Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

És miért szükséges a 60x írási sebesség? Úgy mégis...

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#2) andorpapa válasza Panther (#1) üzenetére


andorpapa
őstag

Gondolatolvasó vagy, pont ezen filóztam én is! :D

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#3) karib


karib
addikt

Úgy látszik most a 40/12/48x lesz az új divat. Igazából 24x felett már nem nagyon számít, de ha bagóért adják, ám legyen. Főleg a 12x RW illendő már, sőt tán kevés is. A lemezek meg csak megjönnek, ha egyáltalán olyan fontos, pár másodpercet nyersz általában a 32x-hez képest. Sőt, itt már sokminden dönt, egy jó 32x simán leverhet egy átlagos 40x meghajtót.

Asszem egyre inkább az egyéb funkciók fognak dönteni: audio enhancement, szövegírás, ki tudja még mit találnak ki :D

Department of Redundancy Department

(#4) andorpapa válasza karib (#3) üzenetére


andorpapa
őstag

''Asszem egyre inkább az egyéb funkciók fognak dönteni: audio enhancement, szövegírás, ki tudja még mit találnak ki''

Na ja, multimedia tools, home entertainment, light speed és egyéb kulcsszavak, melyekkel mindent el lehet adni annak, aki nem tudja, hogy a 40x író nem is tud 40x sebességen elkezdeni egy CD-t... :o

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#5) guest


guest
veterán

Hát ez a CD sebességnövelés engem leginkább a 286-os vonal végnapjaira emlékeztet. Már mindenki 386-ost használt még Magyarországon is, amikor kijöttek 33, 40 Mhz-es 286-osok. (aztán ugyanígy lett 66 Mhz-es 386-os is..:)

Szóval oké, hogy drága a DVD-RW, meg minden, de akinek egy csepp esze van nem fog most CD-RW-t venni, (főleg ha van neki) inkább megvárja amíg emberközeli árba kerülnek a DVD-RW-k.
SZVSZ a CD a haláltusáját vívja. (végre)

Üdv
MG.

prohardver vendég

(#6) McJames válasza guest (#5) üzenetére


McJames
senior tag

Erre én a helyedben nem vennék mérget. Mert nemcsak gyorsabban írhatsz már CD-t, de elvileg lehetőséged lenne kb. 1,5 GB-ot kiírni rá. Igaz az ''sehol sincs'' az 5 GB-hoz, de ha olcsóbban megoldható, minthogy vegyél közel 200E HUF-ért DVD-RW-t, akkor szerintem sokan szavaznak még rá és elhiheted nem csak Magyarországon (amikor a költségtényezők esetében sokszor centeket vesznek figyelembe...).

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#7) TommyGun


TommyGun
őstag

Én szereztem magamnak :)) kb 2-3 éve egy 8/4/24 Yamaha CDRW-t akkoriba elég jónak számított...most eladtam ozt szereztem egy 20/10/40 CDRW-t szintén Yamaha-t....nem hiszem hogy van értelme már a 32-40x írásnak 20x is 5perc egy cd...40x mennyi lehet 3,5 4perc...mijafasznak...én a 8x írással is meg voltam elégedve...bár azért 12-16 az már minimum...

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#8) twollah


twollah
nagyúr

40xes CDírók:).
Nem sokára majd azt olvassuk a fórumban, hogy 40xes CD írás közben sorra robbanak fel a CDk :).
Amúgy az ember csak pár perc előnyt nyerhet ezzel.
Szerintem csak a nagyüzemben dolgozó CD másolóknak éri meg a 40xes CD véső.
Én vidáman elvagyok a 16xos CD vésőmmel.
Amíg írom a CDt addig netezek, zenéthallgatok, játszom vmi egyszerű játékkal, szóval kibírom azt a kb 9 percet amíg elkészül a CDm.
Más:
Valahol mintha láttam volna DVD-CDRW írót akcióban 100+fáért.

(#9) Gaga válasza guest (#5) üzenetére


Gaga
tag

[Off] Megnézném azt a 33-as 286-ost, mert én 20MHz-re emlékszem, bár biztos romlik a memóriám. 386-osból a DX40 volt a plafon az AMD kínálatában. Az Intel leállt 33-nál.
[On] A 32-es író nekem az ultimate, de a 24-es is bőven elég... Most 8-as van.
''On the fly'' mivel fognak írni a 60-asokkal? :) Ha már az olvasók 54 körül kifújtak...
Persze ezek csak számok, a valós sebesség nem nagyon közelíti meg a hangzatos adatokat, mert a 60-as sebességet maximum 10mp-ig (ha) fogja teljesíteni az író.
Jöjjenek csak az írók, és hozzájuk a lemezek is. Írni akar a nép. Bár olvasni sem tud tökéletesen. :)

(#10) guest


guest
veterán

Egy hete vettem meg a Plextor 40/12/40 írót, de nem a sebesség miatt, hanem a tudása miatt. Előtte egy 12/10/32 Plextorom volt, amit el se akartam adni, de a haverom ki ráncigálta a lakásból :). Eddig csak jót tudok róla mondani; halk, ír mint állat (bár áltaklában bekápolok csak, semmi nagyüzem). Nem bántam meg a váltást, bár kicsit sajnálom a régi pleximet...

prohardver vendég

(#11) jenicel válasza twollah (#8) üzenetére


jenicel
tag

Te figyu, 9 perc a cd-írás 16x-osan? (Auchan :)))
Nálam max. 5 perc Teac CD-W516EB-vel.
Vagy 8x-os sebességgel írtál?

Tisztelem az egyenes embereket.

(#12) rog válasza Gaga (#9) üzenetére


rog
addikt

286-osbol 25mhz volt a top, de akkoriban divat volt a ''mért'' sebesseget megadni pl. a 12mhz-re azt mondtak hogy 16. igy volt 33-as a 25-os is .
386-osbolt pedig volt 50mhz is. az amd csinalta.
nekem mar nem jutott belole. (de ha valakinek van megveszem!!)

ezt nem csak azert irtam, hogy okoskodjak, de elkapott valami joleso nosztalgia.
ha hazamegyek le is hozom az alaplapgyujtemenyemet a padlasrol..

(#13) guest


guest
veterán

A legtöbben nem azért vesznek 32*-es meg 40*-es írót mert ilyen gyors kell, hanem mert már szinte nincs is más!
Nekem is 12/10/32 Plextor van és eszem ágában sincs lecserélni! És szerintem 16*-ostól fölfelé már tökmindegy a sebesség.

A gyártók meg meg csak hozzák ki a egyre gyorsabbakat. Nem azért mer kell, hanem mer ciki, ha már 3 hónapja nem találtak ki valami újat!

prohardver vendég

(#14) guest válasza guest (#13) üzenetére


guest
veterán

pontosan
nekem is 20x-os van
de 12x-esnel en sem szoktam gyorsabban irni.
mer mineK?
azer hogy fel perccel vegezzek hamarabb?

tenyleg csak azer csinalnak egyre gyorsabbat, hogy valaki megvegye..

prohardver vendég

(#15) guest


guest
veterán

A megfizetheto DVD-RW irasra varhacc...
Az iro lehet hogy olcso lesz de a media arat mestersegesen tartjak magasan, es fogjak is mert hollywoodnak igen rosszul esne ha mindenki orba-szajba masolna a dvdiket. (tudom, divx de nem ez a lenyeg)
esetleg ha kijon a css2... vagy mar kijott?

prohardver vendég

(#16) utax


utax
aktív tag

én is csak azért vettem 24x-est, mert már nem lehetett 16x-t kapni ... :) és 16x írok, mert az a lemez olcsóbb.
de őszintén tudom sajnálni azt, aki csak 32x tud írni, ezek a rohadékok értékes 10 mp-eket lopnak el drága idejéből !
eh, mindegy ...

Use the force, Dude !

(#17) guest


guest
veterán

Figyu, nekem csak azt mondjatok meg, hogy mennyiben fugg az adat elettartama az anyagon az iras sebessegetol. Merhogy megveszed a 24x irhato nyersanyagot, aztan megirod 24x. De nem stabilabb vagy nem hosszabb eletu ha akarcsak 16x-el irod is?

prohardver vendég

(#18) McJames válasza guest (#17) üzenetére


McJames
senior tag

Nyilván olyasmire célzol, hogy pl. napfényben a nagyítóval a levelet lassan húzva meg vagy akár át is égetheted, gyorsan mozgatva meg nem történik semmi. A CD-égetésnél nem egészen így történik, az írónak fel kell ismernie hogy hányszorosan írható CD van benne. Ehhez képest kalibrálja az írást végző lézert - többek között.
Tehát a kérdésedre a válasz: jó minőségű író és CD esetében elvileg nem.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.