Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kiskegyed


kiskegyed
aktív tag

Praktikusan olvashatatlan a táblázat :((
Kérhetek egy nagyítást?

(#2) Genun


Genun
tag

hála az égnek.... :D

(#3) faster válasza Genun (#2) üzenetére


faster
nagyúr

Az a k*rva Prescott bezzeg nem akar eltűnni.

(#4) kiskegyed válasza kiskegyed (#1) üzenetére


kiskegyed
aktív tag

Megtaláltam Bővebben: link
:C

(#5) Esmein válasza faster (#3) üzenetére


Esmein
nagyúr

A szar tesco gazdaságos intel procikba bele mán.
Mondjuk itt volt az ideje annak, hogy ez igy legyen, habár szerintem még most is életképes az architektúra...

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#6) Hani


Hani
aktív tag

Viszont ez automatikusan azt is jelenti számomra, hogy ha az AMD-vel szeretnék továbbmenni, gyakorlatilag a 64 bites irány marad (2600+ Barci után)..
Vajh mi lehet a különbség San Diego és Velence (Venice) közt? (remélem nem az, hogy az utóbbinak vízhhűtés kell...)

(#7) janpotocki válasza kiskegyed (#1) üzenetére


janpotocki
senior tag

nálam teljesen jó, de azért belinkeltem, a képre kattintva jön a teljes méretű táblázat

(#8) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Nyugodjék.
Gondolm, azért a kereskedőknél még ''ipari'' mennyiség van.
Mostantól kezdve viszont visszaveszek 0.05 V-ot a tuningból, hogy tovább bírja. :DDD

42

(#9) biga válasza faster (#3) üzenetére


biga
senior tag

Na-na! LGA775-ben a Prescott nem is annyira rossz, mint gondolnád. Socket478-ban tényleg érdekes proci, de az új egész jól teljesít. A gyári hűtő viszonylag hűvösen is tudja tartani! (csak a hűtő rögzítési módját tudnám feledni :O )

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#10) fLeSs válasza Hani (#6) üzenetére


fLeSs
nagyúr

San Diego: Athlon 64 FX mag, 1 MB L2 cache (Clawhammer utód)
Venice: Athlon 64 mag, 512 KB L2 cache (Newcastle utód)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#11) mrdoubleb2 válasza fLeSs (#10) üzenetére


mrdoubleb2
csendes tag

Utálok ellent mondani Fless úrnak, de a Venice nem a Newcastle hanem a jelenlegi Winchester utóda lesz.

A Winchester az új 90nm, 512kb cahce, dual channel (''D'' revizió) proci ami jelenleg éppen felváltja az összes 130nm-es AThlon64 magot. Az összes Socket939-es 3000+ és 3200+ valamint a frissebb 3500+-ok ezzel a maggal vannak már szerelve.

A Venice-ről konkrét infót én még nem hallottam, de egy pár hete olvastam valahol, hogy a következő ''E'' mag revizió már SSE3 támogatással és optimalizált memóriavezérlővel fog rendelkezni.

(#12) fLeSs válasza mrdoubleb2 (#11) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A winchester is már a newcastle utóda. :)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#13) Steven


Steven
addikt

Nem akarok embereket ilyen kérdésekkel zaklatni de azért én még is fel teszem most h. eltünek a bartonok akkor én most cseréljem le a kis procikámat ezzerrel vagy mi a szösz ?
Haveromnak épp most vettem egy 3000+ 64 et soltek via kt880 ba és annyival nem jobb mint az én 3000+@11,5*220 járatott bartonom de javítsatok ki ha tévedek
vagy most h. kimennek ezek a procik akkor ez a procim ilyen óra jelek mellet már egy rakás szar és kezdjek el ezzerrel gyüjteni ???

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#14) _Volkovy_ válasza Steven (#13) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Nem egy rakás szar,de az A64-ek mellett már lassúcska.
Főleg a húzott A64-ek mellett..

(#15) Steven válasza _Volkovy_ (#14) üzenetére


Steven
addikt

:(

De ugye nem sokkal :O

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#16) _Volkovy_ válasza Steven (#15) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Nem..:)

(#17) Steven válasza _Volkovy_ (#16) üzenetére


Steven
addikt

Kösz a megnyuktatást ...:)


Amugy komoly a géped hogy hasít konfigodban az a gef3 ti500 as?
Haverjaimtól csak jókat hallottam a gef3 sorozatról:)

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#18) _Volkovy_ válasza Steven (#17) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Nagyon megfogja :)
Ezt kb úgy kell érteni hogy amennyit húzok a vga-n,annyival gyorsabbak a játékok,benchmarkok,stb.A vége 10.500 pont 3dmark2001-ben.GF3-nak.:)

(#19) Steven válasza _Volkovy_ (#18) üzenetére


Steven
addikt

Az nem rossz egy ilyen régi karitól.... :C

[Szerkesztve]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#20) faster válasza _Volkovy_ (#18) üzenetére


faster
nagyúr

Jó kis kari az, még az én házilag írt shadereim is futnak rajta...:D

(#21) strike-force válasza _Volkovy_ (#18) üzenetére


strike-force
őstag

Volki, valamit rosszul csinálsz, most néztem körül a 3dmark honlapján, gf3ti500-al nálad gyengébb gépen is csináltak 12000 felett és 15904 a csúcs!!!!

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#22) Esmein válasza _Volkovy_ (#18) üzenetére


Esmein
nagyúr

Annyit en is toltam ti200-al meg 2000+-al :DD

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#23) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Oké de ez igazából egy GF3 Ti200,Ti500 bios-al..:D

(#24) nap


nap
addikt

Az en olvasatomban ez a hir azt jelenti, hogy a jo oreg xp-t nem fejlesztik tovabb, kap egy uj nevet, es sempronkent meg egy ideig elerheto lesz a boltokban.
Ahhoz kepest, hogy a pIII ellenfelenek szantak eleg jol birta... ;)

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#25) TRitON


TRitON
aktív tag

Isten nyugosztalja... :(

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#26) TRitON


TRitON
aktív tag

Még egy ideig matadok azért a 2500+@3200+ konfignál, mert gamekben 9600-9800PRO kártyákkal még mindig ütőképes. Aztán az ember abbahagyja a játszást, és marad a szövegszerkesztés, meg a minden sz*r, arra meg nem kell A64FX

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#27) TRitON


TRitON
aktív tag

ugyhogy...nagy erény a hűség... :)

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#28) strike-force válasza TRitON (#27) üzenetére


strike-force
őstag

ez(25-26-27) 1 hsz-ben is elfért volna...

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#29) Agyasima


Agyasima
senior tag

Asszem Kelet-Európában nem kesz túl népszerű az ''Albánia'' kódnevű proci... :D lásd táblázat

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#30) TudorVigyor válasza Agyasima (#29) üzenetére


TudorVigyor
aktív tag

:D legalábbis azoknál, akik nem tudják, hogy van angolul Albánia

[Szerkesztve]

(#31) kiskegyed válasza Agyasima (#29) üzenetére


kiskegyed
aktív tag

Albanynak több köze van New Yorkhoz mint Albániához. ;)

(#32) Agyasima


Agyasima
senior tag

ezexerint beégtem... :B :B

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#33) Gianni27 válasza _Volkovy_ (#18) üzenetére


Gianni27
őstag

Az jó, mert nálam 12.000 felett volt Bartonnal...:)
Amúgy reálisan még nem sok értelme van cserélni egy jól meghúzott Bartonról A64-re, ha majd elérhető lesz a 2.8-3.0 GHz, akkor már nem lesz kérdés.

(#34) Lord Zero


Lord Zero
addikt

rip xp
egyszerűen nem értem, de tényleg nem értem a miértet (és a marketing maszlag nem kell)
a tbred és főleg a barton egy valóságos sikersztori volt, az amd fetisizmus magvát ők hajtatták ki igazából, és gyakorlatilag alig egy évet virulhattak (mo-n)..
ez a sempron mese (kasztrált tbredek?) pedig nálam csak azt érte el, amit a celeron 111100000 mhz jelent: sok nagy szám, kevés kis mögöttes tartalommal

nem, mindegy

(#35) Scream007


Scream007
őstag

aki nagy amd fun mondja már el
2500+os barton teljesítményének hány +os sempron felel meg.
vagy másképp
ha a 2500+ barton teljesítményét 100%nak vesszük akkor a 2500+os sempron hány %?

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#36) _Volkovy_ válasza Gianni27 (#33) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Milyen driverrel,milyen órajelen?
Mert akkor valami tényleg el van baltázva.

(#37) Esmein válasza Scream007 (#35) üzenetére


Esmein
nagyúr

Ha a barton 166*11-en megy és 1833-en, és egy sempron is ugyanennyin akkor a
barton 100%
sempron 95%.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#38) Esmein válasza Lord Zero (#34) üzenetére


Esmein
nagyúr

Meg kell cáfoljalak sajnos. Alig van sebességbeli eltérés egy sempron és egy barton között(nem nagyságrendi) Míg a haver 1700-es cerkája mellől átdobtuk az 1600+-om mellé a 9600 atlantist, 4500-ról ewgyől 8500-ra ugrott a mark01... Szal a celeron willamette/northwood annyira gyenge, hogy azt te el se tudod képzelni. Ne hasonlítsuk a sempronhoz :(

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#39) zsoltee10 válasza Scream007 (#35) üzenetére


zsoltee10
addikt

kb. 2700+ Sempronnak felel meg.


_Volkovy_: nekem 13400 pontot ment a 8500 húzott p4 mellett, de a gf3-mal is 12000 felett ment. :) javaslom, hogy ne forceware drivert tegyél fel, hanem detonatort. 44.03 pl. ;)

(#40) Esmein válasza zsoltee10 (#39) üzenetére


Esmein
nagyúr

43.45 !

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#41) zsoltee10 válasza Esmein (#40) üzenetére


zsoltee10
addikt

azt akartam javasloni, de nekem azzal voltak gondjaim, játék kompatibilitássaé kapcsoltaban, de nem emlékszem, hogy melyik játék.

(#42) Esmein válasza zsoltee10 (#41) üzenetére


Esmein
nagyúr

Jameg hát ez a link folyton lemarad :D : Bővebben: link

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#43) _Volkovy_ válasza zsoltee10 (#39) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Detonator van fent.:(
A legújabb,de 56.akárhanyassal is megnéztem,azzal 9000 körül ment.

(#44) _Volkovy_ válasza Esmein (#40) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

felzúzom ezt.

(#45) Esmein


Esmein
nagyúr

BTW, szkeptikusoknak.
Athlon xp versus duron.
Bővebben: link
Bővebben: link

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#46) Scream007


Scream007
őstag

lenti p4ről érdemes sempront venni???

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#47) _Volkovy_ válasza Scream007 (#46) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Semmiképp..Esetleg egy jól húzható 3000+ A64-et.Hangsúlyozom esetleg.

(#48) Esmein válasza Scream007 (#46) üzenetére


Esmein
nagyúr

Már hogy a pi*csába ne volna :) Vegyél inkább 1600-as duront meg egy nf2-es lapot , meg egy kompresszor kaszkádot. Poénnak nem rossz, barkácsolni meg jó, de gyorsabb, az nem lesz. Ha gyorsabb gép kell akkor majd veszel egy 939-es amd-t amikor az fx-57 olcsó lesz.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#49) Lord Zero válasza Esmein (#38) üzenetére


Lord Zero
addikt

a számozás tükrében mondtam, amit mondtam
azaz egy 2400 sempron vs 2400 tbred, mondjuk
ilyen felállásban bukik meg az egész (ahogy pl a 2,4 ghz cerka vérzik el a 2,4 ghz p4 mellett)

nem, mindegy

(#50) Esmein válasza Lord Zero (#49) üzenetére


Esmein
nagyúr

Össze vissza van számozva, meg kell nézni az fsb-t és a valós órajelet, ennek a függvényében alakul ki mit tud a proci, és nem attól függ hány +-t írnak rá. Az 1600-as duron alapon megkajált minden cerkát 2700 mhzig. Rá se írták a +-ot, egyébként meg olyan 1900+ gyorsaságú. Most hogy a sempronok hány gigán járnak, nem tudom, csak azt, hogy 256k-s tbred-b magosak -> Athlon xp átnevezve újra eladva.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.