Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Legolas


Legolas
senior tag

Milyen alaplapon lehet CL 1,5-öt beállítani?
Milyen chipek lehetnek rajta?

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#2) Esmein válasza Legolas (#1) üzenetére


Esmein
nagyúr

bh-5 lehet rajta az imádja a késleltetéseket, és dfi nf2-ben 3-ban és 4-ben tutira be lehet. Sztem ez egy rakás lapot meg fog bolondítani.
3.6 volt. Ez vagy UTT vagy BH-5 lesz, más nem nagyon.

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#3) ftc


ftc
nagyúr

Ára csillagos ég?

(#4) Rover623 válasza Legolas (#1) üzenetére


Rover623
félisten

Intel chipseteknél hivatalosan egyiknél sincs CL1.5...:O

primus inter pares

(#5) ^Bundi^


^Bundi^
senior tag

árára énis kiváncsi lennék

Nos Omnes Una Manet

(#6) Esmein válasza ^Bundi^ (#5) üzenetére


Esmein
nagyúr

30-35 k / 512-re tippelek. De mindjárt utánézek.
Ez érdekes. Nem mostanában fogják ezt se gyártani
''''In the lab, our engineers are able to post the newest Ultra-XL DDR 400MHz module at CL 1.5-5-2-2 with 2.5V to 3.6V power consumption on the DFI-SLI-DR motherboard.'' Jeff Hsieh, Chief Executive Officer of GeIL said.''
Ezt már régebben megcsinálták dfi nf3-mmal az xtremesystemsen.
Bővebben: link

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#7) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Még szép, hogy érdemes foglalkoznia vele mivel a ddr2 egy kalap...!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#8) Rover623 válasza Sárpac (#7) üzenetére


Rover623
félisten

Leszel szíves itt megtekinteni az Intel-es Top10-et...;]
Bővebben: link

Iskolakezdésre egyetlen DDR-es eredmény sem lesz benne, lefogadom...:DDD

primus inter pares

(#9) Esmein válasza Rover623 (#8) üzenetére


Esmein
nagyúr

Azért elég lol, hogy szerepelnek benne s939-esek is, mikor az csak egy nagy kamubandwith...

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#10) killahdrums válasza Rover623 (#8) üzenetére


killahdrums
senior tag

...én biztos maradok még a ddr-nél addig! ;]

És sztem UTT CH-5 lesz rajat szinte tuti, mint az OCZ VX-ein meg a Mushkin Redline-ján... valahol OCZ VX-el meg Mushkin-nal is kenték a cl1,5-öt. :DDD
Bővebben: link

There is no God, just Technology...

(#11) Scream007


Scream007
őstag

ez tutira UTT más nem bírja ki ezt.
a bh5 is meghal 1 idő után 3.5en, de ezek szerint ez még elbírná a 4et is ha 3.6ig vállaják a garit.:C

amugy ez a chipp előfordulhat a twinmos speedpremium ddr400as ramokon, csak válogatni kéen chipszám alapján, akinek van protekciója.

ja amugy UTT=ch5+1 kis infineon féle felpiszkálás.:D
nem tom mit nyultak hozzá de nagyon jó irányba csinálták:DD

külföldi fórumon láttam olyan screen-t ahol 3.5es fesz.szel ddr630 cl2-2-2-5 és memtest 3 órája hibátlan:C

durva

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#12) joshua7 válasza Esmein (#2) üzenetére


joshua7
veterán

Jaja. DFI nf3-on tutira be lehet állítani. Idáig nem is értettem, minek volt ott ilyen opció. :)
Amúgy milyen teljesítménybeli különbség lehet cas 1.5 és cas 2 között?

Semper Fi

(#13) bujdyka válasza Rover623 (#8) üzenetére


bujdyka
tag

És ez mire is jó?

Gondolom a Pentium-M is azért bazi gyors, mert akkora sávszélessége van...

Úgy tanul a gyerek, ha kérdez...

(#14) killahdrums válasza bujdyka (#13) üzenetére


killahdrums
senior tag

jaj!

...hát sávszélbuziknak jó! ;]

There is no God, just Technology...

(#15) _Gudella válasza Rover623 (#8) üzenetére


_Gudella
senior tag

az egy dolog hogy folyamatos átvitelben gyors a DDR2, nade időzítés!

(#16) Rover623 válasza killahdrums (#14) üzenetére


Rover623
félisten

Köszöntsük hangos ovációval körünkben a jelenlegi Top Intel sávszélességbuzit...!:D

primus inter pares

(#17) Rover623 válasza _Gudella (#15) üzenetére


Rover623
félisten

Csak várd ki a végét...nemsokára itt a DDR1200, CL3 időzítéssel...:DD

primus inter pares

(#18) _Gudella


_Gudella
senior tag



[Szerkesztve]

(#19) Rover623 válasza _Gudella (#18) üzenetére


Rover623
félisten

Azért...!;]
:DD

primus inter pares

(#20) bujdyka válasza Rover623 (#17) üzenetére


bujdyka
tag

Azért addig még alszunk párat...

Úgy tanul a gyerek, ha kérdez...

(#21) Rover623 válasza bujdyka (#20) üzenetére


Rover623
félisten

Te figyeled amúgy a történéseket ebben az iparban...?
Mondjuk az elmúlt fél év bejelentéseit...?
:D

primus inter pares

(#22) 8Ball válasza Legolas (#1) üzenetére


8Ball
tag

Az ASUS P4S533-E (SiS645DX) tud a legújabb BETA BIOSsal csak nem volt ram amivel kipróbáljam. _eddig_

Vajon mit fognak ehhez szólni mások?

(#23) Rover623 válasza 8Ball (#22) üzenetére


Rover623
félisten

Finoman fogalmazok: lakótelepi lakás előtt a Rolls-Royce...kb. ilyen aránytalanság lesz/lenne a lapod és az említett RAM között...;]

primus inter pares

(#24) Sárpac válasza Rover623 (#8) üzenetére


Sárpac
nagyúr

És?? csupa AMD DDR-el vezeti a toppot!:DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#25) Rover623 válasza Sárpac (#24) üzenetére


Rover623
félisten

Ez nem az ''Intel vs. AMD'' totyik, egyszerű ember...;)

primus inter pares

(#26) Sárpac válasza Rover623 (#25) üzenetére


Sárpac
nagyúr

A ddr2 akkor is egy elcseszett dolog kár is feszegetni!;]
Viszont nagyon kíváncsi lennék majd a ddr3 technológiára, mert sok bíztató dolgot hallóttam már róla!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#27) zax válasza Rover623 (#8) üzenetére


zax
tag

Mit kell ezen a toplistán nézni? Mindenhol AMD az első. Ez igazolja, hogy az Intel gyorsabb DDR2-vel, vagy mi? :)

R.I.P. Pentium 4

(#28) Esmein


Esmein
nagyúr

Kérhetném az intel vs amd illetve a ddr2 vs ddr1 vitát valamely más e célra kiképzett topikba legyetek szivesek átmozgatni ?

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#29) anulu


anulu
félisten

CAS1,5?? :Y remélem, vmi BIOS frissítéssel meg tudják ezt ASUS-ék is oldani. mert a fenti példa alapján a RAM vezérlő bírja...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#30) Overlocker válasza anulu (#29) üzenetére


Overlocker
veterán

DFI támogatja!:)

(#31) Sárpac válasza Esmein (#28) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Az intel vs amd valóban nem, de a DDR vs DDR2 szerintem illik ide, hisz ezeket tudjuk egymáshoz viszonyítani ill az új cl1.5es ddr memóriához....

Amúgy intelnél tényleg nincs cl1.5, de ott van az SR ill F1 pl ic7 ami valszin a jelenlegi frekikhez képest ezt a memót jóval nagyobb frekin is meg tudja hajtani cl2 + SR vagy F1be.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#32) anulu válasza Overlocker (#30) üzenetére


anulu
félisten

ezzel én most jól kivagyok segítve...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#33) Overlocker válasza anulu (#32) üzenetére


Overlocker
veterán

:D. Akkor használnád nagyobb frekin cl2-be! Bár az asus asszem csak 3v-t tud adni a memóknak.

(#34) Esmein válasza anulu (#29) üzenetére


Esmein
nagyúr

A64 tweaker tudja.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#35) anulu válasza Esmein (#34) üzenetére


anulu
félisten

tudom, de azért mégiscsak más BIOS-ban belőni, és utána imádkozni a windowsnak, h bootoljon. tudom, h perverz vagyok, de az ilyen tuning utáni bootok kellemes bizsergést váltanak ki belőlem :D

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#36) Esmein válasza anulu (#35) üzenetére


Esmein
nagyúr

ugyanmá ;)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#37) Gorneck válasza Rover623 (#16) üzenetére


Gorneck
titán

:D

Gorneck#1239

(#38) anulu válasza Rover623 (#8) üzenetére


anulu
félisten

megnéztem az olvasási eredményeket AMD-nél. dobogós lennék :D írásban első 10-be se férnék be :O mocsadék 2T-s Command Rate :O:O

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#39) joshua7 válasza Overlocker (#30) üzenetére


joshua7
veterán

Ki is próbálom, h egy Kingmax HC mit szól majd hozzá! Szerintem azt, h 'clear cmos', de az most mindegy. :D

Semper Fi

(#40) Esmein válasza Overlocker (#30) üzenetére


Esmein
nagyúr

Nem akarlak elkeseríteni, vagy ilyesmi, de :
Bővebben: link

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#41) Rover623 válasza anulu (#38) üzenetére


Rover623
félisten

Lökd az eredményeket...minden info hasznos lehet azoknak akik szeretnék tudni: jól lőtték-e be a rendszerüket!

primus inter pares

(#42) Esmein válasza joshua7 (#39) üzenetére


Esmein
nagyúr

Kingmax HC-n Hynix D5 chip van, ami köztudomásúlag nem szereti az alacsony időzítést és a magas feszültséget, de azért hajrá :)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#43) joshua7 válasza Esmein (#42) üzenetére


joshua7
veterán

Azért 200-on viszi a 2-3-3-7-et 2.7v-on. Szerintem se lesz meg, de kíváncsi vagyok. :)

Semper Fi

(#44) anulu válasza Rover623 (#41) üzenetére


anulu
félisten

mail ment! :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#45) Rover623 válasza anulu (#44) üzenetére


Rover623
félisten

Köszönöm...táblázatok frissítve...grat. a dobogós helyezéshez...:C
Bővebben: link

primus inter pares

(#46) anulu válasza Rover623 (#45) üzenetére


anulu
félisten

köszi :) az írásom nagyon gyatra :( sajnos 2T-vel sehogy nem tudom a leggyengébb 1T-set sem utólérni.

olvasási és írási hatékonyságot mivel tudok tesztelni? mert akkor azt is elküldeném :)

u.i.: amúgy az ''Abszolút olvasási sebesség Top10''-nél a táblázat oszszlopcímben ''Write'' van...

mod: hatékonyságot megtaláltam egy másik táblázatban :)

[Szerkesztve]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.