Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hory


Hory
aktív tag

Cool.

(#2) parandroid válasza Hory (#1) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Mert miért is?

Mert ezentúl lesz Microsoft Windows XP Professional NoMediaPlayer Version?

Tényleg, ez tök kúl! :(

p

[Szerkesztve]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#3) Alec


Alec
tag

azt az izét nevezik médiaplayernek? szerintem használhatatlan úgy ahogy van
jól tetszik, hogy eltávolíttatják :D

(#4) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Én ezt mondjuk nem értem. Sok tekintetben nem értem meg a Microsoftot, de azt sem értem, mi abban a baj, ha egy oprendszerben van beépített médialejátszó.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#5) Jim Tonic válasza Alec (#3) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Jaja. Te majd írsz jobbat, igaz?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#6) ollie


ollie
MODERÁTOR

Most meg za lesz a baj, hogy ''Miért nem tudom lejátszani a wmv-ket, pedig feltettem a zoomplayert?'' Szerintem ebből csak szívás lesz, ugyanis ezentúl nem lesz benne mp3, sem mpg, sem windows media dekódolás, cska, ha a kodekeket is feltelepítik.

***

(#7) sidhe válasza Jim Tonic (#5) üzenetére


sidhe
tag

ezt a ''ha nem tetszik csinald jobban'' dolgot nem kene eroltetni, nem sok ertelme van.
a wines mediaplayer telleg szar, legalabbis nekem ez jott le abbol, hogy egy masik vidlejatszoval siman alamegyek procifelhasznalasban. es akkor meg nem is a wines mplayerrol beszelunk, amit meg sem erez a gep.
viszont arra kivancsi lennek egy win-gurutol, hogy ez mennyire befolyasolja a windos egyeb medias kepessegeit? vagyis ez csak a lejatszot veszi ki belole, vagy mintent ami codec? tehat. ha en veszek egy ilyen windost, akkor egy winamp es mondjuk egy bsplayer segitsegevel tudok majd zenet hallgatni/filmet nezni?

szerintem annyiban jo, hogyha a fenti kerdesemre igen a valasz, akkor az emberek picit ra lesznek kenyszeritve, hogy alternativat keressenek. ami persze biztos rossz elso kozelitesben sok embernek, de vegso soron szerintem annyira nem baj ha egy kicsit utananez a juzer. bar ez nekem termeszetes, kivancsi lennek olyan ember velemenyere, aki erre nem hajlando, hogy miert.

(#8) parandroid válasza sidhe (#7) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

egy codec-pakk nélkül eddig is nehéz volt meglenni, annak minden előnyével és hátrányával meg kellett tanulni együttélni. van erről sok topik, tessék keresni. egyébként én alapvetően mediaplayer classic-ot használok, és meg vagyok vele elégedve. 6.4.8.2-es verzió, és nemt udom, mi vehetne rá, hogy frissítsem.... :D
ennyit a media player 9-ről... ezzel együtt nem igazán értem a hisztit, én szívesen látnék a windowsban a böngésző, a médialejátszó, a videószerkesztő és a képszerkesztő mellett még egy ms works csomagot is, ha az árat nem emelik ezzel... szerintem otthonra bármelyik bőven elég, legalább nincs szoftverlegalitási problémád, ha meg neki akarsz állni bármelyikkel normálisan foglalkozni, úgyis meg kel venend valami profi/félprofi programot hozzá.

a következő az lesz, hogy az egyes linux-disztribúciókat is b*szogatni fogják a beléjük foglalt programok miatt?

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#9) Szalma válasza parandroid (#8) üzenetére


Szalma
őstag

(Nem. A linux disztribúciókban választhatsz, hogy mit szeretnél feltelepíteni. Ez nincs meg Windowsban. Az MS akkor lett volna korrekt, ha kiad egy oprendszert, és ingyenesen letöltehtővé teszi a hozzá fejlesztett böngészőt, médiapléjert, wordpedet, stb.)

Szeretettel:
Szalma

(#10) VladimirR


VladimirR
nagyúr

Hory: nem mindegy? a lopott windoze-od ezutan is minden valoszinuseg szerint tartalmazni fogja (ha esetleg tevedtem volna es legalis vindozod van es a kovetkezot is megveszed, akkor sem erint teged a dolog, mert ez a verzio az oem gyrtok reszere lesz :P)
Alec: detto

sidhe: pedig igenis csinaljanak jobbat - addig uljenek kussban es ne pereskedjenek - fura, hogy mig a real media pereskedett pl, hogy mivel az ms nem ad ki infot nem tudjak megcsinalni tisztessegesen a lejatszojukat, addig sok ingyenes lejatszo messze lekorozte oket (marmint a realplayer-t)
masreszt az, hogy szar-e a wmp imho nem csak a processzorhasznalaton mulik, sokkal inkabb a nyujtott szolgaltatasokban (media library pelda kedveert)
es remelem, hogy ha kiszedik a wmp-t szednek vele minden windoz-os kodeket is, had szopjon vele a nep - megerdemlik
atlag juzernek szerinted arra van igenye, hogy miutan felrakaj a rendszert, meg orakig keresgeljen a neten lejatszoert?
ha van benne wmp az a baj, mert kibaszik a vetelytarsakkal - ha nem tud egyes szolgaltatasokat a bongeszoje, az a baj, mert mekkora egy hulladek szar az egesz.....nevetseges

Miracle: gratulalok a tartalmas hozzaszolashoz - csak igy tovabb (imho szedd ki a masik felet is)

[Szerkesztve]

(#11) Miracle válasza Szalma (#9) üzenetére


Miracle
senior tag

''Az MS akkor lett volna korrekt,''
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
szerk: kitoroltem a HA-k felet...

[Szerkesztve]

értelmező késziszótár :: rekurzió --> lásd : rekurzió

(#12) sidhe válasza parandroid (#8) üzenetére


sidhe
tag

nem igy ertettem. alapbol egy frissen telepitett xp-n, ha nem teszek mast ra csak egy winampot, akkor le tudok jatszani mp3-at? vagy ha felteszek egy bsplayert akkor egy mpg-t?

szívesen látnék a windowsban a böngésző, a médialejátszó, a videószerkesztő és a képszerkesztő mellett még egy ms works csomagot is

miert, van benne bongeszo? pl. ez az ami engem nagyon zavar, hogy ott van benne az explorer. es nem azert, mert en nem tudok feltenni barmikor egy operat, vagy egy firefoxot, hanem hogy az apammal ugy kell vitatkozni, hogy hagyja mar az explorert a fenebe, mert egy kalap, es vannak sokkal jobbak.

(#13) sidhe válasza VladimirR (#10) üzenetére


sidhe
tag

szerintem siman van jobb. en az ''irj jobbat'' c. dolgot nem a cegekre, hanem a hozzaszolokra ertettem.

ha van benne wmp az a baj, mert kibaszik a vetelytarsakkal - ha nem tud egyes szolgaltatasokat a bongeszoje, az a baj, mert mekkora egy hulladek szar az egesz.....nevetseges

nem.szerintem az egesz nem hulladek szar. de egy nyomorult monopolhelyzetben levo ceg ne veszelyeztesse a felhasznalokat. ezt mondtam volna most eloszor, de igy leirva eleg viccesen hangzik: a monopolhelyzetben levo ceg onmagaban torvenysertes. hmm. fura.

nem hiszem, hogy olyan nagy megeroltetes lenne mondjuk telepitobe belepakolni meg harom-harom ingyenes bongeszot es vidlejatszot, audiolejatszot.

masreszt az, hogy szar-e a wmp imho nem csak a processzorhasznalaton mulik, sokkal inkabb a nyujtott szolgaltatasokban (media library pelda kedveert)

na ez az, amire az elso kerdesem iranyult, hogy csak a wmp-t szedik ki, vagy mindent ami mogotte van?

(#14) anulu


anulu
félisten

részemről ha a köv windowsban nem lesz benne a media player, akkor az elsők között lesz, amit le fogok a netről tölteni! az összes hibájával együtt szeretem, és ezen kívül van még egy winamp az mp3 lejátszáshoz, meg egy PowerDVD 5 a DVD-khez. minden megy, netrádiót rendesen tudom WMP alatt buffereltetni (winamp alatt ha bele döglök sem megy normálisan (v2.91, az ettől újabbaktól idegrohamot kapok)), és teljesen jól elvan a gépemen. lehet h a BSPlayer kisebb meg talán gyorsabb is, de én maradok a WMP-nél! (és nem mellesleg rendesen felkeveri 5.1-re a sztereo mp3-akat, amire a winampom képtelen)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#15) anulu válasza sidhe (#13) üzenetére


anulu
félisten

''nem hiszem, hogy olyan nagy megeroltetes lenne mondjuk telepitobe belepakolni meg harom-harom ingyenes bongeszot es vidlejatszot, audiolejatszot.''

vagy egy olyan telepítőt írni, mint ami anno a w95/w98-hoz volt. kiválaszthattad h mit rakjon fel. mellesleg néznék egy nagyot, ha a Mozilla választható lenne a win telepítésekor :DDD

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#16) aDM|RaL^


aDM|RaL^
őstag

szerintem nevetséges... akkor nyomjuk DOS-al mert az tényleg jobb, esetleg szedjék ki a notepadot meg a calcot mert nagyon idegesítő...

sok f*szlama

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#17) emvy válasza anulu (#14) üzenetére


emvy
nagyúr

foobar2000+mplayer. No kodek, negyedmásodperces betöltési idők, miegyéb.
:)

while (!sleep) sheep++;

(#18) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

mindazok függvényében, amit írtatok is fenntartom, amit én ítam: ''ezzel együtt nem igazán értem a hisztit, én szívesen látnék a windowsban a böngésző, a médialejátszó, a videószerkesztő és a képszerkesztő mellett még egy ms works csomagot is, ha az árat nem emelik ezzel...''

természetesen mindenkik használjon, amit akar, én nyugodtabb vagyok, ha a drága pénzen vásároplt operációs rendszerem minden hétköznapi fájlformátumot támogat, és amire én otthoni koca-lúzer használni szeretném, arra jó. valaki említette a számológépet és a notepad-et, tényleg, ezekre nem is gondoltam, olyan természetes már, hogy vannak. ja, és a passziánsz is árukapcsolás, mi? bele is pusztulnék, ha nem lenne a gépen. az installnál történő összetevő-választás jó ötlet, utólag még mindig kivitelezhető, bár ezt már valóban kevesen teszik meg. szalma: a linux-disztribúciókkal nyilván igazad van, sajna nemigen ismerem őket.

Boldog Karácsonyt!

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#19) Miracle válasza emvy (#17) üzenetére


Miracle
senior tag

$ emerge xvid
$ emerge divx4linux
$ emerge mplayer

es meg nem talalkoztam olyan videoval, amit nem jatszott volna le... :P
es nem kodekpakkokat toltogetni, meg keresgetni, meg installalgatni, amire figyelni kell, kattintgatni, esetleg telepites helyen allitani, komponenseket valogatni es eznemmegy, aznemmegy :) lehet igy is. Ez nem igazan m$, hanem m$ filozofia kritika volt.

es Boldog Karacsonyt kivanok minden olvasonak!

értelmező késziszótár :: rekurzió --> lásd : rekurzió

(#20) sidhe válasza Miracle (#19) üzenetére


sidhe
tag

szerk.: elolvastam.

gentoo ruley

[Szerkesztve]

(#21) Polarb3ar


Polarb3ar
csendes tag

Üdvözlet!

A miért-jó-a-mediaplayer-nélküli-windóz kérdésre az igazi választ a konkurens fejlesztők adhatják meg. Illetve bárki rájöhet, ha elképzeli magát, mint egy mezei szoftverfejlesztőt. Érdemes a dolgot több szemszögből megvizsgálni. Valaki említette, hogy addig ne ugráljanak, amíg nem írnak jobbat - szerintem megtették. Nem csak a Media Player Classicre gondolok (ami egyébként freeware, és DVDkez, VCDket is lejátszik).

Például létezik egy kiváló magyar fejlesztés is, amit egy széles látókörű személy már említett is ebben a fórumtémában ;), és ami kodekek nélkül is lejátszik minden videófájlt, tökéletesen. Mégse ismeritek/ismerik sokan. (igaz ami igaz, kevésbé júzer-frendli, mint a manapság trendi lejátszók).

Valaki felhozta példának a notepad-et, és a calculatort. Nos ezek azért nem jó példák, mert annyira egyszerű funkciót látnak el, amiért pofátlanság lenne pénzt kérni (így a fene se ír ilyeneket külön). A passziánsz ugyanez. Viszont szívesen látnék windowst böngésző, outlook (!!! ha lesz Outlook nélküli windows én biztos benevezek egyre) nélkül is.
Ezekre rá lehet fogni az árukapcsolást (szubjektív vélemény).

Ami pedig a hír anyagi jelentősségét illeti, tartok tőle, hogy ebből a windowsból egy darabot nem fognak eladni, hiszen pont ugyanannyiba kerül, mint a wmpt tartalmazó változat. Ha olcsóbb lenne, mondjuk pár ezer forinttal, az lenne igazán jó, mert annak lenne piaca.

OFF
Ami linuxot illeti, nos, a linuxnál még a grafikus felület sem kötelező :)

Béke veled! //Ui: tüntetek, miért nincs jegesmacis képecske a júzernek?

(#22) kretenallat


kretenallat
senior tag

nem azert de mar trendi lesz a microsoftot perelni... kezdem unni, nem mintha sajnalnam oket.

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#23) X-COM válasza Polarb3ar (#21) üzenetére


X-COM
nagyúr

nem hinném, hogy olyan dolgokról lenne szó, hogy majd MPC-vel ''szerelnek'' gépeket.

hanem az online fizetős médiatartalmakról.

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#24) Polarb3ar válasza X-COM (#23) üzenetére


Polarb3ar
csendes tag

Bocs, biztos csak nem figyelek, de nem vágom, hogy mit mondasz. Hogy nem fognak MPCvel szerelni gépeket az biztos, legalábbis, ha Pistike bemegy a Tescoba, és kér egy Tesco konfigot (1700as celeron :) ) de azt kéri, hogy azon legyen MPC biztos furcsán néznek majd rá. Vagy pontosan milyen gépekről van szó? Illetve milyen fizetős médiatartalmakról?

Béke veled! //Ui: tüntetek, miért nincs jegesmacis képecske a júzernek?

(#25) Miracle válasza Polarb3ar (#24) üzenetére


Miracle
senior tag

X-Com szerintem arra akart utalni, hogy a mediaplayer mint mp3, divX, mpg, ... lejatszokent senkit sem zavar, de mint wmv, asf, (es most ide kell sorolni minden tamogatott on-line formatumot, amit nem ismerek) lejatszo, es real-formatum, QT-formatum, apple-formatum, stb.(minden nem m$)-formatum le-nem-jatszo mar elegge nem fair a konkurenciaval szemben.

értelmező késziszótár :: rekurzió --> lásd : rekurzió

(#26) Protezis


Protezis
őstag

Nem értem ezt az egészet. A MS akkor lenne gennyláda, ha a Windowsra nem lehetne más lejátszót telepíteni. De lehet. És szerintem teljesen érthető és világos, hogy saját alkalmazást épít a saját op.rendszerébe, hogy azt használják a userek.
A linux az más. Az ingyenes, olyan csomagot raksz fel, amit akarsz. Hacsak nem veszel dobozos verziót, nem fogod másnak termeli a profitot.
Ennyi erővel a az összes boltban betilthatnák a saját logoval díszített szatyrokat. Pl Tesco. Kifizeted a dolgokat, és már rakod is bele a teccsó zacsiba. A Tesco nyilván saját ''fejlesztést'' fog adni, naná hogy nem Sparost. Viszont ha te viszel magaddal sparos zacsit, abba is nyugodtan pakolhatsz. Ez lehet, hogy kicsit hülye példa volt, de nem látok semmi kivetnivalót a MS ezen üzletpolitikájában. Piac van gyerekek. Had rakjon már azt a SAJÁT rendszerébe, amit akar. És ráadásul még ingyen is van, mivel ingyenes a WMP, ha jól tudom :U

(#27) Protezis válasza Miracle (#25) üzenetére


Protezis
őstag

''elegge nem fair a konkurenciaval szemben''
Ki az az elvetemült állat, aki a saját üzletét alárendeli a konkurencia érdekeinek. Ez nem az a mese, amikor mindenki boldogan él, míg meg nem hal. Ez nem. Ez az, amikor az erősebb győz, ha tetszik, ha nem.

(#28) Miracle válasza Protezis (#27) üzenetére


Miracle
senior tag

Valamiert azt sejtem, hogy falrahanyt borso lenne most a termektarsitast magyaraznom, de azert megprobalom. Tegyuk fel, h a foldon lebombaznak minden fogkefegyartouzemet. vagy legalabbis a nagyreszuket. es megmarad a colgate uzeme. te egy atlag vevo vagy. eddig elmexet hasznaltal. semmi bajod az elmexel, igazabol szarsz bele, mivel mosol fogat, csak habozzon rendesen, es 5 percig utana jo legyen a szajszagod. Ha nem tortent volna semmi, akkor szepen venned is az elmexet, mert semmi bajod vele, nem akarsz kiserletezni. De a Colgate... mivel csak neki van nagy tomegeknek eladhato fogkefe-eloallito gyara, kitalalja, hogy milyen jo muri lenne, ha a fogkefeik melle mellekelnenek annyi fogkremet, hogy az elegendo a fogkefe teljes varhato eletciklusara. Bemesz a boltba, latod a joval egyszinubb fogkefepolcot, levszel 1 dobozt, szivod a fogad, mert kicsit dragabb, pedig te elmexet hasznalsz, de hat ha csak colgate-el van, akkor is megveszed, mert fogat akarsz mosni. hazamesz, kiprobalod, nem rossz ez sem, elhasznalod, majd megint mesz es veszel.
ez igy nem tunik annyira gazosnak, de az. mert
1: A colgate a fogkefepiaci monopoliumat felhasznalva torli le a piacrol az osszes tobbi fogkremgyartot
2: Ha esetleg egy hajszalnyival jobb lenne az Elmex akkor azt te jo esellyel lenyelned, es nem dobnal ki a kuakaba 20 doboz Colgate fogkremet csak azert, mert az elmex jobb egy kicsit, ergo teged megkarositanak, a jobb szereplo eltunik a piacrol
3: Ha az elmex eloall az ultimate fogkremmel, ami habzik, mint az allat, es 10 percig lessz tole jo a szajszagod, es veletlenul meg a fogszuvasodas ellen is vedene, akkor eselye sem lenne visszatorni a piacra, hiaba adna olcsobban a fogkremet, mint a Colgate, es hiaba lenne jobb.
Hat ezert nem jo dolog a termekcsatolas, es ezert nem jo, h a mediaplayer a windowsban van, es megegyszer: nem az mp3lejatszo kepessegevel van a baj.

gyk(gyengebbek kedveert) : sem a colgate sem az elmex fanatikus hiveit nem szerettem volna semmilyen formaban megserteni, csak random valasztottam ket csatolhato termeket, es a termekek kozul ket ismert markat.

szerk: a meggyengebbek kedveert: tehat ez most nem azert van, hogy jo legyen a microsoftnak, vagy jo legyen az applenek, vagy jo legyen a real-systemsnek, ez most azert van, hogy jo legyen _nekunk_.

[Szerkesztve]

értelmező késziszótár :: rekurzió --> lásd : rekurzió

(#29) Polarb3ar válasza Protezis (#26) üzenetére


Polarb3ar
csendes tag

Hát ez a Tesco - Spar egy elég érdekes példa :). Kicsit vad számomra a raklámszatyor - médialejátszó program hasonlat. De értem a lényeget. A kérdés az, hogy a windowsodért fizetsz-e 5 egységet, és kapsz mellé egy wmpt, vagy veszel egy wint 4 egységért, és mellé kötelező jelleggel meg kell venned a wmpt további 1ért. Vagyis én inkább azt mondanám, hogy a wmp ára bennevan abban, amit fizetsz az OSedért.

Ha számításba vesszük, hogy van MPCnk, vagy Mplayerünk, én lespórolnám az az 1et. Ez inkább hasonlít a TVShopra ha engem kérdezel.

Ha te most elhatározod, hogy a saját médialejátszódból szeretnél megélni, akkor felkopna az állad. És pontosan ezért perelik a Microsoftot, mert nem ad teret más fejlesztőknek. Ez ahhoz vezethet majd, hogy az MS megoldása lesz az egyetlen a piacon. Ezzel pedig vissza lehet élni. Nem hiába próbálják törvényekkel gátolni a monopol helyzet kialakulásást.

De az előző hozzászólásom utolsó pontja még mindig érvényben van. Szóval a mediaplayer nélküli verzió (hacsak nem lesz olcsóbb) nem lesz népszerű. És gondolom azt a fél milliárd eurót meg majd csak kiköhögi valahogy a jó öreg Bill.



Béke veled! //Ui: tüntetek, miért nincs jegesmacis képecske a júzernek?

(#30) X-COM válasza Polarb3ar (#29) üzenetére


X-COM
nagyúr

nem a microsoftot azért perelik, mert ha wmp default lejátszó, akkor nagyobb valószínűséggel fognak windows media alapú kiszolgálókat elhelyezni a világban, viszont ha sikerült valahogy kiírtani a wmp-t és monnyuk apple/real alapú lejátszót belerakni alapértelmezetten, akkor valszeg ilyen alapú megoldásokat telepítenek majd, és így van esélye a realnak, hogy kaszáljon ezen a piacon.

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#31) Zordkaszás


Zordkaszás
senior tag

Jó, kiveszik a media playert.
És mi lesz ha mondjuk az SMC elkezd tiltakozni az nVidia integrált hálózati kártyája ellen.
Akkor majd pereskednek egyet és az nVidia a következő BIOS-ban letiltja a hálókártyákat, meg nem rak csatlakozót az új alaplapjaira?? Ez így f...ság, ugyanúgy mint ahogy letiltja valaki az integrált cuccokat (vagy nem) keres magának jobban megfelelő lejátszót (vagy nem).

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

(#32) Polarb3ar válasza Miracle (#28) üzenetére


Polarb3ar
csendes tag

Miracle, ez a fogkefe hasonlat nagyon bejött :D. Különösen, hogy pont egy Protézis nick alatt futó embernek magyarázod :DD

Az utolsó bekezdésed pedig foglaltassék aranyba... :) Ide akartam kilyukadni én is.

Béke veled! //Ui: tüntetek, miért nincs jegesmacis képecske a júzernek?

(#33) Protezis válasza Miracle (#28) üzenetére


Protezis
őstag

Én értem amit mondasz. De:
Egyetlen ''oprendszergyártó'' cég épületét sem bombázták le úgy, hogy csak a redmondi MS maradt meg. Mások előtt is ott a lehetőség, hogy egy felhasználóbarát, ugyanakkor hatékony operációs rendszert készítsen(ek). (linux ?)
Ha az Elmex valóban, érezhetően tovább friss lehelletet biztosít, akkor szvsz nem tűnne el a piacról. Megtalálná a maga vásárlórétegét, még ha nem is a fogkefe mellé adná a fogkrémet, hanem csak úgy, magában. Amúgy meg miért nem csomagol a fogkrém mellé pl fogselymet? Nem. Inkább pert indít a Colgate ellen, mert neki jól megy, mert neki nem bombázták le a gyárát, és megteheti, hogy a fogkefe mellé adjon fogkrémet is.
Szerintem ez meddő vita. Ha gondolod, még reagállj erre, én próbálok nem visszareagálni :)

(#34) Zordkaszás válasza Miracle (#28) üzenetére


Zordkaszás
senior tag

Pár helyen sántít a példa.
Win-hez van Media Player, meg van sok _ingyenes_ lejátszó és az emberek általában azokat használják (a media player mellett), mert ugye ingyen van.
Namármost visszatérve a fogkefédre :DDD ha veszel egy colgate fogkefét amihez kapsz colgate fogkrémet, de ingyen megkapod az elmexet ami neked jobban fekszik, akkor szerintem kukázod (vagy elrakod ínséges időkre) a colgate fogkrémet és mosol az elmexszel.
És pont azért sántít a fogkefés példa, mert semmiylen fogkrém sincs ingyen míg lejtszó szoftver nem is egy.

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

(#35) Polarb3ar válasza X-COM (#30) üzenetére


Polarb3ar
csendes tag

Ha te mondod, lehet hogy így van. De ez végsősoron akkor is egy monopóliumi per. Abban is biztos voltam, hogy a felperes azzal a szándékkal indított pert, hogy kaszáljon (hozzá lehet tenni: méghozzá az MS kárára), nem pusztán elvi felsőbbrendűségből. De a lényeg az, hogy ha te most előállsz egy funkcióiban versenyképes médialejátszóval, akkor legyen esélyed egy kisebb-nagyobb szeletre a tortából. Legyen az pusztán a lejátszó, vagy arajta keresztük kapott online médiatartalom formátuma.

Béke veled! //Ui: tüntetek, miért nincs jegesmacis képecske a júzernek?

(#36) Miracle válasza Zordkaszás (#31) üzenetére


Miracle
senior tag

az nem ugyan az. az nVidia nincs lenyegeben monopol helyzetben. Az int. halokartya lenyegeben 0.0 pluszkoltseget jelent a chipset fejlesztesekor. az egy feature a chipsetben. es az nVidia nem a konkurens halozati szabvanyt gyilkolassza a chipsetjevel, mint azt a m$ teszi a mediaplayerrel. Es meg egy hatalmas kulonbseg, hogy az nVidia nem a vegfelhasznaloknak, hanem az alaplapgyartoknak arul. o csak beletett 1 featuret a chipsetjebe, ami nem szorit ki senkit a piacrol, nem tesz semmilyen megkotest a masik oldalon talalhato halozati eszkozre, semmit nem tesz, csak 1 nyilt szabvanyt implemental. a m$ a sajat, nem nyilt szabvanyat erolteti ra szepen az egesz internetre, megkotve mindket oldalon a hasznalhato szoftvert.
Akkor lenne hasonlo az nVidia helyzete, ha senki mas nem gyartana chipsetet, es a chipsetbe nem lenne integralva az halokartya, es az nvidia asszondana, hogy matol csak akkor ad el chipsetet az alaplapgyartoknak, ha azok csomagolna az alaplapjuk melle 1 (szinten nVidia chipet tartalmazo) halozati kartyat, ami az ethernet helyett a kituni nVnet szabvanyt tamogatja, amihez csak az nVidia gyart chipet. Ergo minden PCben ott _kell_ legyen 1 nVnet halokartya, ami eltavolithato, es semmivel sem rosszabb, mint a konkurencia, de a fejlodes lehetosegetol foszt meg MINKET ha kiirt mindenkit.

értelmező késziszótár :: rekurzió --> lásd : rekurzió

(#37) Protezis válasza Polarb3ar (#35) üzenetére


Protezis
őstag

Nem azért a 2 fillérért, de ott van a Winamp. Szvsz elég népszerű. Még most is, hogy lényegében befejeződött a fejlesztése. Nem néztem még, hogy hány olyan formátumot támogat, amit a WMP nem, de szerintem nem is azok miatt használják az emberek. Tud mp3-at, wma-t, wav-ot, midit, csakúgy, mint a WMP. Mégis sokan használják, és nem azt mondják, hogy na itt a Media Player, minek nekünk Winamp. Versenyképes. Van is egy jókora szeletje nekije.

(#38) Polarb3ar válasza Protezis (#33) üzenetére


Polarb3ar
csendes tag

Na ja, de mivel a windows nem nyílt forráskodú, egy a windowsos programokkal teljesen kompatibilis OS fejlesztése kb lehetetlen. Márpedig a programok túlnyomó része windows alá készül. Ha te azt mondod, hogy az összes wines progit megírod linux alá, akkor én a linux mellett döntenék. Ami a ahtékonyságot, és a felhasználó barát kezelést illeti, a linux tökéletesen megfelelő. Mégis kb 5% a részesedése az otthoni PCken. És akkor nem is említettem még, hogy ingyen van. (a pénzes disztribúciókat leszámítva. de az ingyenes is kb ugyanazt tudja)

Béke veled! //Ui: tüntetek, miért nincs jegesmacis képecske a júzernek?

(#39) Miracle válasza Protezis (#33) üzenetére


Miracle
senior tag

''Mások előtt is ott a lehetőség, hogy egy felhasználóbarát, ugyanakkor hatékony operációs rendszert készítsen(ek). (linux ?)''
HAHAHA nezz meg 1 fedora core-t... vazz elszoryulkodsz mennyit kell szarozni 1 windows installal. es elterjedt? nem! vannak egyszeru rendeszerek, meg egyszerubbek is, mint a windows, de nincs szoftvertamogatas hozza. igy nincs piaca. tehat a m$ monopoliumban van. ennek a helyzetnek a kialakulasarol ''nem tehet'' mert jobb termekei voltak az adott idoben, de a fenntartasa mar a mi erdekeinket serti, es az mar nekunk nem jo. a lehetoseg nem adott. vagy gondolj a BEOSra vagy az OS/2 re. (aminek a megjelnito feluletet az NT4ben latjuk viszont)(ha mar itt jarunk, akkor mibol is all az NT4? van benne egy jo kis VMS kernel, egy BSD IPkezeles, egy OS/2 GUI es egy microsoft API :( )

''Ha az Elmex valóban, érezhetően tovább friss lehelletet biztosít, akkor szvsz nem tűnne el a piacról. Megtalálná a maga vásárlórétegét, még ha nem is a fogkefe mellé adná a fogkrémet, hanem csak úgy, magában.''
Es szerinted amikor hodit a tescogazdasagos, meg a lidl mekkora kereslet van esetleg dragabb, de megis jobb termekekre?

''Amúgy meg miért nem csomagol a fogkrém mellé pl fogselymet? Nem. Inkább pert indít a Colgate ellen, mert neki jól megy, mert neki nem bombázták le a gyárát, és megteheti, hogy a fogkefe mellé adjon fogkrémet is.''
igen, pert inditott, azt megnyerte, es most az errol szolo hir forumaban vagyunk :))

''Szerintem ez meddő vita. Ha gondolod, még reagállj erre, én próbálok nem visszareagálni ''
Kerlek ragalj vissza, szerintem amig nem durvulnak el a hozzaszolasok (eddig szerintem ez nem tortent meg) addig a vita teljesen egeszseges dolog(Szokratesz ota tudjuk, h az ellenfelet nem legyozni, hanem meggyozni kell ugye)

értelmező késziszótár :: rekurzió --> lásd : rekurzió

(#40) Miracle válasza Protezis (#37) üzenetére


Miracle
senior tag

a Winamp mas teszta. Olyan featureokkel rendelkezik, amivel a mdeiaplayer nem, es mindezek mellett is legalabb annyira a legenda vitte elore a szekeret, mint a tudas. es a kialakult felhasznalo kor. De miota a mediaplayer kepesse valt mp3 lejatszasara bizony vesztett a nepszerusegebol.

értelmező késziszótár :: rekurzió --> lásd : rekurzió

(#41) Polarb3ar


Polarb3ar
csendes tag

A winamp jó korán megjelent a piacon, és a zenelejátszás területén szvsz a mai napig többet tud a wmpnél. Ami pedig a fejlesszünk-inkább-csak-windóz-alá jelenséget illetően Billybá mindig értett ahhoz, hogy jó helyen jó időben nyújtson önzetlen anyagi támogatást. Egyébként most hasonló dolgokat csinál(t) az XBOX népszerűsítésének keretein belül is.

Béke veled! //Ui: tüntetek, miért nincs jegesmacis képecske a júzernek?

(#42) Miracle válasza Zordkaszás (#34) üzenetére


Miracle
senior tag

''Pár helyen sántít a példa.''
na igen, finoman szova...

''Namármost visszatérve a fogkefédre ha veszel egy colgate fogkefét amihez kapsz colgate fogkrémet, de ingyen megkapod az elmexet ami neked jobban fekszik,''
hat eppen ez a baj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! az elmexet nem kapod ingyen!!!!!! le kell tolteni, es telepiteni!!!! hogy a hasonlatrol visszaterjunk az eredeti temahoz: akkor kapnad ingyen a realplayert, vagy QTot, ha a windows telepiteskor felajanlana, hogy te mivel akarsz mediat lejatszani? audiot? videot? on-line tartalmat? akarsz realplayert? QTt? mediaplayert? igen? nem?
de nem ez van, hanem felrakja a mediaplayert, ha neked mas kell, akkor azert fizetned kell savszelesseget, idot, energiat. es sokaknak ennyit nem er meg az addigi kedvenc realplayer. mert most nem jobb semmivel. vagy nem sokkal. vagy ha jobb is(400K helyett 300K is eleg az adott minoseghez, vagy kevesebb CPUt hasznal) azt a felhasznalo eszre sem veszi. tehat egy potencialisan rosszabb megoldast ad a kezebe a m$, es ''fizetnie'' kell a jobbert, amirol esetleg nem is tudja, hogy jobb(de ha letolt, vagy setizik, akkor mar karosul is miatta, es meg mindig nem tud rola)

értelmező késziszótár :: rekurzió --> lásd : rekurzió

(#43) Protezis válasza Polarb3ar (#38) üzenetére


Protezis
őstag

Linuxhoz nem túlságosan értek, de tudomásom szerint elég sok windowsos, dosos progi megy linuxon. (dosemu, winemu). Amúgy meg a unix alapjában véve egyáltalán nem felhasználóbarát. A különböző linux disztribek külsőre azok, amúgy meg ugyanolyan bonyolult. Ezzel most nem szeretnék windows/linux vitába keveredni. Nem kérdőjelezem meg a linux hatékonyságát. Csak épp szerintem annyira még nem otthoni használatra alkamas rendszer, mint ahogy azt hinni szeretnénk. Nem azt mondom, netezgetni, filmeket nézni, nagyon is jó, de ha egy kicsit bonyolultabb dolgokat akar, akkor az már nem is olyan egyszerű. Lásd: pl egy videokarihoz a driver telepítése. Ez - bár nem mindennapos dolog - ha nincs rendszergazda a feladat elvégzésére, akkor bizony a user feladatává válik. Ha tetszik, ha nem. Az a gond, hogy egy eleve NEM otthoni, átlagfelhasználóknak készített oprendszerből akarnak világmegváltó home opsystemet csinálni.

[Szerkesztve]

(#44) Zordkaszás válasza Miracle (#42) üzenetére


Zordkaszás
senior tag

de nem ez van, hanem felrakja a mediaplayert, ha neked mas kell, akkor azert fizetned kell savszelesseget, idot, energiat

Ez már nagyon sarkított példa, és a friss media playert ugyanúgy le kell tölteni mint bármely más lejátszót. Illetve ha már a letöltés szóba jött, akkor elég csak egyszr letölteni. Akinek meg számít az a 20 HUF amibe kerül az áram meg a net míg letölti a kedvenc ingyenes lejátszóját, annak nem telik sem netre sem PC-re. (Nem mellesleg egy windows frissítéshez ugyanúgy használni kell a netet és windws gyakrabban kell frissíteni mint egy lejátszót letölteni.)

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

(#45) Zordkaszás válasza Protezis (#43) üzenetére


Zordkaszás
senior tag

Csak épp szerintem annyira még nem otthoni használatra alkamas rendszer, mint ahogy azt hinni szeretnénk.

Ezt úgy kell megfogalmazni, hogy az átlag 1 bites user nem ért hozzá, még felhasználói szinten sem. Egyébként nygon jó kis rendser akár otthonra akár hova :DDD

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

(#46) Miracle válasza Protezis (#43) üzenetére


Miracle
senior tag

hat en sem akarok flamelni, de azert reagalnek.
''elég sok windowsos, dosos progi megy linuxon.''
igen, van egy par, ami megy(a szabvanyos win32t, directXet hasznalok), es legalabb annyi, ami nem(ahol az idiota programozok bele-tweakeltek a windowsba a #!@#$!@#$ anyjukat, ezt nem mint linuxos, hanem mint programozo mondom) de exek futtatasa tavolrol sem trivialis.
'' Amúgy meg a unix alapjában véve egyáltalán nem felhasználóbarát.''
A linux alapjaban veve egy kernel. mint az NT kernel. semmivel sem bonyolultabb. linux kore is lehetne egy windows shellt csinalni semmivel sem lenne mehezebb, mint a windowst az NT kernel kore szoni(a win32 bonyolult lenne, de a directX eleg keves problemat jelentene)

''A különböző linux disztribek külsőre azok, amúgy meg ugyanolyan bonyolult.''
Miert? mert a windows egyszeru? mert 10 kattintassal lehet videodrivert frissiteni? meg letoltessel? meg keresgetessel a merevlemezeden?(hacsak nem akarod osszeganyolni a c:\ edet) elarulok egy titkot. nekem gentoo linuxom van. ez nem felhasznalobarat. tudod mennyibol all egy driver csere?
$ emerge nvidia-kernel
ez az egyetlen sor. nem tobb, es nem kevesebb. ennyi. ez kb. 5 mpemet veszi igenybe. kezet raznek azzal, aki windows alatt is 5 mp alatt letolti, es installalja a legujabb nvidia meghajtojat...

'' de ha egy kicsit bonyolultabb dolgokat akar, akkor az már nem is olyan egyszerű. ''
mint pl. miket? az office telepites is egy sor:
$ emerge openoffice
es nem tobb.
ezzel eldolgozgat egy keveset. amikor befejezi mar ott figyel a menuben az osszes ikon. 1 deka kerdes nelkul.

''Az a gond, hogy egy eleve NEM otthoni, átlagfelhasználóknak készített oprendszerből akarnak világmegváltó home opsystemet csinálni.''
Ez egy felreertes. a linux csak egy kernel. barmi epitheto ra, mint fent mondtam, akar a m$ is epithetne ra egy windowst. es NTkernelre is epithetne bonyolult oprendszert. a kernel nem hatarozza meg az oprenszer felhasznalobaratsagat. es nem akar senki volagmegvalo otthoni oprenszert csinalni, a fedorarol senki sem mondta, h vilagmegvalto, en sem, de egyaltalan nem bonyolultabb, mint a windows. csak mas.

értelmező késziszótár :: rekurzió --> lásd : rekurzió

(#47) Miracle válasza Zordkaszás (#44) üzenetére


Miracle
senior tag

''Ez már nagyon sarkított példa, és a friss media playert ugyanúgy le kell tölteni mint bármely más lejátszót. ''
Azert a beepitett frissito remelem nem gondolod, hogy annyi eroforrast igenyel, mint megekersni az adott ceg weboldalan a letoltest, letolteni, futtatni, telepites kozben egy csomo erdektelen kerdesre(pl. ''hova?'') valaszolni, es vegul ujrainditani... ehhez kepest inkabb mediaplayer szerintem siman belefer az userek tobbsegenek. arrol nem is beszelve, hogy ha van sajat rendszergazda, akkor ez az o ideje, ami meg draga, es mig telepiteskor 1 klikket valszleg megtenne, telepites utan inkabb hagy egy hasynalj mediaplayert uzenetet.

értelmező késziszótár :: rekurzió --> lásd : rekurzió

(#48) Gregorius válasza Polarb3ar (#38) üzenetére


Gregorius
őstag

A windóz valóban nem nyílt forráskódú, viszont az API az jól dokumentált, tehát az alapján teljes egészében megoldható egy kompatibilis operációs rendszer kifejlesztése. A mindenféle windóz-emulációs szoftverek is ezt csinálják. (az már más kérdés, hogy egy teljesen nyílt forráskódú oprendszert is évekig tart az igényeknek megfelelően átalakítani) Megjegyzés: attól, hogy valami fut windóz alatt, attól még nem windóz kompatibilis (ált. service pack-oknál ki szokott derülni, ha egy program nem az API-szabvány szerint beszélget a windózzal)

(#49) dabadab válasza Gregorius (#48) üzenetére


dabadab
titán

''A windóz valóban nem nyílt forráskódú, viszont az API az jól dokumentált''

Ez viccnek elmegy, masnak nem igen :) Kerdezz csak meg egy Wine, ReactOS, de akarcsak egy tapasztaltabb windowsos fejlesztot arrol, hogy mennyire is dokumentaltak azok az API-k.
Nem veletlenul volt a MS elleni buntetesek resze az is, hogy minden API-juk dokumentaciojat ki kell adniuk (es up-to-date tartaniuk), ugyanis a Real emiatt is reklamalt, hogy a WMP olyan API-kat is hasznal, amirol a MS egy budos szot sem szol.


DRM is theft

(#50) Gregorius válasza dabadab (#49) üzenetére


Gregorius
őstag

És éppen azért írtam oda, hogy ami fut windóz alatt, az nem biztos, hogy kompatibilis a windózzal. Azon egyszerű oknál fogva, hogy amelyik API nem dokumentált, az nem arra való, hogy a kedves programozó használja, és mint ilyen, bármelyik pöcsöm kis frissítés megváltoztathatja. Tele van a forráskódjuk olyan compatibility fix-ekkel, amik arra valók, hogy az összes jóbanvagyunkveletek programnak szimulálják az amúgy semmiközödhozzá API működést (még ott is van a komment, hogy ez azért így, mert az a másik egy akkora lusta pöcs - még az ms office esetén is). Többek között ezért történt az az aranyos dolog, hogy a win98-as programok egy igen jelentős része el se indult win2k alatt (szó nélkül eltűntettek egy nem dok. API függvényt).
A real kapcsolatról csak ennyi: miért csak ők nem képesek rendes lejátszót összehozni? Rengeteg más lejátszó kering az interneten (ráadásul sok ingyenes), ami mind funkcionalitásban, mind erőforrásigényben kenterbe veri a wmp-t.

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.