Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gregorius


Gregorius
őstag

És ez működik Asus A7V880-nal is? Mert az MBM már nem

(#2) zfarkas válasza Gregorius (#1) üzenetére


zfarkas
senior tag

A google szerint:
Bővebben: link
és innen:
Bővebben: link

Raw Dark Pure

(#3) velizare


velizare
nagyúr

a smart-ot leszámítva nem igazán tudom, miért jobb ez agy ventivezérlő/szabályozó, hőmérőkkel ellátott panelnél. :F

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#4) marcee válasza velizare (#3) üzenetére


marcee
addikt

Tippelhetek?
Tipp1: Ingyen van!
Tipp2: Nem csak a saját gépeden használhatod.

\m/

(#5) Obi-1 válasza velizare (#3) üzenetére


Obi-1
őstag

Mindkettőnek megvannak az előnyei. Ez például ingyen van ;)

Only a Sith deals in absolutes.

(#6) twollah válasza Obi-1 (#5) üzenetére


twollah
nagyúr

Csak az a baj, hogy softwarees, es benne van az a lehetoseg, hogy akar hatalmasat tud hibazni.

A masik az, hogy mesz aludni.
Mar felalomban vagy, de zavar a gep zaja.
Oda mesz a potmeterhez, es letekered a neked tetszo hangra a ventilatorokat.
Vagy:
- monitor bekapcs.
- program elindit.
- belo ventilator.
- meghallgat, hogy mennyire zug az egesz.
- monitor kikapcs.

Es ki is ment az alom a szemedbol mire vegzel vele.

Ettol fuggetlenul en hosszu ideje hasznalom a programot homerseklet nezesre.

(#7) velizare válasza marcee (#4) üzenetére


velizare
nagyúr

tipp1: freeware, vagy csak van mondjuk x napig ingyenesen használható verziója?
tipp2: pl. linux? :) biztos vagyok benne, hogy arra is van hasonló képességekkel bíró program, de egy bélyeg/dióda ennél lényegesen platformfüggetlenebb megoldás, mégha több szereléssel is jár.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#8) velizare


velizare
nagyúr

érdekelne még, hogy korrigálja a program a bios/chipset téves méréseit, milyen közelítést használ, satöbbi. és persze, hogy mindez mennyire pontos. van valakinek erről tapasztalata/infója? a google-t tudom használni, a ti véleményetek az, ami érdekel.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#9) Panther válasza velizare (#8) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Úgy korrigálja, hogy te beállíthatsz egy értéket, hogy mennyit adjon hozzá/vonjon ki a mért értékből.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#10) velizare válasza Panther (#9) üzenetére


velizare
nagyúr

hát ez így nem túl bíztató. asszem nem lesz nekem ilyen programom.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#11) Panther válasza velizare (#10) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Arra teljesen jó, ha tudod hogy mondjuk 10 fokkal felülmér a szenzorod. De próbáld ki a progit, ingyenes, kicsi, könnyű letörölni ha nem tetszik. :)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#12) Zeck


Zeck
aktív tag

Nekem amióta asus A7N8X lapom van, annyi cuccot ír ki a speedfan, hogy azt sem tudom melyik micsoda:

temp1 Asus ASB100 41C nForce 2SMbus $2D -gondolom proci
temp2 Asus ASB100 32C nForce 2SMbus $2D -talán rencer
temp3 Asus ASB100 -1C nForce 2SMbus $2D
temp4 Asus ASB100 25C nForce 2SMbus $2D
temp1 Winbond W83L7855TS-S 32C nForce 2SMbus $2E
temp LM75 -1C nForce 2SMbus $48
temp LM75 32C nForce 2SMbus $49
HD0 HD0 (120Gb) 40C Smart $0 -egyértelmű

Ez a configure fül alatt található.
Valaki meg tudná mondani nekem mit jelenthetnek az egyes hőmérsékletek?
A gépben egy vinyó van, egy egyventis asszem nemhőérzékelős táp, meg egy rencerhűtő (szintén nem hőérzékelős).
És nem tudom más progival megnézni.

"két lábon járó növényevő szarkészaurusz"

(#13) velizare válasza Panther (#11) üzenetére


velizare
nagyúr

naja. de 10et én is ki tudok vonni egy másik számból ehhez még nem kell program :DDD de ezt korrigálásnak nevezni kevés. az ilyen cuccoknál ált az a gond, hogy nem azt a karakterisztikájú diódát ültették be (elfogyott, nem elég jó, satöbbi, satöbbi), amit a bios feltételez, azért mér félre. ha egy egyszerű offszetje van akkor oké, de ha a görbe karakterisztikája változik, akkor arra ez kevés. marad inkább a panel. amúgy tényleg aranyos kis program :)

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#14) Esmein


Esmein
nagyúr

kt400-al nem megy-> kilőve.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#15) Male válasza Zeck (#12) üzenetére


Male
nagyúr

Csak ezeket hagyd meg:
temp1 Asus ASB100 41C nForce 2SMbus $2D -gondolom proci
temp2 Asus ASB100 32C nForce 2SMbus $2D -talán rencer
temp4 Asus ASB100 25C nForce 2SMbus $2D
HD0 HD0 (120Gb) 40C Smart $0 -egyértelmű

A többi csak ezeknek a duplázása. Szerintem egyébként: temp1 proci, temp2 alaplap (chipset), temp3 system, HD0 pedig a vinyó, ahogy írtad is.

(#16) Male válasza twollah (#6) üzenetére


Male
nagyúr

Azért a szoftvereset se muszály úgy használni, ahogy írtad. Egyszer beállítod benne, hogy minek mennyi lehet a hőmérséklete, meg hogy mennyire lassítsa le a ventiket, ha annál hidegebb, majd berakod az automatikus indításba. Onnantól kezdve hozzá se kell nyúlni, folyamatosan állítgatja a ventiket -> éjjel letöltésnél mindig halk lesz, mert akkor nem melegszik a gép.

(#17) Esmein válasza Male (#16) üzenetére


Esmein
nagyúr

vagy megoldod hardveresen ;)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#18) Balli


Balli
őstag

Az otthoni sima NF7-ben nem is mehet? (most nem tudom kipróbálni)
Mert az oldlán csak ez van, hogy: ABIT NF7-M, ABIT NF7-S támogatja, tehát a sima NF7 nem?

Athens 2004

(#19) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Valóban nagyszerű ez a program,eddig még egy alaplapomon se lehetett vele állítani a ventiket.

(#20) velizare válasza _Volkovy_ (#19) üzenetére


velizare
nagyúr

:C

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#21) Apophis


Apophis
őstag

Tényleg remek, az alaplapomon van 4 venti, ebből a procit pontosan méri, de állítani, na azt már nem lehet. A chipsethűtő meg valami 168.000 RPM-en süvít szerinte (á la RBG...), a másik két ventit egyáltalán nem érzékeli. A hőmérsékleteket szintén rosszul látja. Ha még egy noname alaplapom lenne, de ez egy Platinum edition (respect :D). Részemről a progi leírva.

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#22) Esmein válasza _Volkovy_ (#19) üzenetére


Esmein
nagyúr

ic7, kv7.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#23) Male válasza Esmein (#17) üzenetére


Male
nagyúr

Na igen. Mondjuk én SpedFannal belőttem a fordulatszámokat, amik még stabilan tartják a gépet (nyáron több hétig), és utána a megfelelő feszültségekre kötöttem a ventiket és kikapcsoltam a SpeedFant -> kb 0 Ft ráfordítással halk lett a gép...

(#24) Esmein válasza Male (#23) üzenetére


Esmein
nagyúr

Van egy jó kis kapcsolás ami hőmérséklet függvényében vezérli a számítógép ventijeit . Mondjuk 36 fokon bekapcsol 50 körül meg maxot forog.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#25) naksys


naksys
senior tag

nforce2ultra400-al (abit an7)nem megy-csak wincsit mér... :(((

(#26) Rolly válasza Esmein (#24) üzenetére


Rolly
veterán

egy ilyen érdekelne engem is

milyen a ház? :)

(#27) velizare válasza Esmein (#24) üzenetére


velizare
nagyúr

link? esetleg kimaratnám laborban... :DDD úgyis kell valamit villantanom köv félévben is :DDD

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#28) chop válasza _Volkovy_ (#19) üzenetére


chop
őstag

:DDD
detto..:(

(#29) asturel


asturel
őstag

na ide is beirom, miaz az Found ACPI temperature ? (33,0C)
Bővebben: link

[Szerkesztve]

huh nemmondod, de acpi az nem a tap homerseklete? vagy hulyevagyok? (amugy nemtom hogy merne a tap homersekletet, smbusra tuti nincs radugva:)

[Szerkesztve]

(#30) LukE válasza asturel (#29) üzenetére


LukE
veterán

talat egy ACPI homersekletet, ami /pillanat 33°C:D

(egyebkent eddig nekem sem sikerult mukodesre birnom...)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#31) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Remek kis progi, mindent szépen állítgathatok, nézhetem az adatokat, mint a moziban, az egyetlen hátránya, hogy egyetlen ventillátor fordulatszámát se tudtam vele megváltoztatni. Pedig gondolom a többség pont erre szeretné használni.
Nem megy abit NF7 v2.0 2db NF7-S v2.0, kv8-max3, és a rend kedvééret nem megy egy via-s MSI lapon sem. (kipróbálgattam, hátha)
Különben király! :(

(#32) golyani


golyani
addikt

nekem Gigabyte GA-7VT600 1394-el nem lehet ventit szabájozni:)

(#33) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Sziasztok!!

Butaság, hogy nem megy abit Nfs v2.0-án nagyon is szuperül hasít rajta minden opció támogatva nem is mostanitól hanem már legalább 3 verzióval ezelőttről is!
Nyugodtan próbáljátok ki ettől jobb figyelő progi NEM létezik!;)

(#34) Rolly


Rolly
veterán

az nf8-as alaplapot nem támogatja, s mégis működik a ventiszabályzás (procinál biztos), meg a hőmérsékletkijelzés is.

(#35) Barohawk


Barohawk
aktív tag

Nekem a ventillátor fordulatokat azonnal elméri :(
De ami tetszett meg islehet a progival állítani őket :C

''Stressz nélkül az élet unalmas lenne''

(#36) Esmein válasza Rolly (#26) üzenetére


Esmein
nagyúr

Asszem a csavarokat sikeresen elhagytam, amúgy full oké, a táp még jobb mint az új codegenem ;)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#37) vtechun válasza Balli (#18) üzenetére


vtechun
veterán

de mehet sima NF7-el is, nálam is ezzel megy, és 2 ventit vezérel is automatikusan.... nagyon király kis program... a procinetit 5%-ra vettem, míg az egyik házventit 2%-ram igy halk a gépem, de ha valami miatt meleg lenne (47 fok) akkor a Speedfan turbo fokozatra kapcslja a ventiket és gyorsan lehűti a procit...

(#38) Esmein válasza Rolly (#26) üzenetére


Esmein
nagyúr

Ha vége a vizsgámnak állok neki(egyébként zLegolas féle kapcsolás) és megcsinálom a prototípust.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#39) Rolly válasza Esmein (#36) üzenetére


Rolly
veterán

elméletileg a házban volt egy kis zacsesz, s abban voltak a csvarok, meg volt benne egy home made porszűrő :)

(#40) Tele von Zsinór


Tele von Zsinór
őstag

Felraktam, és érdekes értékeket mér. Mit jelent a local? Itt egy kép: Bővebben: link

(#41) Esmein válasza Rolly (#39) üzenetére


Esmein
nagyúr

Benne volt el is hoztam aztán elkevertem valahova, ebben a szobában még egy 2 literes visszaváltható üveget sem lehet megtalálni, nemhogy egy akkora zacsit :)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#42) Rolly válasza Tele von Zsinór (#40) üzenetére


Rolly
veterán

milyen alaplapod van?

(#43) asturel válasza Tele von Zsinór (#40) üzenetére


asturel
őstag

nekem is van u.i. csak kicsit baratsagos ertekekkel Bővebben: link
meg mindig nem monta el senki miaz az acpi temp :)

(#44) Tele von Zsinór válasza Rolly (#42) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Chaintech 7njl4 nforce2/400 chipset

(#45) Imy


Imy
veterán

én sem tudom allitani a fordulatszámokat ASUS A7V8X-X (KT400)

(#46) Tele von Zsinór


Tele von Zsinór
őstag

Felraktam motherboard monitort: Bővebben: link

(#47) arty


arty
veterán

nekem nf7-el tökéletesen megy, még a procit is le tudom kapni 2200mhzről 1446-ra :)

ventilatoroknak extrem kis erteket adj (100 helyett mondjuk 3) es akkor altod, h lelassul ...

az egyetlen, ami miatt a 8rdavcore meg mindig jobb: ez nem veszi le a proc feszultseget ... :( igy hiaba 1446mhz, de tovabbra is 1.8V ...

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#48) Rolly válasza arty (#47) üzenetére


Rolly
veterán

nekem el se indul a progi. lehet hogy ezért mert nem támogatja a chipsetemet? nforce 3 250GB

(#49) .:GoliBali:.


.:GoliBali:.
aktív tag

Asus a7n8x-e deluxe lapom van, és lenne egy kérdésem!

A speedfan talált egy csomó mindent, amik között vagy valami furcsa, egy hőérzékelő LM75 névre hallgat, és a speedfan azt mondja, hogy 127fokos!!!!! IGEN 127 celsius fokos!!!!

Ez hogy lehet, mert most raktam fel a programot, de a gép, már megvan egy fél éve, szal nehiszem hogy azóta olvad benne valami!:D

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#50) .:GoliBali:.


.:GoliBali:.
aktív tag

Jah mellékesen van egy másik ami meg minusz 1 fokot mutat!:D

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#51) .:GoliBali:.


.:GoliBali:.
aktív tag

UP

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#52) Tele von Zsinór válasza .:GoliBali:. (#51) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Ha kicsit feljebb nézel láthatod, hogy nekem is érdekes dolgokat művel, és az én gépem se mai darab (2003 karácsony), és ilyen hőmérsékleten már rég tönkrement volna. Még jó, hogy a progiban van javítás, szóval hozzá tudsz adni és levonni :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.