többmagos prociknál. A cpu-memória buszt, vagy a HTT-t?

A vér nem válik VAZZE!™

(#40) orbano válasza robyeger (#36) üzenetére


orbano
félisten

asztali vonalon a félprof munkaállomásokban, illetve játékgépekben van létjogosultsága. Előbbiben már csak a vas hiényzik, a szoftverek adottak, utóbbiban pedig gyerekjáték implementálni.

64bitre átírni egy fordítót sem nehéz, mivel csak új assembler kell, az pedig nem egy nagy dráma

A vér nem válik VAZZE!™

(#41) orbano válasza Goose-T (#30) üzenetére


orbano
félisten

ja és szemaforral tényleg nehéz komoly progit írni, érdemesebb inkább monitorokkal próbálkozni, ha lehet :B

A vér nem válik VAZZE!™

(#42) erdoke válasza orbano (#39) üzenetére


erdoke
titán

Ha a hozzászólásaimat nem olvasod el rendesen, legalább a téma címét megpróbálhatnád. ;]
Nem beszéltem AMD DC processzorok és az FSB kapcsolatáról. Intelről beszéltem, ahogy az a roadmapjükben szerepel.

A legjobb aláírás a héten

(#43) ^Bundi^ válasza Goose-T (#30) üzenetére


^Bundi^
senior tag

pont ezt akartam írni..amúgy meg nem 2-4-8..stb magra kell optimalizálni..hanem 1 vmire valo programozó dinamukusan írja meg és annyi szálat indít amennyi magot lát a gépben..ez kb 1 sorral több mint nem így csinálni és nem kell külön megírni késöbb újra mindent ha normálisan megírják a 2magosokra a programokat több dinamikus többmagosként..
időzítésekkel(beleértve az állapotokat) lesz szvsz a legtöbb gond, bár lehet mással is..annyira sjana nem értek hozzá.:S
van előnye és szükség van ténylegesen a sokmagos processzorokra ezt nem vonom kétségbe, de akkor sem egetrengető erőléeelépés..

és felettem írta vki, hogy ha 1 et elcsesznek az egészet dobhatják ki..a cikkben pont le van írva , hogy nem így megy majd csak a szerverprocesszoroknál..
az asztliknál 4külön magot tesznek csak simán be 1 tokba és kész..

Nos Omnes Una Manet

(#44) AMD!4ever válasza erdoke (#19) üzenetére


AMD!4ever
őstag

A x2 talán csak miniatürizálás? Vazz nemértem komolyan!
Amugy pl jövöre M2 slot és gondolom proci is lessz bele :U
ehezz képest irtam az intelt.

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#45) #65675776 válasza robyeger (#25) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az a 2MT/s irányonként áll rendelkezésre, 16 bites szélességgel szintén irányonként. A 2x16 ezt nem hinném, hogy nagyon feszegetné. Jelenleg 600-700MHz felett nincs kihasználva a HTT. Azaz 30-40%-nyi tartalék van a mai rendszerekben.

Meg fogsz lepődni: az APG-77 (ami az F/A-22 radarja) nem tartalmaz PI-nél erősebb processzorokat! A hadiipar ezen a téren több mint 10 éves lemaradásban van.

A lopakodás technológiája csak a tervezés fázisában igényel komoly IT hátteret. A gyártás, alkalmazás a legkevésbé sem. Attól, hogy egy gép lopakodó technológiával készült nem lesznek fejlettebbek az avionikai rendszerei. Az F-117A ebből a szempontból ma már elavultnak számít még az általunk rendszeresítésre kerülő Gripennel szemben is.

(#46) #65675776 válasza #65675776 (#45) üzenetére


#65675776
törölt tag

Pontosabban irányonként 1000MT/s. :B

(#47) erdoke válasza AMD!4ever (#44) üzenetére


erdoke
titán

Ha neked a hírben szereplő 2 és 4 magos processzorok a miniatürizálás kategóriájába esnek (#16), akkor az X2 is csak az, nem? A te logikádat követve...
M2 slot és a bele való procik (első generációja) szintén semmilyen komoly fejlesztést nem fognak tartalmazni a ''miniatürizáláson'' kívül (65 nm). Ehhez képest az Intel egy erősen módosított (Yonah) és egy szinte teljesen új (Conroe-Merom) architektúrával fog jövőre jelentkezni. Ami persze csak ''miniatürizálás''... LOL

A legjobb aláírás a héten

(#48) robyeger válasza #65675776 (#45) üzenetére


robyeger
addikt

Nem igazán értettük meg egymást, a 2db teljes értékű 16x PCIE busz foglalatot tartalmazó alaplapokra(chipsetekre) gondoltam. (pl: Abit AN8 32X)
Amúgy a katonaságnál dolgozol? :P Vegyük például a pilóta sisakjába integrált célzó és vezérlő rendszert, azt is Pentium I. szintű processzor vezérli? Harci robotrepülőgépek képesek manapság kötelékben repülni és támadni, valós időben egymás között egyeztetik a követendő támadási taktikát és 100% összedolgoznak és semmi féle emberi közreműködés vagy kommunikáció nélkül teszik, ezt halkan már AI-nak mesterséges inteligenciának nevezik. (A Terminátor film lassan nem csak egy utópia lesz...)

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#49) #65675776 válasza robyeger (#48) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nincsenek komolyteljesítményű processzorok arrafelé. Viszont sok van belőlük. A sisakba épített megjelenítőknek sok dolga nincs. Helyzetellenőrzés és annak megfelelő megjelenítés. Majdnem teljesen előre feldolgozott adatokat kap. A legtöbb tevékenység nem igényel többet 8-10 paraméternél.

Azt hiszem kevered a robotrepülőgépet (Cruise Missile) a pilóta nélküli harci repülőgépekkel (UCAV). Nem ugyanaz. Az UCAV-ok még kellőképpen kísérleti stádiumban vannak. (legalább is az általad említett önállóan tevékenykedők. Még kb 5-10 év telik el míg alkalmazhatóvá válnak. Az önálló célpontelosztás alapvetően távolság alapján történik. Nem egy bonyolult kód.) Nagyságrendekkel kevesebb információt kell feldolgozniuk, mint egy PC-nek játék vagy tömörítés közben.

Túlmisztifikáljátok a haditechnikát. A legkomolyabb probléma arrafelé az üzembiztosság szokott lenni az extrém körülmények miatt.

Másik topicban is kérdezték már, hogy a hadiparban dolgozok-e.

[Szerkesztve]

(#50) robyeger válasza #65675776 (#49) üzenetére


robyeger
addikt

Túlmisztikálom a hadiipart lehet :R , meg persze igazad van ott fő szempont a 101% megbizhatóság extrém körülmények között is. Amúgy azon kár vitáznunk, hogy az adott feladatokat egy processzor végzi vagy több egymással összekapcsolt CPU. Hiszen nehéz lenne olyan 1db processzort készíteni ami bírja az extrém üzemelési körülményeket is, de egyben nagy teljesítményre képes. Sokkal költségkímélőbb több kisebb, de megbízhatóbb processzorral kiépíteni az egész rendszert. Nem beszélve, ha sérülés éri a rendszer valamelyik részét, attól még ha csökkentett képességekkel is, de tud tovább működni.
(1db főprocesszorral ez képtelenség megoldani) Másik igen tudom, hogy a UCAV-okat még nem rendszeresítették az amerikai légierőnél, de a Discovery, National Geography televiziókban már készítettek róluk ism. filmet. Ha csak a képfelismerő, tehát érzekelésük vezérelését nézzük, (magyarán amit látnak és az alapján kiértékelnek) nem kis feladat se leprogramozni, se a megfelelő kapacitású hardver környezetben valós időben futtatni. Ha ilyen feladatokat könnyű szerrel megenne egy otthoni PC, akkor már rég beszélgethetnénk a saját gépünkel.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.