Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) REDeath


REDeath
őstag

persze, de ez nem a Maxell hibája hanem csak egyszerűen a DVD író gyártók mivel még nem volt ilyen lemez akor simán odaírták hogy ennyivel tud írni az író, közben meg nem.

Tehát ha most kiadnak egy írót és ráírják hogy képes 52 szeresen DVD-t írni akkor nincs bizonyíték rá hogy nem igaz mert nincs 52 szeres lemez...

Ui: persze DVD-RAM ról van szó.

[Szerkesztve]

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#2) simonzé válasza REDeath (#1) üzenetére


simonzé
addikt

Gondolom ez azért van, mert a HWgyártók akarják diktálni a szabványokat, amit a lemezgyártók kénytelenek követni.

I don't fit in. I fit out.

(#3) atuci


atuci
senior tag

kell még egy kis idő és ide is eljut, majd ha nem lesznek vele gondok Japánban. És ha majd más gyártó is elkészíti a 12x lemezeit, akkor majd a Maxell is gyorsan kiad egy rev2. lemezt ;]

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#4) Muton válasza REDeath (#1) üzenetére


Muton
addikt

pont ez jutott nekem is eszembe. lehet, h sok odd gyártó bajban lenne, h kpható lenne a 12x-es lemez. főleg az usában lennének bajban, ahol pl egy 'vásárló szándékos megtévesztése' című perben milliókat kellene perkálniuk. :(((

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#5) Zoz


Zoz
őstag

2x-nél gyorsabb DVD-RAM-ot lehet egyáltalán kapni valahol nálunk?

(#6) And válasza Zoz (#5) üzenetére


And
veterán

Mármint lemezt? 3x-os Maxell-t adtak már az LG4040b-hez is, vagy 3 éve. Igaz, utána egy darabig olyat nehezen lehetett beszerezni. De már 5x-ös Pana is kapható.

(#7) erdoke válasza Zoz (#5) üzenetére


erdoke
titán

Nekem 5X Panasonic van pár db (keveset használom).

A legjobb aláírás a héten

(#8) #54715584


#54715584
törölt tag

ez nagyon hulye kerdes lesz, de pontosan mi a dvd ram es kulonbozik vmiben a sima irhato dvd-tol?

(#9) And válasza #54715584 (#8) üzenetére


And
veterán

DVD-RAM: újraírható (ez volt az első), magneto-optikai technológia, nagyságrendekkel több újraírási ciklus, mint +/-RW lemezeknél, hardveres írásellenőrzés.
Különben meg: [link].

(#10) #54715584 válasza And (#9) üzenetére


#54715584
törölt tag

koszi :U

(#11) Zoz válasza And (#6) üzenetére


Zoz
őstag

''De már 5x-ös Pana is kapható.''
Hol?

(#12) Fangória


Fangória
csendes tag

Szerintem hülyeség a DVD-ram mert a Sima +- os RW Lemezek is ugyanannnyit bírnak
a Sebesség nekem nem számitt ! Sött a DVD-+RW Lemezek olcsobbak mint a RAM Lemezek !

MSI K9N NEO-F + AMD ATHLON 64 X2 3500 + , 3 x Kingston 1024 MB (667 Mhz ) + ASUS ATI Radeon x 1600 Pro 512 mb SAMSUNG SataII 160GB +Samsung 250 GB SATA II + Gép 2 : Asus P4VP-MX + Intel Caleron 2 GHZ + Geforce5200+ Maxtor40gb+ Hynix256mb

(#13) Fangória


Fangória
csendes tag

De ez csak az én Véleményem ! Tehát senkise vegyem magára a Sorokat !

MSI K9N NEO-F + AMD ATHLON 64 X2 3500 + , 3 x Kingston 1024 MB (667 Mhz ) + ASUS ATI Radeon x 1600 Pro 512 mb SAMSUNG SataII 160GB +Samsung 250 GB SATA II + Gép 2 : Asus P4VP-MX + Intel Caleron 2 GHZ + Geforce5200+ Maxtor40gb+ Hynix256mb

(#14) And válasza Zoz (#11) üzenetére


And
veterán

Én az MM-ben láttam, igaz csak kétoldalas (9,4GB-os), cartridge-es kivitelben. Azóta is lesem, hogy mikor bukkan fel valahol non-cartridge formában, de csak ritkán jutok Pestre.
Mod. #12: fogd fel úgy a dolgot, hogy egyszerűen nem Neked gyártják. Nyilván ha olyan nagy hülyeség volna, gyorsan el lehetne felejteni, mer' a kutya sem venné, és nem is fejlesztenék.

[Szerkesztve]

(#15) Komplikato válasza Fangória (#12) üzenetére


Komplikato
veterán

Úgy tudom sokkal megbízhatóbb média, mint DVD-R, DVD+R vagy azok újraírható változatai, meg ugye nem 1000x, hanem elvileg 100.000x újraírható. Ja és a 12x sebességnél még gyorsabb is.
Ami meg PC usereknek nem biztos, hogy jelent valamit, de hallottam olyat, hogy Pana felvevővel lehet egyszerre felvenni és lejátszani a lemezről, de lövésem sincs, hogy ezt miként, ha csak nem 2 fej van benne vagy külön van az író fej? :F

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#16) cadgers válasza Komplikato (#15) üzenetére


cadgers
aktív tag

Ezt nevezik TimeShift-nek, azt nem tudom pontosan hogy oldják meg, de pl a TV tunerem is tudja (ott persze már más a helyzet gondolom)

(#17) Lacix29 válasza Fangória (#12) üzenetére


Lacix29
őstag

Szerintem hülyeség a DVD-ram mert a Sima +- os RW Lemezek is ugyanannnyit bírnak
a Sebesség nekem nem számitt ! Sött a DVD-+RW Lemezek olcsobbak mint a RAM Lemezek !


Nem hülyeség.
Meg tudod azt csinálni egy megtelt DVD-RW-s lemezzel, hogy letörölsz egy nagyobb fájlt róla és egy másikat írsz a helyére ? (teljes újraírás nélkül persze)
Mert a DVD-RAM kb úgy használható mint egy merevlemez.

[Szerkesztve]

(#18) dabadab válasza Komplikato (#15) üzenetére


dabadab
titán

''Pana felvevővel lehet egyszerre felvenni és lejátszani a lemezről, de lövésem sincs, hogy ezt miként''

Pedig nem bonyolult: egyszer egy kicsit olvas, utana meg egy kicsit ir, aztan olvas, aztan ir...

DRM is theft

(#19) PPeter válasza Lacix29 (#17) üzenetére


PPeter
addikt

Meg tudod csinálni, amennyiben a DVD-RW vagy DVD+RW lemezt is packet (csomag) írásra formázod meg és a megfelelő segédprogramot használod a fájlrendszerből (fájlkezelőből) történő direkt írásra és olvasásra. A DVD-RAM-nak nem ez a felhasználási mód az előnye, hanem a kimondottan erre optimalizáltan kialakított szektor- és track-felépítés, a fejlett hibaérzékelő-kezelő algoritmus, amivel kizárhatók, helyettesíthető a rossz szektorok menet közben, valamint a több írási/törlési ciklusra tervezett hordozóréteg.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#20) Pompi válasza cadgers (#16) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

''Ezt nevezik TimeShift-nek''

TimeSlip-nek nevezik. Legalábbis a Panasonicnál (és most pont arról volt szó).

Feel Good Inc.

(#21) efi99 válasza And (#14) üzenetére


efi99
senior tag

Érdekes ilyen ritka lenne? Majdnem egy éve kértem a boltban, egyoldalas, 4,7-est és kapásból 5x-öst kaptam. Ez is Pana amúgy.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#22) erdoke válasza And (#14) üzenetére


erdoke
titán

Az enyéim is a MM-ból valók. Szétkaptam a cartridge-ot, mint foxi a lábtörlőt, osztjóvan. :D

A legjobb aláírás a héten

(#23) fishi válasza And (#9) üzenetére


fishi
tag

Azt hittem PPeter lecsap majd erre, de úgy látszik elkerülte a figyelmét. :)

Szóval NEM magneto-optikai.

Előnye még egyébként, hogy elvileg hosszabb az adathordozó réteg élettartama.

Dare2Live (DVD lemezekről): ''elképzelhető, hogy 100 év múlva is megtudom nézni amit ma kiírok?'' - perempe: ''Te valószínűleg már nem. Bár ahogy manapság az orvostudomány fejlődik...''

(#24) And válasza fishi (#23) üzenetére


And
veterán

Igaz, beettem a csúnya média félrevezetéseit (még az általam linkelt wikipedia oldalon is írnak róla :B ). De rögvest hozok egy kis hamut..

[Szerkesztve]

(#25) TeeJay válasza fishi (#23) üzenetére


TeeJay
félisten

nekem 5x Panasonic DVD-RAM-om van 1 darab a nagyon fontos fotók progik adatok tárolására és észrevettem hogy kb 10x kevésbé sérül az adathordozó részén a lemez.
egy sima DVD+-R lemezt elég ha végighúzok a pólómon máris tiszta karcolás
ez a RAM lemez meg nem 1x esett már le a szőnyegre meg csúszott végig az asztalon az írható részén persze és 1 karcolás nincs még rajta.

ezt hogy csinálják?

amúgy a Pana ramnak is MXL valami a MID kódja szóval valszeg azt is Maxell gyártja

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#26) atuci válasza Zoz (#11) üzenetére


atuci
senior tag

itt pl: www. panashop.hu

[link]

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#27) atuci


atuci
senior tag

[link]

itt egy lemez, br. 990 ft :)

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#28) Zoz válasza atuci (#26) üzenetére


Zoz
őstag

Köszi!

(#29) neduddki válasza erdoke (#22) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Vandalok!!!!!!!!!

udv

neduddki

p.s.:- ))))))))))))

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.