Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GuMipOkE


GuMipOkE
senior tag

Nem is tűnik olyan vészesnek a dolog. Sok tényező együttes fennállása esetén fordul csak elő. 3000 CPU meg nem egy nagy szám, talán még az opteronok között sem.

(#2) Rez_Grof


Rez_Grof
őstag

Hmmmm...

''hiszen az efféle hibákat produkáló chipeket csak alacsonyabb órajelre hitelesítve lett volna szabad kiadni, melyen már nem fordulhat elő a probléma.''

Érdekes.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#3) sTERNI


sTERNI
senior tag

Akkor, ha jól sejtem ezeket visszahívják és alacsonyabb kategóriában újra értékesítik? :)

"You travel with fascinating companions, Doctor."

(#4) opr


opr
veterán

Érdekes...

''későbbi revízió során küszöbölik ki, ha egyáltalán.'' ennek a mondatnak a vége kicsit értelmetlen :)

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#5) vedini


vedini
őstag

most néztem amd roadmapját, hát nagyon össze kell magukat szedniük, remélem több procinál nem fog hasonló előfordulni ;)

intel fanoknak lessz min csámcsogniuk :DDD

[Szerkesztve]

workworkwork...

(#6) AMD!4ever


AMD!4ever
őstag

Azért emlékezzünk vissza.... anno nem az intel találta meg a hibát ami kicsit azért durvább volt ennél. Itt maga az előállitó mondja,hogy lehet valami bibi,ugy hogy még elő se fordult igazábol.
3000proci meg lófütty. ha azt nézzük hogy például 1000darabos megrendelés... stb.

ja azt már nem is szeretném hozzátenii,hogy a hibás pentiumokban hány tranzisztor is volt? és ebben opteronszériákban mennyi is van? :U

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#7) Rover623 válasza sTERNI (#3) üzenetére


Rover623
félisten

Igen...minthogy ez az általánosan elterjedt módszer a processzorgyártóknál (mindegyiknél)...
A procigyártás nem úgy történik hogy elhatározzák: na akkor most gyártunk 50.000db 2400MHz-es procit...:DDD
A technológiából kiadódik az adott procigeneráció ''optimális'' vagy átlagórajele (az AMD-knél ez jelenleg 2000-2200Mhz környéke, az Intel P4-es sorozatánál pedig 3GHz)...
Tehát fossák a procikat százezerszám, majd elkezdik tesztelni őket különböző órajeleken.
A szokásos haranggörbe alapján a zöm az átlagot teljesíti, és egyre csökkenő arányban lesznek azok a procik amelyek bírják a magasabb órajelet...ezért nem egyenesen arányos az árnövekedés az órajelnövekedéssel.
A gond ott van, ha nem tesztelnek elég körültekintően...nem tuningolnak profi módra...mint most...:C
Valszeg minimális fesz emeléssel jól működnének, de ez nem megoldás ebben az esetben, hiszen nem lehet előírni a tuningolást a vállalati felhasználóknak...:DDD
Tehát visszahívják őket, újra letesztelik őket, aztán lecsiszolják és újraszitázzák őket...alacsonyabb típusjelzéssel...:(


[Szerkesztve]

primus inter pares

(#8) orbano válasza opr (#4) üzenetére


orbano
félisten

szegény amdnek az arra volt jó, hogy híre menjen és rossz reklám legyen. bár talán a profi piac nem ennyire hisztis

miért lenne értelmetlen. ha egyáltalán megtörténik eza dolog (a kiküszöbölés). vannak a p4-ekben is olyan hibák, amiket soha nem javítanak ki

A vér nem válik VAZZE!™

(#9) Dr. Akula válasza Rover623 (#7) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ja, nyilván feszemelés hiányzik az anélkül is túlmelegedő procinak...

(#10) AMD!4ever válasza Dr. Akula (#9) üzenetére


AMD!4ever
őstag

:C

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#11) Adi


Adi
senior tag

Ha jól rémlik, akkor ezt a hírt először Slashdoton olvastam; ott mintha még az is szerepelt volna benne, hogy igyekeznek a rossz procikat visszahívni és cserélni.

Amúgy meg: ...illetve bizonyos lebegőpontos számítások megszakításmentes, hosszú időn keresztül tartó futtatása esetén lokális túlforrósodás miatt adatromlás következhet be. Egy mai, többfeladatos oprendszerben mikor működhet egy proci megszakításmentesen, ha az ütemező mindig ''közbevág''? :)

ldm start-reconf primary

(#12) Mackósajt válasza Adi (#11) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Írta is a hír, hogy a gyakorlati hazsnálatban nem jött (még) elő a hiba.
Engem inkább az érdekelne, ha nem jött elő a hiba a felhasználóknál, akkor egy a télen legyártott (vagyis nyilván már eladott, és kikerült) sorozat esetén hogy a nyavajába jöttek rá? Pár darab bennmaradt utólagos tesztelésre?

(#13) Rover623 válasza Dr. Akula (#9) üzenetére


Rover623
félisten

Rendes tuningos úgy emel feszt, hogy közben gondoskodik a rendes hűtésről...nem szokás a gyári hűtővel sokáig feszegetni a határokat...én pl. ki sem szedem a gyári coolert a dobozból...sosem...:P
Szóval feszemelés hiányzik nekik...és/vagy rendes hűtés...;)

primus inter pares

(#14) Tal2 válasza Rover623 (#7) üzenetére


Tal2
tag

Szerinted neki fognak állni 3000 proci , újratesztelésébe, lecsiszolásába és újraszitázába? :(
Repül a kukába! Akkora gyártási volumen mellett, ennyi energiát nem fognak erre a pár processzorra fordítani. Én tudom, mert tömegtermelő cégnél dolgozom.

(#15) opr válasza orbano (#8) üzenetére


opr
veterán

a mondat értelmetlen, nekem hiányzik v.mi a végéről ;)

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#16) Goose-T válasza AMD!4ever (#6) üzenetére


Goose-T
veterán

A Pentiumoknál logikai hiba volt, ezeknél viszont az bizonyosodott be, hogy nem megfelelő a gyártástechnológia.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#17) erdoke válasza Rover623 (#13) üzenetére


erdoke
titán

A lebegőpontos számítások okozta lokális túlmelegedés nem egészen azt jelenti, amiről te beszélsz. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#18) Rover623 válasza Tal2 (#14) üzenetére


Rover623
félisten

Ilyen jól áll az AMD...?:DDD

primus inter pares

(#19) Rover623 válasza erdoke (#17) üzenetére


Rover623
félisten

Hanem mit?
Amikor te tuningolsz és eléred a ''végét'', akkor mi melegszik túl a prociban? Az egész...?:DDD
Vagy bizonyos áramköri részletek?
Azok amelyek komolyabban vannak igénybevéve vagy a rossz kialakítás/tervezés következtében hamarabb felmelegszenek?
És ha teszel rá egy komolyabb hűtőt, akkor miért lehet mégis tovább húzni általában...?:C



[Szerkesztve]

primus inter pares

(#20) #96302336


#96302336
törölt tag

Végre bebizonyosodott, hogy senki sem tud tökéletes terméket piacra dobni, tehát az AMD is lerótta tartozását a hibás procik piacán.
''Amerikai masina orosz masina egyremegy mind made in Taiwan'' :D


Azért az durva, hogy néhány éve hamis AMD procik is kaphatóak voltak a távolkeleten.
Vajon a visszahívott procikat is látjuk a feketepiacon majd?

(#21) Komplikato


Komplikato
veterán

Opteron 256-ot kell venni, 3Ghz-es procit, az nem esik a hibás szériába ;)

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#22) (Kolombusz) válasza #96302336 (#20) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Miért szerinted Kinában mi az, ami eredeti? :DDD

(#23) Paqito válasza #96302336 (#20) üzenetére


Paqito
senior tag

Ha a hírnek hinni lehet, akkor ezek nem hibás procik, ''csak'' nagyobbnak lett eladva. Ez a végeredményen természetesen nem változtat semmit!!! Szóval nem a konstrukció a szar, hanem a rajta lévő matrica :DDD
Hangsúlyozom csak akkor, ha valóban az van a háttérben, amit a hírben is olvashatunk...

"...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

(#24) EQMontoya válasza Rover623 (#7) üzenetére


EQMontoya
veterán

ez a haranggörbés elméleted nem teljesen igaz, ugyanis a legyártott haranggörbe igencsak tolódik az architektúrával kiadott legerősebb proci órajele felé. ld: athlon64

ami miatt valóban az általad emlitett haraggörbe a végeredmény, annak a nagyon egyszerü magyarázatát a közgazdaságtanban kell keresni. Röviden: Te lehet, meg tudsz venni egy 3.800-as venice, de jóskapista nem. és még mindig jobban megéri néhányat eladni olcsóbban...

nem véletlen az, hogy a legtöbb kis a64 (3.000+, 3.200+) nagyon nagy valószinüséggel megy +200 vagy +400mhz-et a gyári órajelen kivül alapfeszen. Főleg e3, e6 stepping esetén, nem nagyon találkoztam olyan procival, ami ne ment volna 2200mhz-et alapfeszen.

Nem is beszélve a sempronokról, amelyeket ugye 1.6-2.0ghz-es órajellen adnak ki, és ugyanarról a gyártósorról jönnek le, mint a fentebb emlitettek... (csak s754 esetén!!!) Azt meg detto nem hiszem el, hogy ennyi prociban ''véletlenül'' hibás lenne a gyorsitótár :DDD ez business, kő keményen... sajna, ez a szomorú igazság, egy olyan sempit, ami mondjuk megy 2400mhz-et alapon (pl motion_blur kollégájé) eladnak 1600mhz-es alap órajellel, és némileg butitott cache-el.

de mielőtt bárki is elfogultsággal vádolna, ugyan ez figyelhető meg intel vonalon, az legtöbb celeron szintén jól huzható, a d805-ről nem is beszélve, ami brutálisan... 2lem, hogy az intelnél újabban fellépő gyártási problémák miatt keletkeztek volna ilyen alacsony órajelen dolgozó procik :D

valamennyi tesztelés mindenképp zajlik a gyárakban, de szerintem közel sem annyi, amennyit irtál, és a kinálatot nagyrészben nem a gyártásnál mindenképp fellépő minőségbeli különbségek (haranggörbe), hanem a kereslet határozza meg.

Ez van, bizony ha jóskapista nem veszi meg a 3.8-as procit 70 rongyért, akkor odaadják Neki 40ért 3.2-es cimszó alatt, és majd jóskapista, ha okos, tuningol... ;]

Same rules apply!

(#25) (Kolombusz) válasza EQMontoya (#24) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Aha, csak azt felejted el, hogy a userek 90%-ka nem tuningol.
A legtöbben még a biosba is félnek belépni, nehogy elcsesszenek valamit.

Én ezt a nagy tuningmániát sem értem már. Kérdem én: Egy 3.4es pentium4, vagy egy 3,5ös a64 és kétmagos társaik mire nem elegek?

Nem mindegy, hogy egy játék 65 fps-sel, vagy 68al megy?

(#26) Tal2 válasza Rover623 (#18) üzenetére


Tal2
tag

Szerinted mennyibe kerül a proci anyag és előállítási költsége? tuti, hogy a töredéke (<5%) a piaci árnak. Meglepődnétel az árképzésen. Szerinted lényegi különbség van egy Sempron vagy egy opteron előállítási ára között? Max a rosszabb kihozatali arány miatt drágább az Opteron költsége, mivel több tranyó, több hibalehetőség.

(#27) erdoke válasza Rover623 (#19) üzenetére


erdoke
titán

Majdcsak észreveszed, hogy teljesen fordítva gondolkodsz...
Itt most nem a te szénné tuningolt, 10 % extra teljesítményt nyújtó játékgépedről van szó, hanem a stabilitást minden más fölé helyező szerverprocesszorokról. Ahol pont az a gond, hogy túl sok feszültséget kapnak gyárilag az adott architektúrához és órajelhez, ezért a szintén adott üzemelési körülmények között bizonyos részeik túlmelegedhetnek. Nem hinném, hogy pl. egy blade szerverben mindenféle szupertóver hűtőket szeretnének alkalmazni azért, mert az AMD valamit elcseszett.
A tuning itt szóba se kerül, ahogy a feszültségekkel és a hűtéssel játszás se nagyon (mellesleg az otthoni felhasználók 98 %-a is ilyen). Ennek ellenére érdemes lenne elgondolkodnod rajta, hogy lehet-e különbség egy Prime (gy.k általánosan: tuningstabilitást tesztelő) és egy szinte kizárólag a lebegőpontos részt terhelő alkalmazás között. ;)
Ha csak egy része melegszik túl egy processzornak, az is tervezési hiányosság, egyrészt már a processzor tervezésénél, másrészt a hiányosság ismeretében a tesztelésnél/skálázásnál.

A legjobb aláírás a héten

(#28) EQMontoya válasza (Kolombusz) (#25) üzenetére


EQMontoya
veterán

nem erről van szó, leszarom, hogy a játék 67 vagy 70, esteleg 75 fps-el megy, mert, az jobban érdekel, hogy 1 rendererelés mennyi idő alatt fut le (abban valóban megtérül a tuning).

szvsz eza hülyegyerekek szemlélete, hogy a procik sebességét játékkal teszteljük

másik: az általad irt tény még nem változtat azon, hogy bizonyos steppingekből gyakorlatilag nincs antituningos példány.

Same rules apply!

(#29) (Kolombusz) válasza EQMontoya (#28) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Aki renderleni akar komolyan az nem egymagos procikkal fog szarakodni. Másrészt meg cumi, ha 2 óra renderelés után kifagy a gép, mert az überbrutál tuningproci ugyanbiza nem birja a túlhajtást.

(#30) erdoke válasza (Kolombusz) (#29) üzenetére


erdoke
titán

Az a szívás, amikor 6-8 óra meló után fagy ki a gép, és még csak nem is tudod biztosan, hogy mi miatt. Több ilyen géppel is volt tapasztalatom, ami kemény munkánál (értsd: szinte minden alkatrész erősen terhelt) sok óra után kifagyott, miközben csupa minőségi alkatrészből építették, és külön-külön tesztelgetve a részeket akár napokig futottak a stabilitást mérni hivatott programok. Tuning nélkül teljesen jó volt hetekeig is.
Ilyenkor felmerül a kérdés, hogy mi az előnyösebb, 15-20 %-kal tuningolt alkatrészekkel bukni akár egyetlen határidős munkát, vagy alapon járatva megfeledkezni az egészről.

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#31) EQMontoya válasza (Kolombusz) (#29) üzenetére


EQMontoya
veterán

bocs, de a marha tuningol igy... megjegyzem, annak a valószinüsége, hogy windows hiba miatt fagy a gépem, nagyobb, mint a 2400mhz-en járó proci miatt (eddig 5 hónap alatt 1x sikerült kiütni, akkor nyomott 1 kék halált 27 nap uptime után). és igy megéri a tuning, mer a szinkron ramok mellett ez +20%...

Arról már nem is beszélve, hogy a nem tuningolt procik is olyan szépeket hasalnak néha (1magosak), hogy öröm nézni... 3.5ös proc még 3 hétnél többet nem birt ki serverbe.
[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Same rules apply!

(#32) (Kolombusz) válasza EQMontoya (#31) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Írtam én valamilyen tuningolási módszerről? Nem hinném.
A kékhalál dologra meg annyit, hogy tesztelheted szarrá, akkor is hibázhat.

Nekem amikor húzva volt a gép futtattam tesztprogikat órákig, nem dobott hibát, de néha kékhalál úr meglátogatott. Mielőtt belekötsz memtest volt, 3dmark, superpi, prime 95 volt.

Levettem a tuningot: ennyi, nincs több kékhalál. És nyáron, mikor 35 fok lesz a szobában se kellesz majd izgulnom, hogy mikor fagy ki.

Inkább veszek egy nagyobb cuccot, minthogy szarakodjak a gép stabilitásával.


Szerkesztésedre reagálva: szerverbe nem szerver procit? Vegyél Opteront bele wazze, azt arra találták ki.
Azokban az alkalmazásokban, amik kétmagosra vannak optimalizálva, márpedig a rendesebbekben már van ilyen (renderelés, 3d tervezés, stb), ott húzhatod az egymagosat, a kétmagos akkor is megeszi.



[Szerkesztve]

(#33) EQMontoya válasza (Kolombusz) (#32) üzenetére


EQMontoya
veterán

1. vegyen opteront, aki meg tudja venni
2. az én gépem stabilitását én ismerem jobban.
3. ha Téged látogat a kékhalál, akkor ott már nem túl stabil a cucc.

[Szerkesztve]

Same rules apply!

(#34) (Kolombusz) válasza EQMontoya (#33) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

1.: Ha szervert üzemeltet, akkor üzelmeltessen rendes szervert.
2.: teljesen jogos.
3.: jaja, de a császár teszprogik nem mondtak semmit.

Nah off ennyi, tuningoljon akinek megéri az instabilitás veszélye, meg az a pár százalék teljesitmény pluszban.

(#35) cskamacska válasza (Kolombusz) (#34) üzenetére


cskamacska
addikt

Munkára(pénzkeresésre) használt gépeket szerintem nem szoktak tuningolni.
Már csak azért sem mert a válalkozásban általában meg tudják venni a munkához szükséges drágább, nagyobb teljesítményű hardvert. Namost ha nem jelent gondot nagyobb megvétele, akkor meg a tuning felejtős. De ki tudja, lehet, hogy valamely cégnél előkerült a költséghatékonyság növelése végett. :)
Viszont azért nekem földönfutó árérzékeny gémerjúzernek nem mindegy, hogy egy 3500+-os A64 proci teljesítményét 28000, vagy 45000 forintért kapom meg.. :U [kép]

mod: fú de jól megaszontam :D


[Szerkesztve]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#36) mr_ricsi válasza erdoke (#27) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''a stabilitást minden más fölé helyező szerverprocesszorokról. Ahol pont az a gond, hogy túl sok feszültséget kapnak gyárilag az adott architektúrához és órajelhez''
Ez a magasabb fesz a gyakorlatban nem látszik.
Pl. a 2000MHz-es, 9nm-es SOI Opteron 146-nak (OSA146BNBOX) ugyanúgy 1,35-1,4V a gyári magfeszültsége, mint az A64 3200+-nak (ADA3200DAA4BW)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#37) #65675776 válasza mr_ricsi (#36) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az AMD titokban már 9nm-en gyárt? Rendesen félrevezették a népet!

(#38) Male válasza #65675776 (#37) üzenetére


Male
nagyúr

Lehet, túl nagy volt az ugrás, és azért nem működik rendesen :)

(#39) Allien válasza cskamacska (#35) üzenetére


Allien
veterán

Nem is beszélve arról, hogy az így megtakarított lét másba, pl nagyobb, és gyorsabb ramokba fekteti az okos user (és nem elissza).;) Esettleg nagyobb VGA-ba, de szerintem a ram sokkal kifizetődőbb.:DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#40) erdoke válasza mr_ricsi (#36) üzenetére


erdoke
titán

A S939 Opteron ebből a szempontból nem jó példa, de ha a felhasználása más (és az L2 cache dupla), akkor nem lenne indokolt alacsonyabb tápfeszű példányokat betesztelni Opteron névvel?
Ebből a szempontból jobb példa a 2-4 proceszoros Opteron, amit tipikusan rack- és blade szerverbe pakolnak. Ott nyilvánvalóan más a hűthetőség mint egy asztali gépben, tehát a válogatásnak (pl. a tápfesznek) is ehhez kell igazodnia. Ha egy 250-es Opteron ugyanaz mint egy 4000+ A64, akkor ott tényleg lehet gubanc, mert előbbit nem ugyanarra használják, ráadásul kettőt dugnak egy gépbe.

A legjobb aláírás a héten

(#41) dokar válasza #65675776 (#37) üzenetére


dokar
addikt

Az AMD titokban már 9nm-en gyárt?

Aztán beszorozzák tízzel a gyártási kapacitás végett. :DDD

extra - SEXRay

(#42) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

Az 1930-40-es évek tájékán ismert színész volt Gózon Gyula. Egy alkalommal hajnali 1 óra tájban lopakodott haza a kaszinóból. Nem akart lámpát gyújtani, hogy a felesége fel ne ébredjen, de nem járt sikerrel.
Az asszony kérdezi:
- Mennyi az idő?
- Aludj csak, 10 óra van!
- De az előbb hallottam, hogy az óra egyet ütött.
- Miért, mit vársz, hogy a nullát is elüsse???

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#43) #65675776


#65675776
törölt tag

De lehet, hogy egy hibás Opteron van mr_ricsi gépében, és valóban elszámolta magát. :D

(#44) Totyi


Totyi
őstag

A régi 3 gigás PS-mat feszemelés nélkül 3.3-on járattam(...na jó 10% az nudli).Ment is minden szépen,soha nem fagyott,igaz csak néha játszottam.Egyszer egy avit kódoltam át mpeg2-be.Jó másfél óra volt as mutatvány...várok türelmesen;egyszercsak hopp,eltűnt a program.Semmi hibaüzi;fagyás,egyszerűen bezáródott.Hmmm :F
Gyanús,indítom megint;úgy 1 óra múlva megint;akkor már majdnem 2 órám ment rá. :(((

Ezzel csak annyit akartam mondani,hogy normális körülmények között semmi baja nem volt;ment f@szán(mint írtam még némi játék is volt benne)...aztán jött egy progi és seggrevágta.Vissza alapra és kivártam az 1 óra 40 percet(1 óra 30 helyett).Így csak kb 2 órát buktam. :B

(#45) mr_ricsi válasza #65675776 (#43) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''lehet, hogy egy hibás Opteron van mr_ricsi gépében, és valóban elszámolta magát.''
AMD-nek AMD, de még a Kriptonit 7-es sorozatból. (És olyan gyorsan azért nem gépelek...)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#46) mr_ricsi válasza erdoke (#40) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Ebből a szempontból jobb példa a 2-4 proceszoros Opteron''
Hozzánéztem a fentiekhez az -ugyancsak 2GHz-es és 90nanos- 246 és 846 opteronokat. Mindegyiknál 1,35-1,40V van megadva gyári corefesznek.
A 170-270-870 Opteron még erdekesebb: az E6 steppinggel csökkent a fesz, már csak 1,3-1,35V.

''Ha egy 250-es Opteron ugyanaz mint egy 4000+ A64, akkor ott tényleg lehet gubanc, mert előbbit nem ugyanarra használják, ráadásul kettőt dugnak egy gépbe.''
Bár ezt a levezetést nem értem, de azért megnéztem az adatokat. (Tán' jobb is így, legalább nem tudom, hogy merre kellene csalnom, hogy a saját álláspontomat támogassam vele :) )
A64 4000+, SOI90nm, 2400MHz: E4-es steppinggel 1,35-1,40V, az E6-tal 1,35V, az opteron 250 SOI90nm, 2400MHz: E4 steppinggel 1,35-1,40V.
Szerintem ezek is nagyon egyformák.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#47) erdoke válasza mr_ricsi (#46) üzenetére


erdoke
titán

A megadott intervallumokkal nincs gond, a lényeg az, hogy teszteléskor/válogatáskor tegyenek különbséget. Ha nem tesznek, akkor a hírben szereplő módon járhat a vásárló, ami az árat tekintve (minden más gyakorlatilag megegyezik, csak az A64-ben letiltják a többi koherens HT linket és a regiszteres memória igényt az IMC-ben) szívatásnak nevezhető. Duplán szívatás, ha csak a csökkentett feszigényű Opteronokat válogatják ebből a szempontból, mivel azokért még a ''sima'' Opteronhoz képest is felárat kérnek. Persze blade szerverbe akár indokolható is a dolog, nade egy E-ATX méretű 4 processzoros szerverbe, vagy a 2 processzoros rackekbe se az 1,4 V-osakat kellene dugni szerintem...

A legjobb aláírás a héten

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.