Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ftc


ftc
nagyúr

55W max. na az kitünö és -30W az elözöhöz.

(#2) Troll


Troll
tag

Váó!
Az ilyen híreket szeretem. :)

(#3) Tigerclaw válasza ftc (#1) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az AMD ismét kitett magáért. :C:C:C

Kár, hogy a sokan bedőlnek az Intel marketingjének, ahelyett hogy a saját szemüknek hinnének.

[Szerkesztve]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#4) Balinov


Balinov
félisten

Amíg hülye marketingesek lesznek,addig lesznek balekok is,akik bedőlnek nekik..
Opreronokhoz milyen chipset való? ezt nem vágom..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5) L3zl13 válasza Balinov (#4) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Főként Via és Nforce, de talán van SIS meg ali is...

Aki hülye, haljon meg!

(#6) Balinov válasza L3zl13 (#5) üzenetére


Balinov
félisten

válaszodból azt gondolom,hogy hülyeséget kérdeztem...tehát a szokásos A64 chipsetek 940-es tokozással ellátva vágják az opteront? vagy tűkompatibilis az s939-cel? na nem mintha az a veszél fenyegetnek,hogy opteron után kell kajtatnom...

Aláírásodhoz: ismered azt,hogy aki hülye haljon meg,vagy nő...

[Szerkesztve]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#7) ftc válasza Balinov (#4) üzenetére


ftc
nagyúr

Ami támogatja a 940 tüs tokozást :)

(#8) Keitaro válasza Balinov (#6) üzenetére


Keitaro
addikt

nF, Via, és AMD chipsetek vannak Opteronokhoz. SiS és Ali tudtommal nincs.

(#9) Balinov válasza Keitaro (#8) üzenetére


Balinov
félisten

jobblesz asszem,ha megkérdem gugli cimborámat,mielőtt kérdezek. ekkora beéégést..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#10) L3zl13 válasza Balinov (#6) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Az egy procisakat asszem mindegyik A64 chipset támogatja.
A többprocisakat már nem mindegyik...

Aki hülye, haljon meg!

(#11) L3zl13 válasza Keitaro (#8) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szerintem ami tud 939-et az tud 1xx-as opteront is.

Aki hülye, haljon meg!

(#12) Dassler


Dassler
őstag

Én úgy tudom, hogy via részről a KT880 ill. most lesz vlami újabb (ha megjelenik), nvidiától az nforce Professional - 2050, 2200 - család ill AMD-től a 8131/11(PCI-X)/51(AGP) ill. ezek kombinációi léteznek Opteron alá.

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#13) L3zl13 válasza Dassler (#12) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A SiS állítása szerint a 755/760... is támogatja az opteron procikat (gondolom 1xx-et csak), de AMD nem írja, tehát nem tudni...

Aki hülye, haljon meg!

(#14) Jim Tonic válasza Tigerclaw (#3) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem kel a flame.

Mindenesetre nagyon drágák. 1514 dolcsi közvetlenül rendelve. Mennyi az kiskerben. Fél milla.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#15) L3zl13 válasza Jim Tonic (#14) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Miért? Mit gondoltál? 10000 Ft legyen egy nyolcutas rendszerbe való csúcs modell?

Aki hülye, haljon meg!

(#16) erdoke


erdoke
titán

Ez k..va drága. Jelenleg a 148-as Opteron 300 $ sincs. Ráadásul nem értem, mitől lett az előző széria x46, régóta van már 150/250/850-es Opteron. Vagy volt x46-os takarékos verzió? Akkor én maradtam le.
Elvileg olyan verzió is lesz, ami kicsivel magasabb maximális fogyasztással, de CnQ-szerű üzemmóddal és SSE3-mal felszerelve lényegesen olcsóbb lesz.

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#17) Dassler válasza Jim Tonic (#14) üzenetére


Dassler
őstag

jaja, mármint flame, épp most kaptam egy szigorított irgumburgert valakitől, mert meg mertem jegyezni, hogy az új 3+ GHz-es P4-ek nem lesznek már annyira tuningolhatóak, mint a régebbi procik, és irónikusan megjegyeztem, hogy ezé kell AMD-t venni ;] úgy látszik, van, aki túl komolyan veszi.

[Szerkesztve]

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#18) janpotocki válasza erdoke (#16) üzenetére


janpotocki
senior tag

igen, a 146/246/846 HE-re volt gondolva

(#19) Elrood


Elrood
őstag

Opteron: Socket 940
A64: Socket 939
A64-s lapba nem megy bele az opteron, ahogy opteronos lapba se megy A64-s proci.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#20) erdoke válasza Elrood (#19) üzenetére


erdoke
titán

Ezt most ki kérdezte, nem találom. :F ;]

A legjobb aláírás a héten

(#21) Jim Tonic válasza L3zl13 (#15) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ez egy rendkívül értelmes hsz. volt, válasz nálkül hagyom.
Azért pl. a #16-t olvasd el.

[Szerkesztve]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#22) erdoke válasza Jim Tonic (#21) üzenetére


erdoke
titán

Egy új 850-es se lesz olcsó, csak olcsóbb. Persze akinek az kell, oda nem drága. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#23) LordX


LordX
veterán

Mindegyik K7 megy mindegyik K7 chipsettel, mert mindegyikhez csak a HT-t kell biztosítania az utóbbinak, mindegy, hogy milyen a memóriavezérlő, hány proci van a lapon, stb.

Mondjuk a driver az más kérdés, de elvi lehetősége minden párosításnak megvan.

(#24) L3zl13 válasza Jim Tonic (#21) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Bocs, lehet, hogy félreértettelek. Lebasztál egy AMD fan-t, és utánna benyögted, hogy milyen drága. Tipikus ellenflamenek tünt...
És továbbra is áll, hogy a legdurvább csúcsmodel árát sokallod, ami hétköznapi hardverek tekintetében tényleg drága, de a kategóriájában már nem is annyira...

Aki hülye, haljon meg!

(#25) Jim Tonic válasza L3zl13 (#24) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Én is AMD párti vagyok, de minden procsszorokról szóló topikban vannak ilyen hozzászólások, ezek fárasztanak.
Drágának tartom. 1000 darabos tételt csak a gyártók engedhetnek meg maguknak. Azok peig erősen Intel pártiak. Ezzel az árral nehéz lesz versenyezni. Összefoglalva az AMD ezt az árat szerintem az asztali processzorainak sikerére alapozza, de tud-e ezzel kezdeni valamit a gyártók szintjén. Elég szoktatnia kellene a szervergyártókat a márkához.
148 ára meg no komment.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#26) mrall


mrall
tag

nekem 248 -asom van nagyon meg vagyok vele elégedve!

Kell neki a táp az tutti meg a hűtés de nagyon pörög! mondjuk nekem single be megy egy SK8N alaplapban de nagyon jó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.