Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Male


Male
nagyúr

''a Centrino mobil platform sikerén felbuzdulva nemcsak önállóan fogja árusítani processzorait, hanem „platformosítva” is, vagyis chipsetjeivel közösen, önálló árszabással.'' Haladunk az alaplapba forrasztott procik felé?

(#2) Lala6 válasza Male (#1) üzenetére


Lala6
őstag

Jaja, mint a 286-osoknál...

(#3) pilóta


pilóta
nagyúr

A paraziták parádéján a patkány a prímás. :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#4) agrarfiatal válasza pilóta (#3) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

v vakok között a félszemű....

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#5) _cirmos_


_cirmos_
őstag

több itt a név mint egy szappanoperában. azt hiszem az intel így próbálja színesebbé tenni a mérnökök hétköznapjait. szerencsétlenek ha ebédidőben elkezdenek beszélgetni akkor nagyon kell figyelni hogy a presler, dempsey vagy poulsen nevek említésekor vajon egy termékről vagy egy hasonló nevű kollégáról van-e szó.

(#6) User64476


User64476
őstag

Az AMD64 lesz az Intel procik 64bites támogatása? Ez azt jelenti, hogy licenszelték tőlük?

(#7) Franklin válasza _cirmos_ (#5) üzenetére


Franklin
addikt

Gyengébbek kedvéért összefoglalnám a hírben elhangzó kódneveket:

Smithfield, Lakeport, Glenwood, Anchor Creek, Lyndon, Mukilteo, Presler, Cedar Mill, Yonah, Dempsey, Gelsinger, Blackford, Bensley, Greencreek, Glidewell, Paxville, Truland, Truland, Tulsa, Montecito, Montvale, Tukwila, Poulsen, Millington, Dimuna.

Intel fanoknak kötelező megtanulni!

: - )

BTW, ezek még mindig tavaknak a nevei?

(#8) MUŁĐER válasza User64476 (#6) üzenetére


MUŁĐER
addikt

igen

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#9) janpotocki válasza Franklin (#7) üzenetére


janpotocki
senior tag

pár kódnevet ki is spóroltam; tehát:

az e8850 a twin castle (e8500) utódja lesz; a tulsa a paxville-t fogja követni a truland platformon, de 2007-ben az egészet felváltja a reidland platform a whitefield processzorral, ami egy xeon mp kettőnél több maggal.

bocs a hanyagságért

(#10) AMATŐR válasza Franklin (#7) üzenetére


AMATŐR
őstag

A megjelenések dátuma szerint is légyszives egy listát!:Y

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#11) User64476 válasza MUŁĐER (#8) üzenetére


User64476
őstag

Hát, lehet hogy le vagyok maradva, sőt biztos, de ez most igencsak meglepett... Ez egyben azt is jelenti, hogy az AMD zsbretesz X centet minden egyes legyártott 64 bites Intel proci után? Te jó ég! Hová fog ez vezetni?! :)

(#12) faster válasza User64476 (#11) üzenetére


faster
nagyúr

az AMD zsbretesz X centet minden egyes legyártott 64 bites Intel proci után?

Szerintem nem, inkább valami keresztlicenszes megállapodásuk lehet.

(#13) faster válasza janpotocki (#9) üzenetére


faster
nagyúr

Táblázattal, felsorolással, valamiféle grafikonnal több értelme volna, így csak egy ömlesztett névkavalkád a hír.

(#14) ftc válasza User64476 (#11) üzenetére


ftc
nagyúr

S miért is tenne zsebre X centet? Keresztlicensz ha jol emlékszem van köztük..

(#15) Esmein


Esmein
nagyúr

Jézusom, eddig azt hittem az amd magok és elnevezések bonyolultak, erre az intel betesz nekünk. Hát, középsuli óta nem tanultam verset, de most lassan az lesz.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#16) janpotocki válasza faster (#13) üzenetére


janpotocki
senior tag

világos, de akkor az egész napomat ezzel töltöttem volna :)

(#17) MUŁĐER válasza ftc (#14) üzenetére


MUŁĐER
addikt

asszem úgy volt, hogy AMD adja a 64 bitet, Intel meg az SSE3-at...Intel szerintem jobban járt..:U

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#18) uzsz


uzsz
senior tag

Egy idő után az lesz a vége, hogy fullon össze fog dolgozni a 2cég persze a mi krunkra. Láttunk már hasonlót.

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#19) Jim Tonic válasza MUŁĐER (#17) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Tévedsz. Ezzel az oprendszer-gyártól járnak jól.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#20) L3zl13 válasza MUŁĐER (#17) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Mindkét fél adott mindent ami volt. Hogy a másik ebből mit használt fel az más kérdés.
Ha akarta volna az AMD betehette volna a HTT-t a procikba, csak ők már kezdettől inkább a kétmagos mgoldás mellett voltak.
Az SSE3 meg tényleg nudli az x86-64-gyel szemben, de az SSE2-t már sok progi használja. És asszem már azt is ennek a keresztlicensznek a keretében kapták meg.

Aki hülye, haljon meg!

(#21) MUŁĐER válasza L3zl13 (#20) üzenetére


MUŁĐER
addikt

''Ha akarta volna az AMD betehette volna a HTT-t a procikba''

hát én ebben nem vagyok annyira biztos....

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#22) MUŁĐER válasza Jim Tonic (#19) üzenetére


MUŁĐER
addikt

:F Miértis?

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#23) hobizoli válasza MUŁĐER (#21) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Mert miert ne tehette volna mar bele....?


hobizoli

több drón kell ;P

(#24) hobizoli válasza MUŁĐER (#22) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Mert mindent felhasznalhatnak free amit masik kitalalt, errol szol a keresztlicensz szerzodes.



hobizoli

több drón kell ;P

(#25) L3zl13 válasza MUŁĐER (#21) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Megkapta rá a licenszet. Ha akarta volna beletehette volna. Ez a keresztlicensz megállapodás lényege.
Az egy más kérdés, hogy mennyire lett volna egyszerű implementálni a dolgot a jelenlegi A64 magba. Lehet, hogy jóval bonyolultabban, mint az Intel az X86-64-et.
Erről nem tudok nyilatkozni mert annyira nem vagyok ott a témában.

Aki hülye, haljon meg!

(#26) hobizoli válasza L3zl13 (#25) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Aszondta egy csavo az AMD-tol, hogy joval kisebb lenne nyereseg belole, mint az osellendegnel, mert ez nem olyan architektura.



hobizoli

több drón kell ;P

(#27) MUŁĐER válasza hobizoli (#26) üzenetére


MUŁĐER
addikt

ja, hát a hosszú pipeline-oknál jó csak a HTT...asszem

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#28) uzsz


uzsz
senior tag

Nem tudom, hogy AMD-nek megéri - e egy sokkal drgább fejlesztés eredményeit átadni az sse-ért.

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#29) L3zl13 válasza uzsz (#28) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A K8 architektúra nem csak ennyiből áll.
Az utasításkiegészítések csak nagyon kis részét képezik a procinak.

Aki hülye, haljon meg!

(#30) Jim Tonic válasza uzsz (#28) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem csak az SSE-t adják át. Itt hosszabb távokról van szó. Ne ezt tegyétek csak a mérleg két oldalára.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.